Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (33)


199 raspunsuri la acest subiect

#11
tigruta

tigruta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 15:56

Roxy multumim[flo] sa fie un capitol numai cu vesti bune..
Bubu felicitari pt bebeii grasuti..sa de-a domnul sa nu fie o problema la baietel[pup]

elena[gravi]19+

#12
nikolett2445

nikolett2445

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 16:07

[:I] nu reusesc sa-mi fac album pe contul comun din webshots ,nu reusesc sa adaug poze,aveti ideee,cum se procedeaza,am tradus pagina si n romana dar tot nu ma pricep[bang]



fetita mamei

NIKOL[gravi]24+[fetita] ANTONIA si DAVID[bonjovi] (15 MAI 2006)

#13
mamanati

mamanati

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 852 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 16:12

Madamar, referitor la sutien pentru alaptare. Vad ca fetele vb despre sutiene de la firme cu nume, cred ca cumparand de la ei nu poti da gres. Dar eu iau in consideratie urmatoarele: sutienul sa nu fie din bumbac suta la suta, ci sa fie putin elastic

(eu prefer microfibra - e cea mai "moale"): pe perioada zilei sanii cresc in volum umplandu-se cu lapte, intro cupa mai elastica au unde "sa-si modifice volumul", si tot din aceste considerente sa poti pune cu usurinta in cupa un absorbant. Alt factor important: chestia aia deasupra cupei, care o deschei pentru a alapta trebuie sa fie din plastic, si ce e mai important sa o poti descheia/incheia cu o singura mana.

Un sutien pentru alaptat e cusut diferit de cele obisnuite, adaptat special pentru functia sa. Ideal ar fi sa poti masura sutienul inainte de a-l cumpara ca sa te asiguri ca te simti in el confortabil. Eu mi-as lua asa ceva dar cu posibilitatea de a-l proba:

http://reclama/produ...marimea_95c.mbs







POZE

Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si [gravi] 20 fix





#14
Vivela

Vivela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.261 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 16:14

mama ce viteza aveti la scris... nicio sansa sa tin ritmul cu voi.



nicoleta, iti tin pumnii cu injectiile acelea, eu sunt fricoasa rau cu acele, sa nu le vad! si cand mi-au facut anestezia pt amnio, o piscatura mica, tot mi s-a parut ca doare. sper ca cele pe care le faci tu sa fie mai usurele [pup].



bubu, felicitari pentru grasuneii tai, ce frumos [olala]. sper sa nu fie nimic serios cu problemuta aceea si sa se rezolve pana la nastere [flo].

da, foarte putin ai dat pe eco, eu o sa dau 400 de lei peste 2 saptamani[bang]. mai simplu era sa ma urc in tren si sa ajung la voi in oras [:)].



madutza [hia] - hai ca m-am uitat eu pe pozele tale si nu mi s-a parut deloc ca ai burta mica. adica eu o am si mai mica decat a ta, nu cred ca e ceva in neregula cu bebe. tot spaima asta am avut-o si la david, nimeni nu credea cand am ajuns in luna a 9-a ca urmeaza sa nasc. si nici doctorul nu-mi zicea ce greutate are bebe, chiar credeam ca o sa fie micut. si a avut 3,700 kg, dupa ce a iesit ma minunam unde o fi intrat ditamai bebeloiul in burtica mea.



daca imi mai amintesc ceva, revin.







_________________________________________________



Mami de pui nazdravan (2/9/07)[sofer] + [^] xy 20+

Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba


#15
mommy_to_be

mommy_to_be

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 769 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 16:17

Fetelor, voi mai stiti ceva de Gabriella_T? ca nu ne-a mai scris dinainte de sarbatori... Vai... De fiecare data cand cineva cade in tacere o perioada mai lunga de timp ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine...



Mira [gravi] fericita 23+cu [fetita] Maya Alexandra



minunea mea

#16
bubu30

bubu30

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.165 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 16:21

multumim la toata lumea pt. felicitarile pt. bebei[:D]

nana dar fetita ta cat a avut dilatatia de a scazut cu 1 cm (10 mm) ?

la circumferinta abdomonala de ce ?

[gravi] 23 + [fetita][baietel]

#17
bubu30

bubu30

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.165 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 16:28

Mira merci mult, ai fost foarte explicita

ce usor era !

[gravi] 23 +[fetita][baietel]

#18
mommy_to_be

mommy_to_be

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 769 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 16:39

Rose, ai un ingeras de fetita. Blonduta cu ochii mari, albastri. Sa-ti creasca mare si sanatoasa!



Mira [gravi] fericita 23+cu [fetita] Maya Alexandra



minunea mea

#19
n_a_n_a

n_a_n_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 16:47

Citat:
citat din mesajul lui nikolett2445
[:I] nu reusesc sa-mi fac album pe contul comun din webshots ,nu reusesc sa adaug poze,aveti ideee,cum se procedeaza,am tradus pagina si n romana dar tot nu ma pricep[bang]fetita mameiNIKOL[gravi]24+[fetita] ANTONIA si DAVID[bonjovi] (15 MAI 2006)
Pai daca te-ai logat si esti la albume (ne vezi) apasa pe butonul "upload more" de deasupra primului album (al lui rose). Pe urma iti apare o fereastra cu niste pasi:1. Select photos/videos - apasa pe butonul "choose files" si cauta pozele dorite in calculatorul tau (vezi in stanga ai my computer, desktop, etc. - daca ti-e mai usor fa-ti un folder pe desktop cu pozele pe care vrei sa le postezi; poti de asemenea sa redenumesti fotografiile asa cum vrei sa iti apara in album, ca sa nu mai trebuiasca sa editezi albumul ulterior - de exl. "burtica 24 saptamani")2. Select an album - ai implicit selectat "new album" . In dreptunghiul cu text de genul "2010-01-26 04:28" sterge si scrie denumirea dorita a albumului. Selecteaza apoi, dupa cum vrei tu, public sau privat (public implicit). Cand vei adauga poze pe viitor, in albumul existent deja, selectezi a doua optiune "add to existing" si selectezi albumul tau.3. Select Category and Subcategory - alegi ce vrei tu. Eu am pus family si general family.Dupa ce ai parcurs toti pasii apasa butonul "Upload"Dupa ce s-a terminat de facut upload-ul, du-te in josul paginii si apasa acolo la "save all edits" butonul "view album"Si gata! Sper ca am reusit sa ma pastrez coerenta! Daca nu merge, mai striga dupa ajutor! [pup]Nana [gravi] 23+ cu[fetita]Iubirici

#20
mommy_to_be

mommy_to_be

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 769 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 16:53

Nikol, pentru a face upload, intri si tu in albums, cum i-am explicat lui Bubu. Acolo o sa vezi o bara de optiuni in partea de sus, iar ultima din dreapta e Upload. Dai click pe buton iar apoi iti apar trei pasi. 1)Intai selectezi pozele pe care vrei sa le incarci, apoi 2)selectezi Create new album, iar in casuta respectiva iti scri username-ul de pe DC, ca sa stim cu cione avem de-a face[:D]. Tot la pasul 2 ai de ales intre a face pozele publice, sau in a le pastra pe privat, doar pentru cei care au parola la user-ul comun. Tu faci cum crezi. la pasul 3) selectezi ce categorie vrei, nu cred ca are importanta.

Dupa ce ai parcurs acesti pasi, apesi butonul verde de UPLOAD din josul paginii. Important e sa nu dai minimize la fereastra de Webshots pana nu se face upload-ul complet, ca altfel iti da eroare.

SPOR [:D]



Mira [gravi] fericita 23+cu [fetita] Maya Alexandra



minunea mea


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -