Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Nasterea la Medlife (22)


236 raspunsuri la acest subiect

#21
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 19 aprilie 2011 - 23:53

inca o data, cred ca m-ai inteles ggresit, Ronnie... eu nu am insistat ca nebuna la doctorita ca vreau cu orice pret sa nasc natural, crezi ca-s nebuna sa-mi pun in pericol copilul?.. i-am spus dr ca as dori sa nasc natural, am intrebat clar niste chestii, mi-a raspuns, apoi am spus exact asa: "Daca dvs spuneti ca e ok sa nasc normal, fara risc pentru copil, asa facem, dar daca dvs considerati ca e mai bine ceza, nu ma opun, pana la urma eu nu sunt medic..".Iar ea a spus "ok, vedem cum decurg lucrurile pana atunci, si spre final decidem impreuna". In ultima luna, tot dansa a spus ca e sigura ca vom fi ok, si nastem natural, eu nici n-am mai intrebat! iar despre comoditatea unei cezariene, asta ti-o garantezx eu, ca e lege in general in spital privat! am citit cam toate capitolele anterioare, fetele povestesc cum a fost, cu diversi medici, si asta e clar tendinta, indiferent de medic! cine stie, poate s-o fi schimbat si Popa intre timp, in astia 3 ani..dar voi vedea pe 3 mai cand ajung acolo... si e f probabil sa am iar streptococul, asa ca iti spun atunci ce abordare a avut si cu mine:))
nu incerc sa te conving de nimic, nici sa te contrazic, ti-am povestit experienta mea, se poate naste natural cu streptococ B, au mai fost si alte cazuri in afara de mine, cum ti s-a mai povestit deja, si n-au patit nimic copiii, dar fiecare face cum considera ca e mai bine, si nu e nimeni de blamat... asa ca decizi cum crezi tu ca e mai bine pentru voi, nu te judeca nimeni![flo]

Iubirea mea[9cer] Mufarin, bandit mic[hot]
... si iubirea a doua e pe drum [gravi]


Life is to precious to worry about stupid Shit!

#22
Marina_1609

Marina_1609

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.971 mesaje

Postat 20 aprilie 2011 - 14:57

ronny, mie medicul mi-a spus asa: steptococul nu are nici un efect negativ asupra mamei. doar la copil poate crea probleme si poate reaparea chiar daca il tratezi. insa nu trebuie lasat pana in ultimul moment pt ca exista riscul ca DIN CAUZA LUI (streptococului) SA SE AJUNGA LA RUPERE DE MEMBRANE! si cred cu tarie ceea ce mi-a zis.



luny, chitescu di ncate am auzit si eu este o foarte buna ecografista insa nu si obstetriciana. asa ca mai bine faci ecografiile la un obstetrician care stie si ecografie. ti-l recomand pe prof. Pelinescu la care merg eu. din cate am inteles este singurul din medlife care face si morfologia de trim III



--------------------------------------------

Marina[gravi]34+[fetita] & [pis] ANA SOFIA (05.08.08)

--------------------------------------------

Copil crescut din suc de morcovi
--------------------------------------------
Mami Marina's blog

[foto]


#23
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 20 aprilie 2011 - 19:26

Marina, ciudat.. esti printre putinele care spun asta despr eChitescu, eu stiu exact invers, mai ales ca la prima sarcina tot cu ea am facut eco morfo-fetale si a fost foarte ok!.. am sapat intens netul atunci, plus ca si alte prietene au facut la ea, si toate cele au fost exact asa cum a spus!.. stiu ca si Pelinescu e bun..

Iubirea mea
[9cer] Mufarin, bandit mic[hot]
... si iubirea a doua e pe drum [gravi]


Life is to precious to worry about stupid Shit!

#24
Marina_1609

Marina_1609

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.971 mesaje

Postat 21 aprilie 2011 - 15:02

luny, repet este buna dar ea nu are titulatura de obstetrician, asta era ideea. si eu am facut o eco la ea



--------------------------------------------

Marina[gravi]34+[fetita] & [pis] ANA SOFIA (05.08.08)

--------------------------------------------

Copil crescut din suc de morcovi
--------------------------------------------
Mami Marina's blog

[foto]


#25
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 22 aprilie 2011 - 12:04

Doamna Chitescu nu este obstretician..este medic radiolog primar..
parerea mea ca cei mai buni pe eco de sarcina nu sunt obstreticienii si cei care au prima specializare ecografia.. Obstreticienii sunt buni pt urmarirea sarcinii, nastere etc..
Cu riscul sa ma repet pe acest forum, doamna chitescu este singura din 3 ecografisti care si-a dat seama de ce problema am..si astfel am reusit sa am primul copil..
Bineinteles ca mai sunt ai altzii buni dar eu cred ca ea este printre cei mai buni oricum...

#26
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 22 aprilie 2011 - 14:07

Iubu, sunt de acord cu tine!! d-aia fiecare medic are specializarea lui..[flo]
sunt suparata varza, tocmai am aflat ca asigurarea mea nu-mi acopera morfo-fetalele la Chitescu, din cauza aparatului pe care-l foloseste, care e mai ... de ultima generatie (4D E8)..[bang] de fapt, nu-mi acopera morfo de trim I.. iar ptr trim II si II, am asigurare doar la aparat eco 4D-Voluson... adica ar fi la dr Steriu Mihaela... iubu, stii ceva despre dansa?... oricum, ptr prima morfa de tim I, m-am programat la Chitescu, daca tot o platesc, dar restul, daca tot platesc asigurarea aia, l-as face asa, ca nu-mi vine sa dau peste asigurare cate 4-5 mil, din pacate...

Iubirea mea
[9cer] Mufarin, bandit mic[hot]
... si iubirea a doua e pe drum [gravi]


Life is to precious to worry about stupid Shit!

#27
ralucutza77

ralucutza77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 696 mesaje

Postat 26 aprilie 2011 - 18:10

Am nascut la Medlife o minune de baietel de 3420 g si 54 cm. Jos palaria pentru medicii si personalul de acolo. Nu regret nici un banut din cei dati, a meritat!

[gravired] BB vine pe 18 apr 2011!!!!!

Poze:
http://picasaweb.goo...enaSiBudapesta#

#28
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 27 aprilie 2011 - 11:30

Citat:
citat din mesajul lui ralucutza77

Am nascut la Medlife o minune de baietel de 3420 g si 54 cm. Jos palaria pentru medicii si personalul de acolo. Nu regret nici un banut din cei dati, a meritat!

[gravired] BB vine pe 18 apr 2011!!!!!

Poze:
http://picasaweb.goo...enaSiBudapesta#

Felicitari!! sa-ti traiasca baiatul, sa fiti sanatosi![flo]
cand poti, poate ne scrii si cateva detalii,cu ce medic, cum ai nascut, cat te-a costat la final..

Iubirea mea
[9cer] Mufarin, bandit mic[hot]
... si iubirea a doua e pe drum [gravi]


Life is to precious to worry about stupid Shit!

#29
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 27 aprilie 2011 - 12:31

Doctorita Steriu este si ea ok la ecografii..ea cred ca face si nasteri daca nu ma insel.
Eu am fost la primul copil si la dansa o data si am fost multumita si daca ai sa cauti pe net ai sa vezi ca are recenzii bune..
Tu cu cine nasti?

#30
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 27 aprilie 2011 - 13:03

iubu, daca voi reusi sa raman pe varianta Medlife, tot cu Popa Mirela... dar cred ca-s f reduse sansele, de data asta.. am asigurare insa si voi merge in paralel la ea si la inca cineva la stat..

Iubirea mea
[9cer] Mufarin, bandit mic[hot]
... si iubirea a doua e pe drum [gravi]


Life is to precious to worry about stupid Shit!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -