Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

**Buburuze de 2009 in actiune(7)**


199 raspunsuri la acest subiect

#171
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 24 februarie 2011 - 13:16

Ema las ca in vara cand vi o sa le gasesti pe toate facute.;ferice de tine nu trebuie sa suporti mizeria in casa...dar trebuie sa suporti flexul vecinilor. Ce ati rezolvat?! Si sa ne spui cum a decurs controlul [pup]

Andreea am facut asa un amestec de conopida cu cartof, un morcov si piept de pui, am batut un ou cu smantana si am pus peste, apoi cand era aproape gata am pus cascavalul si verdeata(sare si piper dupa gustul fiecaruia..eu nu prea ii pun in mancarea fetei)greseala mea e ca trebuia sa fierb inainte conopida si cartoful is apoi sa-l bag la cuprot.asa a durat foarte mult pana s-a facut..a iesit foarte buna..si se mai poate pune smantana deaspura ca sos [:D]

Lavi ma bucur ca sunteti mai ibne si nu mai va suparati asa des..ma bucur ptr finuta ta si-i urez de pe acum o nastere usoara ..Renovatul?! nu-mi mai aduce aminte ca si asa vad ce-i in casa [bang][:D]...mai e destul si vremea nu vrea sa tina cu noi [bang][pup]

Mady ai terminat lectiile?! [:D]

Cris i-am zis la al meu aseara de poataia ta..el in gluma a zis ca are lipsa de calciu.si a gasit sursa...peretii tai [:D] Si ai facut bunatatile?! Anul asta are bacul? Tin pumnii ptr el[pup]

Alynta sper ca David e mai bine azi si nu a mai facut febra. cum se mai simte maria?[pup]

Mady cum a fost la control? ce a zis medicul? mai e cazul de inca o operatie?[pup]

Mylady vad ca deja ai aflat vesti despre Getik [pup]

Lali eu de ce nu-ti vad animalul? de fapt nu vad nimic din ce mai pui tu pe aici...e chenarul alb [pup]

Cris il dor muschii? ca daca e si asta un simptom nu-i raceala si e gripa. Noua gripa(adica aia procina ca asta e gripa din acest sezon, dar nu mai e pasa periculoasa ca anul trecut..ci e doar gripa normala) se manifeste cu febra, dureri musculare, nas infundat si secreti nazale, durere in gat, stare de somnolenta, nu se poate ridica din pat...in fine trateaza-l cum stii si sa se faca bine. Vad ca sunt multi cu gripa in Ro, ca si familia unchiului meu copii, nevasta si tataia is gripati.mai putin mamaia..sanatatem ulta si sper sa nu ia si Miru sau tu [pup]

Mady aici is [:D][pup]

Lali la multi ani [s] surioarei tale, sa aiba in continuare o familie la fel de frumoasa cum o are acum [pup]

Lavi oofff si eu care ziceam ca sunteti mai bine....sper sa nu fie ceva grav si sa va impacati repede [pup] Cat despre Rares vad ca a invatat lectia cand e vb de Dragos...[:D]..sper san u devina rau cu toti copilasi [pup]





Ieri fiica mea a facut kk moale, clar de la masea sau canin..ca nici nu stiu ce-i da, ca nu ma lasa sa ma uit la ea in gurita...acum vedem noi ce o fi..





Merg sa calc restul de haine si revin mai tarziu [pup]




Mami de printesuca mica si iubita [zana] 05.05.2009...si surpriza [gravi] 35+ o printesuca mai mica [fetita]



AMR: 5 saptamani!!!



Buburuza mea******In asteptare...

*********************

Povestea Printesucai

*********************



#172
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 24 februarie 2011 - 13:53

Emaaa ,bre ,de lene te intinzi cu trei cuvinte pe 4 randuri ca sa nu cotizezi [:D]? Goneste mami lenea,ca nu e buna ! [pup]



Picky animalu' e o vacutza care in loc de lapte,da cola din tzatzuci [:D]. Nu stiu sa spun de ce nu vezi imaginile,cred ca din cauza browserului tau.

Va pup,tre sa fac nitica ordine,ca a rasturnat camera PAul.



Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca

Lali [mamica] de Paul ( 01.10.2009)! si [gravired]12+


Bazar DC , Ajutor umanitar , Culori cu viata -bijuterii




#173
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 24 februarie 2011 - 18:53

Ce faceti fetelor, pe unde umblati?! [mai]



Lali multam ca mi-ai zis ce animalut este..eu sincer nu vad ce poze/filmulete pui tu..in schimb daca pune altcineva vad..de ce ..nu stiu [:-@]



Eu bantui pe aici, ca am terminat de calcat si fiica mea imi doarme inca...nici azi nu am scos-o afara ca a plouat si e ud si clar nu aveam chef sa merg sa o las sa se balaceasca in nisipul ud din parc..



Azi m-am suparat rau de tot pe ea..nu a mai vrut sa manance si mi-a dat farfuria pe jos..care s-a spart ..am certat-o si pedepsit-o in patut, stia ca-i vinovata si nu a zis nici pas...nu stiu cum sa procedez sa o dezvat de obiceiul asta prost [bang]..ca de multe ori observ ca o face intentionat...speculeaza momentul si cand nu ma uit la ea cum face cate-o boacana...Daca o tine tot asa si cand va veni bebelina mica o sa cedez nervos..Ca si asa in ultima perioada is mai tot timpul nervoasa..ba din cauza mizerie care se face, ba ca nu pot sa fac ce mi-am propus ca obosesc repede si burta ma tine in loc, ma simt ca un butoi rotund..de mai bine ma sari decat sa ma ocolesti..ba durerile pe care le am si imi doresc ca sa treaca timpul mai repede sa ma opereze...in fine prostii de ale mele [:D]



Hai ca poate va faceti mila si veniti pe aici ...[:D]




Mami de printesuca mica si iubita [zana] 05.05.2009...si surpriza [gravi] 35+ o printesuca mai mica [fetita]



AMR: 5 saptamani!!!



Buburuza mea******In asteptare...

*********************

Povestea Printesucai

*********************



#174
madyrizi

madyrizi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.070 mesaje

Postat 24 februarie 2011 - 19:31

bunaaaaaaaa!!!



picky, pai ce treburi mai vrei sa mai faci? eu cand eram ca tine, adica rotunda [:I], abia ma miscam dintr-un loc in altul si oboseam numai ca-l duceam pe alex la scoala. apoi veneam acasa si trageam un pui de somn pana sa-l iau de la scoala. si-mi puneam alarma la telefon, ca altfel ramanea copilu' la scoala [alcool].



cris, pe unde bantui? [:D] dresezi potaia?



lali, iar tragi la aghioase? deja ai inceput sa hibernezi?



ema, tu cred ca ai o lene cronica. deja devii dependenta de lene. sa vezi cand intri in sevraj [nani]...



picky, pana am terminat lectiile s-a facut noapte. azi a avut mai slabut. a luat fiimiu primul B din viata lui de scolar. asta pentru ca a dormit la ora de mate cand a fost testul si a ratat niste raspunsuri. doamna a zis ca la taxat pt. ca prea e visator in ultimul timp.



lavi, cred ca nici tu nu te lasi... eu ma stiu pe mine. cand incepe sa mi se urce la cap... pana nu rabufnesc nu ma potolesc. bravo, rares [pk]!



a fost sotul la control. e ok, dar i-a prelungit tratamentul pt. ca a avut o hemoragie la oki si acum trebuie sa reduca cantitatea de sange de acolo. deocamdata nu-i mai face operatie de cristalin. i-a dat si cristalinul vechi inapoi. cred ca o sa mai fie in concediu medical pana la sfarsitul lui martie, pentru ca il deranjeaza lumina si la okiul sanatos, deci nu poate lucra asa. el lucreaza cu 10 monitoare, operator de trafic... asa ca e esential sa vada bine macar cu un oki.



revin...



Mami [9cer]de [baietel]Mihai siAlex[roker]

AlexsiMihai

AlexsiMihai

www.dianalaura.wblog.ro

NOUTATI IN ALBUM

pt. Alexandru Hapaleti si alti copii



#175
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 24 februarie 2011 - 19:40

Nope,azi nu am tras aghioase deloc [:D] , azi m-am jucat cu plastilina [:D]. Trebuie sa fac pentru cineva "steaua lui David" ,medalion,negru. Si mama lui,ca am facut medalionul in mai multe forme, vreau sa mai fac cateva ,sa vedem ce iese mai frumos pana la urma. Si e musai sa le fac azi,ca maine sau poimaine vine mama-soacra sa le ia,sa le duca cui trebe.



Revin mai pe seara,iar e vid in capul meu. Citesc,si daca nu iau notite in timp ce scriu,adio,cand scriu nu imi vine nimic in minte[alcool].



Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca

Lali [mamica] de Paul ( 01.10.2009)! si [gravired]12+


Bazar DC , Ajutor umanitar , Culori cu viata -bijuterii




#176
cris_82

cris_82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.817 mesaje

Postat 24 februarie 2011 - 19:43

mady sugereaza si tu soatei sa-ti faca un masaj ca sa te lase spatele[;)]

lali la multi ani surorii si sa fie fericita alaturi de familie[s][s]

lavi fata,sper sa nu dea vreun pui de ceva ca nu am bani sa-l platesc[:D]sa timna numai pentru el ca nu ne suparam nici eu si nici fiica-mea.Ce pana mea ati avut iar de impartit[mai]

ema eu pricep ca ai avut o altercatie cu lenea si a gastigat,dar macar zi-ne si noua ce facusi cu giner-miu la controlul periodic[pup]

picky eu perpeleam inainte putin prin ulei,dar numai putin de tot..conopida si bartofii,si abea apoi bagam la cuptor[:)].Stai sa vezi ce calciu ii dau eu lui[bruta].Si daaaaaaaaaaa...am facut toate bunatile alea..si azi iar ma bucataresc[:D]

picky da,fix aceste simptome le are..de abea a reusit sa se dea jos din pat sa se duca la scoala[:(],si sambata trebuie sa fim musai undeva la o locatie si sa vedem cum o sa facem ca nu vreau sa imbolnavim pe nimeni.Pupici la puca sa iasa mai repede dintisorul cu pricina[pup].vezi ca sunt imn comert(sper ca nu e prea scump la voi) farfurii din acelea pentru copii,colorate si cu ventuze de prindere.Ca si tu ca adult tragi de ele de iti vine sa te impuscti si tot nu poti sa o dezlipesti[:D].Si incearca sa stai cu ea la masa cand papa..asa poate o sa-i piara cheful de inmultita vesela lu' mami si sa-i scoata cateva fire de par albe inainte de termen[:D]



tot o mica terorista am ramas [poc][poc][poc]









BAZAR

#177
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 24 februarie 2011 - 20:21

Mi s-a trezit fata si vrea joaca asa ca imediat trec la jucat..dar am vazut ca ati intrat si zic sa va raspund...[:D]



Mady eee multe vreau mama sa fac si ma enervez ca nu mai pot..si da as mai trage si eu cate un pui de somn dar nu stiu in ce an va fi asta [:D] Eee primul lu B, las ca-i bun si ala....oare e indragostit de e asa visator [:D]? Off cat are de tras si sotul, sper ca intr-un final sa fie bine si sa nu mai apara nici o complicatie. Lasa ca-i bine ca ia dat scutire pana la sf lui martie asa e sigur ca se va reface [pup]

Lali te-ai pus mama pe treburi cu plastelina? Hai spor la mesterit si te asteptam diseara [pup]

Cris sanatate multa sotului, vezi daca nu-i cedeaza cu homeopate trebuie musai sa-l bagi pe antibiotic..mai ales ptr gat, nu ptr gripa ca la asta nu se da antibiotic..eu sper sa se faca bine si sa se puna repede pe picioare. Stiu ca-i nasol dar recomandarea mea e sa-si faca rost de o scutire si vreo 3 zile sa stea acasa...ca nu-i de joaca cu gripa asta..

Ce farfuri mama cu ventuze?! nu am vazut in viata mea pe aici...pai stau uc ea la masa de fiecare data cand mananca, dar e asa repede de mana ca imediat imi arunca pe jos ori mancarea din farfurie ori farfuria cu totul..normal am farfuri de plastic ptr ea, dar din cand in cand ii mai pun si in cele de portelan...asta-i ca fratimiu cand era mic..dupa ce manca sau bea apa arunca pe jos sa le sparga..i-a luat mama din plastic si cand a vazut ca nu se sparg nu a mai mancat din ele..avea o placere sa vada cum se fac cioburi..asa si fiica mea are o placere sa le arunce pe jos...aseara mi-a cerut suc..i-am facut din 2 portocale si am rugat-o sa nu dea pe jos..ii pun in paharele ei de plastic cu cioc..ok..a inteles..la inceput...apoi dupa ce s-a saturat de baut, a intors paharul cu ciocul in jos si "picura" sucul pe parchet..am intrebat-o ce face acolo..ea s-a speriat ca am prins-o cu mata in sac si a aruncat tot paharul cu suc pe jos apoi a fugit...deci iti spun ca o face intentionat..numai sa-mi produca mie nervi...[bang][bang][bang][:D]

Cum mai e tatal tau?![pup]



O cert, o pedepsesc apoi o pun sa-mi zica" mama te rog frumos iarta"[:D]..si zice" te og mos ata" [:D]..deci incercam sa invatam si bunele maniere..sa zica multumesc am invatat-o..si zice cand are ea chef..dar zice...trebuie sa incepem sa exersam si la salutari..[:D] De, nu-i geniu ca sa vb clar si sa le stie pe toate..se dezvolta normal si eu sunt multumita de ea ...vorbeste in 2 limbi sigur...romana pocita si bebeluseasca [:D]..si stie un cumvant in flamanda "mooi"(frumos) nu-i cu zece limbi ca ii greu ptr capusorul ei ..ea nu intelege cand ii zic sa nu mai faca prosti da' pai sa-i mai zic si cuvinte in alta limba...aa stai ca mai avem o limba..cu care noi doua ne intelegem perfect..si sa vezi cum gesticulam..da nu-i nici bebeluseasca si nici chineza..e un gen de extraterestra neinteleasa nici de mine nici de ea...dar noi ne intelegem perfect cu asta ..ni se impleticeste limba in gura dar ea asa frumos zice..si asa sfatoasa e cand vb pe limba aia de iti vine sa o pupi toata si chiar daca nu intelegi o boaba idn ce zice eu o aprop si-i vorbesc la fel in cuvinte neintelese [:D][:D]..hai ca m-am tampit..si pe voi la fle..deh si-a laudat si cioara puiul dupa ce v-am povestit ca azi m-a enervat ...[:D]



Nu credeti ca ar fi cazul sa mai puneti si voi dialoguri cu ale voastre buburuze?! si sa mai spuneti si voi ce boacane..sau ce ne-boacane mai fac?! Ia hai da-ti totul in vileag ca doar de asta-i subiectul asta.."buburuze in actiune"..




Mami de printesuca mica si iubita [zana] 05.05.2009...si surpriza [gravi] 35+ o printesuca mai mica [fetita]



AMR: 5 saptamani!!!



Buburuza mea******In asteptare...

*********************

Povestea Printesucai

*********************



#178
cris_82

cris_82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.817 mesaje

Postat 24 februarie 2011 - 20:21

suntyeti de coma...si eu doar ce postasem si credeam ca sunt la zi[:-@][:-@]

mady ma enervashi pe seful[bruta][bruta] si am si oleaca de treaba,iar barbatul asta al meu face cat miru si potaia la un loc[bang].Acum e la scoala,dar au inceput clientii sa sune [bang].ia potaie mananca bataie ca magarul in panta ca acum are un fix cu fierul meu tefal sa-i roada talpa[bang][bang]ca peretii hnu-i mai plac ca i-am frecat cu piper ca sa vad daca ii mai place.Off,dar are un job super solicitant cu ochii ...





tot o mica terorista am ramas [poc][poc][poc]









BAZAR

#179
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 24 februarie 2011 - 23:51

[mai][neand][nervo]Pagina doi? Unde ati fugeat fetelor? Eu ma bag la nani abea acum,am facut o baie prelungita,timp in care sot s-a straduit sa il adoarma pe PAul.Nu a reusit [:D].



Va pup , noapte buna!



Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca

Lali [mamica] de Paul ( 01.10.2009)! si [gravired]12+


Bazar DC , Ajutor umanitar , Culori cu viata -bijuterii




#180
anna-mama

anna-mama

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.162 mesaje

Postat 25 februarie 2011 - 01:08

buna,



L-am adormit si eu pe Vladut si acum ma apuc de pregatit cina, la ora 23.00 [bang] Presupun ca de dormit iar o sa dorm dupa ora 1.00 ca in fiecare seara, norocul meu e ca macar doarme bine Vladut si dorm aproape neintoarsa.



Am intrat pe fuga sa va pup ca tare mi-e dor de voi. Noapte buna! [pup]



[mamica] de steluta norocoasa (09.02.2009)





e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -