Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 45


267 raspunsuri la acest subiect

#261
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 15:53

Cami, sa o tii tot cu bine inainte ![flo] Ai grija de tine si de minunea ta !

Tudoralexa [pup] si cu rabdare si speranta inainte !
Mi-a ramas mie o caricatura (cam stupida) in minte, inca de cand eram mica, un omulet pe o barca ce se numea Speranta, si deasupra scria : Cu SPERANTA treci Marea ! Asa ca mi-am croit si eu barca mea intitulata Speranta, si cu ea trec prin orice furtuna [:D] uneori uda si ravasita, de trebuie sa mai si repar barcuta, dar tot nu ma cobor din ea.

Alilumi, la fel zic si eu, fii optimista si aduna toate gandurile bune pe care le poti aduna ! Si noi ne rugam sa vina minunea ta acum ![pup]

Angelica, la fel cum a zis si Qiao, imi pare rau ca am mai invatat un cuvant ... cum vine asta si de unde pana unde... Bafta oricum si numai ganduri pozitive ![pup]

Tinuta, trebuie sa te ajute Dumnezeu pana la capat cu minunea ta ![pup]

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite



#262
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 18:46

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

angelica cunosc sentimentul [:D]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


TE [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]si tin pumni strinsi !!!!!!!!!!!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#263
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 18:58

buna tuturor....a fost cineva azi de dimi la monitorizari?...am stat fix 6 min in cabinet, cu tot imbracat si dezbracat....masuratori mi-a facut doar la foliculi,la endometru nu...am fost dezamagita de a 2 monitorizare....facuta si de dl dr....pai,la prima,cu dna Lara a fost super,am stat 20 min,mi-a masurat tot ce era de masurat,mi-a aratat foliculii.....in fine,dr a zis ca-s bine,am 10 foliculi in total....ii ziceam si sotului ca a fost ceva scuuuurt si m-a consolat ca macar sunt bine...ca decat sa stau mult si sa fie de rau,mai bine mai putin si sa fie de bine....nu stiu ce sa zic...d-asta eram curioasa cine a mai fost azi si cat a durat eco....multumesc...[pup] pt toate

#264
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 19:35

miruna,
linisteste-te ca esti pe maini bune. d-na Lara e mai "tipicara", pentru ca inca nu are ochiul format (ii dorim sa ajunga la fel de performanta ca dl. dr., pentru ca are rabdare si "mana usoara"). dl. dr. este expert si chiar daca dna. Lara te-a impresionat cu masuratorile, toate rezultatele analizelor trec prin mana si pe sub ochii experimentati ai dl. dr. ok? cat despre endometru, sunt sigura ca l-a vizionat primul (de altfel valoarea lui ar trebui sa se regaseasca pe exemplarul eco pe care l-ai luat acasica -chiar inainte de insiruirea foliculilor-). hai, lasa ca totul va fi bine, ai sa vezi!

qiao [pup],
nu-i bai nr. foliculilor... am cu putin mai multi decat data trecuta (cu unul[:-)))]). atata pot ovarasele mele si eu sunt multumita. cat despre distractie... "shame on us"... dar suntem intr-o perioada platonica[amoras]. ma bucur ca esti optimista[pk]... adica, sper sa nu fie soare cu dinti. [ruga]tin pumnii sa fii ok si astept ca de obicei numai vesti bune.

tinuta[pup],
nu prea cunosc gravide care sa imi administreze pregnylul... singura gravida din familie -fina-mea- va naste pe 30 luna asta (baietelul meu spiritual nr. 2) si nu stie sa faca injenctii. asa ca, ma voi prezenta frumushel la clinica ca data trecuta[:D]...
si "dezmuflata" sunt, ca... in fine, nu prea imi vine sa ma bucur si sa fiu optimista cand sufletul altcuiva plange... ([pup] o doamna luptatoare!... una dintre ele[:I])

[pup]toate lumile[flo]


#265
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 19:59

alilumi, stiu ca are ochiul format dl dr...nu-mi fac griji,numai ca sper sa vada bine ce e acolo...[:D]...cat de endometru,asa am remarcat ca nu e masurat,ca nu am vazut pe exemplarul de la eco...oricum,merci pt incurajare...am incredere in dansul...pupicei

#266
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 20:19

ioiiii, repede repede sa schimbam capitolul

am fost plecata si n am prea avut acces la net

capitol nou



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#267
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 20:21

Miruna, nu fi suparata, sa stii ca nici mie nu mi-a masurat endometrul pana la a 4a monitorizare, ca de fapt atunci conteaza. Pobabil a vazut din ochi ca ar fi bine pt perioada in care esti, si nu a mai facut masuratoarea. Stai linistita si spor la clocit![pup]

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -