Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**166***


216 raspunsuri la acest subiect

#191
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 19:02

La partea cu tzatzele ma bag si eu. Sunt in aceeasi oala cu Olishka. Inainte de sracina aveam super sani, adica putea sa imi pun vara o bluza si sa ies fara sutien ca arata bine. Cand am ramas insarcinata mi-au crescut...bucurie mare. Acum zici ca sunt africana d-aia de lucreaza in piele goala pe ogor. Sunt asa...atarna-lungi[q]

#192
Maya25

Maya25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 648 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 19:31

Multumim tuturor mamicilor care s-au gandit ieri la noi[flo]. Maria a implinit un anisor![olala]
Le uram si noi "La multi ani" ghioceilor care deja au implinit un an si sarbatoritilor de azi: Mario-Andrei si Maria-Casia!

#193
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 19:57

[s] [s] CASIA , MARIO [s] [s]



[olala][olala] 1 AN [olala][olala]




[pup][flo] mamicilor



Mami lui [copil] Alexandra (03.03.09)





#194
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 20:00

A trecut un an pentru alti doi ghiocei minunati:

MARIA CASIA

si

MARIO-ANDREI!!

LA MULTI ANI, frumosilor, si felicitari mandrelor mamici Maria_K si Nikoleta!

N-o sa uit niciodata starile prin care a trecut Maria_K cu "uite acu nasc/ ba nu, uite ca nu nasc/ vreau sa naaasc" si Nikoleta care inainte sa nasc amuta mobile, spala podele, gatea 15 feluri de mancare si ce stiu eu ce mai facea!:)))



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

10luni

#195
Pisik06

Pisik06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.004 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 20:02

Buna fetele!



Am intrat sa spun si eu LA MULTI ANI sarbatoritilor de ieri TIMEA ALEXANDRA, MARIA, ARIANA MARIA si de astazi MARIO ANDREI si MARIA CASIA. Sa le dea Dumnezeu o copilarie si o viata frumoasa si fericita, iar parintilor putere si intelepciune sa ii creasca[pup][pup][pup]



Nu am reusit sa recuperez nimic, am revenit ieri din delegatia sotului. Ana nu a dormit aproape deloc noaptea acolo, dar a recuperat azi noapte.

Azi am facut vaccinul de 1 an si ne-a evaluat dna dr. Avem 10.440 gr (cm am uitat sa intreb dar ma uit in caiet), ne da bataie de cap rahitismul asta, se pare ca tot nu se asimileaza vit D si Ca, asa ca ne-a mai dat 1 luna Ca si vigantolette de 1000, tot 1 luna. Ana nu merge decat tot tinuta de ambele maini, dar dr a zis ca e ok, pana la 1,3 ani sa nu ne ingrijoram.



As vrea sa intreb si eu mamicile de bb2 sau pe cele cu copilasi tot de 1 an daca au schimbat mesele si ceea ce dau bebeilor. Eu am inceput sa ii introduc diverse chestii, dar mesele i le dau la fel, adica masa de lapte la trezire, apoi fructe cu branza si cereale, masa de pranz cu carnita, legume, spanac cu ou, etc., masa de 18.00 iaurt cu banana, gris, mbs, etc, si lapte cu cereale la culcare.

Am primit acum de la o prietena programul baietelului ei de 1 an si 8 luni si am vazut ca de la 1 an ii dadea la masa de dimineata sandvis cu branza, branzica cu paine, omleta, crenvursti de copii, branza topita (exclus, nu ma gandesc la ele). Si eu i-am mai dat Anei paine cu brznaica sau cu unt si un pic de miere (o data doar), dar mi se pare prea importanta masa de fructe sa o sar, iar ca sa ii dau gustare fruct inseamna sa nu mai pape ok la pranz, zic eu. ce ziceti?



O sa incerc sa mai citesc din urma, dar nu imi dai extemporal, da?[:D]



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)





Pozele noastre



Fotografii profesionale evenimente







#196
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 20:10

Hellou !!



Am admirat-o pe Gazii cea frumoasa [olala], cel mai mult mi-au placut pozele de la baie !! [pup]



Am vazut-o si pe Ioana harnicuta [olala][olala] !!



Ilinca, imi place ca esti pusa la curent cu info despre revizia la tziti sau tunare cum a zis Olga, super tare [pk]!



Ale mele inainte de sarcina erau mere acum cred ca devin pere, inegale deocamdata dar astept sa vad cum arata dupa ce finalizez operatiunea Milka [:D]

Dar si daca vor deveni langosi nu cred ca o sa le tunez ca mi-e cam frica [alcool]





Bianca, super planurile tale de viitor cu Vladimir [pk] mi-a placut mult expresia de golan descurcaret



Zilele astea dupa discutiile super interesante de pe forum privind preocuparile copiilor nostri in viitor, chiar ma gandeam, cum imi doresc de fapt sa fie Alexandra (ca om vedea noi cum va fi [:D]) si am ajuns la concluzia ca as vrea sa fie: in primul si primul rand sanatoasa, apoi descurcareata si cu bun simt, ca frumoasa e [olala] si proasta nu are cum sa fie [:D]









Mami lui [copil] Alexandra (03.03.09)





#197
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 20:11

Tufete, sa va zic io legile tzitzelor:

-ti-s mari din start, din pubertate? Legea gravitatiei isi va spune cuvantul mai repede sau mai tarziu, in orice caz mai repede decat la tzitze mici si medii;

- te-ai ingrasat si ai slabit succesiv, des? tzesutul isi pierde elasticitatea, tzitzele arata bine in faza de ingrasare dar dupa cateva slabiri bruste...se dezumfla si ei;

- ai trecut printr-o sarcina? e clar ca si-au schimbat dimensiunea rapid si dupa faza de umflare urmeaza dezumflarea, fie ca alaptezi fie ca nu;

- ai si alaptat? se accelereaza legea gravitatiei[:D]

Acum depinde mult si de materialul genetic. Voi n-ati vazut femei de 50 de ani cu tzitze de-l impung pe ala ce sta la coada in fatza lor? Ca io am vazut (nasha lu' Sophiphi, printre altele). Si n-ati vazut fete de 15-16 ani (obviously fara nasteri si alaptari la activ) cu tzitzane balanganindu-se spre genunchi? Ca io am vazut.

Ideea pt. tufetele foarte tinere gen Olishka si Georgiana e ca la ele se poate remedia mai usor: creme, electroterapie, exercitii de fitness.

Lifting fara "umplere"? Prefer sa-mi calc pe tzitze decat sa le am cu cicatricile alea infioratoare.

Io recunosc, sunt vanitoasa, dar nici chiar asa incat sa ma supun unei interventii chirurgicale de genu' ala. Fac ce pot sa arat bine, dieta, exercitii...tzitzele in fatza cui sa mi le flutur? In fatza altor cumetre sa le arat ca ce "perky" sfarcuri am io? Sotzii sunt convinsa ca va plac si asa. Noi ne vedem muuult mai multe defecte decat vad ei, sa fie clar.

Da, mi-ar placeasi mie sa-mi pluteasca pe piept ca doua globuri de cristal [:D]. Da' daca nu se poate (decat cu riscuri pe care eu nu vreau sa mi le asum)...imi asum noua "conditie". La concursuri de tricouri ude n-am de gand sa particip, oricum...



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

10luni

#198
Gaza22

Gaza22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.133 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 20:20

Citat:

Si la fata e aceeasi situatie. Adica daca am fata o fac curva de lux. Glumesc.
Daca o sa am o fata o sa o fac tot bagaboanta, nu in sensul de panarama. As vrea sa fie mai dura, adica sa fie in stare sa se coboare la nivelul unui badaran sa ii dea replica dar sa stie sa si poarte o rochie.


Eu n-am zis ca daca am fata mi s-au schimbat conceptiile, nuuu, tot in acelas spirit as dori sa creasca, daar cred ca e mai dificil pt ca exista o muult mai mare probabilitate (decat la baiat) sa aiba o fire care nu se va potrivi cu ce vreau eu (ori ff sensibila ori nu stiu exact dar asa imi vine mie sa cred) desi sper ca aplicand aceleasi principii pe care le-a aplicat tatal meu cu mine sa reusesc cat de cat indiferent de firea si personalitatea ei.

Mami de Gazii mica si frumoasa
[copil]
[bis]Avem zece lunite [bis]


#199
Gaza22

Gaza22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.133 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 20:21

Anca si eu vin la Polivalenta dar fara Gaza mica si cred ca ajung pe la 12.

Mami de Gazii mica si frumoasa
[copil]
[bis]Avem zece lunite [bis]


#200
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 20:24

Citat:
citat din mesajul lui novus
[s] [s] CASIA , MARIO [s] [s][olala][olala] 1 AN [olala][olala]
[pup][flo] mamicilorMami lui [copil] Alexandra (03.03.09)
Laaaaaa muuuuulti aaaaani![flo]Famille Dragoon cu [zana] Izia, 23 mars 2009Toulouse, la ville rose[roker]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -