Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

**Buburuze de 2009 in actiune(7)**


199 raspunsuri la acest subiect

#21
calipso_zeus

calipso_zeus

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 15:01

Am venit din oras..am scurtat-o ca si-a varsat apa pe ea...afara frig...am taiat-o de urgenta in casa....
Stiu ca e rau prea mult calciu de asta ii dau doar ce e pe reteta....Problema cu calciul este ca o perioada i-a mers bine..dintii au iesit in erioada de calciu dar nu se mai asimileaza,cel putin nu acum.
Ma mai duc odata dupamiazala billa si gata.
Ma toaca la cap ca o moara neferecata....bodogane si in somn...brate nani catelul apa,carutul...zici ca are un i-pod in gura asa toaca...asta noapte ma busea rasul cum comenta desi dormea profund...ea si tac`su sforaiau,eu radeam...Tac`su` sforaia de se auzea prin doua usi inchise.[:-)))]


O femeie fericita si o mama si mai si...

#22
calipso_zeus

calipso_zeus

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 15:04

Va place noua mea titulatura?
[:D]

O femeie fericita si o mama si mai si...

#23
getik1

getik1

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.869 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 16:00

fetelor este posibil ca la ary la un an si 2 luni sa inceapa sa ii creasca canini?? ca urla de azi dimineata si ma musca la greu de nu mai pot chiar m-ia facut un machiaj natural sub ochii,



calipso imi place noua titulatura[pk][pk] este bestiala ai grija ce faci ca este cineva care vrea sa scape de tine[:D]



ariciu a facut un anisor [9cer]

ary povestea unui aricy



bijuteriile lui getik







#24
calipso_zeus

calipso_zeus

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 16:31

[starwars]

O femeie fericita si o mama si mai si...

#25
alynta27

alynta27

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.125 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 16:40

Buna fetelor!

Am intrat gandindu-ma la Beca si uite ca minunea s-a produs!

A fost o perioada mai aglomerata si mai grea pe alocuri..

Matei mi-a facut 4 zile febra pe Augumentin. Apoi i-am schimbat pe Klacid, i-am facut si analize de sange! Au iesit putin modificate de la raceala, in rest binisor. Sambatat trebuia sa mergem la soacra, dar a venit ea la spital in Iasi pentru o analiza, asa ca am sarbatorit ziua cumnatei la noi acasa. Au comandat pitza si eu si al meu sot am facut noaptea o diaree de toata frumusetea!(mi-am adus aminte de senzatia de impins de la nastere, plus de hemoroizii aia urati[:D]) Partea buna e ca dimineata trecuse. Maria e maraita, doarme prost. Incerc sa caut explicatii. Matei alaltaieri dimineata la 4 umbla prin casa. Sunt si nervoasa ca nu pot face nimic in casa in liniste. Azi am facut si baut cafeau cu mezina in brate. Mijlociul imi scotoceste toate sertarele, se suie pe mobila, scaune, mai cade... Asta cand eu alaptez sau nu pot fi langa el...

Cu toate ca a fost frig si vant, saptamana trecuta am iesit: intr-o seara la Mall la locul de joaca si sambatat dimineata in Gradina Botanica la o expozitie. Ne-a prins bine tuturor!



Alina-Mirela mami de[fetita]Maria(14.09.2010),[sofer]Matei (15.05.2009)[avion] si David (27.06.2007)




POZE



Cum a aparut Printul!

Un ingeras in viata noastra




#26
calipso_zeus

calipso_zeus

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 17:03

Alinta ai curaj cat casa.Eu admir femeile care se descurca cu trei....eu abia ma descurc cu unul....las` ca le faci tu pe toate,Asa-s astia micii dar cresc ei si atunci.....[olala].Pacat ca imbatranim noi.Eu nu ma mai enervez nici daca nu doarme doua nopti.O sa imbatranesc si o sa vreau ca singura mea problema sa fie faptul ca bebe mic nu doarme.Ma bucur cat pot si sunt sigura ca daca i-ai trimite la bunici o zi..ti-ar lipsi mult de tot....Bravo tie ca te descurci.[flo]

O femeie fericita si o mama si mai si...

#27
cris_82

cris_82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.817 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 17:04

aoleuuuuuuuuuuuuuuuuuuu maicaaaaa [help][help] cat ati scrisssssss....





vazusi in capitolul trecut ca dezbateati problema rahitismului...caz concret:varul meu a fost bolnav de rahitism si in afara faptului ca era mai slabut si osul pieptului ii era iesit mai in afara,nu avea nici un semn particular.Dar cu tratament adecvat s-a facut bine[flo]Cred ca rahitismul are la baza multi factori,dar si fiecare copil e deferit si nu e un tipar anume,asa ca pls...nu incepeti polemici si va dau la fiecare cate un [pup][pup][pup][pup][pup][pup]



Si acum, sa va zic ca la mine in casa e dezastru si am avut si apa oprita pana la ora asta si am facut mancarea cu ce apa oprisem eu in niste bidoane[alcool].catelul alearga motanul sa il ...intelegeti voi[:I],motanul fuge si incearca sa se apare d perversiunile lui dogio,miruna e all tine dupa ei si se amuza copios ori de cate ori scupa pisica cainele...jucariile troneaza peste tot ca dupa un bombardament,eu am o mica pauza..si totusi as culca copilul,dar e fresh frate de zici ca a cazut in butoiul cu energizant[bang][bang]





calipso uite ca pe astya cu raportul dintisorilor sa mor daca o stiam..stai sa fac si eu un calcul la miruna...hai ca imi da bine[:D][:D]

simina moamaaaaa pai vezi si fa caldurica ca o sa fie frig in weekend..brrrrr.pe tava? chei de masina,zarusi,carti joc,o cruce,seringa,papiota,pieptane,aur,pix,mouse,lingura,suirubelnita,ruleta...si stai asa ca ma mai gandesc pana deseara[:D].Ei si cu tine...dar de unde?a dormit copilul,si ne-a frecat cainele[bang][bang]

calipso multam de cafea la capitol nou[pup]tata e tot la pat,ca a refuzat internarea ca nu avea cine sa se duca la el zilnic cu mancare ca e foarte departe spitalul.Ia un inlocuitor de morfina ca sa il mai calmeze ca zicea bunica aseara ca toata noaptea s-a vaitat

[bang][bang]

mady zero efort si stres si va fi bine[flo]hai fata ca din 3 copii,cu unul te poti conversa la un nivel mai inalt si tot e bine.Zi tu ce sa fac eu cu fi-mea..ca din 10 cunvinte cate scoate ea la viteza,intelg num ai 2..restul e limba ei proprie si indescifrabila[alcool][alcool]

getik fata...nu cumva dai de o raceala din aia periculoasa??[:-@]

lali sa mor daca sunt invidioasa pe confidentele tale..dar ma apuca si cu groaza cand imi aduc aminte ce confidente bune eram eu cu buda in sarcina si parca ma zbarlesc toata[bang].Sper sa scapi repede de greturi[pup]

picky din punctul meu de vedere,si mie mi se pare o prostie mai mare decat ce avem noi acum la conducere in tara.incriere online...pai sunt oleaca cu capul si ei.Ce??nici nu-ti poti imagina ce vreau sa-i fac la 40 de ani,dar sigur nu e nici una din variantele propuse...e mult mai penala ideea mea[:D][:D]Zi si tu acuma...in loc sa ma fac fata de casa ca deh,am copil...pai mai rau ma prostesc si nici macar nu am ajuns la batranete.Valeuuuu oare cand oi fi babuta,ce mi-o cloci mintea??[alcool][alcool][:D].La 4 luni nimi mie nu-mi da bine cu sangerari,sa dea o fuga la medic cat de repede se poate si sa ne ti la curent[pup]

picky aaaaaaaaaaaaaaaa pai nu stiu daca se poate intoarce invers[:-@]banuiesc ca daca mai are loc de manevrabilitate acolo la mami in burtica,de ce nu?[:D]

getik sectoristei i se umflase gingia in zina caninilor si se albise foarte tare inca inainte de a face 1 anisor si mi-a urlat vreo cateva saptamani la rand i somn,dar sa stii ca abea de vreo 1-2 luni i-au si spart toti 4 si acuma are niste minunati colti ascutiti de zici ca am facut rechin nu copil[alcool][alcool]

[b]alynta
dar voi aveti activitate pe acolo nu gluma.. .Cand gasesti o portita libera,inceraca sa-ti faci manichiura cu ceva modele pe unghii,sau sa te faci la par intr-un anume fel,sau mergi si cumpara-ti ceva numai pentru tine si sufletelul taus i ai sa vezi ca parca se mai duce din senzatia aceea de stres si neputinta ca nu iti ies toate cum vrei [flo]



tot o mica terorista am ramas [poc][poc][poc]









BAZAR

#28
calipso_zeus

calipso_zeus

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 17:24

Cris inlocuitor de morfina?
Asa e de grav?
Pai nu stiu ce sa zic...tramadolul e calmant foarte ok,tatal-a luat cand a avut capul spart..e pe baza de opium si se da doar cu reteta cu regim special.


O femeie fericita si o mama si mai si...

#29
cris_82

cris_82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.817 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 17:55

daaaaaaaaaaaaa,tramadol ia



tot o mica terorista am ramas [poc][poc][poc]









BAZAR

#30
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 17 februarie 2011 - 17:56

Picky, o sa mergem impreuna la cresa din mai. Sa se obisnuiasca pana la inceputul lui iunie cand ma duc la scoala. Nu au fost probleme cu locurile, dna de acolo ne-a spus ca cei de doi ani au prioritate. E singura cresa din Suceava (de stat), dar am auzit multe lucruri bune. Sper sa fie bine si pentru noi!

Legat de prietena ta ... fuga la medic.



Getik, si Cezarei i-au iesit caninii la putin timp dupa 1 an. Unul il pandeam si inca doi au iesit in acelasi timp. Acum parca e un mic vampir, are niste canini ascutiti ...



Alynta, ce mi-e dor de Gradina Botanica si de Parcul expozitiei. Am planuri (ascunse inca de sot) sa dam o fuga in primavara pe la Iasi. [:)]







Andreea si [copil] Cezara - Ilinca (2.06.2009)



In bucataria mea



POZE




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -