Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 10 voturi

l**** amanta sotului meu


463 raspunsuri la acest subiect

#431
caro

caro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 193 mesaje

Postat 10 august 2011 - 17:56

oooooo... sa vina amanta sa dea dezminntire aici sau sa se justifice? va dati seama ce ar fi iesit pe subiectul asta?!?!?! circ total, dus la extrem....ce datoreaza ea audientei de aici sa vina sa se justifice? Asa cum nici Adaida nu prea datoreaza nimic, dar daca vii si iti pui budigaii in piata publica la uscat, trebuie sa te astepti la reactii....

Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004)
http://community.web...om/user/lidia67

#432
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 10 august 2011 - 18:18

Incep sa imi pun miinile in cap ce persoane si mentalitati exista pe lumea asta.
Trist.

Mare dreptate a avut cine a spus ca toti 3 (sotia, sotul si amanta) sint de aceeasi teapa si se merita unii pe altii....

______________________________


http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#433
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 10 august 2011 - 18:31

Raman la parerea, un nebun arunca o piatra, si noi toti ne straduim sa o scoatem. Luam de buna povestea ei, pentru ca evident, ce alte motive ar avea sa posteze aici pe forum si tocim tastele incercand sa analizam chestia asta din toate unghiurie posibile, uni care au fost trecuti prin asta, altii care care doar au auzit sau pur si simplu vor sa-si spuna parerea. Unii ii tin partea, altii o critica, ne mai si luam la harta intre noi, ca deh, fiecare are proriul punct de vedere.
Amanta poate stie, poate nu stie, poate nu o intereseaza, dar vorba lui caro, ce circ ar iesi daca ar aparea!! Probabil nu ne-ar ajunge forumul sa dezbatem, vor fi tabere pro, tabere contra, atunci sa vezi varsare de sange [:D].
Sau poate cine stie, vine si sotul, ce ziceti, ii anuntam si pe el? Macar facem triunghiul conjugal complet.

In fond si la urma urmei doar ei 3 stiu ce a fost cu adevarat acolo (sau poate doar ei 2, sotul si amanta), si fiecare are cu siguranta propria versiune.

Sa va zic un caz real?! S-a intamplat in familia mea. Si povestea exista undeva pe forum, prin arhiva. Familia noastra era doar o familie de ochii lumii, certurile si scandalul erau la ordinea zilei acolo, iar eu nu pricepeam de ce nu divorteaza odata sa puna cap balamucului in care traiam zi de zi.
Intr-un final s-au despartit. Dupa ce eu am implinit 18 ani, si am intrat la facultate, tata a luat decizia pe care a tot amanat-o din cauza mea.
Tatal meu avea o amanta. Iar amanta si mama erau colege de serviciu. Nu stiu cat timp au fost impreuna inainte de divort, dar stiu ca au fost o perioada. Decizia de a divorta era deja luata, dar au amanat-o exact cum am spus mai sus atat cat a fost nevoie sa nu ma bulverseze pe mine cu bacalaureatul si admiterea la facultate.

Dupa divort, a iesit circ. Pe langa ce faca asaida aici pe forum, acolo chiar a fost cu surle si trambite. din fericire plecasem deja din orasul natal si nu m-a mai afectat atat de mult. Iar eu am fost de partea tatalui. si toata lumea care nu stia ce a fost cu adevarat la noi in famile m-a condamnat si m-a blamat. Cum puteam eu sa fiu de partea "adulterinului"? Cum puteam sa tin partea amantei? de ce nu ma duceam sa-l santajez ca ma sinucid daca nu se intoarce acasa? etc., etc.... povestea e lunga si complicata, nu intru acum in detalii, cert e ca in acel moment cea care ulterior i-a devenit sotie tatalui meu a fost catalogata drept curva orasului. Dovezi? nu erau, dar mai conta? Parerea ei conta la ceva? Ar fi crezut-o cineva ca ea nu a fost cea care a stricat o familie, ci ca era deja stricata dinainte sa apara ea? N-a crezut-o aproape nimeni, cel putin din cei care nu erau implicati si auzeau doar vorbe la a doua a treia, a n-spea mana.... A crezut-o cineva ca nu umbla dupa banii lu' tata (care intre noi fie vorba i-a lasat TOTUL mamei, el plecand doar cu o dacie vai si amar, stand intr-un apartament vai de el, incalzind conserve la aragaz, ca nu aveau de niciunele la inceput)?? Nu, n-a crezut-o nimeni!!

Asa ca la ce bun sa vina acum amanta sa se disculpe sau sa justifice? Ar crede-o cineva??

#434
theophillina

theophillina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 880 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:00

Desi am incercat sa urmaresc subiectul, deja nu mai pot, se spun aceleasi si aceleasi lucruri. Insa am o nelamurire: daca dreptul la intimitate si viata privata e dreptul fiecaruia dintre noi si tre' respectat, pe la subiectele cu bone se dau nume reale, domiciliu, infatisarea si se spun tot felul de chestii: ca bona a fugit cu banii, ca nu avea grija de copii etc. De unde stim noi ca persoanele alea nu sunt calomniate si cine ne da noua dreptul sa le expunem asa? Si de ce nu se ambaleaza nimeni pe la subiectele alea pe tema asta? Sau la subiectele cu doctori de care sa neferim si altele. De ce sa nu fie si un subiect "amantele de care tre' sa ne ferim", pe acelasi principiu?[:D] Si by the way, pentru ca eu am vazut mesajul initial, nemodificat inca de catre moderatori, nu i s-a dat numele real si nici adresa, nr. tel, ci doar nick-ul de pe forum si prenumele si initiala numelui asa cum e si acum in mesaj, de fapt.



Adaida, o sa treaca, ai nevoie de timp! iti doresc toate cele bune si sa gasesti solutia cea mai buna pentru tine si copilul tau![flo]



Theodora mami de [biz] Stelios

09.06.2010



STELIOS



DE'ALE GURII





#435
ego71

ego71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:01

mikyyy, inca o data trebuie sa-ti spun ca ai dreptate. nimeni,dar absolut nimeni nu stie cu adevarat ce se intampla intr-o casnicie.fiecare isi are propria versiune. multi stau impreuna din varii motive( un exemplu e dat de tine mai sus),altii din comoditate. cand problemele apar si nu ai puterea sa le rezolvi, e mai usor sa dai vina pe intrusi.pentru ca,in momentul ala,ei iti par vinovati,ei sunt cei ce si-au bagat coada,etc.si de aici un intreg arsenal indreptat spre ei.
dar cati din cei care au cu adevarat probleme in cuplu si-au asumat greselile? cati recunosc ca poate nu e doar vina celuilalt? o casnicie e formata din doi,iar orice problema ignorata,se acutizeaza in timp. pentru ca asta-i casnicia..iar saiba de pe desht nu-ti garanteaza dragoste si intelegere vesnica. casnicia e ca o meserie pe care o inveti, ii afli dedesubturile, secretele...nimic nu-i usor.
si eu amintalnit cazuri in care nu amanta/amantul era de vina.casniciile in cauza erau deja pe butuci. dar...amanta/amantul vinovati ,ca deh,au stricat o casnicie pe hartie. unde e logica?
intotdeauna ne trebuie un motiv la indemana pe care sa dam vina cand lucrurile nu mai merg si noi pe care am fost prea orbi sa le vedem . si,atunci altii sunt de vina

#436
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:04

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
Mie mi se pare ca adaida nu a cautat suport sau compansiune aici; eu am impresia ca ea a vrut doar sa faca public numele tiitoarei plus alte detalii, adica sa o faca albie de porci in public. Si nu vorbim aici despre un nick de pe forum, ci despre o persoana reala, ca doar de aia i-a dat datele pe forum (pana ca ele sa fie sterse de moderatori).Foarte, foarte urat gest!
Eu imi repet parerea: Bine i-a facut! In momentul in care te 'incurci' cu un barbat insurat, iti asumi si riscurile ca relatia sa iasa la lumina si iti asumi si riscul de a avea de-a face cu sotia ranita._____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

#437
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:06


Model posibil de urmat in rezolvare civilizata a unei astfel de situatii:

Intr-o zi sotul vine mai devreme acasa si o gaseste pe nevasta-sa cu amantul ei. Surprins, acesta ii spune amantului:
- Sunt un om relativ calm: hai in camera cealalta sa discutam.
Amantul, bucuros ca nu are probleme, se duce in camera de ala...turi si sta de vorba cu sotul femeii, ca de la barbat la barbat.
- Fii atent ce facem, zise sotul. Voi trage doua focuri de arma in aer si ne vom preface morti; La cine va veni nevasta-mea, acela o va pastra.
- OK. Sotul trage cele doua focuri de arma si din camera de vizavi se aude:
- Costele, iesi de sub pat ca s-au impuscat dobitocii aia!



Nina, [gravired]21+, [fetita]

#438
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:07

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
matza, tot fara suparare, nu cred ca iti imaginezi ce inseamna sa iti apara numele real intr-un asemenea context, fara nici un fel de dovezi (chiar si cu dovezi mi s-ar fi parut la fel de urat), pe un forum foarte accesat. Asta e unica mea apasare: de ce i-a divulgat identitatea, ce a urmarit cu asta. Atat.Mie nu imi place radio-santul.
Tot fara suparare [:D] te intreb cum ar fi sa afli ca sotul te inseala de 3 ani si nu cu oricine, ci chiar cu femeia pe care ai considerta-o prietena ta?_____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

#439
ego71

ego71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:09

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
matza, tot fara suparare, nu cred ca iti imaginezi ce inseamna sa iti apara numele real intr-un asemenea context, fara nici un fel de dovezi (chiar si cu dovezi mi s-ar fi parut la fel de urat), pe un forum foarte accesat. Asta e unica mea apasare: de ce i-a divulgat identitatea, ce a urmarit cu asta. Atat.Mie nu imi place radio-santul.
Tot fara suparare [:D] te intreb cum ar fi sa afli ca sotul te inseala de 3 ani si nu cu oricine, ci chiar cu femeia pe care ai considerta-o prietena ta?_____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!
aha.si? pana la urma ce rezolvafacand publicnumele respectivei? ii salveaza asta casnicia?sa fim seriosi!

#440
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:12

Citat:
citat din mesajul lui ego71
Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
matza, tot fara suparare, nu cred ca iti imaginezi ce inseamna sa iti apara numele real intr-un asemenea context, fara nici un fel de dovezi (chiar si cu dovezi mi s-ar fi parut la fel de urat), pe un forum foarte accesat. Asta e unica mea apasare: de ce i-a divulgat identitatea, ce a urmarit cu asta. Atat.Mie nu imi place radio-santul.
Tot fara suparare [:D] te intreb cum ar fi sa afli ca sotul te inseala de 3 ani si nu cu oricine, ci chiar cu femeia pe care ai considerta-o prietena ta?_____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!
aha.si? pana la urma ce rezolvafacand publicnumele respectivei? ii salveaza asta casnicia?sa fim seriosi!
Nu, nu ii salveaza casnicia, nici nu indreapta situatia. Dar asta a fost modul ei de a se descarca. Si? E mai grav decat ca i s-a ionselat increderea si de catre sot si de catre prietena?_____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -