Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**166***


216 raspunsuri la acest subiect

#201
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 20:36

La multi ani!!!

[cor]

[s]Casia[s]

[s]Mario
[s]

[bum][bum][batetoba][harp]

[cor]





http://www.lucamic.blogspot.com/

#202
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 20:38

Pisik, eu deocamdata am sa-i dau acelasi meniu adica dimineata cereale apoi gustarea de fructe, la pranz piure de legume + carnita/ou si dupa amiaza iaurt+branza, papanasi, paste cu branza,mbs

Poate dupa ce o sa mai avem niste dinti in plus pe langa cei 2 [:D] mai schimbam si noi meniul .







Mami lui [copil] Alexandra (03.03.09)





#203
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 20:41

Ahhh, ce m-am mai delectat cu pozele Gazulinei[olala] E ceva...n-am cuvinte (dulceatza, scumpete, frumusetze- astea ar fi prea banale pentru ea).

Dar pe Maya si Maria unde le-ati vazut?!



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

10luni

#204
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 21:00

Ilinca pot sa-mi pun eu toate cremele din lume pe tate, ca nu se mai ridica ele. Eu stiu ce am in sutien [:)] Is tate de africanca, cum a zis Bianca, vergetoase si flescaite. Si nu as face operatia ca sa concurez cu madame nu stiu care, in nici un caz. In primul si-n primul rand as face-o pt mine, iar in al doilea rand pt sotul meu. Bineinteles ca ma iubeste asa cum sunt, doar sunt sotia lui si nu s-a indragostit de tatele mele (desi, mai stii [:-@]) doar ca nu ma mai simt eu bine langa el cand sunt mai dezbracata...nu mai suntem la fel de intimi ca inainte caci am eu pitici pe creier. Cred ca ma intelegeti unele dintre voi. Asa ca eu nu vad decat beneficii, caci sunt sigura ca o sa arate mult mai bine decat arata acum.

Gigelica esti tare scumpa [pup]

Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#205
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 21:52

Pisik, bine ati revenit!
Noi papam tzitzi nu stiu cind dimineata, ca ne conecto-mufam sin somn, dar stiu ca ma trezesc cu titile ok, nu-s pline.
La vreun ceas de la trezire, adica pe la 8, iaurt cu fulgi si fructe.
La 12 ciorba acrita cu bors, cu piine. Daca e bors cu carne si mai bine.
La 15 (bors de zarzavat) sau 16 legume sau legume cu carne sau cu galbenus. Oricum, carnea e la o sg masa.
La 19.30 lapte cu gris si banana/porto/avocado, apoi tzitzi si nani.
Peste zi mai vine si ma trage de tzitzi si o las, dar suge putin, cred ca de alint si sete.

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#206
simonapro

simonapro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 21:55

Buna!



Vrem si noi sa uram: LA MULTI ANI FERICITI sarbatoritilor:



[s] Mario-Andrei [s]



[s] Maria-Casia [s]



si multe [flo] pentru mamici!



Cu sanii nici eu nu stau prea bine, s-au lasat de cand l-am alaptat pe Sebastian( 1 an si 3 luni), acum sunt tot cam la fel ca atunci, ce e bine ca nu am vergeturi, sotul cu toate ca nu prea-i convine trebuie sa se obisnuiasca cu gandul ca dupa aproape 3 ani de alaptat nu mai pot sa am sani de liceanca.



Pisik: eu tot cam la fel ii dau sa manance lui Lucian ,mi se pare prea devreme pentru ceva mai solid, incercam peste 3-4 luni.



Am vazut fetite foarte dragalase:Iulia, Gazuta,Ioana harnicuta.



Cami: Lucian nu are pereche, daca vrei sa ne incuscrim [:D]



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

#207
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 21:56

Cu operatiile estetice nu ma bag ca nu-s de nasul nostru. Cu sinii nu-s chiar nemultumita, chit ca s-au schimbat clar, eu ii aveam impungaciosi in fata...acu-s impungaciosi mai la 45 de grade, asa... dar asta e, scopul a meritat, oi vedea cu creme daca se indreapta ceva...

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#208
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 22:13

Anca, noi nu ne prea potrivim [:D]
Cu telefonul nu vreau sa redeschid discutia. Vreau doar sa stii ca nu imi permit sa judec deciziile unuiparinte fata de copilul sau. Repet inca o data, m-am folosit de un exemplu deja dat si atit.

Cu dezamagirea...Pisilinca ma poate dezamagi, si o sa stie si ea asta cind va avea virsta potrivita, dar nu ca a luat o nota proasta sau ca s-a indragostit de un coleg slab la invatatura. Altele ar fi dezamagirile mele legate de ea: o sarcina in adolescenta desi stie sa se protejeze, cedarea in fata anturajului si consumul de droguri...de-astea. Eu poate nu tin asa tare sa ma numeasca prietena ei, dar vreau sa stie ca ORICE ar face noi o iubim si o primim acasa sa isi linga ranile, sa se ridice si sa caute o alta cale.

Si pentru ca am ajuns la "noi". Desi stiu ca ai avut intentii bune, psiho-analiza ta a propos de ce am spus legat de virsta tatalui Pisilincai mi s-a parut deplasata, cu atit mai mult cu cit am spus deja ca nu vreau sa discut public pe tema asta. Nu a reiesit de nicaieri ca o sa-i cronometrez sotului meu numarul de ani ramasi de trait, vaitindu-ma linga copila ca "oleaca mai are saracu'". Dar nu-s idioata, stiu f bine ca eu am 28 de ani si el 50, stiu cum o sa fie Pisilinca peste 20 de ani si stiu cum o sa fie si taica-su atunci, Doamne-ajuta sa fie printre noi. Stiu ca avind in vedere virsta la care se casatoresc oamenii azi, probabil tatal nu va mai apucasa isi vada fiica in rochie de mireasa. Doamne-ajuta sa ma insel. Stiu ca stie ca nu-si va vedea nepotii. Stiu ca sufera din cauza asta. Stiu ca Pisilinca nu ar fi fost azi pe lumea asta daca tatal ei nu s-ar fi gindit ca amdreptul sa fiu mama; o iubim amindoi nespus, dar tatal ei avea motive serioase ca daca statea sa calculeze, sa decida ca e prea tirziu sa faca un copil. Citim sau vedem cite un film cu batrinei care se tin de mina la televizor, sau care citesc sau impletesc, sau joaca carti, si stim amindoi ca noi n-o sa avem parte de asta, si ne prindem de mina si nu spunem nimic.
Si mai stiu ca pe la 20 de ani Pisilinca abia deschide ochii cu adevarat asupra vietii, iar lovitura pierderii tatalui nu va fi usoara. Si vreau sa il cunoasca cit mai bine, sa il vada ca e un om bun, sa aiba amintiri cit pentru inca 20 de ani, sa se gindeasca, ca adult, la tatal ei si sa il redescopere si sa il inteleaga altfel.
Asa ca te rog, nu ma judeca pentru previziuni sumbre.


______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#209
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 23:13

PISIGRI, raspund ca una aflata in aceeasi barca (ma rog, al meu are 45, nu va egalam scorul, dar suntem p-aproape). Noi am avut discutii pe tema asta, el incarcand sa ma pregateasca pt momentul cica inevitabil in care o sa raman singura. Stii si tu ca mor oameni tineri, in timp ce altii mai maturi le supravietuiesc; stii si tu ca tineretea se masoara in atitudine si nu in ani; deci posibilitatea enuntata de tine tine cont doar de factorii matematici, nu si de cei sufletesti. Eu mi-am facut proiectia anilor de singuratate si nu cred ca vor fi dezastruosi, pentru ca vom fi apucat pana atunci sa facem toate lucrurile esentiale pt un cuplu. Iarta-ma, dar nu cred ca Pisilinca a fost darul lui pt tine (poate am inteles eu prost), adica nu cred ca el nu si-a dorit copii, in ciuda varstei. Tragand linie si adunand, pe orice durata s-ar intersecta viata Pisilincai cu a tatalui, va fi un castig de ambele parti; chiar daca, sa zicem, nu o va vedea mireasa (nici tata nu m-a vazut si e alive, dar na, n-o vrut), o va vedea mergand, apoi vorbind, apoi formandu-si opinii, ceea ce mi se pare mai important decat momentul X.

Stiu ca e un teren sensibil, daca te deranjeaza discutia ignora-ma si s-a incheiat subiectul.[flo]



Monica mami de [copil] cu motoras CRISTIAN



(7.03.2009)


#210
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 23:21

Ia uitati aici, daca aveti rabdare, ca e mai lung filmuletzul:



Gradinitza-n aer liber. V-ar placea asa ceva pentru copiii vostri?[:)]



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

10luni


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -