Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 44


229 raspunsuri la acest subiect

#201
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 11 octombrie 2011 - 21:46

alilumi as vrea eu sa am 33 de ani. eu fac ka inceputul lui dec 42, 33 mi-au scis pe foia de externare de la histeroscopie, mi-a placut asa de tare ca nu am lasat-o pe asistenta sa duca hartia inapoi sa o modifice [:D]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#202
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 11 octombrie 2011 - 21:56

qiao,mie la Seu3 mi-au scris in foaie ca "pacienta in varsta de 48 de ani"[:D]

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


#203
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 11 octombrie 2011 - 22:03

qiao,
felicitari pentru cei 20 de ani din sufletzelul tau! varsta psihica o bate pe cea biologica! ai admiratia si respectul meu profund! cu atat mai mult iti doresc sa devii mamica acum din toate motivele din lume, mai ales ca o dovada vie a faptului ca nu exista "prea tarziu", asa cum din pacate am observat ca se mai obisnuieste sa se gandeasca. sunt onorata sa te cunosc.
[pk][pup][flo]

#204
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 11 octombrie 2011 - 22:20

samira or fi inmultit cu 2 din gresala !
alilumi [asia]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#205
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 11 octombrie 2011 - 22:58

qiao,eeee....doamna draga...daca avem 48:2....ma maritam mai devreme ca sa am mai mult timp sa incerc sa fac bebe[:D]
in Ianuarie si io 36[alcool]...da nu ma las [pk]

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


#206
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 11 octombrie 2011 - 23:45

mai fetelor, ce n-as da eu sa mai am 36 de ani. la 35 mi-am cunoscut sotul si abia la 39 m-am lasat convinsa ca am copilarit destul

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#207
salexa

salexa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 01:02

Ralu , de la prima viza facuta dr. nostru drag i-am spus ca stiu ca ne va recomanda fiv si doresc sa am 3 copilasi. Nu ne-a spus niciodata de riscuri pana in ziua cu ET. Nu credeam sa obtinem vrun embrion din cauza calitatii spermei, dar embrioloaga ne-a dat vestea buna ca avem ceva embrioni. Atunci am inceput sa spun ca o moara stricata ca eu vreau sa imi puna 3. Dr Albu abea atunci ne-a spus de riscurile cu 3 copii si ca el nu poate sa imi puna 3 ci doar 2, dand vina pe varsta mea. Nu a avut cu cine se intelege, sotul stia ca il linsez daca tine cu el oricate argumente ar fi avut ca nu este bine. Asa ca nu a avut ce sa ii faca nebunei decat sa ii planteze 3 embrioni.
Acum, in urma rezultatul ma gandesc ca stia el ce stia cand se tot certa cu mine. Ne-a mai spus ca daca vom avea 3 exista la Timisoara un medic care poate indeparta unul. Dar daca Dumnezeu a vrut sa raman insarcinata la primul FIV ma gandesc ca ma lasa sa duc sarcina la bun sfarsit cu oricati copii mi-a dat. Iar daca cumva ii pierd prefer sa ii pierd pe toti decat sa stiu ca am renuntat eu la vreunul.


Cami eu ti-am spus ca embrionii tai au avut par pe ei de la primele ore ale vietii. Vezi ce rai sunt de acum, sa te vad cand vor avea 7 luni si vor bantui prin casa[:D][pup] .

#208
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 01:16

Anastasia,mie dr Uschi mi-a recomandat pt carcei sa iau magne+b6 cate trei sau patru pastilute pe zi.Le-am luat pana am inceput sa am probleme cu starile de rau si apoi am renuntat la ele
Referitor la cremele pt burtica ,eu am folosit de la chicco o crema care se numeste Mamma dona si de la Ivatherm crema impotriva vergeturilor
Un sfat imi permit sa dau la gravidute ,in afara de burtica sa nu uitati de sani,dati cu crema pe ei in fiecare seara pt ca ei au tendinta de marire si in acelasi timp fac vergeturi si arata foarte urat dupa.Eu nu m-am dat in timpul sarcinii si acum nici nu vreti sa vedeti cum arata sanii mei,in schimb burtica este ca noua...
Felicitari gravidutelor si bafta fetelor care sunt in proceduri
[pup][pup]


Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#209
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 01:52

salexa si tinuta, bravo pt reusite!
bccami, eu am pus utrogestane pana in s 14, cate 6/zi, apoi am scazut cu cate 1 la 5 zile.
cica dupa s 12 se formeaza placenta si se produce PGR. dar si cand se deskide colul terapia e tot cu utrogestan, asadar rau nu are ce sa-ti faca. si dupa cerclaj am avut de pus utro, desi eram in s 21 sau in jur de.


Adi, mami de ana si ioachim

#210
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 02:26

Buna fetele!:)[pup][flo]Samira,am vazut filmul,''Orfana'' se numeste,mi-a placut,sunt amatoare de filme horror,desi asta nu prea a fost horror[:D].
Eu fac 36 tot la anul,in mai si nici eu nu ma las:)[alcool][:D
Eu mai fac FET cand imi va permite endometrul si nu se va mai ''supara'' pe mine sa se mai ingroase el asa de capul lui[:D]...sper noiembrie sau decembrie ca luna asta nu am putut[bang]
Tudoralexa13[flo][grup],Aristica,Cami[pup]mult succes,Anna,eu ''te-am taxat''azi 11 oct la Polizu la camera de garda pt cultura din col,te cunosc de aici[flo][pup][:D]...Qiao te admir pentru optimismul tau[asia][flo]...
Va pup pe toate,noapte buna[flo][pup]
Arabella,35 ani,2 IA la MNL,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a2-a nereusita,FIV1la ML cu dr Albu,reusit,sarcina oprita in evolutie la 8 sapt si 3 zile,urmeaza FET[ruga]
Mutatiile genei PAI1,ambele de tip heterozigot.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -