Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

**Buburuze de 2009 in actiune(7)**


199 raspunsuri la acest subiect

#191
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 25 februarie 2011 - 13:03

Neata!



Elena, nu mai stiu nici eu ce sa gatesc ... acum imi storc creierii ca maine am musafiri si vreau sa fiu la inaltime.



Cris, dar nici aspirina nu mai are efect??? [:D]

Legat de polidin, citisem ziele astea pe la umanitare, gasise cineva la Helpnet, daca nu ma insel.



Alynta, eu deschid o fereastra nou cu pagina de raspuns si citesc si scriu in paralel. Altfel neuronul meu nu se descurca. La fel deschid paginile cu poze si le privesc cand am timp. [:)]



Picky, a mea nu e asa poznasa ... mai da si ea mancarea pe langa castron, rastoarna jucariile, le cara din camera in camera, se cocoata peste tot; azi m-a dus la olita sa stam acolo sa citim o poveste ... azi vad ca are zi de alintatura. Si eu am o gramada de treaba, dar parca am mainile legate.



Lavi, ca bine ca doarme Rares mai tarziu. Pe noi ne trezeste Cezara dimineata, cu mult inainte sa sune alarma. [:D]



Ma duc pe la bucatarie, poate mi se leaga ceva de maini, ca acus culc fata si iar nu fac nimic. [bang]



Andreea si [copil] Cezara - Ilinca (2.06.2009)



In bucataria mea



POZE



BAZAR UMANITAR

#192
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 25 februarie 2011 - 13:31

Ziceam ca nu am ce va povesti din poznele Cezarei, uite aici. [:D]



Andreea si [copil] Cezara - Ilinca (2.06.2009)



In bucataria mea



POZE



BAZAR UMANITAR

#193
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 25 februarie 2011 - 13:42

Cris eu tot la homeopate ma fereream[:D],nu la altele. Eu am in casa multe,chiar ma uitam acum ,ca imi e greata tare si am luat ipeca si sepia. Lui Paul i-am dat camommila pentru ca ii ies doua maselute ( nr 7 si nr 8) si maraie,se vede ca il dor. Vali a luat osscilococcinum ( nu stiu daca am scris corect) pentru ca il ia raceala , mai am podophilum pentru varsaturi si diaree de la iesit de dinti ( asta e tot pentru paul) ,ferrum fosforicum, calcarea carbonica si calcarea silicata,stodal,apis ( parca,extract de ceapa,merge si la raceala,si la stari de greata ),si mai sunt cateva pentru racelile mele,ca sunt mai speciala [:D],nici eu nu fac febra decat raaar,in ultimii 6-7 ani am facut o singura data. Pe astea nu mai stiu cum le cheama,tre sa ma uit la ele. Deci am juma' de farmacie homeopatica in casa [:D]. Si nu am un paracetamol sau o aspirina nici macar ratacita.



Vezi,sunt mai obsedata ca tine de ne-datul antibioticelor.



Pai,Vali facea amigdalita de aia nasoala de 4-5 ori pe an, multi i-au recomandat sa scoata amigdalele,sugea[:D] strepsils si pastile d-alea albastre ca pe bomboane,avea tot timpul in buzunar pentru ca il durea imediat in gat. Mamicuta lui,imediat ii aducea reteta de la medicul de familie cu tone de antibiotic, care ajunsesera sa fie apa de ploaie. Dupa un tratament homeopat anul trecut nu a mai facut deloc [pk] ,si nu a mai luat nici un medicament alopat.



Alynta sa iti esplic cum face eu [:D],ca eu am mintea scurta rau,ca parul lui Paul [:D]... Deschid de la inceput doua casete cu "DC" ,ambele pe celasi subiect,intr-una citesc,in cealalta raspund [:D] in acelasi timp,ca altfel uit de la mana la gura.





In timp ce scriam,iata ce facea Paul cuminte in pat : Cand nu se uita mami,imi fac de cap.



Ema cred ca e din cauza modului in care pun imaginile pe forum,pun direct imagine si nu link .Nu stiu de ce nu le vedeti [alcool].



Am citit ca si Serialbastre face ca mine [:D]. Si cu pozele tot asa fac,deschid linkurile si le vad cand pot [pup].

Trimit si revin,ca parca vad ca se inchide capitolul [:D].



Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca

Lali [mamica] de Paul ( 01.10.2009)! si [gravired]12+


Bazar DC , Ajutor umanitar , Culori cu viata -bijuterii




#194
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 25 februarie 2011 - 14:43

Ce liniste s-a lasat!!



Eu ma bag la nani,va pup [pup]!



Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca

Lali [mamica] de Paul ( 01.10.2009)! si [gravired]12+


Bazar DC , Ajutor umanitar , Culori cu viata -bijuterii




#195
anna-mama

anna-mama

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.162 mesaje

Postat 25 februarie 2011 - 15:07

BUNA,



Am vazut ca vorbiti de poznele buburuzelor, ce frumos [olala] Eu sunt tare dezamagita, in perioada asta asa frumoasa a lor nu mai am timp sa mai scriu nimic din ce face sau zice, si zilnic ma distreaza, uimeste...

Mai nou a invatat sa-mi zica "te iubesc" si se intinde sa-l pup, ma topesc cand il aud de nu mai pot [olala]

In fiecare seara cand ajungem acasa nu putem sa facem nimic in afara de joc, este asa de fericit incat nu vrea sa piarda timpul scurt pe care il petrece cu noi nici cu mancarea, baia (care ii place la nebunie) sau somnul... A avansat asa de mult in ultima perioada, deja a inceput sa invete culori ca si gri sau mov, ca pe celelalte le stie pe toate fara probleme. Stie sa-mi spuna cate obiecte sunt pana la trei maxim. A inceput sa-si corecteze din ce in ce mai multe cuvinte pocite. Este un copilas normal si asta imi doresc cel mai mult pentru el. Ii place in continuare tenisul la nebunie, deja ma gandesc din ce in ce mai mult la a-l da la tenis cand o sa aiba varsta necesara. In fiecare seara ne jucam tenis, daca l-ati vedea cum incearca sa-si coordoneze mainile ca sa serveasca, se uita la tv la tenis si este fascinat, in parc este lipit de gardul terenului de tenis sa-i vada pe cei car joaca... A doua preocupare este muzica, zilnic canta la orga lui taica-su folosindu-si toate degetelele si cand gaseste o combinatie de sunete care il intereseaza le repeta pe alea cevaa timp.



Hai ca v-am zapacit cu povesti despre fi-miu [:I] Nu mai pot acum sa scriu. Va pup si incerc sa revin [pup]



[mamica] de steluta norocoasa (09.02.2009)





e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

#196
cris_82

cris_82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.817 mesaje

Postat 25 februarie 2011 - 15:57

pana nu schimba picky capitolul,sa apuc sa postez si eu repede[:D]



Ati mai vazut potaie asa idioata ca a mea?cauta prin casa pereti nepiperuiti ca sa ii roada[alcool][alcool]





alynta foarte fain micul cofetar si ce prajiturele[pofta],cred ca a fost foarte incatat de actiune si i-a placut.Si ce loc ati luat?

Eu ca sa tin pasul cu tastarnitoasele astea mici,deschid inca o pagina in paralel si in una scriu,si din cealalta ma documentez ca altfel as face o varza totala[:D]

ema moamaaaaaaaaaa,cred ca a foat super la One [olala][olala]si ceva poze cu ginerica in actiune nu ai facut?[:D].fata,pai stati bine la parametri[pup]Da-ne si noua ceva info. cu ce srie in cartuliile tale ca sa ne documntem si noi oleaca...nu ca as proceda ca la carte,ci doar asa,pentru cultura generala[:D]

lavi la mine s-a oprit ninsoarea [:(] as fi vrut sa mai ninga oleca ca sa fie si zapada in care sa arunca maimuta asta mica cu curul si sa-i inghete nasul de la frecus cu zapada,dar in halul in care bate si vantul,pai o sa ramana numai miros de zapada si frig care iti intra in maduva oaselor...brrrrrrrrr.Soata mea e cel mai razgaiat copil,si aseara mi-o tranteste "nu ai si tu grija de barbatul tau bolnav..." sta dupa ce toata ziua am stat in curul lui cu ceiutul,papica la nas,termometre si paturici si pastilute,si mangaiat si pufulosit,si masat [bang][bang][bang][bang]deci sa nu dau cu el de pamant?[mai] si i-am intors curul si peste noapte ma cauta ca lipitoarea prin pat[:D].Firar ei sa fie de dinti[bang][bang]..sper sa iasa repede si sa nu va chinuie prea mult[pup]

andreea si aspirina e apa de ploaie...sa vad cum pana mea il doftoricesc[bang]ca e si mofturos.. .Am intrebat si eu la mine aicea in zona ca am 4 farmacii si la nici una nu se mai gaseste cam de 2 saptamani,iar in oras,daca am norocul sa gasesc pe undeva,s-a facut fiola 10 ron [alcool].pan la urma ce la faci la musafiri?[pup]

lali eu nu prea mai am ca am facut curatenie la locul farmacist si am aruncat cu punga ca erau expirate(uite si tu cata nevoie am eu si fi-mea[:D])..trebuie sa ma documentez bine ce e fiecare si pentru ce si sa ma aprovizionez[asia]A mea soata are sinuzita..si cum e rost de aer oleaca mai rece,cum e mucios si cu dureri de tzeasta.Asa facea si mama lui,cum bashea oleaca baiatul..hop repede suna medicul de familie si se ducea sa ia reteta sau ii spunea "nu ai luat nimica??" .dragul de ea e de treaba a facut acolo in cana[olala][olala][:D].Sper sa mai scoti petele[8D].la partea cu imaginile,depinde de browserul folosit[flo]

ana cred ca as lesina de placere sa o aud si eu pe mine ca ma iubeste[olala][olala].Ea pupa potaia si daca ii cer sa ma pupe si pe mine,intinde boticul si scoate limba sa ma linga pe fata [xx(].Nu-mi vine sa cred ca mare s-a facut vladut si cate stie[olala][olala][olala][olala] .ma bucur ca ai intrata sa ne spui de vi\oi ca ne era dor,si cand ai timp te asteptam si cu pozici[pup]



Sa va spun de miru ca azi incerca sa-si monteze bucataria,si pune blatul jos in living si se pragateste sa baga picioarele de la suportul de vase,si vine dogio si se pune fix pe munca ei.Si ata suparata incepe sa tipe:

-"dojooooo..na-na !!"

-"ce ai mami?de ce tipi in halul asta?" vin eu repede..

-"dojo asta ..." si ia o bucata de plastic si ii croieste cateva la caine [:-)))]









tot o mica terorista am ramas [poc][poc][poc]









BAZAR

#197
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 25 februarie 2011 - 16:36

Cris, pai daca te cauta saracu' prin pat ... de unde aspirina?! Ca eu la aia a saracului ma refeream. [:D]

Am de gand sa bucataresc o ciorba radauteana, o placinta cu carne si o friptura cu ceva garnitura. Duminica dimineata fac oua-n chifle si foietaj cu cabanos. Si ceva dulce: briose si cornuri branzoase. [yami]



Andreea si [copil] Cezara - Ilinca (2.06.2009)



In bucataria mea



POZE



BAZAR UMANITAR

#198
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 25 februarie 2011 - 16:56

Cucu ..



Ma bag la schimbat capitolul ...asa ca fiti pe faza [:D]




Mami de printesuca mica si iubita [zana] 05.05.2009...si surpriza [gravi] 35+ o printesuca mai mica [fetita]



AMR: 5 saptamani!!!



Buburuza mea******In asteptare...

*********************

Povestea Printesucai

*********************



#199
buburuze2009

buburuze2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 25 februarie 2011 - 17:02

CAPITOL NOU



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -