Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 10 voturi

l**** amanta sotului meu


463 raspunsuri la acest subiect

#441
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:18

Citat:
citat din mesajul lui ego71
Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
matza, tot fara suparare, nu cred ca iti imaginezi ce inseamna sa iti apara numele real intr-un asemenea context, fara nici un fel de dovezi (chiar si cu dovezi mi s-ar fi parut la fel de urat), pe un forum foarte accesat. Asta e unica mea apasare: de ce i-a divulgat identitatea, ce a urmarit cu asta. Atat.Mie nu imi place radio-santul.
Tot fara suparare [:D] te intreb cum ar fi sa afli ca sotul te inseala de 3 ani si nu cu oricine, ci chiar cu femeia pe care ai considerta-o prietena ta?_____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!
aha.si? pana la urma ce rezolvafacand publicnumele respectivei? ii salveaza asta casnicia?sa fim seriosi!
Na hai sa o luam altfel. Ai plans la vreo inmormantare? De ce? Crezi ca ai rezolvat ceva?Ai zambit cand ti-ai vazut copilul pt. prima data?De ce?Crezi ca l-a facut pe el mai frumos, destept sau sanatos?Ai injurat vreodata macar in gand pe cineva sau o situatie?Da de ce?Bla bla bla**Fur is for petting***http://www.facebook.com/#!/adoptiicainiwww.adoptiipisici.ro

#442
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:21

Citat:
citat din mesajul lui theophillina
Desi am incercat sa urmaresc subiectul, deja nu mai pot, se spun aceleasi si aceleasi lucruri. Insa am o nelamurire: daca dreptul la intimitate si viata privata e dreptul fiecaruia dintre noi si tre' respectat, pe la subiectele cu bone se dau nume reale, domiciliu, infatisarea si se spun tot felul de chestii: ca bona a fugit cu banii, ca nu avea grija de copii etc. De unde stim noi ca persoanele alea nu sunt calomniate si cine ne da noua dreptul sa le expunem asa? Si de ce nu se ambaleaza nimeni pe la subiectele alea pe tema asta? Sau la subiectele cu doctori de care sa neferim si altele. De ce sa nu fie si un subiect "amantele de care tre' sa ne ferim", pe acelasi principiu?[:D] Si by the way, pentru ca eu am vazut mesajul initial, nemodificat inca de catre moderatori, nu i s-a dat numele real si nici adresa, nr. tel, ci doar nick-ul de pe forum si prenumele si initiala numelui asa cum e si acum in mesaj, de fapt.Adaida, o sa treaca, ai nevoie de timp! iti doresc toate cele bune si sa gasesti solutia cea mai buna pentru tine si copilul tau![flo]Theodora mami de [biz] Stelios09.06.2010STELIOSDE'ALE GURII
chiar nu mai conteaza, dar un moderator a aprobat subiectul asa cum era, apoi in cateva minute am intrat eu si am pus F. in loc de numele de familie pe care il scrisese integral.
Am marfa la bazar umanitar DC Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi 'Cos what I feel is the only truth for me

#443
balanta_tm

balanta_tm

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:25

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
matza, tot fara suparare, nu cred ca iti imaginezi ce inseamna sa iti apara numele real intr-un asemenea context, fara nici un fel de dovezi (chiar si cu dovezi mi s-ar fi parut la fel de urat), pe un forum foarte accesat. Asta e unica mea apasare: de ce i-a divulgat identitatea, ce a urmarit cu asta. Atat.Mie nu imi place radio-santul.
Tot fara suparare [:D] te intreb cum ar fi sa afli ca sotul te inseala de 3 ani si nu cu oricine, ci chiar cu femeia pe care ai considerta-o prietena ta?_____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!
Ar fi nasol, foarte nasol chiar. As fi foarte suparata atat pe el cat si pe ea, dar mai ales pe el. Cu ea as rupe "prietenia". Iar mie mi-as reprosa ca am fost atat de oarba incat sa nu vad atata vreme ca el imi fericeste prietena.Insa, principalul vinovat in el l-as vedea.

#444
Matzaila_81

Matzaila_81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:31

Si ce ai face de atata suparare pe ea? Cum te-ai manifesta? Cum ai rupe prietenia?
Ai suna sa-i spui "gata, nu mai suntem prietene fiinta ingrata ce esti !Te-am primit in casa si sufletul meu si tu mi-ai pangarit patul conjugal! Nu vreau sa te mai cunosc la fata o tu fiica a destrabalarii!"
Sau ceva de genul [:D]
A?

#445
Kariris

Kariris

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:40

Theodora ma faci sa rad: nu suporta comparatie cea ce expui tu. Cum adica "amante de care sa ne ferim"?!? Pai potentiala amanta a sotului meu e menajera, grajdareasa, gradinareasa, fata de la benzinarie, magazine, banci, contabilitate plus... partenerele de afaceri.
Pentru o porcarie de genul asta e nevoie de minim 2 persoane:sotul si amanta. De ce nu ne-am feri mai bine de un anumit tip de barbat? Ca io chiar nu cred ca a venit "prietena" si l-a violat sistematic timp de 3 ani!
De fapt e nevoie de 3 persoane. Iar a 3-a respectiv sotia, trebuia sa observe. Nu a observat din varii motive. E de inteles. Dar e total pueril, dupa parerea mea, ce a facut expunand amanta pe forum. Voi chiar credeti ca s-a gandit ca o sa "amanteze" laura toata suflarea masculina de pe forum????? Nu, a vrut doar sa o faca de cacao pe laura. Mie nici macar nu mi se pare ca a reusit. actiunea ei e la nival de clasa a IV-a.
[:-@]

Nici eu nu as observa daca m-ar insela sotul. Dar daca totusi as afla si faptul s-ar fi consumat deja (intreaga poveste) cred, ca cu el as avea de discutat, nu cu ea. "Ele" sunt la tot pasul, El trebuie sa-si schimbe viziunea despre familie, viata.
Si apoi, sa-l mai si aud ca vorbeste de rau femeia cu care i-a placut sa petreaca clipe intime, ca o face proasta, inculta, etc, cred ca mi-ar pune capac! Bai frate nici macar atata simt de raspundere sa nu ai? Macar taci! Sau cu alte cuvine ma faci si pe mine proasta, inculta, etc, ca doar suntem prietene (cel putin in mintea mea).

Puteti da cu rosii cat vreti, dar eu sunt o feminista prin excelenta. Daca laura vroia sa-i strice casnicia, reusea. Dar nu a facut-o. si daca era vreo curva, nu statea cu el 3 ani. Lipsesc multe date din problema, cum ar fi cum era de fapt casnicia sotiei inselate, cum era a laurei.
si nu inteleg din primul mesaj al adaidei, ce sfat asteapta de fapt de la noi. Cand spune clar ca pe sot il iubeste, stie de ce a facut-o.
Pai foarte bine, atunci ce pareri mai asteapta de la noi? Daca sa ramana in continuare prietena si cu laura?

#446
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:41

adaida facand abstractie de sensul pe care l-a luat discutia, iti spun chiar daca asta nu te incalzeste cu nimic, ca iti doresc sa-ti rezolvi cu bine toate problemele care au venit peste tine parca navala si sa vezi iar soarele stralucind.

Zici ca al tau sot ti-a facut cadou de ziau ta ...o amanta (a lui), dar din pacate si cadoul de anul trecut tot asta a fost si probabil si cel de acum doi ani tot la fel.Nu pot pricepe cum nu ai reusit sa descoperi mai repede toata aceasta poveste, pentru ca nu pot crede ca doi oameni care se intalnesc sub nasul tau pot sa se prefaca asa bine sa nu fie descoperiti, macar un gest si tot se dau de gol.Inseamna ca sunt doi actori foarte buni si si-au gresit meseria.

Acum daca tu ai spus ca ai fost nevoita sa stai la pat toata sarcina, nu ma mira ca al tau sot sa se fi gandit ca ce face el ne... atata timp si eventual si dupa.Stiu si eu am trecut prin asta la a doua sarcina, cu stat in pat, dar noi am revolvat problema asta intre noi.Si la mine a fost frica de al pierde pe bebe mult mai mare decat ne... sotului (de parca eu nu tot asta eram :) )

Dar nu toti barbatii vor sa stea si sa astepte si daca stiu ca le merge , de ce nu.

Mai ales cand stiu ca vor fi iertati si vor ramane si cu ... si cu...

Ce mai, un vis.

Si und emai pui ca poate avea gandurile cu boala lui, si se gandea sa nu piarda timpul, dar in acest caz nu se lega doar de o femeie.Ce a fost la el nu a fost inselat doar, a fost si cu sentimente, si aici e mai rau, pentru ca 3 ani e ceva, si lucrurile sunt mai complicate.

Nu stiu acum daca odata ce tu ai aflat s-au terminat si legaturile lor, sau doar sunt mai precauti , dar iti doresc sa incerci intai sa ii arati ce pierde daca continua, pentru ca sa dai timpul ianpoi nu mai poti din pacate.

Fa-l sa inteleaga ca nu e chiar asa, adica indiferent ce face, el e regele, pentru ca nu e, si chiar daca tu dinj cate vad inchizi ochii la ce a facut el, scotand-o vinovata doar pe ea, macar nu-l lasa sa creada ca poate sa faca asta oricand , ca e pacat de tine.

Multa putere si intelepciune iti doresc.







roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



[i]









#447
Matzaila_81

Matzaila_81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:52

Uf [bang] ajung la concluzia ca sunt oameni care nu vor sa priceapa anumite lucruri desi ar putea!

Ce conteaza cum era casnicia Adaidei inainte? Chiar daca ar fi scartait buna prietena nu avea ce sa caute acolo. Simplu si la obiect.
Ce conteaza cum era casnicia Laurei? Tot nu te culci cu un barbat insurat d-apoi cu sotul unei prietene bune. Nu se face asa ceva, zau! E urat!

Dupa fapta si rasplata.
pe langa ca sigur o doare in bascheti despre ce discutam noi aici.
Femeia s-a bagat in patul prietenei bune, de unde atata decenta si rusine ca discuta despre ea niste necunoscute pe forum?



#448
balanta_tm

balanta_tm

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 10 august 2011 - 19:58

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Si ce ai face de atata suparare pe ea? Cum te-ai manifesta? Cum ai rupe prietenia?
Ai suna sa-i spui "gata, nu mai suntem prietene fiinta ingrata ce esti !Te-am primit in casa si sufletul meu si tu mi-ai pangarit patul conjugal! Nu vreau sa te mai cunosc la fata o tu fiica a destrabalarii!"
Sau ceva de genul [:D]
A?


Nu stiu cum as reactiona fata de ea, probabil ca i-as zice multe chestii si urate [:D], sunt sigura ca as suferi fiindca am crezut in ea, insa nu i-as pune numele pe un forum - asta stiu sigur [:)]

#449
theophillina

theophillina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 880 mesaje

Postat 10 august 2011 - 20:00

Laura, io n-am vazut numele complet, desi repet, am vazut mesajul nemodificat. Inseamna ca nu era important numele amantei (cel putin pt mine).[:D]



Kariris, of course ca am spus o ineptie ca multe altele de pe aici. Corect ar fi fost titlul subiectului "prietene de care sa ne ferim". Lasand gluma la o parte, mie mi se pare nefiresc ca una care s-a uitat in ochii "prietenei" ei Adaida timp de 3 ani de zile se fericea [8D] in tot acest timp cu sotul acesteia, e atat de vehement "aparata" si protejata de prezumptia de nevinovatie din partea unora. Nu inteleg cum ceea ce a facut acesta dna e mai putin grav decat ceea ce a facut Adaida, adica i-a dat numele pe forum. Ca sotul e cel mai vinovat nu intra in discutie, insa din punctul Adaidei de vedere poate o doare mai tare ce a facut amanta. de unde stim noi? Stiti care e treaba? Ca foarte putine vorbim dintr-o experienta similara. Cele mai multe vorbim ipotetic, ce as fi facut eu etc. Ne cramponam de scari de valori, judecati de valoare, drepturi ale amantei la intimitate si viata privata. Insa aceste drepturi care erau si-ale Adaidei, ce-a facut amanta cu ele? S-a fericit cu barbatul ei, poate si in casa ei, in patul ei!?! De unde stim noi cum a fost acolo? Si da, sa zicem ca eu sunt cam rea de musca si m-am cam plictisit de barbatu'meu si m-as da nitel in barci. Cu sigurnata nu as alege cel mai bun prieten al sotului sau sotul celei mai bune prietene. Sau da, ca e cel mai la indemana, mai aproape de casa si cel mai greu de banuit? Bleah!



Theodora mami de [biz] Stelios

09.06.2010



STELIOS



DE'ALE GURII





#450
Kariris

Kariris

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 10 august 2011 - 20:23

Matzaila esti o scumpa, cum imi explici tu frumos ca nu se face asa ceva![pup] normal ca nu se face, normal ca nu te incurci cu un barbat insurat, dar uite ca printre noi sunt si femei care gandesc altfel. Sau ma rog, nu gandesc deloc ci se lasa duse de instincte.

Theodora sigur ca e nefiresc sa te uiti 3 ani in ochii uneia care te asteapta cu cafeaua cand tu poate vii din acelasi pat cu barba'su.
eu din pacate am sub ochi un exepmlu similar dar care mie mi-a produs o greata maxima: doua surori gemene: una divortata si cu un copil de 2 anisori cealalta necasatorita dar intr-o relatie cu un tip pe care il iubeste enorm. Divortata exuberanta, placuta si cam cu codita in sus. Cealata sta acasa si creste ca fraiera nepotul, sta noptile cu el, practic 80% din timp il petrece crescand plodul surorii geamane care avea o relatie de vreun an cu prietenul ei (practic cu prietenul surorii care ii crestea copilul). si o mai si vorbea de rau, razand ca cum sunt ele gemene cand ea arata bine iar cealalta ("bona") e cat casa poporului.
Iese tambalau mare in familie, sora inselata vrea sa se sinucida, merge ta'su la ele, o intreaga telenovela acolo, iar sora care inselase ii spune senina lui ta'su ca "ce vrei daca cu el ma simt eu bine?" Ca tatal a intrebat-o "mai din cati sunt pe planeta asta, fix al lui sora-ta ti-a trebuit?"
asa ca... eu nu mai fac nici un efort sa inteleg pe nimeni.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -