Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

**Buburuze de 2009 in actiune(7)**


199 raspunsuri la acest subiect

#41
calipso_zeus

calipso_zeus

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 23:44

Deci cum am anticipat maimutza nu are nici un chef de somn..zici ca mancat zahar..racneste dumu dumu adica sa dau muzica mnai tare..trenu` tuc tuc....si danseaza...am pus-ooooooo[bang][bang]

Iaca asa ma pregatesc de noapte alba alba alba.....[bang]

O femeie fericita si o mama si mai si...

#42
getik1

getik1

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.869 mesaje

Postat 18 februarie 2011 - 00:02

am revenit, [pup]



am inteles ma asteapta mult chin si nervi pusi pe bigudiuri[bang]

eu azi am avut o zi de chin si durere[q][bang] din cauza romatismului pe care il am, si starea de rau la fel [q], in fine sper maine sa fiu mai bine ca ma duc la cabinet[pk] sa iau o reteta pentru o pacienta care imi este ff draga mie[pk], si avrea sa o ajut, sunt ff uimita ca dupa un an a inceput sa sune telu sa ma intrebe pacienti c[pk]nd vin la servicii ca imi duc doru si cele lalte asistente nu sunt asa[pk].



ema plimbare placuta maine in franta, frumos unde vreti sa ajungetii in franta?? franta o stiu mai bine decat romania[:-)))]



piky da ma pregatest sufleteste pt ce ma asteapta cu ary si canini, da ai dreptate doar maine nui poimiine, si scap de ea, in seara asta o invata pe ary sa il palmuiasca pe cez, si nu stiam e de ce de vreo cateva zile ma bate uite ca am descoperit, a invatato mamaita un lucru bun, sa ne bata[voma], in fine oricum maine plec la mama sa facem baie si eu si ary[pk] si ne aduce unchimiu maine seara pe la 6 asa ca mai ramane putin timp sa se jeleasca ca pleaca si mai vine la anu[pk]. si titulatura pe care o avea mada era "carcotasa carcotaselor"[:-)))]



lali si voi suntetii dotati vad la capitolu dinti[pk]



cris sincer nu cred ca este raceala cica ar fi de la exploziile solare[:-@] ma cam mira dar nu stiu voi ce zicetii[pup]



serialbastre, ema [pup] pt detaliile legate de dinti



hei restul fetelor unde sunt???=[mai] mady acu are 3 copii mici dar restu? cuscra cred ca iar nu mai are net(adina), nicuratze, alic, lavi vedetii ca voi cotizatii[drac].

gata fug sa termin niste martisoare de ambalat[pup]



ariciu a facut un anisor [9cer]

ary povestea unui aricy



bijuteriile lui getik







#43
calipso_zeus

calipso_zeus

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 18 februarie 2011 - 10:18

Neatzaaaaaaaa
[cafea][cafea][cafea][cafea] mare neagra si fierbinte la femeie dinainte.
Aseara a adormit la 11.30...dar a dormit toata noaptea lemn.Acu miorlaie in somn...se cearta cu lola catelul ei preferat.

Azi ne vine in vizita Sofia o fetitza tare scumpa.
Getik lasa ca dupa ce pleaca soacra-ta ary isi va reveni..de fapt poti s-o pui s-o altoiasca si pe ea.

Azi o duc la mama..uraaaaaaaaaa....sa se dea cu sania...pe aici e iarna iar...

mai vin io sper sa pot si citi ceva.[8D][bang]

O femeie fericita si o mama si mai si...

#44
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 18 februarie 2011 - 10:27

Neatzaa!!

O cafea si de la mine [:D] ?

[gvid]http://www.webworks.ro/wp-content/uploads/2009/07/design-in-cafea-021.jpg[/gvid]



Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca

Lali [mamica] de Paul ( 01.10.2009)! si [gravired]9+


Bazar DC , Ajutor umanitar , Culori cu viata -bijuterii




#45
cris_82

cris_82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.817 mesaje

Postat 18 februarie 2011 - 10:59

deci....fisrt,NEATAAAAAAAAAAAAA...and second,haideti la o [cafea][cafea],perfuzabila cu nes [pofta],ceai fructat [cit],trabuce [jamaica][jamaica] si vougue[fum][fum][fum]



iar a dormit copil..exceptie o trezire ca s-a dus dogio peste ea in camera la 3 si ceva dimineata ca avea chef de joaca[alcool],si potaia asta care toata noaptea a avut ceva de impartit cu papucii nostrii si nu numai.Sa-mi bag picioarele..parca e pasare de noaprte si nu catel[bang][bang]





lali bine ai spus [^],copiii nostri sunt cei care ne invata meseria de parinte[asia].Cum a fost aseara?la ce ora s-a culcat paul?[pup]

picky vezi azi cu curatenia..sper ca nu tragi de tine cu ultimele puteri ca sa vafi vreo boroboatza[mai].Cum as putea sa uit ce meserie nobila va avea fi-mea??[alcool][alcool][:D].Deocamdata nu i-am luat bara,exersam la tocul usii sau cu piciorul de la masa[:D].Acum e la bunica si sta cu gura pe el ca sanu are oie decat regim si repaos total,dar el daca o viata intreaga a muncit,acum clar ca face pe nebunul si batman-batman [bang][bang]

calipso de pe covor, se scoate cu o perie tzeapana si cu vanish.Acum nu stiu de care covor ai,din acela cu peri mai scurti,sau din acela flocos,cum ii spun eu.Ca daca e din acela pufos,pai numai la curatatorie ii mai sot baietii plastilina din ele.iar de pe mobila..mult pronto,sters si de 5-6 ori pe zi ca sa se duca petele alea [pup][pup]

ema primbareatooooooooooooooooooooo

getik stai asa,ce expozii solare??au anuntat astioa ceva si nu stiu eu?[:-@][:-@]am vazut eu ca noapte e cam "luminoasa" de vreo 2 zile,dar oare de la asta sa fie?[:-@]

calipso eheeee,cu asa urare la cafea,cui sa nu-i mearga bine ziua?[;)].fataaaa..zapada?superrrr,ca la noi e burnita [xx(]

lali moamaaaaaa ce cafea balitoare imi pui tu aicea[pofta][pofta][pofta]



tot o mica terorista am ramas [poc][poc][poc]









BAZAR

#46
calipso_zeus

calipso_zeus

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 18 februarie 2011 - 11:09

Covorul e cu par scurt scurt..sunt lipite bucatile de plastilina foarte bine...foarte bine....
Iaca abia acu` a facut ochi maimutza....ha ha..

O femeie fericita si o mama si mai si...

#47
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 18 februarie 2011 - 11:17

Pai de la cine crezi ca au invatat "inimoasele" sa puna cafele pe forum dimineata? Dar sa nu mai spui la nimeni [;)]...

Paul a adormit reede aseara,la 23 era in lumea viselor,cel tarziu. Atunci mi-am amintit si m-am uitat la ceas,el adormise de ceva timp[:D] , iubind tare puiul de morsa [:D].







Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca

Lali [mamica] de Paul ( 01.10.2009)! si [gravired]9+


Bazar DC , Ajutor umanitar , Culori cu viata -bijuterii




#48
alynta27

alynta27

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.125 mesaje

Postat 18 februarie 2011 - 11:40

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeus
Alinta ai curaj cat casa.Eu admir femeile care se descurca cu trei....eu abia ma descurc cu unul....las` ca le faci tu pe toate,Asa-s astia micii dar cresc ei si atunci.....[olala].Pacat ca imbatranim noi.Eu nu ma mai enervez nici daca nu doarme doua nopti.O sa imbatranesc si o sa vreau ca singura mea problema sa fie faptul ca bebe mic nu doarme.Ma bucur cat pot si sunt sigura ca daca i-ai trimite la bunici o zi..ti-ar lipsi mult de tot....Bravo tie ca te descurci.[flo]O femeie fericita si o mama si mai si...
Multumesc frumos pentru vorbele bune! Ma ajuta mult! Cu bunicii la noi e un subiect sensibil- unele fete care ma stiu mai demult o stiu. Soacramea are metastaza pulmonara-al-2a cancer in 2 ani, dar nici cand era sanatosa nu s-a implicat; socrul nu are nici o treaba-ei au divortat de tineri; tata e si el bolnav, iar mama este "calul de bataie": vine la ai mei, sta si cu nepotul cand trebuie, are grija de bunica de 87 de ani. Ea este sprijinul meu real, dar vine ,ne vede si pleaca. Zice ca mi-l ia pe cel mare, dar nu ma ajuta prea mult ca el e la gradi cu program prelungit si doar in vacanta il poate lua.
Alina-Mirela mami de[fetita]Maria(14.09.2010),[sofer]Matei (15.05.2009)[avion] si David (27.06.2007)
POZECum a aparut Printul!Un ingeras in viata noastra

#49
alynta27

alynta27

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.125 mesaje

Postat 18 februarie 2011 - 11:44

Citat:
citat din mesajul lui Serialbastre

Alynta, ce mi-e dor de Gradina Botanica si de Parcul expozitiei. Am planuri (ascunse inca de sot) sa dam o fuga in primavara pe la Iasi. [:)]







Andreea si [copil] Cezara - Ilinca (2.06.2009)



In bucataria mea



POZE







Mi-ar place sa ne vedem!



Cris m-a tuns![:)]Bob mai scurt. Lumea zice ca=mi sta bine![:I]



Alina-Mirela mami de[fetita]Maria(14.09.2010),[sofer]Matei (15.05.2009)[avion] si David (27.06.2007)




POZE



Cum a aparut Printul!

Un ingeras in viata noastra




#50
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 18 februarie 2011 - 11:48

Neata,



Eu azi las curatenia in pace..de ce?! pai ptr faptul ca se apuca de dezmembrat holul..deci o sa se faca si mai mult praf [bang], iar eu sa fac curat pe o parte si pe cealata sa se faca mizerie la loc..nu are rost..asa ca maine sau diseara fac..depinde cum termina holul de rupt [:D]



In schimb vreau sa fac branzoaice, si ele mi-au adus aminte de ceea ce a propus Lali in capitolele trecute....Sa puneti de acum incolo reteta pe mail-ul comun, ca sa o avem la indemana si sa nu mai fie cazul sa o scrieti inca o data daca o cerem Sunteti de acord?! As pune retetele si la lista de inceput, numai ca trebuie sa ma gandesc cum sa procedez [:I]...



Ema plimbare placuta in Franta is sa aveti parte de vreme frumoasa..asteptam si pozici. Multam de vestile despre Ingrid [pup]

Getik asa tanara si deja ai reumatism [bang]? Sa aveti parte de liniste la mami a ta acasa si apuca-te si numara orele ca maine pleaca..[pk]

Mada sa se joace fetele frumos [pup] cu problema plastilinei nu te pot ajuta..

Lali cafeaua am primit-o dar nu vad nimic [q]

Cris ai vrut caine, na caine [:D] va da trezirea la toti...vezi e si pe post de cocos [:D] e greu sa stea imobilizat la pat cand el a fost obisnuit sa munceasca..asta-i face si mai rau, dar trebuie sa inteleaga ca-i ptr binele lui..refacere rapida si sa reusesti sa-l pensionezi [pup]



Pana-mi termin cafeau caut o reteta buna ptr branzoaice ca sa pregatesc deja aluatul ;....

V-am pupat [pup]




Mami de printesuca mica si iubita [zana] 05.05.2009...si surpriza [gravi] 34+ o printesuca mai mica [fetita]



AMR: 6 saptamani!!!



Buburuza mea******In asteptare...

*********************

Povestea Printesucai

*********************




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -