Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pufi 2010 (193) - LMA Alexander! LMA Tomaca!


195 raspunsuri la acest subiect

#171
Eleysa

Eleysa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.466 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:15

Citat:
citat din mesajul lui haircut
Citat:
citat din mesajul lui elefantica
Citat:
citat din mesajul lui nyny
Citat:
citat din mesajul lui elefantica
Citat:
citat din mesajul lui danasor
Ele daca ti-e aproape Gomoiu iti pot recomanda pe cineva de acolo, spune-mi si-ti trimit pm pui mic
este mai aproape ....astept PM [flo][pup]...oricum am cantarit-o a salbit 600 gr ..ceea ce mi se pare muuult ...adica o fi slabit si in perioada cu mucii si AB ...dar era foarte vizibil si m-a mancat sa o cantaresc [bang]...si ma hot chiar sa merg la stanciu dar stiu ca se obtine greu programare ...NU??
La Stanciu se fac liste de urgenta de pe o zi pe alta. Suni asistenta si ii spui ca vrei o programare urgent. Ii spui ce simptome are Isabela si vezi ce iti spune. Poate te cheama maine. Eu am fost de vreo 2 ori la el la urgenta (la cabinet). Daca suni acum iti raspunde mai repede asistenta decat in timpul zilei. Succes.[pup]Mamica fericita de [zana] Mara (8.03.2008) si de [copil] David (1.01.2010)Mara si David
am incercat ..suna ocupat intr-una si acum imi zice ca abonatul x-ulica nu poate fi contactat, va rugam reveniti [bang]
Ele, e o adevarata provocare sa obtii o programare acolo[:)]Hai sa-ti zic tehnica. Miercurea se fac programari pentru toata saptamana urmatoare. Suni incepand de la 1,30-2, cand incepe sa-ti sune ocupat(nu mai e tel inchis) incepi si tu sa insisti.inchizi, suni iar, continuu, uneori(rar) dureaza si 45 min pana reusesc sa dau de tanti secretara...[alcool] dar asta incercand continuu...Programarile pentru urgente se fac in fiecare zi intre 1,30-2 pentru ziua respectiva. Suni in intervalul asta, ii spui secretarei problema, ea ii transmite dr si el stabileste pe cine primeste ca urgenta, triaza, apoi suni peste o ora si-ti spune daca poti sa mergi in ziua aia sau nu. Eu asa am procedat ieri.Multa bafta.sanatate multa. E normal sa scada in greutate, nu te speria. Las-o sa pape san cat vrea de des si sper sa se linisteasca si cu papica solida cat mai repede..[pup]mami de fetita finuta[copil]
mda ....tot tel inchis ...presupun ca deja numai au program acum ...oricum o sa incerc maine ...poate ...sa vad si cum se mai simte ... va multumesc mult pt raspunsuri ...hai ca nu vreau sa acaparez eu p-aici toate discutiile ...[pup][pup][pup]

#172
nyny

nyny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.260 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:16

Citat:
citat din mesajul lui haircut





Ele, e o adevarata provocare sa obtii o programare acolo[:)]



Hai sa-ti zic tehnica. Miercurea se fac programari pentru toata saptamana urmatoare. Suni incepand de la 1,30-2, cand incepe sa-ti sune ocupat(nu mai e tel inchis) incepi si tu sa insisti.inchizi, suni iar, continuu, uneori(rar) dureaza si 45 min pana reusesc sa dau de tanti secretara...[alcool] dar asta incercand continuu...



Programarile pentru urgente se fac in fiecare zi intre 1,30-2 pentru ziua respectiva. Suni in intervalul asta, ii spui secretarei problema, ea ii transmite dr si el stabileste pe cine primeste ca urgenta, triaza, apoi suni peste o ora si-ti spune daca poti sa mergi in ziua aia sau nu. Eu asa am procedat ieri.



Multa bafta.

sanatate multa. E normal sa scada in greutate, nu te speria. Las-o sa pape san cat vrea de des si sper sa se linisteasca si cu papica solida cat mai repede..[pup]



mami de fetita finuta[copil]





Eu am sunat odata seara si m-a pus sa sun iar la ora 21. M-a programat pana la urma pt a doua zi seara.



Mamica fericita de [zana] Mara (8.03.2008) si de [copil] David (1.01.2010)

Mara si David

#173
ioana_fota

ioana_fota

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.156 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:29

Citat:
citat din mesajul lui al3csa
Citat:
citat din mesajul lui elefantica
[hia]offf...pana acum am avut o zi horror [soc]...tomaca multumim ca ai intrebat de noi [asia]...isabela mai facut aseara o data kk moale si dimineata (muuuuuult), dar ce m-a socat la cel de dimineata e ca era fix ca cel de cand era ea bebe mic ...k miros si tot ...adevarul e ca tinand cont ca n-a mancat NIMIC ieri [bang][bang][bang]...de la atata tzitzi cum ar fi putut sa fie [alcool][:-@]....faza cu mancatul NIMIC m-a adus dimineata intr-o "mica" depresie ....nici nu va zic cum am facut cand am incercat-o cu tot ce as fi putut sa o incerc de regim (k de e deranjata), si ea nimic ...dadea din cap si tinea gura stransa ...eu am crezut ca ma urc pe pereti ...si am incercat a o indop la proporiu ...ii deschideam gura fortat si ii bagam papa ...ea urla ...offffffffffffff.......[q][q][q]...normal ca s-a lasat cu plansete neconsolate vreme de vre-o ora ...k nervii mei facuti pilaf ...daca vreti sa ma renegati sa stiti ca va dau dreptate ...ma simt cea mai denaturata mama, dar chiar nu stiu ce sa-i mai fac copilului asta k sa manance ...mi-am adus aminte de xela care spunea ca atunci cand C. a fost bolnavior nu i-a papat decat sticksuri ...i-am dat ....a papat ...unu [bang][bang][bang]...i-as fi dat tot bolul ...si am zis ca nu imi vars amarul aici, dar aveti ghinion ca sunt singura cuc zilele astea ...offf...ignore mesajul daca n-aveti chef ...[pup]
Stiu si eu cum e faza cu indopatul asa ca eu una nu te reneg [pup]si stiu si cum e sa fii singura si sa uuurle cupilul si sa fii disperata .. te inteleg din toata punctele de vedere [pup][pup].. Asta este trecem noi si peste asta! [flo][mamica] de [copil] Yannis Andrei[harp] (23.01.2010) DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!![ruga]______________________________________________________________________________ O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine" -Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"______________________________________________________________________________"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis [olala]
Subscriu la ceea ce ai spus[pup][mamica] de [zana]Maria Alexandra 26.03.2010Ingerii zboara pentru ca o iau usor

#174
Eleysa

Eleysa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.466 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:33

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG
am fost la sanius [:D]am pus cateva poze, ce frumos a fooost [olala][olala]alexutzza [pk] [:-)))][:-)))]nu stiu daca ai dreptate cu destinul ca nu prea imi convineDragos a ales asa:1 - mingea2 - o bratarica de aur ( era singura bijuterie de pe tava)3- paharul [alcool][alcool][alcool]deci ce destin e asta? [:-)))]mami de [copil] Dragos Andrei
vazut poze ...[olala]hmmm...eu zic sa nu te stresezi cu ce a ales de pe tava ...si pana la urma se poate interpreta in fel si chip ....nu????[:D] alexutzzza ...tu si pixul [pk]...vai acum nici nu o sa ma mai pot uita normal la un pix [:I]..[:-)))]aaa..uita-ti peste ce am dat aici

#175
ioana_fota

ioana_fota

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.156 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:34

Citat:
citat din mesajul lui elefantica
Citat:
citat din mesajul lui danasor
Ele daca ti-e aproape Gomoiu iti pot recomanda pe cineva de acolo, spune-mi si-ti trimit pm pui mic
este mai aproape ....astept PM [flo][pup]...oricum am cantarit-o a salbit 600 gr ..ceea ce mi se pare muuult ...adica o fi slabit si in perioada cu mucii si AB ...dar era foarte vizibil si m-a mancat sa o cantaresc [bang]...si ma hot chiar sa merg la stanciu dar stiu ca se obtine greu programare ...NU??
Incearca sa te calmezi cu greutatea stiu ca e usor de zis dar am trecut si eu prin asta cand a avut mucisori mi-a slabit in 10 zile vreo 400 grame dar apoi usor,usor a inceput sa pape si mi-a recuperat.Multa sanatate [pup][mamica] de [zana]Maria Alexandra 26.03.2010Ingerii zboara pentru ca o iau usor

#176
Eleysa

Eleysa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.466 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:36

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota
Citat:
citat din mesajul lui elefantica
Citat:
citat din mesajul lui danasor
Ele daca ti-e aproape Gomoiu iti pot recomanda pe cineva de acolo, spune-mi si-ti trimit pm pui mic
este mai aproape ....astept PM [flo][pup]...oricum am cantarit-o a salbit 600 gr ..ceea ce mi se pare muuult ...adica o fi slabit si in perioada cu mucii si AB ...dar era foarte vizibil si m-a mancat sa o cantaresc [bang]...si ma hot chiar sa merg la stanciu dar stiu ca se obtine greu programare ...NU??
Incearca sa te calmezi cu greutatea stiu ca e usor de zis dar am trecut si eu prin asta cand a avut mucisori mi-a slabit in 10 zile vreo 400 grame dar apoi usor,usor a inceput sa pape si mi-a recuperat.Multa sanatate [pup][mamica] de [zana]Maria Alexandra 26.03.2010Ingerii zboara pentru ca o iau usor
stiu ca ar trebui sa fiu mai relaxata, dar nu-mi iese de fiecare data ...oricum o sa ma straduiesc...asa e cand e primul copil ...mai trebuie sa iau si singura toate deciziile ...na...cateodata e bine sa ai cu cine imparti astea ....[:-@][alcool]

#177
ioana_fota

ioana_fota

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.156 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:39

Citat:
citat din mesajul lui elefantica
Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota
Citat:
citat din mesajul lui elefantica
Citat:
citat din mesajul lui danasor
Ele daca ti-e aproape Gomoiu iti pot recomanda pe cineva de acolo, spune-mi si-ti trimit pm pui mic
este mai aproape ....astept PM [flo][pup]...oricum am cantarit-o a salbit 600 gr ..ceea ce mi se pare muuult ...adica o fi slabit si in perioada cu mucii si AB ...dar era foarte vizibil si m-a mancat sa o cantaresc [bang]...si ma hot chiar sa merg la stanciu dar stiu ca se obtine greu programare ...NU??
Incearca sa te calmezi cu greutatea stiu ca e usor de zis dar am trecut si eu prin asta cand a avut mucisori mi-a slabit in 10 zile vreo 400 grame dar apoi usor,usor a inceput sa pape si mi-a recuperat.Multa sanatate [pup][mamica] de [zana]Maria Alexandra 26.03.2010Ingerii zboara pentru ca o iau usor
stiu ca ar trebui sa fiu mai relaxata, dar nu-mi iese de fiecare data ...oricum o sa ma straduiesc...asa e cand e primul copil ...mai trebuie sa iau si singura toate deciziile ...na...cateodata e bine sa ai cu cine imparti astea ....[:-@][alcool]
Te cred si te inteleg perfect,doar eu m-am descurcat sg 6 luni pana a venit sotul acasa si acum ca a plecat am luat-o de la capat[flo][pup][mamica] de [zana]Maria Alexandra 26.03.2010Ingerii zboara pentru ca o iau usor

#178
danasor

danasor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.184 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:41

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG
am fost la sanius [:D]am pus cateva poze, ce frumos a fooost [olala][olala]alexutzza [pk] [:-)))][:-)))]nu stiu daca ai dreptate cu destinul ca nu prea imi convineDragos a ales asa:1 - mingea2 - o bratarica de aur ( era singura bijuterie de pe tava)3- paharul [alcool][alcool][alcool]deci ce destin e asta? [:-)))]mami de [copil] Dragos Andrei
mare fotbalist [pk] pui mic

#179
danasor

danasor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.184 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:47

Ele, totusi ce simptome are? am inteles kk moale, nu mananca, dar iti face si febra?



pui mic

#180
ioana_fota

ioana_fota

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.156 mesaje

Postat 05 ianuarie 2011 - 22:49

Si acum sa dau si eu buna seara cum trebuie.

[tren][s]ALEXANDER GABRIEL [s][tren]Sa fii sanatos si sa o bucuri pe mamii si toata familia

[s]TOMACA[s]Sa fi sanatoasa si sa ai multa putere si intelepciune ca pana acuma sa le rezolvi pe toate.

Mai fetelor greu se mai poate tine omul dupa voi [:D]

Alicredo multa sanatate si tu esti sg care poate lua decizia ce-a mai buna.

Multa sanatate pufilor bolnavi [pup].

Eu nu stiu cat mai pot tine pasu cu voi,in mare v-am citit dar nu mai retin nimic[bang],duminica mi-a plecat sotul si de atunci e jale mare,umbla prin casa il cauta,il striga,plange vrea numai si numai in brate,nu mai doarme sg seara ma ia de gat si doarme calare pe mine,imi este mila de ea dar...nu mai pot,plec pana la baie si o las in patut sau pe jos urla de zici ca o taie cineva,acum e sg seara in care sta in patut si face nanii de cand a plecat tatii[q].Imi pare rau ca rabufnesc si eu aici dar in cele 6 luni in care a fost plecat mi-ati fost sg familie si sprijin [flo][flo][pup]



[mamica] de [zana]Maria Alexandra 26.03.2010



Ingerii zboara pentru ca o iau usor
















Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -