Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

nasterea la arcadia - iasi (5)


462 raspunsuri la acest subiect

#1
maitreyi

maitreyi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.267 mesaje

Postat 05 aprilie 2011 - 19:45




Capitolul 1, Capitolul 2, Capitolul 3, Capitolul 4
-----
[mamica]MAMICI [mamica]
maitreyi [mamica] de [copil] Bogdan-Filip, 18.09.2010, 3700g, 53 cm, cezariana, 38 s, Dr.Mihaila Catalin, si de [zana] Alexandra - 17.06.2008cip17ina [mamica] de [copil] Anisia, 26.11.2010, 3150g, 56 cm, natural , Dr.Cacicovschi, si de [auto]Matei - 28.08.2009mamaluighe [mamica] de [copil] Andrei, 04.01.2011, 4320g, 52 cm, cezariana , Dr.Cacicovschi, si de [auto]Gheorghe Mihail - 03.11.2008AlynaB [mamica] de [copil] Alexandru Mihai,17.03.2011, 3510g, 51 cm, cezariana , Dr.Cacicovschimonik_03 [mamica] de [copil] Tudor,22.03.2011, 3790g, 54 cm, cezariana , Dr.SamoilaStefana [mamica] de [copil] Tudor Stefan,24.03.2011, 3970g, 57 cm, cezariana, 39s , Dr.Cacicovschiandreea_mdm [mamica] de [copil] Daria,, 2950g, x cm, 37s, cezariana , Dr.Cacicovschicamiki [mamica] de [copil] Calin,, 3980g, 56 cm, 40s, cezariana , Dr.Samoila
-----
[gravi]BURTICI [gravi]
oiyoy,[gravi] cu [am], DPN 05.05,Dr.CacicovschiDadaIna,[gravi] cu [fetita], DPN 09.05, Dr.Cacicovschimadline82, [gravi] cu [fetita], DPN 15-22.05, Dr.Cacicovschi
-----
[bibe] Maternitatea Arcadia [bibe]


#2
maitreyi

maitreyi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.267 mesaje

Postat 05 aprilie 2011 - 19:52

fetele care au nascut deja + mamicile cu burtici care se pregatesc de nascut la arcadia, dati-mi pm cu datele voastre + ale piticilor sa facem si o listuta faina pe prima pagina. e ok?



adica mamicile - nume bebe, data nasterii, greutate,cm, apgar, tip de nastere (ceza/ natural), medicul care a asistat.

burticile - DPN, medic care va asista

si fratioarele/ suriorii care asteapta cu nerabdare la joaca bebelusul [olala]



[flo]



-----



O poveste cu Minuni - o [buburuza] roza si un fluturas dragalas

[8**]



Slava Tie, Doamne!



The colder the winter the warmer the spring [flo]


#3
oiyoy

oiyoy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 11:42

Neatza mamici! Voiam sa va intreb cat timp au putut sta alaturi de voi taticii? toata perioada travaliului?pe durata nasterii( chiar daca s-a intamplat noaptea)? au fost nevoiti sa respecte programul de vizita si sa plece spre ora 20?

35 saptamani, DPN 5 mai

#4
madline82

madline82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.033 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 11:48

Pentru mamicile care au nascut la arcadia si care au solicitat sa dea la bebe lapte cu lingurita: de cand ati cerut acest lucru, si cui v-ati adresat??Multumesc!

Maitreyi de ce nu ai vrut ca bebe sa fie vaccinat la arcadia?

DPN 15-22 mai, fetita

#5
copiloi

copiloi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.166 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 11:55

Citat:
citat din mesajul lui madline82

Pentru mamicile care au nascut la arcadia si care au solicitat sa dea la bebe lapte cu lingurita: de cand ati cerut acest lucru, si cui v-ati adresat??Multumesc!

Maitreyi de ce nu ai vrut ca bebe sa fie vaccinat la arcadia?

DPN 15-22 mai, fetita


Eu am cerut cand mi-au adus prima data copilul sa-l vad. Am comunicat fetei de la neonatologie, care era atunci pe tura la copii, si ea a comunicat mai departe celorlalte asistente care au grija de copii.

#6
maitreyi

maitreyi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.267 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 12:00

tati a putut intra si iesi de fiecare data cand a vrut fara sa dea socoteala nimanui [:D]



vaccin - nu am facut pt ca nu sunt pro vaccinari in general nu pt ca as fi avut ceva cu vaccinurile lor [:D]



daca cineva vrea modificari la listuta sa spuna ca nu e batuta in cuie - culori, date, etc [flo]



-----



O poveste cu Minuni - o [buburuza] roza si un fluturas dragalas

[8**]



Slava Tie, Doamne!



The colder the winter the warmer the spring [flo]


#7
AlynaB

AlynaB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 355 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 14:34

Citat:
citat din mesajul lui oiyoy

Neatza mamici! Voiam sa va intreb cat timp au putut sta alaturi de voi taticii? toata perioada travaliului?pe durata nasterii( chiar daca s-a intamplat noaptea)? au fost nevoiti sa respecte programul de vizita si sa plece spre ora 20?

35 saptamani, DPN 5 mai

Buna dragutza mea! Tati nostru a stat cu mine pe toata perioada travaliului si l-au lasat sa stea in camera cat am fost eu in sala de nasteri...

#8
AlynaB

AlynaB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 355 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 14:36

Buna mamici si burtici!!!!!!!!!! Ce faceti? Mi-a fost tare dor de voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Noi nu mai reusim sa intram deloc pe forum Alex are in continuare colici, este agitat zi si noapte, nu doarme decat o ora sau chiar jumate de ora cateodata.....nu mai stim ce sa ii facem. Mie imi este f greu pt ca am si probleme cu operatia.....ma doare ingrozitor de tare si acum, plus de asta imi curge operatia, nu mi s-a cicatrizat cum trebuie intr-o parte si din 2 in 2 zile merg la spital sa ma curete....Sper sa ne revenim si noi intr-o zi.

Pupici si multa sanatate!!!

#9
DadaIna

DadaIna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 15:16

Pupicei AlynaB. Chiar ma gandeam ce mai faci insa mi-am dat seama ca nu mai poti intra pe forum pentru ca mai tot timpul acum trebuie sa fie dedicat puiutului.
Pentru colici ai incercat Infacolul?Din cate am citit eu pe net din ce au scris si alte mamici cica e cel mai eficient pentru colici.Vad ca se pot face si comenzi pe net si mai nou a aparut si in unele farmacii de la noi, ceea ce e un lucru bun.Nu stiu de ce mamicile recomanda produsul englezesc (cica e cel mai bun) desi pe toate flacoanele: olandez, englezesc etc. au acelasi ingredient: simeticona.Adica e acelasi lucru.Eu am sa ii dau micutei mele din prima saptamana preventiv.
Sanatate si tie sa se vindece operatia si puiutului sa ii treaca colicile![pup]
Uite ca au discutat mamicile si aici despre Infacol si colici: http://forum.desprec...TOPIC_ID=142813

#10
madline82

madline82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.033 mesaje

Postat 06 aprilie 2011 - 19:03

copiloi si maitreyi multumesc de raspunsuri.

Alyna B, am fost la un curs de puericultura si la una din sedinte a venit o doct neonatolog f bine pregatita si tare de treaba si a vb f mult despre alaptat si despre colici. A spus ca bebe face colici datorita: schimbarii poztieii lui de la un san la altul mai repde de 15 min, datorita gazelor care raman blocate in intetsin, datorita laptelui praf, sau daca bebe nu trage bine din san, ca o ventuza.Ea era impotriva ceaiurilor sau altopr prepartate pt colic, zicea ca sunt doar calamnte, gen sedative, dar nu ineparteaza cauza, si ca trebuei gasita cauza.Pt alte mamici care vreti sa participati la cursul acesta ce se tine gratuit la cuza voda, va ofer nr de tel sa va inscrieti: 0744-665-875.

DPN 15-22 mai, fetita


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Ieri, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Ieri, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Ieri, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Ieri, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -