Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Dovlecei de sept-oct 2009 *95* 7 luni!"


199 raspunsuri la acest subiect

#11
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 14:18

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



uka super pozele! am gasit si eu situl ala si i-am prelucrat evei cateva, sunt super! petrecere frumoasa la restaurant! ma omori cu zara ta .. vrei sa-mi pun barbatu' pielea pe batz .. [:D] nu vrei sa stii ce tona de haine am de la eva ptr anna si tot ii cumpar ..







Merci de cafea!

Stiu ca da dependenta...ieri strangeam din dinti sa nu intru da' am cedat...imi mai baga si al meu de-alea "ce, o viata avem..ia-ti ce vrei"..il ador cand zice asa, fac io un pic pe lupu moralist (tztz si tztztz, de-astea) si dispar [:D]



[hia] Uka, cea mai fericita mamica de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009





#12
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 14:20

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia



Uka, f tari pozele. Imi plac super mult! Si acestea de azi si cele mai vechiutze, de cateva zile. Colectia de bonetele..[olala] Aoleu..deci Zara asta ma innebuneste. Da, slip!







Merci Andra, esti dlaguta!

Ce mai face Sophie? Cumintica, cumintica?



[hia] Uka, cea mai fericita mamica de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009





#13
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 14:27

Pe mine din toata afacerea asta cu diversificarea, cel mai rau ma seaca MARU' RAS!

Trec peste faptul ca in bucatarie ma simt ca o girafa la balet [:D], da cand trebe sa dau pe razatoare, innebunesc; mi-am taiat si unghiile scurt-scurt..mi-am zdrelit degetele.. nu iese cum trebuie, ar tb piure asa,nu? mie imi raman bucatele mici prin el.

Exista alternative? Adica la blender nu se face? Sau la..altceva nu stiu, ziceti voi .



Mentionez ca posed razatoare de sticla dinaia rotunda..



[hia] Uka, cea mai fericita mamica de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009





#14
techila

techila

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.801 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 14:35

uka, eu am facut marutz la beibicuc...era bun la gust, stiu pentru ca l-am mancat eu...normal. legumele le mananca fi-mea. copiii nu mananca nimic...



dar ziceti-mi mey si mie de unde naiba iau razatoare d-aia de sticla. ca de cand ma tin sa va intreb si nu apuc, va zic toate idioteniile, dar ceva folositor nu intreb....



Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk]



poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

#15
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 14:42

Citat:
citat din mesajul lui techila
uka, eu am facut marutz la beibicuc...era bun la gust, stiu pentru ca l-am mancat eu...normal. legumele le mananca fi-mea. copiii nu mananca nimic...dar ziceti-mi mey si mie de unde naiba iau razatoare d-aia de sticla. ca de cand ma tin sa va intreb si nu apuc, va zic toate idioteniile, dar ceva folositor nu intreb....Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk]poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze
Aha..bag atunci si io la babycuc, sarumana mult!Am io 2 razatoare si-ti trimit una tie..am si din plastic dar zgarie mai rau.Mie mi le-a trimis o prietena care le are de la mama lor care este din vatra dornei [:D] cica in toata tara e penurie [:D]Deci da-mi PM cu adresa si pun luni la curier, mai am de trimis un colet (cu basci de la zara[:D][:D]).Imi pare sincer rau ca ai genu asta de problema cu putzele. Imi imaginez ca e greu sa fii relaxata dar eu stiu ca ei papa cat au nevoie. Poate asa incep ei, mai greut. Bine ca-s sanatosi si mumosi.Pup![hia] Uka, cea mai fericita mamica de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009

#16
Irda

Irda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 560 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 14:51

Buna ziua fetelor!

MA scuzati daca ma bag ca musca in lapte, daar in legatura cu marul ras....

Eu le faceam fetelor mele mar la storcatorul de fructe si apoi ....rehidratam piureul rezultat cu sucul stors si iesea un piure cat voiam eu de subtire sau de gros.



Acum, cred ca depinde si de tipul storcatorului de fructe [:I] . Al meu e unul no name, de-ala mititel si nu prea eficient la stors, dar pentru ce am avut eu nevoie a fost bun!



E doar o idee!



Spor la diversificare![flo]







Irda



cu [zana] Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008



Poze Daria si Antonia [foto]

Nasterea Antoniei

#17
carinablanca

carinablanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.035 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 14:55

Ola fetelor,

Iaca apar si eu, ca de mult tot vreau sa va scriu. Eu tot incerc sa va recuperez dar in fiecarezi distanta se adanceste[bang]. Asa ca citind ce a scris Luto si Alex despre recuperari am decis sa intru la zi si sa mai povestesc cate ceva cu voi ca nu imi place asa. Mai important este sa ma simt bine decat sa recuperez si apoi oi mai vedea daca reusesc. Mi-ar fi placut sa fiu la zi si sa pot raspunde si eu cat ceva dar [q] nu am reusit. Nu mai vreau sa pic cu mesajul ca nuca in lemn cum am patit nu de mult, de am postat un mesaj cu raspunsuri in toiul unei petreceri. [bang]

Apropo, am vazut ca vorbiti de iaurt. Noua pediatrul ne-a dat ok la el si eu i-am dat la alegatoarea mea mica si chiar ii place. Asa ca Techila eu cred ca le poti da deja. Eu i-am dat de la Zuzu iaurt natural.

Despre noi pot sa spun ca in cele din urma am ajuns la dermatolog cu DA si a zis ca e o dermatita iritativa si ne-a dat tratament cu Locoid si Dermalibour si se pare ca ii trece. Sper.

Acum Maria se chinuie dupa un stomac stricat cu diaree si vomitaturi asa ca e la regim. SI papa asa de putin....... Nici ei nu-i plac legumele asa ca suntem de coma. Cu circ de toata frumusetea la mesele de legume. Dar ii plac fructele, mama, mama. Mar, para, banana (pe care i-o dau asa intreaga si suge din ea si asa ii place cel mai mult).

SI face in ultima vreme niste circuri de zile mari. Monikus te inteleg din tot sufletul. Atata mi-a plans in ultimele zile ca am crezzut ca innebunesc. Nu tacea decat in brate si plimbata. Sper sa isi revina ca in ritmul asta nici la baie nu ajung sau sa pap daramite sa citesc ceva pe forum unde imi place mie asa de mult.

Fetelor, imi dati si mie pe Pm please parola de pe mail-ul comun ca am tot citit ca sunt poze noi si se pare ca unombun mi-a rezolvat [:D] accesul la el.

Va pup [pup]

Carina [mamica] de scumpete de [fetita] Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png


#18
moni_iulia

moni_iulia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.055 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 14:56

Buna!

happy_uka [pup]

Fragutza,multumesc! Eram sigura c-o s-o iau pe coaja cu "cheful" ala.

Monica,ce tort[pofta]... Multa sanatate!Cred ca merge sa iei stodal dk tot se da si la bebei si e f bun pt gat.





Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii [hippi]

Romania[:(]- The land of choice











#19
carinablanca

carinablanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.035 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 14:58

Inca una si ma duc......







La mult ani [s] Katteryna, pazza, kiki_cri, Miillyy [s]



SI La multe lunite [s] tuturor dovleceilor care si-au serbat ziua in ultimele zile de cand nu am mai intrat precum si a celor care serbeaza azi.







Carina [mamica] de scumpete de [fetita] Maria (31.08.2009)



http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png



#20
carinablanca

carinablanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.035 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 15:01

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka
Pe mine din toata afacerea asta cu diversificarea, cel mai rau ma seaca MARU' RAS!Trec peste faptul ca in bucatarie ma simt ca o girafa la balet [:D], da cand trebe sa dau pe razatoare, innebunesc; mi-am taiat si unghiile scurt-scurt..mi-am zdrelit degetele.. nu iese cum trebuie, ar tb piure asa,nu? mie imi raman bucatele mici prin el. Exista alternative? Adica la blender nu se face? Sau la..altceva nu stiu, ziceti voi .Mentionez ca posed razatoare de sticla dinaia rotunda..[hia] Uka, cea mai fericita mamica de [8**] C a r i n a - 14 septembrie 2009
.Incearca mere ionatane ca alea parca ies mai pasta.Carina [mamica] de scumpete de [fetita] Maria (31.08.2009)http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -