Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (28)


293 raspunsuri la acest subiect

#261
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 15:28

Fete dragi scutazi ca scriu mai rar dar nu ma simt prea bine,tot am ameteli si dureri de cap..cand ma trezesc se invarte casa cu mine...cred ca de la caldura asta!Nu va suparati pe mine scumpelor!



SUFLETEL scump te asteptam











#262
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 15:30

fetelor haideti repede ca s-a deschis odiseea de martie.

[gravi]5

#263
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 15:31

Michelle, am citit si eu despre tragedia Alinei. Foarte, foarte trist. Am ochii plini de lacrimi. Nu stiu ce as mai putea spune, viata e uneori cumplit de nedreapta si ne loveste tocmai atunci cind suntem mai fericiti si credem ca nimic rau nu ni se poate intimpla.[ruga]



Cristina, [gravi] 34+ si bebe scump [baietel]



POZE BURTICA 1

POZE BURTICA 2

#264
cristina26

cristina26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 16:51

Michelle imi pare atat de rau ca nu te simit bine. Cunosc durerile de cap ca imi dau tarcoale si mie, in primele luni de sarcina ma durea capul aproape zilnic( o fi fost din cauza hormonilor). Ma duc sa ii trimit si eu condoliante lui Naomi, ce fata faina. Cand a murit Paul mi-a scris de multe ori.

Va pup pe toate





What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller

Cristina mama ingerasului Paul



ingerasul meu Paul



filmulet



[gravi] 36+ [fetita]Ingrid Ecaterina si mami

#265
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 17:02

quote:
Originally posted by Teo2rina
Mirela si Cristina, voi aveti dreptate cu simptomele de sarcina, uitasem, am avut si eu. si in plus, ce credeti?! dureri de cap infioratoare.[;)] Doamne, sper din tot sufletul sa fie cu noroc la Michelle.Marina, o [gravi] in [9cer] 5+
Draguta-sa dea Dumnezeu sa fie cu ochisori,as fi atat de fericita....Nu indraznesc sa sper!SUFLETEL scump te asteptam

#266
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 18:05

Fete dragi, am intrat scurt, sa va pup. Va multumesc pentru incurajari![flo] Am fost foarte suparata pt ca persoana draga cu care m-am certat= sora mea= sefa mea (lucrez la firma ei). Mi-a vorbit atat de urat, nu m-a inteles prin tot ce am trecut.... Nici macar nu avea asa mare branza de lucru si n-a vrut sa-mi dea cateva zile de concediu de odihna atunci cand... inca mai eram gravi si imi era rau, iar acum s-a gandit "ca-mi bat joc de ea", ca mi-am luat medical "la ambitie".[bang] Ca "ce insist atata cu prostiile mele, ca n-am pierdut nimic".[V] Dupa ce ca eram eu amarata, supararea asta m-a dat complet peste cap. Am apelat la intelegerea ei ca mama, ca femeie, ca sora, dar... surpriza neplacuta a fost imensa. Pana azi s-a mai gandit, nu-si permite sa ma piarda de la firma, e chiar dispusa sa-mi dea concediu de odihna... pana vineri.[xx(] Am zis nu, merci! Imi termin treaba si apoi ma voi mai gandi daca mai raman la firma sau nu. Oricum, adevarata problema nu era "serviciul", ca n-o sa raman eu nemuncita, ci faptul ca sora mea nu numai ca nu mi-a fost alaturi, ci nici macar n-a vrut sa incerce sa ma inteleaga...[V]

Tare trist, asa-i?

Dragelor, in afara de sotul meu, numai voi mi-ati fost alaturi, nici nu stiu cum sa va multumesc, sunteti minunate![grup]



Ramo, vezi bine ca te inteleg! Iti trimit o imbratisare! E super ok ca ti-a venit dupa 26 de zile! Ai grija de tine!

Danangie, ai ajuns acasa, esti ok? Cum a fost operatia?

Liana, petrecere frumoasa!!!

Mai aveti vesti despre Flavia si Davidutzu?



Va pup pe toate! Scuze ca nu va raspund in parte, acum chiar n-am timp, dar o sa revin!





Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

#267
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 18:29

Buna dragele mele ! Am intrat sa va salut si sa va [pup] dulce pe toate. Eu nu ma simt in stare sa intru sa scriu, ca ma doboara caldura asta si sunt asa, fara vlaga, parca as tot sta cu capul in apa [:p]. Sa stiti ca nu ratez nimic din ce se scrie, doar ca nu ma simt in "parametri" ca sa si scriu. Sa fiti cuminti, sa va feriti de caldura asta naucitoare si sa fiti optimiste ca toate se rezolva.[pup] la toate si racoare (daca s-ar putea transmite asa...ce bine ar fii)!



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE !

Hai bebe, vino la mami !

Lau-Meli [8**] si [biz]

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#268
oanna3

oanna3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 434 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 20:36

buna fetelor

am vazut ca Mari - Msencu eu pe listuta voastra... noi ne cunoastem de la gemeni si tripleti
din pacate de cand a nascut nu mai avem vesti de la ea
ne puteti ajuta voi cu info daca aveti?

va dorim tuturor sanatate , bebei frumosi si sanatori si implinirea celo mai arzatoare dorinte

http://www.dropshots.com/mihai3
http://picasaweb.goo...ur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.web...com/user/oanna3
http://forum.desprec...?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra

Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)
http://b1.lilypie.com/3yvUp3.png

iubesc si sunt iubita

#269
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 20:53

L5845-imi pare rau ca si tie iti da bataie de cap caldura asta,sper sa se racoreasca putin,la noi ziua e fff cald apoi seara ploua!Te pup dulce draga mea!

Liana-ce surpriza frumoasa!Sa ai parte de momente minunate alaturi de sotul tau!

Cristina-ana-deci mai ai putin,ma bucur ca micutul a crescut in greutate si ca totul este bine!abia astept sa incepem galeria pentru tine!

Teo2rina-draga ai grija ca,caldurile astea sunt tare periculoase,mai bine fereste-te,mergi pe la umbra si bea fff multe lichide!

Mav-imi pare rau pentru ca treci din nou prin greutati,dar nu uita ce ti-am spus ieri!

Cristy-deci prestati de zor?E clar ca ajungi imediat al odisee!

Mcrissa-iti tin pumnii sa ramai gravi si nu uita sa ma iei si pe mine!Mersi pt galerie!

Blueeyes-mersi de intrebare,nu prea am fost activa ca tare rau mi.a fost si nici acum nu mi prea bine....Iti tin si tie pumnii sa ne dai vestea cea mare!

Irinabobe-pupici pe burtika,abia asteptsa ne spui cum a fost la primul ecograf atunci cand ii vedea inimioara!am sa ma gandesc la tine joi cand mergi la doctor!

Cristina26-mi-am adus aminte ca ai spus tu odata ca nu iti merge meseengerul!Imi pare rau ca nu te-am prins dimineata!Ai grija de tine si micuta!ne pui poze cu,camera printesei?

Remaliss-normal ca nu ne dam batute!

Oanna3-nici noi nu mai avem vesti de la Mari,probabil este ocupata cu cele trei minuni,sper ca este bine!

Fetelor i-am trimis sms la Flavia dar eu nu pot primi de la ea,deci nu stiu sa va spun cand vine acasa,probabil mai sta pana ii trece icterul la David!




SUFLETEL scump te asteptam











#270
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 22:01

Va pup, dragelor[pup]

Sufar rau de caldura si evit sa stau mult la calculator, ptc ma incing de mor[bang]

Am intrat sa stie fetele care urmeaza sa faca teste ca le tin pumnii: Mirelus[pup] Michelle[pup] Mcrissa[pup] (toate sunteti cu M...o fi un semn?[:D]). Deja s-a dat starul la odiseea de martie-aprilie 2008 si sunteti asteptate cu mare drag[flo]

A mai vorbit cineva la telefon cu Flavia[pup]? Cred ca nu si-a mai luat laptopul la spital, ca ne scria ea cate ceva, nu ne lasa asa[:D]




[ruga] [gravi]12+[8**]

Poze Laura

Puiul nostru drag


Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • Ședință foto

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 13:14

  • ultima zi de sarcina

    Ralu31031992
    - Astăzi, 10:36

  • Prima vizita la medic

    AnaDemsa
    - Ieri, 20:34

  • Saptamana 36

    Pau26
    - Ieri, 17:53

  • VeÈ›i fi bunici!

    BeckyGaie
    - Ieri, 17:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -