Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

După alegeri: regimul Patriciu-Vîntu


31 raspunsuri la acest subiect

#11
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 15:27

Deci cineva de la Evenimentul Zilei repeta propaganda lui Basescu. Si ce aduce nou? De ce e articolul asta interesant?



Postul Realitatea TV era vadit pro-Basescu pe vremea cind el candida la presedintie in 2004. Pe vremea aia bineinteles ca nu urma o dictatura samavolnica a mogulilor.



Eu personal nu cred ca B1 TV, postul pro Basescu unde si EVZ a avut emisiuni toata vara (nu stiu daca mai are) nu va mai rula daca Basescu nu va iesi presedinte. Numai lipsa de bani l-ar putea obliga sa inchida portile.





Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)



Am blog si poze in album

Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie



Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei





#12
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 15:35

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Un' sa scriu, un' sa scriu? Hai sa scriu aici.A venit sfarsitul anului. Stiti cat trebuia sa fie cursul Euro conform lui Dinu Patriciu acest moGuru economic? 4.7 - 4.8 Lei.Stiti cat e azi? 4.24? La dracu! A ramas cu traista de euro nevanduti.
Invingem impreuna Romania bunului simt
Da. Patriciu are interes sa fie leul slab pentru afacerile lui. Cum au ajuns agarici de genul lui Patriciu sa fie cei mai bogati etc [bang]Am auzit azi presedintele la realitatea fm ca el primea si primeste dosare si propuneri de functii si le urmeaza sau nu. Se vorbea despre numirea lui Claudiu Saftoiu. Deci si presedintele face asa.De ce s-au certat Basescu cu Patriciu? Nu cred ca din cauza dosarului lui Patriciu, care e tot in coada de peste si probabil ramine asa pina se prescrie...Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)Am blog si poze in albumDiferenta intre cum este si cum ar trebui sa fieAndrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/roDespre Andrei

#13
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 17:58

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
Da. Patriciu are interes sa fie leul slab pentru afacerile lui. Cum au ajuns agarici de genul lui Patriciu sa fie cei mai bogati etc [bang]


Simona, nu stiu ce te-a suparat asa de tare in postarea lui Xeno. Pe cursul de schimb se poate specula si cand acesta creste, si cand scade. Depinde ce ai si daca ceea ce prevezi se intampla.

De exemplu, daca ai contracte futures in care te angajezi sa cumperi 100.000 de euro la 4.3 leu/euro peste 5 luni si in momentul in care contractul ajunge la scadenta euro este de 4.8 leu/euro, iti dai seama ca esti in castig. Pentru simplul motiv ca executi contractul si vinzi la pretul pietei si ai si un profit mititel [:)].

La fel, cand ai de incasat euro la o anumita data in viitor te "aranjeaza" mai mult sa creasca cursul, decat sa scada.

Sau un alt caz: in buget ai incasari in valuta si plati in lei. Cresterea cursului te avantajeaza.

Daniela

#14
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:16

Daca iese clica patriciu-vantu-voiculescu anul viitor cand astia or sa-si vada visurile implinite, eu nu va doresc decat ca, atunci cand o sa primiti facturile de gaz si de curent sa va amintiti cu cine ati votat!

Dupa aceast mic remember, va doresc sa ramaneti sanatosi si optimisti!

#15
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:23

danielag nu m-a suparat chiar nimic in postarea respectiva.

Ma supara situatia.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)



Am blog si poze in album

Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie



Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei





#16
dry_votka

dry_votka

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 280 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:24

I-ati impartit in 2 tabere mari si late : basescu - si clica X ( a mogulilor)[:D][:D]; eu taaare am senzatia ca ce bine se inteleg CU TOTII si ce bucurosi isi dau (sau o sa-si dea) mana (feriti de ochi indiscreti, desigur) intru propriile propasiri materiale!! [:D][bang]

http://verze.ro
Simtul umorului inca nu a murit!

#17
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:30

Stiti ce este nostim,de fapt de plans?
Vad ca nu ati inteles ce a insemnat privatizarea Petrom sub guvernarea Nastase pt. noi cetatenii de rand!

Fie ca vom vota cu Geoana, sustinut pe fata de persoane cu interese mari in anumite privatizari (Romgaz,Transelectrica,platforma petroliera Marea Neagra),fie ca nu vom vota cu el, toti vom platii de la anu' aceleasi facturi la gaz,la curent!
Nu cred ca cine l-a votat, indiferent de scuzele pe care o sa le caute infrigurat(si la propriu!)in postarile lor de aici, se va simtii linistit sufleteste!
Cine nu-l va vota o sa zica:macar pe mine nu m-au pacalit,eu nu am fost un prost!

#18
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:44

Cand va luati benzina de la o firma care o vinde din petrolul nostru, nu va intrebati cum ar fi fost sa o platim ca in America de ex.?
Aveti idee cat au fost redeventele pe resurse anul trecut?
667 000 000 $(suma o redau cu aprox.) pt. cine se pricepe, poate sa inteleaga ca este o rusine!
Daca este cineva de buna credinta si cu cunostinte economice poate dezvolta mai bine acest subiect, ca sa nu ne mai incurcam in probleme de cine este mai comunist si cine mai putin,cand pradatorii care ne jefuiesc se pregatesc sa-si refaca cu succes cheltuielile de campanie pe spinarea noastra!

#19
dyannna

dyannna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 814 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 20:01

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Un' sa scriu, un' sa scriu? Hai sa scriu aici.
A venit sfarsitul anului. Stiti cat trebuia sa fie cursul Euro conform lui Dinu Patriciu acest moGuru economic? 4.7 - 4.8 Lei.
Stiti cat e azi? 4.24? La dracu! A ramas cu traista de euro nevanduti.

Invingem impreuna Romania bunului simt



Daca ii merge bine pe 6 decembrie recupereaza el pierderile...l-am ascultat intr-o emisiune in care dadea sfaturi guvernantilor...cica nu au nevoie de imprumut de la Fmi ...vindem pac,pac toate sediile institutiilor publice,ramanem in sedii dar cu chirie si gata...facem rost de bani[:D]...a uitat probabil ca e criza imobiliara si ca pe d-nul Vantu ,posibil investitor nu-l intereseaza gramezile de ciment si fier...daca l-am ruga insistent,ptr binele natiunii, cred ca gratis si-ar calca pe inima si le-ar accepta[:D]






#20
dry_votka

dry_votka

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 280 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 20:05

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Un' sa scriu, un' sa scriu? Hai sa scriu aici.
A venit sfarsitul anului. Stiti cat trebuia sa fie cursul Euro conform lui Dinu Patriciu acest moGuru economic? 4.7 - 4.8 Lei.
Stiti cat e azi? 4.24? La dracu! A ramas cu traista de euro nevanduti.

Invingem impreuna Romania bunului simt



Daca ii merge bine pe 6 decembrie recupereaza el pierderile...l-am ascultat intr-o emisiune in care dadea sfaturi guvernantilor...cica nu au nevoie de imprumut de la Fmi ...vindem pac,pac toate sediile institutiilor publice,ramanem in sedii dar cu chirie si gata...facem rost de bani[:D]...a uitat probabil ca e criza imobiliara si ca pe d-nul Vantu ,posibil investitor nu-l intereseaza gramezile de ciment si fier...daca l-am ruga insistent,ptr binele natiunii, cred ca gratis si-ar calca pe inima si le-ar accepta[:D]








...desigur, saracu' om [9cer] [:-)))][ :-)))] [:-)))]

http://verze.ro
Simtul umorului inca nu a murit!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -