Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 44


229 raspunsuri la acest subiect

#211
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 10:23

samira,
si io 36 tot in ianuarie! incantata!
[pup][flo]

#212
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 11:06

Buna dimineata [flo]
Se pare ca mai avem doua gravidute din cele care au facut ET odata cu mine. Se pare ca a fost o saptamana binecuvantata cu [bibe].

Asa ca fetelor, fiti increzatoare si veti reusi si voi [pup][pup]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#213
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 11:22

ahaaa Arabella tu erai taxatoarea :). Mi-a zis sotul de acum o luna ca asistenta ma cunostea, iar eu am zis de unde sa ma stie ma, dar cred ca spusesem si atunci ca merg la eco

in fine, sa zic cum a fost aseara? nu prea as fi zis
cica s-a scurtat colul 1.8cm si s-a cam deschis si abia am negociat cu doctorul sa nu ma interneze; ca nu vreau deloc; as muri de plictiseala in spital si mi-as pedepsi sotul sa vina in fiecare zi la mine cu mancare

norocul meu e ca fetele stau transversal asa ca m-a mai amanat pana martea viitoare si sunt destul de maricele, una are 1,6000kg si 30 sapt, dar cealalata a ramas mai micuta 1200 numai si 28 sapt; sarcina mea avand 30 sapt.

m-am pricopsit iar cu dragele mele de utrogestan, dar a zis sa le iau pe gura in timpul zilei si numai seara intravaginal
si cu statul in pat, azi m-am lungit, sa vedem cat rezit ca am mai stat eu 2 zile in pat si ma dureau toate

zi-mi si mie cum e prin spital, cum sunt saloanele alea de internare? cate paturi, sper ca nu stau cu toate coloratele alea; oricum nu vreau si nu vreau sa stau in spital
eu tot zic ca o sa fie bine si or sa mai stea fetele macar 4 sapt si la 34 sapt sunt ok

[gravired] 31+ cu [bibe] [bibe]

#214
viotimis

viotimis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 280 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 11:39

bccami, samira,

stiti cumva sa-mi raspundeti la mesajul cu prolactina si macroprolactina ?

#215
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 12:24

pai mai anna, de ce ti-e frica de aia nu scapi...cred ca nu vei avea incotro si va trebui sa te internezi pentru a te asigura ca stau acolo in burtica cel putin 34 sapt...

stiu ca nu e vesel in spital insa...

si eu trebuie sa-i dau mesaj lu domn doctor ca ma supara crampele, iar m-am trezit tipand la sot "crampe!!!" in toiul noptii...si azi a inceput sa mi se zbata si un ochi...cred ca trebuie sa mai iau niste magneziu si calciu...sau ce mi-o da....ma simt tot timpul obosita ca nu prea dorm...in fine, asta e.

ai grija de tine, de voi! [pup]

[gravired] 30+ cu [bibe]

#216
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 13:02

Citat:
citat din mesajul lui loretta76

Citat:
citat din mesajul lui Anastasia_7

Tudoralexa13[pup][grup], ma alatur si eu total fetelor, ne tinem toate stranse in jurul tau si orice ar fi, nu deznadajdui!

Nu sunt nici naiva, nici nu arunc vorbe in vant, dar atata timp cat avem un doctor bun si acesta promite ( pe date concludente)si ne da sperante viabile si, mai ales, daca avem credinta cu toata inima ca Dumnezeu ne va implini intr-o zi minunea de a ne purta in brate pruncii, eu sunt pentru a nu renunta la lupta, chiar dc apar multe momente de cadere, depresie si lacrimi.
Sunt normale toate aceste stari, suntem oameni, e firesc sa ni se para frustrant sa te uiti in spate sa vezi ca sunt ani din viata pe care i-ai pierdut pur si simplu pentru ca ai fost antrenata intr-o lupta care te-a orbit de la a mai vedea ca sunt atatea lucruri frumoase si minunate in aceasta viata....cred ca toate am avut aceste momente de "trezire", dar in restul timpului toate speram luna de luna ca minunea se va intampla.
Ati vazut ca sunt si cazuri in care si doctorii raman fara cuvinte, avem si noi aici pe Altesa, Tinuta care nici nu au mai ajuns la procedurile propriu zise si organismul, ajutat nitzel si el cu vitamine si niscaiva hormoni, a urmat drumul naturii[:)]
Nu sunt nici adepta imbatarii cu apa rece, dar nici nu e bine dupa atata lupta sa ne oprim cand inca mai sunt sanse si sperante.
Cate o floare daruita cu toata inima pt fiecare fetita de aici ![flo]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 18+ cu 2 [baietel][baietel]




Anastasia, "palaria jos" pt aceste cuvinte de incurajare. Subscriu la ce ai spus tu, atata timp cat exista o mica speranta...nu trebuie sa renuntam la aceasta lupta.
[pup] la toata lumea


Loretta76, pup si eu fata si ramanem cu toatele pe baricade,unele chiar dc unele dintre noi au ramas gravidutze mai devreme, altele putin dupa sau mai tarziu, important este ca finalitatea sa fie pt toate aceeasi, sa ne tinem copilasii la piept.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 18+ cu 2 [baietel][baietel]



#217
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 13:15

Citat:
citat din mesajul lui viotimis

bccami, samira,

stiti cumva sa-mi raspundeti la mesajul cu prolactina si macroprolactina ?


Vio, si eu am facut macroprolactina, care ca si la tine a iesit in limite normale. Deci cica e bine
Am fost la endocrinologie si mi-a zis ca as avea SOAP si mi-a dat siofor - 2000 mg/zi, ca sa evitam o hiperstimulare. E groaznic, eu nu m-am acomodat deloc cu el si am renuntat sa-l mai iau (l-am intrebat si pe albu daca pot renunta). Ma ustura stomacul, faceam diaree...si l-am luat o luna si nimic, toate reactiile adverse se tineau lant.
Acum, daca vei merge si tu la endocrine, iti va spune de acolo ce sa faci.
Succes [pup]





- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#218
tudoralexa13

tudoralexa13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 212 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 13:29

viotimis eu am facut prolantina care mi-a iesit 39.
am facut la medlife analiza si era un pic mare avand punct de referinta valorile lor.
Dr. Albu a spus ca nu este nicio problema. eu eram un pic speriata tinand cont ca am mastoza fibrochistica de cativa ani.
cealalalta analiza nu am facut-o asa ca din pacate nu pot sa te ajut cu o parere.

Arabella, Loretta va multumesc pt. sustinere si va tin pumnii sa reusiti cat mai repede.
Imi cer scuze daca am uitat pe cineva.

Va pup dulce [pup][pup][flo][flo][flo]



#219
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 13:35

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Anastasia,mie dr Uschi mi-a recomandat pt carcei sa iau magne+b6 cate trei sau patru pastilute pe zi.Le-am luat pana am inceput sa am probleme cu starile de rau si apoi am renuntat la ele
Referitor la cremele pt burtica ,eu am folosit de la chicco o crema care se numeste Mamma dona si de la Ivatherm crema impotriva vergeturilor
Un sfat imi permit sa dau la gravidute ,in afara de burtica sa nu uitati de sani,dati cu crema pe ei in fiecare seara pt ca ei au tendinta de marire si in acelasi timp fac vergeturi si arata foarte urat dupa.Eu nu m-am dat in timpul sarcinii si acum nici nu vreti sa vedeti cum arata sanii mei,in schimb burtica este ca noua...
Felicitari gravidutelor si bafta fetelor care sunt in proceduri
[pup][pup]


Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)


Multumesc mult, Lumimar![pup][flo] De fiecare data cand iti vad cate o postare , mi se strange inima de emotie si melancolie, ca vad mereu data nasterii fetitei tale si imi aduc aminte de punctia mea, facuta in aceeasi zi. E deja un ritual, de fiecare data cand postezi, ma gandesc la acea zi plina pana la refuz de emotii, nerabdare, de toate...
De la Chicco mi-am gasit si un gel pt picioare si unul pt sani, am inceput sa ma dau si cu ele. Fetele care sunt gravidute, sa va spun si voua, eu m-am dus direct la ei la magazin, nu le-am luat din farmacie, si au reduceri f mari, ce e in farmacii sau pe site-ul nou cu 70 ron, sa zicem, la ei in magazin se vinde cu 38 lei.....au promotii.[pup]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 18+ cu 2 [baietel][baietel]



#220
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 13:50

Nasti, ne-ai spus ce-ai facut aseara la eco?[:-@]Sau dorm eu[alcool]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -