Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 44


229 raspunsuri la acest subiect

#221
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 13:51

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

ahaaa Arabella tu erai taxatoarea :). Mi-a zis sotul de acum o luna ca asistenta ma cunostea, iar eu am zis de unde sa ma stie ma, dar cred ca spusesem si atunci ca merg la eco

in fine, sa zic cum a fost aseara? nu prea as fi zis
cica s-a scurtat colul 1.8cm si s-a cam deschis si abia am negociat cu doctorul sa nu ma interneze; ca nu vreau deloc; as muri de plictiseala in spital si mi-as pedepsi sotul sa vina in fiecare zi la mine cu mancare

norocul meu e ca fetele stau transversal asa ca m-a mai amanat pana martea viitoare si sunt destul de maricele, una are 1,6000kg si 30 sapt, dar cealalata a ramas mai micuta 1200 numai si 28 sapt; sarcina mea avand 30 sapt.

m-am pricopsit iar cu dragele mele de utrogestan, dar a zis sa le iau pe gura in timpul zilei si numai seara intravaginal
si cu statul in pat, azi m-am lungit, sa vedem cat rezit ca am mai stat eu 2 zile in pat si ma dureau toate

zi-mi si mie cum e prin spital, cum sunt saloanele alea de internare? cate paturi, sper ca nu stau cu toate coloratele alea; oricum nu vreau si nu vreau sa stau in spital
eu tot zic ca o sa fie bine si or sa mai stea fetele macar 4 sapt si la 34 sapt sunt ok

[gravired] 31+ cu [bibe] [bibe]


Anna, stateam si citeam ce ai scris si ma gandeam cum a trecut timpul asta...parca ieri vedeam semnatura ta si a Maruschai cu 10, 11 saptamani si acum, uite, mai aveti putin si va vin bebelusii pe lume..[olala]

Sa va spun si eu cate ceva din ce am facut ieri la eco. A stat d-na dr Chisleag mult cu noi, mai bine de o ora, i-a masurat si verificat pe fiecare in parte si a insistat pana i-am prins pe amandoi cu piciorusele desfacute si e sigur 100% ca sunt baietzei amandoi.

Am plecat si cu primele poze si primul film facut cu amandoi, ca nu aveam decat f putine poze de ecograf. Ca si greutate, unul are 220 g, celalalt 214 g, s-au apropiat ca si greutate pt ca unul era mai mititel la inceput. Si amandou s-au asezat pe partea dreapta, unul chiar sub ficat si celalalt sub el...am inceput sa rad instant cand am vazut pt ca nu stiam eu de ce ma luasera junghiurile de la fiere cu pietrele mele preistorice, de vreo 2 saptamani si de ce ovarul drept...care , apropo, a ramas exact cum era dupa stimulare, nu a scazut, incepuse sa ma doara iar. Au stiut ei, strengarii, cum sa se aseze mai bine[:I][:)]

Mi-am facut si examen secretie, ca sigur iar m-am pricopsit cu ceva...sper sa fie doar candida, in cel mai rau caz, ca altceva chiar ar fi culmea sa am....

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 18+ cu 2 [baietel][baietel]



#222
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 13:55

gand la gand nasti[:D]. [pup]fata si bbii. De la cate saptamani ai mers la Chisleag? Mergi doar la MF sau si la spital?

qiao, tu? Cu ce vesti ai venit?

#223
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 13:56

Citat:
citat din mesajul lui tinuta78

Nasti, ne-ai spus ce-ai facut aseara la eco?[:-@]Sau dorm eu[alcool]


Gand la gand cu bucurie, Tinuta! Tu ma intrebai si eu postam deja raspunsul[:I][pup].
Am vrut eu sa scriu de aseara cate ceva, dar am stat pana pe la 17 la Medlife, apoi vreo o ora si ceva la coada la farmacia tei si cand am ajuns acasa, eram deja...cucuriguuu[:I]
[pup]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 18+ cu 2 [baietel][baietel]



#224
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 13:56

Nasti, unde e magazinul Chicco? [:)]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#225
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 14:04

Citat:
citat din mesajul lui bccami

Nasti, unde e magazinul Chicco? [:)]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote


Cami, pe Str Ceaikovski Nr.7 Sector 2 este. E la strada, nu e complicat sa ajungi. Daca dai un search pe google , pt harta, iti arata exact. Au si site, www.chicco.ro, dar la magazin au preturi si mai mici decat ce au pe site, chiar si la capitolul "promotii", iar comparativ cu ce am vazut eu in farmacii, aceelasi produse, la fel, nu exista comparatie la capitolul pret...e uneori adaosul fabulos in farmacii..


„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 18+ cu 2 [baietel][baietel]



#226
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 14:14

[bang][bang][bang]
eu nu vin cu vesti prea grozave. dupa ce m-am pricopsit cu Klebsiella in urina, ieri am luat si rezultatele sotului: dezastru !
La spermocultura i-a iesit Enterococcus Spp (nici de asta nu am auzit in viata mea!), iar la spermograma [gica] sunt vai de mama lor. doar 7% forme normale. asta dupa ce in aprilie inainte de IA a avusese 14% si a luat vitamine si naturiste vreo 3 luni.
Buun, m-am dus glont sa vorbesc cu Albu si aflu ca nu e toata saptamana. ii dau sms si ne trece pe antibiotic 10 zile, 5 pauza si repetare analize. Problema e ca pana ies rezultatele la analize eu ar trebui sa incep Diphereline. la intrebarea daca continui schema nu am primit raspuns. Eu ce sa fac ??? Daca ies ok analizele dupa tratament nu ar fi nici o problema, dar daca nu ies ? Ma opresc brusc dupa 2-3 injectii ? la rezerva mea nu imi permit sa ma joc de-a uite stimularea, nu e stimularea.

Fetele cu experienta, cum vi se pare 150 menopur + 150 puregon /zi ? Nu e cam mult ???
Uite cum imi stric eu dom'le starea de ZEN. de sot nici nu mai vorbesc, ca el e tuflit rau de tot.


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#227
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 14:16

Citat:
citat din mesajul lui tinuta78

gand la gand nasti[:D]. [pup]fata si bbii. De la cate saptamani ai mers la Chisleag? Mergi doar la MF sau si la spital?

qiao, tu? Cu ce vesti ai venit?


DA, Tinuta, telepatia incepe sa lucreze tare bine aici, intre fete[:)][:D].
A fost a doua oara cand am ajuns la dr Chisleag. Prima data a fost acum vreo 3 saptamani in urma , daca nu ma insel, iar acum aveam programare sa verificam colul si copilasii. Deci ar fi 15-16 saptamani, cam atunci m-am dus prima data la dumneaei. Mi-a recomandat-o dr Albu, eu stiti ca eram in aer, nu stiam la cine sa merg pt nastere, in asa fel incat sa bine totul bine cu bebeii si cu mine.

Pana acum am fost numai la Medlife, pt ca e mai organizat programul aici decat in spital. Acolo e f aglomerat si probabil as sta mult pana sa pot intra la consult.

Am intrebat-o direct pe d-na dr cum sa procedez ca sa fie bine, dar probabil pana pe la sfarsitul sarcinii voi merge la Medlife si apoi,poate ajung si pe Filantropia. Voi vedea atunci.
O sa fac morfofetala la dr Albu pe 7 noiembrie si apoi pe 15 am urmatoarea programare la dr Chisleag.
Ma rog sa stea cumintei acolo,sa aiba timp sa creasca mari; unul dintre ei, cel din zona ovarului drept, are capusorul fix la capatul uterului, jos, spre col,asa era si la cealalta ecografie si nu si-a schimbat pozitia.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 18+ cu 2 [baietel][baietel]



#228
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 14:21

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

[bang][bang][bang]
eu nu vin cu vesti prea grozave. dupa ce m-am pricopsit cu Klebsiella in urina, ieri am luat si rezultatele sotului: dezastru !
La spermocultura i-a iesit Enterococcus Spp (nici de asta nu am auzit in viata mea!), iar la spermograma [gica] sunt vai de mama lor. doar 7% forme normale. asta dupa ce in aprilie inainte de IA a avusese 14% si a luat vitamine si naturiste vreo 3 luni.
Buun, m-am dus glont sa vorbesc cu Albu si aflu ca nu e toata saptamana. ii dau sms si ne trece pe antibiotic 10 zile, 5 pauza si repetare analize. Problema e ca pana ies rezultatele la analize eu ar trebui sa incep Diphereline. la intrebarea daca continui schema nu am primit raspuns. Eu ce sa fac ??? Daca ies ok analizele dupa tratament nu ar fi nici o problema, dar daca nu ies ? Ma opresc brusc dupa 2-3 injectii ? la rezerva mea nu imi permit sa ma joc de-a uite stimularea, nu e stimularea.

Fetele cu experienta, cum vi se pare 150 menopur + 150 puregon /zi ? Nu e cam mult ???
Uite cum imi stric eu dom'le starea de ZEN. de sot nici nu mai vorbesc, ca el e tuflit rau de tot.


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)



Puiut, uite acum vad...ma miram dimineata tare ca ti-a dat 150 ui Puregon, insa tie ti-a dat mai putin Menopur. Eu am avut 225 Menopur si 50 Puregon, Qiao, dat dupa a 3-a monitorizare, ca aveam estradiolul mic. Poate aici sa fie intr-un fel compensarea?![?]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 18+ cu 2 [baietel][baietel]



#229
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 14:27

buna fetelor



anastasia intrebai de remediu pt carcei

magne b6 la greu

luat si cate 4-5 pe zi, umblam cu folie in buzunar

cred ca am mancat o tona de magneb6 si spre sfarsit tin minte ca am avut o data, intr o noapte o criza de carcei



deci baga fara grija nu face niciun rau



poftiti la capitol nou



sa fie ca asta care se incheie



pupici si felicitari gravidutelor

sa dea DD la cat mai multe





mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#230
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 14:30

nasti offf, habar nu am, sunt novice in ale FIV-ului. stiu doar ca la IA am avut Menopur 75UI in zilele 3,5,7, la eco din z8 mi-a zis sa fac 1/zi, iar la eco din z11 foliculii erau copti bine, de am facut IA in z12-13, nu in z15 cum preconizase la inceput.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -