Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pufi 2010 (193) - LMA Alexander! LMA Tomaca!


195 raspunsuri la acest subiect

#181
ioana_fota

ioana_fota

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.156 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:57

Poate cele cu experienta imi pot da niste sfaturi,imi este mila,e clar ca ii simte lipsa si cred ca undeva in mintea ei e speriata sa nu o las si eu,sa o abandonez dar credeti-ma ca si la baie cand merg e jale,ea care facea nanel sg in patut acum nu si nu si pe zi tot asa numai legata de mine si seara daca incerc sa o pun langa mine ca sa ma pot intoarce plangee si vrea in brate la mine [q].

[mamica] de [zana]Maria Alexandra 26.03.2010

Ingerii zboara pentru ca o iau usor








#182
Beatrice1982

Beatrice1982

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.475 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:58

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota
Si acum sa dau si eu buna seara cum trebuie.[tren][s]ALEXANDER GABRIEL [s][tren]Sa fii sanatos si sa o bucuri pe mamii si toata familia[s]TOMACA[s]Sa fi sanatoasa si sa ai multa putere si intelepciune ca pana acuma sa le rezolvi pe toate.Mai fetelor greu se mai poate tine omul dupa voi [:D]Alicredo multa sanatate si tu esti sg care poate lua decizia ce-a mai buna.Multa sanatate pufilor bolnavi [pup].Eu nu stiu cat mai pot tine pasu cu voi,in mare v-am citit dar nu mai retin nimic[bang],duminica mi-a plecat sotul si de atunci e jale mare,umbla prin casa il cauta,il striga,plange vrea numai si numai in brate,nu mai doarme sg seara ma ia de gat si doarme calare pe mine,imi este mila de ea dar...nu mai pot,plec pana la baie si o las in patut sau pe jos urla de zici ca o taie cineva,acum e sg seara in care sta in patut si face nanii de cand a plecat tatii[q].Imi pare rau ca rabufnesc si eu aici dar in cele 6 luni in care a fost plecat mi-ati fost sg familie si sprijin [flo][flo][pup][mamica] de [zana]Maria Alexandra 26.03.2010Ingerii zboara pentru ca o iau usor
ioiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisaracutza................si tu....iara.................of of offfffffffffffffffffdoamne ajuta............o sa fie greu dar o sa se reobisnuiasca fara el...si o sa va reintrati in ritm.....[pup][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...[copil]Happy New Year!!![bum][cheers]

#183
Eleysa

Eleysa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.466 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 23:01

Citat:
citat din mesajul lui danasor
Ele, totusi ce simptome are? am inteles kk moale, nu mananca, dar iti face si febra? pui mic
Nu ..febra n-a facut ...oricum ieri a avut doar doua scaune moi...azi la fel pana acum ...si parca numai sunt chiar "apa chioara"...de mancat oricum nu era ea prea papacioasa ...adica mai spre deloc...dar acum nu vrea sa pape nimic...adica azi a "papat" 1 sticks...10 pufuleti...si cateva firimituri de paine ...si muuuuulta tzitzi ....e mai maraita si mai molateca decat de obicei si plange foarte tare cand face kk ...si face cu zgomote puternice ..k atunci cand suntem si noi deranjati la stomac [:I]....cam asa se manifesta....[bang]

#184
Beatrice1982

Beatrice1982

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.475 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 23:01

nu stiu daca intelege..sigur intelege.....explica-i ca tati a plecat sa munceasca pentru sa ii fie ei bine.si ca o sa se intoarca si o sa fiti iar impreuna.............



nu stiu

arata-i poze cu el



cineva spunea odata sa pui poza lui sa fie la vedere.............sau o poza in 3 ca tot aveti facute

o scoti si o pui undeva sa o vada.......sau bagi o rama care nu e periculoasa si i-o lasi intre jucarii.nu stiu ce sa zic..............







[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...[copil]



Happy New Year!!![bum][cheers]





#185
Eleysa

Eleysa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.466 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 23:07

offff..ioana ...nush ce sa zic ....incearca sa ii fii alaturi atat cat poti de mult ...sa nu se simta abandonata...poate cu timpul o sa vrea singura putina independenta ...[pup]...eu seara cand ma duc la toaleta ma simte ca m-am ridicat din pat si se trezeste instant...asa k evit sa beau lichide seara k sa nu ma apuce nevoile [alcool]...asa k stiu prin ce treci ...[pup]

#186
Beatrice1982

Beatrice1982

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.475 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 23:11

Citat:
citat din mesajul lui elefantica
Citat:
citat din mesajul lui danasor
Ele, totusi ce simptome are? am inteles kk moale, nu mananca, dar iti face si febra? pui mic
Nu ..febra n-a facut ...oricum ieri a avut doar doua scaune moi...azi la fel pana acum ...si parca numai sunt chiar "apa chioara"...de mancat oricum nu era ea prea papacioasa ...adica mai spre deloc...dar acum nu vrea sa pape nimic...adica azi a "papat" 1 sticks...10 pufuleti...si cateva firimituri de paine ...si muuuuulta tzitzi ....e mai maraita si mai molateca decat de obicei si plange foarte tare cand face kk ...si face cu zgomote puternice ..k atunci cand suntem si noi deranjati la stomac [:I]....cam asa se manifesta....[bang]
oooooof ce va chinuiti si voi...........nu s-a stricat la burtica de la ceva?????????eu zic din experienta mea ca ivan facea asa cand era pe AB si nurofen si asa dar el facea odata la 2-3 ore dar nu moale..apa...............nu se vedea nik pe pampers era doar maro si cam atat............eu nu stiu ce sa va zicacum eu zic sa o lasi in pace cu mancarea, mai ales ca ai fortat-onu va manca nici asa...........o sa trebuiasca sa isi revinadaca papa titzi mult e okeu asa stiusa o hidratezi si nu mai stiu ce sa zicserios..............dar tot ce pot sa zic e sa incerci din toate puterile tale pe care le mai ai, sa fii vesela.............sa nu fie atmosfera de inmormantareasa cum piticii preluau starea noastra inca din burtica asa se intampla si axcumeu stiu ce e cel mai greu lucru, mai ales ca nici nu stii practic ce are...........dar incearca sa va jucatisa zambesti mult............nu stiueu zic, , ca conteaza foarte foarte mult......................ce papa ii placea inainte???????si ivan a avut iesiri din astea ca nu mancasi eu am fost stresata acum nu mai suntisi revinreopededar trebuie ajutatisa nu forteti ever copilul sa mance, ca ii faci pasaport de grava foamei.nu e voiestiu ei cat tre sa pape............ivan asa a fc o saptamanaapoi incet incet si-a revnit.........nu a mancat mai nik.........nu manca mereu la felde ex acu imi manca si mie capul..cum zicea lillo..........doamne ajuta sa nu fie nimic grav.............cred ca face urat, de la atatea scaune, nu e posibil?ca si noi daca avem diare sau ceva pana la urma ti se irita colonul si doare.................[pup][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...[copil]Happy New Year!!![bum][cheers]

#187
Beatrice1982

Beatrice1982

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.475 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 23:18

ati scris foarte mult

nu am apucat sa citesc

am desfacut bradul, am avut mult de lucru si cel mai important am o maimuta cataratoare care vrea tot timpul in brate

nu mai stiu ce sa ii fac.............



of ca nu or mai iesi dintii astia niciodata

acum sparge gingia ultima, ma rog, a doua masea................ooooooooffffffffffffff









ma uitam pe net la cum sa fac chestii din pasta de lapte praf,............interesant,.cred ca ma apuc sa ii "confectionez" ceva la ivan pe tort...........da inca nush de care ii fac...........





asa ca pupici

poate reusesc sa citesc mai incolo..sper............sa vedem daca doarme

ca nu vrea sa adoarma

se trezeste plangand

urland

nu vrea cu ta-su numa cu mine.....ioiiiiiiiiiiiii crminallllllllllllllllll





[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...[copil]



Happy New Year!!![bum][cheers]





#188
ana_g

ana_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.068 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 23:20

pana nu se termina capitolu'...

La multi anisori frumosi si sanatosi, Alexander!!

La multi ani plini de fericire, Tomaca!


eu-s prinsa.........:(.......si nu mai zic de urletele lu asta mic de la 6 dimineata dupa toata noaptea foita.....

_____________________
mama lui Stefan, pui scump
asteptam[pegeam] [comoara]


#189
Beatrice1982

Beatrice1982

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.475 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 23:58

Citat:
citat din mesajul lui ana_g
pana nu se termina capitolu'...La multi anisori frumosi si sanatosi, Alexander!!La multi ani plini de fericire, Tomaca!eu-s prinsa.........:(.......si nu mai zic de urletele lu asta mic de la 6 dimineata dupa toata noaptea foita.....
_____________________mama lui Stefan, pui scumpasteptam[pegeam] [comoara]
subscriu si eu repede!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Alexutzu.............la multi ani mama, sa fii sanatos si sa fii cuminte sa o iubesti pe mami.........sa a grija de ea.........si sa te faci fecior frumosssssssssssssss[s][s][s][s][s]wowwwwwwwww a trecut un an....................Tomacaaaaa.................la multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sa fii fericita si iubita si sa ai parte de tot ce e mai bun in viata asta.............Tot ce iti doresti sa se implineasca si tot binele din lume!!!!!!!!!!!!!!!!!!!te pup!La multi ani!!!!!!!!!!![s][s][s][s][s][s][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...[copil]Happy New Year!!![bum][cheers]

#190
Eleysa

Eleysa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.466 mesaje

Postat 06 ianuarie 2011 - 00:00

Am intrat sa ma laud ...a papat isabela 5 lingurite de cereale ...[pk][pk][pk][pk]...nu credeam sa ajung sa ma bucur la 5 lingurite [:D]

bea [flo][asia] ...ai dreptate ...cu toate ...ma simt si prost ca ti-ai luat din timpul tau pretios k sa calmezi o crizata ca mine ...offf...[pup][pup][pup]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -