Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (28)


293 raspunsuri la acest subiect

#271
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 22:29

Buna seara fetelor,



Deci sunt vie! Asta era frica mea: ca nu ma voi trezi. Eh...paranoie.



Deci, Duminica m-am internat. Tot duminica mi-au refacut ecografia, plus vizita ginecologica. Clisma nu mi-a facut pentru ca imi facusem eu de acasa. De depilat in zona de jos, ma facusem destul de bine dar aia m-a facut chiala de tot....ma rog....Seara mi-au facut un anticoagulant: clexane.

Luni dimineata mi-am pus branula, mi-au facut un antibiotic pentru a preveni infectia. M-au dus in sala la 9,20. In sala de preanestezie mi-au dat sa beau valium, mi-au facut o injectie cu atropina. Mi-am infasat picioarele cu banda elastica pentru a preveni trombosa, embolii. Pe urma mi-au injectat fentanest o medicina care in 15 secunde am adormit. Pe urma m-am trezit ca auzeam ca-mi ziceau ca deschid ochii. Stiu ca am inceput sa plang ca ma durea foarte tare burta si ma ustura. Si tremuram extraordinar de tare. Pentru durere mi-au dat Contramal. Am ajuns in salon ca inca ma durea burta enorm. Sotul m-a invelit bine ca tremuram enorm. Si a inceput sa-mi faca masaj pe mana si asa mi-a distrat atentie de la durere si m-am relaxat si am adormit. Pot spune ca nu reuseam deloc sa tin ochii deschisi. Am dormit toata ziua. Am trimis si sotul acasa ca-mi era atata somn ca nu reuseam sa tin ochii deschisi. Pe la 18,00 sotul s-a intors si mi-a adus un suc de portocale rosii. Si rau am facut!! Ca imediat am inceput sa am greata si sa-mi vina sa vomit. Dar am inceput sa respir cu gura deschisa si am ridicat putin patul pentru a sta cu toracele mai sus. Deci sfatul meu: nu bea nimic toata ziua pentru ca oricum iti fac perfuzii non stop si nu vei simti foame sau sete. Seara nu am mancat absolut nimic. A si aveam si sonda vesicala. Care ma dispera la culme. Azi dimineata, m-am trezit foarte odihnita, nu mai aveam durere de burta. Doar daca ma miscam. Cand au venit sa ma ridice am ametit putin dar si asa am vrut sa ma duc sa ma spal. Numai ca in 5 minute mi-a venit o durere groaznica la umeri spre spate. O durere de mai aveam putin si lesinam. M-am speriat asa tare ca mi-am zis ca un embol....am mers si m-am intins in pat. In 2 secunde mi-a trecut durerea. Cica e normal. Ca acum gazul injectat urca in sus si de asta am durerile astea de plamani de umeri, de spate. Le voi avea cica inca pentru vreo 2 zile.

Rezultatul laparascopiei: pe ovarul drept aveam de fapt un chist de 7 cm. Trompa e ok. Pe ovarul stang aveam un chist de 1,5 cm. Nu stiu de unde a mai aparut si asta. Si in schimb trompa e inchisa. De asta sunt foarte suparata si dezamagita. Mi-am pus mari sperante in aceasta operatie. Si acum vestea asta. Chiar nu se poate face nimic pentru aceasta trompa pentru a fi desfundata? Cica doctorul a incercat cu presiune dar nici asa nu s-a desfundat. Cam asta e. Inca stau in pat ca imediat ce ma ridic ma ia cu dureri la umeri si ametesc.....si gata sunt in medical. Acum sa speram ca trompa dreapta va face treaba. Asta e.


















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#272
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 23:01

Danangie-off saracuta de tine prin cate ai trecut...sper sa te simti mai bine!Nu stiu ce sa iti spun despre trompa infundata...



SUFLETEL scump te asteptam











#273
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 10:31

multumesc fetelor de primire!

eu va citesc si sper ca voi reusi sa ma integrez printre voi...la cat mai multa vesti bune...sanatete si numai bine!



STEFANIA[gravi]+15[copil]Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...

nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine




foto cu burtici


nu am fost niciodata un manechin



#274
mcrissa

mcrissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.538 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 11:32

michelle [pup], iubita, m-am trezit cu gandul la tine.am visat ca imi spuneai ca ti-a iesit testul pozitiv.de dimineata ma intrebam daca a fost vis sau adevarat, atat de real parea visul.acum sunt sigura ca esti gravi [gravi].nu stiu daca ti-am spus, dar sunt un fel de mama omida cu visele mele[:D].pana se intoarce liana din concediu si flavia de la maternitate le tin locul cu visele[:D]



Cristina in asteptarea mormolocului[amoras]



#275
cristy74

cristy74

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 12:21

MCRISSA sper sa ai dreptate si sa fie Michelle graviduta. Ce m-as bucura.

Cristina

#276
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 13:10

Buna dimineata la toate,





MICHELLE tin si eu pumnii sa fie cu ochisori. D-ne ajuta!!!! Pentru durerile de cap si ameteli sa nu ai o anemie usoara. Bea multe lichide mai ales cu caldura asta. Evita prajelile. Cand te ridici din pat asteapta inainte sa te ridici. Stai in fund la marginea patului respirand adanc cu gura deschisa si privind in sus. Stai asa pentru cateva minute si pe urma ridica. Nu resesti sa-ti iei tensiunea? Sa vezi cat ai cand ai ametelile astea? Daca persista durerile si ametelile eu zic sa mergi la doctor. Numai bine.

Am citit si eu despre sotului lui Naomi. _O adevarata tragedie. Stiu, pentru ca si eu am avut un accident de motocicleta si stiu ca se putea termina foarte tragic. D-zeu sa o ajute sa treaca de aceasta nenorocire. Nici nu-mi pot imagina cum se simte saraca fata......


















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#277
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 13:14

Eu sunt binisor. Inca ma dor umerii spre spate. Operatia ma doare cand ma misc. E naspa ca nu pot sa tusesc.....si sunt constipata. In 2 zile am slabit 1 kg. Cam atat de mine. Incetul cu incetul voi intra in normal....si ma voi pregati de bb.

















POZELE MELE

"]POZELE MELE[/url]



#278
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 13:50

danangie, iti doresc multa sanatate si refacere rapida. cat despre trompa infundata, nu stiu ce sa zic, dar parca au reusit fete sa ramana gravide si doar cu o trompa.ai sa vezi, se va putea si va fi bine! iti tin pumnii![pup]
mcrissa, culca-te la loc, poate mai visezi cateva fete de pe-aici. si pe tine, bineinteles![pup]
michelle, cum te mai simti?[pup] multi de tot
Flavia, draguto, nu te mai lasa sa pleci acasa?[pup]
cristina, deci totul e superbine, te apropii de marea intalnire!felicitari, draga mea,sa vezi galerie![pup]

Marina, o [gravi] in [9cer] 5+

#279
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 14:21

Buna dimineata fetele [pup]! Am si eu o intrebare scurta : ati avut probleme cu testele "Barza", ca eu am facut unul ieri duma-masa si a doua liniuta e pala, abia se vede...[bang] si nu stiu ce sa mai cred [:(]. Intru mai tarziu sa va mai scriu.[pup] si merci mult.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE !

Hai bebe, vino la mami !

Lau-Meli [8**] si [biz]

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#280
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 14:26

inseamna ca daca vei mai face un test dimineata a 2-a liniuta va iesi mult mai bine.
eu am facut un test barza dupa-amiaza si a doua liniuta a fost pala. dimineata am facut sure-check si a iesit f vizibila. deci cred ca putem sa te felicitam deja.

[gravi]5


Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 12:40

  • Cumparaturi È™i curatenie

    FloreClau
    - Ieri, 11:44

  • Cum s-a schimbat corpul meu în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 08:05

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -