Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Treburile gospodaresti si adolescentii


24 raspunsuri la acest subiect

#11
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 06 martie 2006 - 13:27

Ana-Maria, daca 21 inseamna varsta ta si ai o parere asa frumoasa despre mine, nu pot decat sa ma bucur si sa sper ca voi fi in stare sa-mi tin puii aproape. Si pe ei si pe prietenele lor, imi doresc foarte mult sa fiu apropiata de viitoarele lor iubite.

Cum bine ma incuraja cineva, "relaxeaza-te, nebunia asta dureaza doar 8 ani" :)))



Nu certati copiii cand viseaza!

Noi_doi

Copiii

Felix

Otilia



#12
Ana-Maria21

Ana-Maria21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 370 mesaje

Postat 06 martie 2006 - 20:15

Pai nu pot sa am decat admiratie pentru mamele care isi trateaza copii ca pe oameni mari pentru ca si eu tot ca un om mare am fost tratata de mama mea.Sper sa ma descurc si eu tot la fel de bine ca tine sau ca mamicile de pe forum cand o sa am copii.Oricum o sa va am si pe voi sa ma sfatuiti[:D].

invidia dezleaga limbile oamenilor asa cum admiratia le amuteste

#13
deya

deya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.443 mesaje

Postat 06 martie 2006 - 23:22

vaii ce de mamici faine pe aici si yo imi fac curat singura la mine in camera mai da tata k aspiratorul ca y nu prea stiu sa il amsamblez e din ala cu apa(bat campii)si la o adica fie vorba intre noi sunt fata l" tata[:D][:D]
in rest patul neaparat mi-l fac dimineata k altfel nu ma simt yo bine sa il las desfacut mi se pare foarte urat insa cu praful am o problema[bang][bang][bang]cand mi-am ales mobila am cerut culoare deschisa sa nu se vada prafu[:D][:D]
in concluzie yo zik ca e bine sa invatati copilasii la treburi casnice i se pare tare folositor ptr mai tarziu y cred k mi-am dezvoltAT un simt al rapsunderii prin asta

va pup[pup]

deya

#14
Ana-Maria21

Ana-Maria21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 370 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 21:20

Da eu in schimb sunt o dezordonata si jumatate......patul nu il fac,hainele insirate.sincer imi e cam rusine dar la mine in camera e un dezastru.Sunt lenesa.De asta zic ca copii trebuie invatati sa fie ordonati nu trebuie asteptat sa faca din propie initiativa[:D].Pentru ca eu zic ca o sa le fie bine si in viata nu numai in familie.Sper sa fac macar jumatate din lucrurile pe care spun ca o sa le fac cu copii mei[:D]

invidia dezleaga limbile oamenilor asa cum admiratia le amuteste

#15
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 18 martie 2006 - 13:39

Iubitele astea mici si dragute, voi aveti animale acasa? Si daca da, cine le ingrijeste? [:D]



Nu certati copiii cand viseaza!

Noi_doi

Copiii

Mitele



#16
KUKI

KUKI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 18 martie 2006 - 14:48

Nu sunt eu mica si draguta[:D] dar ma bag in vorba ca sunt patita.

Eu am un caniche alb, o frumusete. I l-am luat copilului de ziua lui pentru ca statea foarte mult singur acasa si isi dorea un animalut care sa fie "fratiorul" lui, sa nu se mai simta asa singur pana veneam eu.

Nu are nici un rost sa-ti spun cine il plimba, cine il perie, cine ii da sa manace, cine suna de la serviciu sa intrebe "Max are apa?"....
In schimb e bataie cina sa doarma cu el, asta-i place.

Iulia



#17
addinel

addinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 728 mesaje

Postat 22 martie 2006 - 17:16

dragele mele, eu am fost crescuta in stilul hitlerist :) (mama glumesc... D-zeu sa te odihneasca). adica am participat mereu la toate treburile casnice, de la curatenie in camera mea pana la cumparaturi si alte cele. nu mi s-a cantat in coarne si am invatat de mica sa am responsabilitati. pe atunci ma simteam nedreptatita si bombaneam non-stop dar acum le sunt recunoscatoare parintilor mei ca m-au crescut asa. nici nu va inchipuiti cat de mult ma ajuta acum. pacat ca am inteles prea tarziu toate astea...



nunta mea



#18
ingerash

ingerash

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 680 mesaje

Postat 22 martie 2006 - 23:46

quote:
Iubitele astea mici si dragute, voi aveti animale acasa? Si daca da, cine le ingrijeste?



eu am de cativa ani o pisica, sa vezi cate promisiuni ca sa mi-o ia mama si pe asta (eu vroiam caine, ea peste, certuri, lacrimi, rugaminti, in fine...altcineva a convins-o, o proprietara de pisica [:D]). I-am zis ca o sa am grija de ea, ca ii dua sa manance, ma joc zilnic o ora cu ea, nu stau toata ziua bot in bot cu ea [:D], nu o pup, nu o las in pat la mine, nu o obisnuiesc cu mancare speciala d episici, ci cu mancare de a noastra, etc...
Ghici cate din astea le-am respectat? nici macar una!!!!!!!
Mai ales ca atunci aveam vreo 13 ani nu eram nici ata responsabila cat acum. Acum cand nu e mama am grija de ea cu mancarea, apa, dar in rest mama... eu am partea mai placuta - ma joc cu ea, stie sa joace scunsa si fotbal cu mingi de ping pong, si altele. am defapt si o sarcina neplacuta, sa o duc la vet, asta e partea cea mai grea, ma chinui sa o bag in ghiozdan cand plecam de acasa (altcumva n-am cum), acolo ma chinui sa o scot din ghiozdan la vet (si cand o scot se baga dupa dulapuri si alte cele [bang]), trebuie sa o tin si nu pot ca are o forta de nu-ti vine sa crezi, si mi-e si mila de ea, a zgariat pana la sange cativa doctori [:D]

p.s. stiu ca m-am intins cat o placinta dar intotdeauna patesc asa cand vorbesc de ea, ca o iubesc la nebunie, e "copilu'" meu [:D][pis]

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie [8**]cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!


#19
be_yourself

be_yourself

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 18 iunie 2006 - 13:10

...cred ca din punctul asta de vedere, mama ar trebui sa fie multumita...desi nu prea recunoaste asta de fata cu mine[flo]
...eu imi fac singura curat in camera,mai ales ca acum am primit mobila noua...la cat au dat pe ea ar fi culmea sa n-o ingrijesc eu... in atributiile mele intra desigur camera mea, baia mea,aspirat in toata casa si curatenie in bucatarie (vase,frigider,plus aranjatul a tot dupa ce fac eu experiente culinare[:D])
...la inceput mai faceam figuri cand aflam ca alti colegii nu fac mai nimic din toate astea, insa acum cand vad ca unii n-au facut niciodata vreun pat, mai rau ma apuca mila

...la animale nu m-am gandit,in primul rand pt ca nu ma omor dupa ele, si-n al doilea dand pt ca stiu ca ingrijitul vreunuia mi-ar lua din timpul pe care-l folosesc la altceva (aici poate sunt si putin egoista[^])



#20
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 20 iunie 2006 - 00:18

Am impresia ca toti contribuim cumva la curatenie dar voua, adolescentilor, va este jena sa recunoasteti asta intre prieteni. De ce, de ce este rusinos sa spui ca da, eu imi curat mizeria?[8)]



Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -