Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Dovlecei de sept-oct 2009 *95* 7 luni!"


199 raspunsuri la acest subiect

#191
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 19:56

Citat:
citat din mesajul lui liliac1



Ele este posibil si Annei de-acum sa-i dea dintocii. Jucarii de dentitie nu molfaie?? al meu nu le iubeste si tat-su dintr-un exces de zel le-a pus la fiert!!! Deci le-a "rezolvat" pentru totdeauna!







Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)



Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!



D'ale Andrei



Vremuri









pai ea nu tine inca in mana jucarele .. am incercat sa-i tin eu un inelus din ala de dentitie sa-l molfane insa s-a cam strambat la el .. o mai frec acolo cu degetul si e tare fericita, toarce ca un pisoi ..



Elena, mami de [zana] Eva Maria (14.01.2008) si [bebic] Anna Sophia (04.10.2009)

[foto] Eva

[foto] Anna

[papica] papa bun

#192
raluk16

raluk16

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.115 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 19:56

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

... deci atata ca sunt in viata si intreaga la corp (bine, fara apendice si colecist dupa doua operatii [:D]) si la minte [:I]


stii ca asta e relativa, nu ?[pup][pup][pup] (glumesc)

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


sunt sigura ca si cei cu "lipsuri" se cred intregi [:D]

[pup][pup][pup]


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

#193
mkunigunda

mkunigunda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 20:05

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29
Bunå fetele!!Eu citisem tot si ieri si alaltaieri.Imi propusesem så mai scriu si eu cate ceva din ce mai tineam minte, dar incepand de aseara si pana in momentul acesta Brucu a avut febra de 38.5 si 39,5..daca nu ii luam temperatura nu imi dadeam seama ca are febra..El e vioi , papå, bea supicå chioarå( ma bucur ca bea acum cu febra) rade, dar febra are..am sunat azi-noapte la spitalul de copii så ne nauntam venirea bineinteles daca era cazul, dar ne-a spus så stam linistiti acaså pt ca ei nu pot face prea multe pt cå el e vioi si nu e decat febrå.Ne-a spus ca sigur a contactat vreun virus( de la dinti nu cred ei ca este pt ca e prea mare temperatuta pt a fi dintii),desi muci nu ii curg, de tusit nu tuseste..Si prin febra e singurul mod de a se apåra corpul de virusei negri mititei.I-am pus si sosetute cu otet..nu prea merge..Acum stam cu ochii ca pe butelie så nu creasca temp..daca va ajunge la 40 va tb så plecam la spital..sper så nu fie cazul..POZEIuliana, Cea mai Fericitå [mamica] de Bruce Nicholas (14.08.2009)Bruce, minunea noastrå
Incerca cu felie cartof crud pus pe talpi si apoi pus sosete, la fel si pe palme. Se schimba la 10-20 de min. Vezi poate va ajuta_______________________Mami de baietel scump Victor Adrian (02.10.2009)O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

#194
Iulika29

Iulika29

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.533 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 20:06

Multumim fetelor!!Cu siguranta se face Bruculoiu bine repejor..Dar trebuie så trecem si prin astea ca doar nah! avem copil mic..Noi ne-am påstrat calmul si am fost f relaxati si mai ales atenti så nu creasca temperatuta.Nu ne-a dat motive de ingrijorare pt ca el e exact la fel ca inainte ,deci nu prea il deranjeazå febra.A halit acum castronasul cu cereale si a adormit..deci isi tine programul lui de somn.



Liliac aseara i-am dar paracetamol lichid.. ii scadea ff putin timp si crestea la loc..Dar pe la 1 noaptea l-am luat langa mine ca så pot så il simt ( nu ii luam temp din ora in ora, dar voiam så il simt) si mi sa parut mai ferbinte..i-am luat temp si avea 39.6..am sunat la spital , bineinteles, si ne-a spus ceea ce noi stiam cat de cat,si anume ca e vreun virusel, si prea multe nu pot face atata timp cat el e oki, e constient, rade , bea ,papå.Mi.au mai spus så fim atenti så nu aibe crampe.



El a avut acelasi program de somn , de papa..Am vazut ca nu i-a scåzut febra si i-am pus un supozitor , dupå care ii scazuse la 37,5..dar nu pt mult timp..deci e clar exista un virusel acolo.



Dana imi pare tare rau de sperietura traså..Clar ca te sperii si esti putin marcatå..bine ca nu s-a intamplat nimik rau si sper så nu se mai intample[pup][pup]



Monica La multe luntie pt Zgåtix al tau!! Uite ca s-a dus juma de an!![pup]



POZE



Iuliana, Cea mai Fericitå [mamica] de Bruce Nicholas (14.08.2009)



Bruce, minunea noastrå





#195
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 20:09

Azi baietelul meu a recuperat si papica de ieri.A papat 180 ml laptic la ora 5 dimineata,la 7 deja ii era foame din nou,saliva la farfuria mea,dar nu a vrut laptic,si i-am dat mar si banana cu faina de orez cam 150 gr,pe la 10 iar a papat laptic,la 12 pireut de morcov,telina si pastarnac;la 15 mormaia ca atunci cand ii e foame,i-am bagat bibe cu laptic in gurita si l-a papat tot,130 ml,pe la 16.30 eu mancam lapte cu paine(inmuiat ca la copiii mici),si plescaia din gurita si batea din picioruse,asa ca am adus si castronelul lui cu mar si ores,si papam eu o lingura cu lapte,ii dadeam si lui una de-a lui[:D],si a papat 200 gr...A vrut mai mult mancarica solida azi decat laptic,ca inainte sa-i dau papica il incercam cu bibe...

Ieri nu mi-a papat decat dimineata bine,peste zi daca a papat 150 ml laptic si 150 gr mar cu orez,toata ziua.Si peste noapte a papat 250 ml laptic.



Lali Lacra [mamica] de

[baietel] Paul-Iulian

Paul-Iulian...Paul si mamica lui

fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata

Nasterea lui Paul_Iulian

#196
raluk16

raluk16

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.115 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 20:17

Iulika ce m-as fi speriat in locul tau, mamica optimista! Tin pumnii sa-i treaca repede. Sunt curioasa daca ti-au recomandat sa-i dai ceva sau nu. [pup][pup] Insanatosire grabnica!

Elle ce zici de faptul ca Alex ma trezeste zilnic cel tarziu la 6 si un pic? Si ma refer trezire de tot, ca in rest mai papa de doua ori noaptea. Si eu in fieare dimineata simt ca nu mai pot, mai ales ca seara rar adoarme inainte de 12... V-am mai zis, doarme in total pe zi cam 8 ore jumate... [alcool]

Lili eu stiam ca diversificare e atunci cand primeste ceva diferit de lapte, si numai pentru gust, deci nu mai putem spune ca e alaptat exclusiv. Inlocuirea unei mese intregi de lapte eu am citit ca trebuie sa se intample numai dupa ce implineste 1 an.

Dana [grup] of, te cred ca te-ai speriat! Si eu ii scot picioarele alea, ca de multe ori isi provoaca greata cat de adanc si le baga. Si mai nou i-o intorc, sa-i roada capul [:D]. Pupam [pup] fetele!

Kinga eu pozele tale le vazusem demult de tot doar pana la cele cu bunica la plimbare. Pe tine nu te-am vazut niciodata. Si acum le tot citeam pe fete cum te lauda si mi-am dat seama ca am pierdut ceva postari sau ceva pagini [:D]. Asa ca la prima postare a ta am sarit pe poze. Esti foarte, foarte frumoasa [olala][olala]. Arati asa, a artista [:D]. Si bebe Victor e un frumos [olala] si ce costumatii frumoase are! Si se vede din poze ca e cuminte! Tot incerc sa-mi dau seama cu care seamana, ca atunci cand il tine tati in brate am impresia ca seamana cu el, si cand il tii tu mi se pare ca cu tine [:D]

Cu scaunul de masa sa stii ca Hepilica mi-a dat de gandit. Eu am un copil tare tare plin de energie si de nervi [:D], o combinatie foc! Asa ca e musai sa fie stabil scaunul. Tare as vrea sa le vad si sa le balansez eu sa vad care e mai stabil.

Luci se pare ca stau prost cu imaginatia... nimic nu am gasit care sa nu-l enerveze dupa cateva minute... Dar te tin la curent! Multumesc de informatiile despre scaun si despre orez [pup][pup]

Uka si eu am avut numai cosmaruri azi-noapte... [pup]


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

#197
mkunigunda

mkunigunda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 20:37

Raluk [:I] si voi sunteti tare frumosi, tu stii ca esti iubita de toata lumea pentru ca esti deosebita. Si eu caut scaun de masa, daca mai gasesc ceva interesant pun si eu link[pup]

Ti-am trimis un PM,nu l-ai primit?



Lali felicitari pentru papacios!



Uka si eu i-am dat la fel, toate legumele blenduite, asa mi-a zis si mie dr. Explicatia a fost ca la gust nu are de ce sa faca mofturi la varsta asta ca alte gusturi nu cunoaste. Ii urmaresc scaunul si daca se constipa scot cartof, daca se baloneaza scot ceapa. Incearca sa lucrezi la consistenta, al meu l-a papat mai apos. Il ingros putin cate putin.



_______________________

Mami de baietel scump Victor Adrian (02.10.2009)



O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.



#198
raluk16

raluk16

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.115 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 20:40

Cu scuzele de rigoare nu ma angajez sa fac capitol, ca e pe trezite...

Am vazut poze minunate de techiloasa de care sunt indragostita rau de tot! Mai ca-mi vine sa vin la Bucuresti doar s-o tzuc pe ea [olala][olala][olala]

Si am mai vazut poze cu o printesa frumoasa grasunica si vesela de Andra, care sta foarte elegant, ca o domnisoara, in scaun [olala][olala]

Carina multumesc de pontul cu oferta de la real [pup]. Cu branzica la noi la tara se face numai din lapte prins, de asta nu inteleg, oare ca sa fie mai dulce la bebei se face din lapte dulce?

Mada la multi ani mamei tale! [flo][flo][flo]

Am mai vazut si poze de ochios frumos de Suede [olala]

Miha insanatosire grabnica lui Matei! [pup]

Moni multumesc mult de detaliile cu scaunul de masa [pup]. Nici nu-l stiusem pe asta, acum am mai multe din care sa aleg [alcool][:D]. Foarte emotionant ai povestit ce simtim noi toate cum cresc copilasii [olala][pup]

Meli a fost un scump si un dulce Alex in pozele alea [olala]

Liliana acum am citit postarea ta de aseara. te pup cu drag [pup] si sa va fie de bine noile gusturi! Doamne ajuta sa ai un mancacios care sa te faca sa uiti problemele cu mancarea! [pup]

Stiu ca zilele trecute am mai vazut poze minunate puse de Uka, Doris, si de Meli [olala]. Eu le admir, si apoi fug pentru ceva de la calculator, si uit sa mai spun [:D]. Si am sorbit cu mare mare pofta pozele de la intalnirea bucurestencelor!!! Eram mai ceva ca atunci cand vezi o poza noua cu artistul preferat. Va admiram din toate pozitiile, asociam persoanei personalitatea pe care v-am atribuit-o aici pe forum si a fost asa placut! Ca sa nu mai spun cat v-am admirat ca sunteti de slabanoage [:D]. Si puiutii mici superbi [olala][olala][olala].

Tre sa fug un pic [:D]


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

#199
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 20:51



fac eu capitol nou.





Elena, mami de [zana] Eva Maria (14.01.2008) si [bebic] Anna Sophia (04.10.2009)

[foto] Eva

[foto] Anna

[papica] papa bun

#200
septoct2009

septoct2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.323 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 20:56



proaspata preparat, va asteapta ..



96




elle


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -