Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

relatia adolescenti si parinti


35 raspunsuri la acest subiect

#31
adrienne12

adrienne12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 05 mai 2006 - 07:00

si eu ma strimbam la maica-mea cind eram in liceu asta pt. ca mi se parea absurda si puteam sa-i recit toate prelegerile. Nu pune la inima - e doar o timpenie a tineretii dar zbirleste-te la el ca e un comportament intolerabil - sa faca bine sa te respecte ca pina una alta tu platesti notele de plata din casa si il tii pe el in scoala! Daca l-as vedea pe fiu-meu facind asa ceva mama ce scandal as face!!!





#32
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 05 mai 2006 - 16:57

Se juca la calculator pe ascuns, cand noi nu eram acasa, ghinionul lui ca taica-su e programator si se pricepe la vrajitorii, vedem de la firma tot ce face juniorul acasa la calculator, l-am lasat in pace, nu i-am zis nimic, pana intr-o zi cand eram la munte si i-am spus ce trebuie sa faca la jocul de pe calculator, sa treaca la nivelul urmator, ca el nu reusea. S-a uitat lung la mine, nu a inteles cum stiu, o perioada nu s-a mai jucat, apoi iar si-a reluat bunele obiceiuri, de a se juca in timpul alocat invatatului.

A intrat taica-su in jocul lui, ii lua mouse-ul si i-l punea tot aiurea, apoi i-a scris mare, pe monitor: DU-TE LA INVATAT!

Seara au stat amandoi de vorba, i-a zis care e smecheria, de atunci nu mai avem probleme cu el, isi respecta programul.

Ei bine, tot cam asa ceva vreau sa-i fac si acum, nu cred ca m-a vazut, era concentrat sa-i iasa strambatura [mariaj]



Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele



#33
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 18 mai 2006 - 18:56

Craciunitza, eu am 31 de ani si inca ma stramb cand imi zice maica-mea cate una de aia de a ei care ma scoate pe mine din sarite. Si, cand ma prinde (rar, ce-i drept) se enerveaza de nu mai poate, dar eu parca ma bucur ca ma prinde ca sunt razbunata [cool]. Copilaros, stiu...

Carolina, cu Alina si Ana... si tati, evident

#34
marcellinna

marcellinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 18 mai 2006 - 19:06

Hai Carolinah ca m-ai facut sa rad!!!
Craciunitza,dar tu cand se stramba la tine fiul tau,ai incercat sa-i raspunzi cu acceasi moneda? stramba-te si tu la el,faceti haz de necaz si poate-i trece.Sti,ca-n reclama aia in care copilul se da cu fundul de pamant ca vrea tot soiul de prostii din supermarket iar mama cand il vede se-apuca sa faca la fel.

#35
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 27 mai 2006 - 01:13

Ma gindesc si eu ce sfaturi as putea sa-ti dau dar oare merg ...
e usor de zis dar mai greu de facut ,am fost si noi acolo si nu am fost perfecti si totusi sintm mandri cind ne uitam in oglinda astazi de ce oameni am devenit asa si ei sa speram ca este numai o etapa care cu ajutorul lui dumnezeu va trece cit mai repede si sa le aduca mintea la cap.Cert este" Numai mama sa nu fi!!!!!!!!!'
Curaj fetelor ca eu am nevoie de mult. Daca cel mare care a fost o dulceata de copil imi face surprize trebuie sa ma invat pt la ce ma va astepta de la cel mic .


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - apr 26 2024 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -