Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

nasterea la arcadia - iasi (5)


462 raspunsuri la acest subiect

#441
oana.irina

oana.irina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 16:18

Fetelor, mai este cineva dintre voi la dr Mihalceanu? Sau a nasct cineva cu ea?
Eu sunt foarte multumita de dumneaei. Ca si profesionist, nu am ce sa reprosez, iar asa ca persoana... cu mine a fost intotdeauna foarte draguta, atenta. Chiar ma gandeam intr-o zi ca nu i-am dat niciodata nicio floare. Si merg la dumneaei de mai bine de 3 ani.

#442
ionelamaria

ionelamaria

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.713 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 16:19

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina





Ionela, ai aflat deja daca bebelusul este fetita sau baietel?









Oana, nu stiu inca ce e? dar daca iti spun ca nici nu sunt curioasa ma crezi? Mi-am propus sa am o sarcina si o nastere foarte relaxate.... asa ca nu las nimic sa-mi strice linistea...

Fetita sau baietel, sanatos sa fie[:D] ( cred ca asta isi doreste de fapt orice mamica) Pntru mine nici la prima sarcina nu a fost "interesant"sexul copilului. Am aflat atunic la 14 saptamani ( ca era extrem de interesant pentru un medic ce facea un studiu pe baietei si el isi dorea sa fie baiat sa aiba subiecti. Cum a fost baiat am acceptat sa intru in studiu...[:D] si ma bucur ca am facut asta.... studiul i-a iesit si sper sa fie implementat la scara larga in Romania .




Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 16+


#443
DadaIna

DadaIna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 16:35

Eu sunt pregatita fetelor!Am mai schimbat ceva tampoane, mi-am facut toaleta,m-am facut bella, am sunat la dr. mi-a zis sa vin fuguta la spital sa ma vada colega ei si apoi sa o sune sa vina, mi-a zis sa nu stau prea mult cu apa asa curgand.Eu acuuma imi astept sotul, a mai venit de vreo 3 ori de la birou intr-o ora sa vada daca sunt ok. Apa tot imi curge in jeturi, mi-am pus un absorbant mare, e tot roziu acum vad ca au aparut si niste fulgisori ca de cocos.Ma doare putin burtica insa ma misc inca super bine, bine prin casa. Stau cu telefonul langa mine. Imi tremurau pucin picioarele de emotie si totodata de bucurie.In maxim jumate de ora plec.Va multumesc mult pentru ca sunteti alaturi de mine!Sper sa reusesc si sa fiu in stare sa va scriu din spital.Va pup pe toate!oiyoy si madline Doamne Ajuta si la voi!Eu nu mai pot de bucurie parca sunt nebuna ca imi vine sa stau cu gura ranjita pana la urechi.Parca sunt zuza[:D][:D]

#444
madline82

madline82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.033 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 16:49

DADA, ura,ai vazut ca vine bebe cand nici nu te astepti! Iti tin pumnii, sa ai o nastere usoara, sa nu intri in pancia, relax si totul va fi bine![pup]

DPN 15-22 mai, fetita

#445
ionelamaria

ionelamaria

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.713 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 16:52

Citat:
citat din mesajul lui DadaIna
Eu sunt pregatita fetelor!Am mai schimbat ceva tampoane, mi-am facut toaleta,m-am facut bella, am sunat la dr. mi-a zis sa vin fuguta la spital sa ma vada colega ei si apoi sa o sune sa vina, mi-a zis sa nu stau prea mult cu apa asa curgand.Eu acuuma imi astept sotul, a mai venit de vreo 3 ori de la birou intr-o ora sa vada daca sunt ok. Apa tot imi curge in jeturi, mi-am pus un absorbant mare, e tot roziu acum vad ca au aparut si niste fulgisori ca de cocos.Ma doare putin burtica insa ma misc inca super bine, bine prin casa. Stau cu telefonul langa mine. Imi tremurau pucin picioarele de emotie si totodata de bucurie.In maxim jumate de ora plec.Va multumesc mult pentru ca sunteti alaturi de mine!Sper sa reusesc si sa fiu in stare sa va scriu din spital.Va pup pe toate!oiyoy si madline Doamne Ajuta si la voi!Eu nu mai pot de bucurie parca sunt nebuna ca imi vine sa stau cu gura ranjita pana la urechi.Parca sunt zuza[:D][:D]
Ranjeala e de la hormoni... isi fac treaba... iti blocheaza o parte din creier sa te concentrezi pe bebe... e ok....sa ai o nastere usoaraA... fulgusorii sunt vernix.... acea camasa care protejeaza pe bebe de apa si care acum pluteste in mare masura in lichid
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 16+


#446
madline82

madline82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.033 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 16:53

REferitor la celulele stem ma gandesc ca ipotetic, cand copilasul meu , daca va avea vreodata nev de ele, medicina va avansa f mult...oricu practic sunt buen doar in putine afectiuni, care sunt f rare.Eu vad prelevarea asta mai mutl o chestie pur economica, acuma pt cien is permite si nu face gaura in buget, poti sa o faci..cum nu ajuta nici nu strica![pk]

DPN 15-22 mai, fetita

#447
madline82

madline82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.033 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 16:54

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Citat:
citat din mesajul lui DadaIna
Eu sunt pregatita fetelor!Am mai schimbat ceva tampoane, mi-am facut toaleta,m-am facut bella, am sunat la dr. mi-a zis sa vin fuguta la spital sa ma vada colega ei si apoi sa o sune sa vina, mi-a zis sa nu stau prea mult cu apa asa curgand.Eu acuuma imi astept sotul, a mai venit de vreo 3 ori de la birou intr-o ora sa vada daca sunt ok. Apa tot imi curge in jeturi, mi-am pus un absorbant mare, e tot roziu acum vad ca au aparut si niste fulgisori ca de cocos.Ma doare putin burtica insa ma misc inca super bine, bine prin casa. Stau cu telefonul langa mine. Imi tremurau pucin picioarele de emotie si totodata de bucurie.In maxim jumate de ora plec.Va multumesc mult pentru ca sunteti alaturi de mine!Sper sa reusesc si sa fiu in stare sa va scriu din spital.Va pup pe toate!oiyoy si madline Doamne Ajuta si la voi!Eu nu mai pot de bucurie parca sunt nebuna ca imi vine sa stau cu gura ranjita pana la urechi.Parca sunt zuza[:D][:D]
Ranjeala e de la hormoni... isi fac treaba... iti blocheaza o parte din creier sa te concentrezi pe bebe... e ok....sa ai o nastere usoaraA... fulgusorii sunt vernix.... acea camasa care protejeaza pe bebe de apa si care acum pluteste in mare masura in lichid
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 16+
DPN 15-22 mai, fetita

#448
madline82

madline82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.033 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 16:56

Scuze, am dat enter fara sa scriu, ionela multumim de explicatii, stii asa de multe lucuri , ce bine ca esti printre noi..muritorii de rand[pup].Sper sa intri in fiecare zi ca avem nev de sfaturile tale!

DPN 15-22 mai, fetita

#449
ionelamaria

ionelamaria

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.713 mesaje

Postat 14 mai 2011 - 17:08

Citat:
citat din mesajul lui madline82
Scuze, am dat enter fara sa scriu, ionela multumim de explicatii, stii asa de multe lucuri , ce bine ca esti printre noi..muritorii de rand[pup].Sper sa intri in fiecare zi ca avem nev de sfaturile tale!DPN 15-22 mai, fetita
Asta cu "muritorii de rand" nu vreau sa o iau nicicum[:D]. Tot ce stiu stiu de la odisee... nu neaparat ca imi spuneau fetele.... dar fiindca eram 100 de gravide fiecare cu intrebarile ei... si cautam in 100 de surse raspunsuri eram destul de informate. Sunt sigura ca peste 1 an multe dintre voi veti avea mai multe raspunsuri decat am eu. Eu mai sufar si de tastarita si scriu mult si ma si "trezesc vorbind neintrebata".... asa ca va bombardez cu mesaje chit ca de unele nu aveti nevoie[:D]
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 16+


#450
madline82

madline82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.033 mesaje

Postat 15 mai 2011 - 00:52

Ionela, voiam sa et intreb ce poti face ca sa eviti epiziotomia, mie una mi se pare cam groaznica incizia asta.off..Ma gandesc ca daca nu se adminsitreaza oxitocina in travaliu, poate perineul are timp sa reactioneze cum trebuie..nu stiu ce sa zic..pe de alta parte nici sa ai un travaliu lung si obositor nu e de dorit..[q]

DPN 15-22 mai, fetita


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -