Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

clinica privata dr ursuleanu


117 raspunsuri la acest subiect

#51
dianeta

dianeta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 24 noiembrie 2009 - 23:19

Hei buna !! Si eu am realizat acum ca am fost ieri colegi de "suferinta", camera etc. Cit de mica e lumea!
Imi pare rau ca Teodora nu se simte bine, aseara era extrem de vioaie, cum era de altfel si Tudor.El a dormit mult si bine aseara. Si astazi a dormit citeva ore bune, contrar obiceiului lui dar acum pe seara mi s-a parut caldut, infundat si f. plingacios. Mi-a spus ca-l doare gitul. Am intrat acum pe forum ca sa vad ce spun alte mamici si daca pot sa-i dau putin paracetamol ...
Din cite am citit pe aici au mai fost copilasi care au facut abia a 2-a seara febra ... o sa-l sun pe dr daca mai face si miine.
Ma bucur sa te regasesc aici dar imi pare rau sa te regasesc asa. Ne mai auzim, Diana.

#52
shoricutza

shoricutza
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 02:22

Buna seara. Eu mi-am operat fetita acum 2 saptamani la aceasta clinica. Totul a decurs bine, fara probleme ... Ana n-a facut febra deloc iar a doua zi era destul de vioaie. Din pacate ea a racit la doua zile dupa operatie si ptr ca s-a suprapus cu operatia nu am putut sa-mi dau seama cat de rapid s-a recuperat. Presupun totusi ca a mai avut ceva dureri de gat cateva zile bune ptr ca nu vroia sa manance mai deloc.
In alta ordine de idei, si pe mine m-a deranjat faptul ca a trebuit sa asteptam cam mult (programati la ora 13 si operati la ora 16.30) si cam tot ce s-a enumerat aici, dar ce m-a linistit a fost faptul ca dl dr a raspuns prompt ori de cate ori l-am sunat dupa operatie (m-a panicat faptul ca Ana a racit imediat dupa op) si m-a linistit cu calm si rabdare.
Acum nu stiu ce sa zic ... eu sper sa fie doar proasta organizare si atat ... Copilul meu este bine, respira bine si imi este greu sa critic si altceva in afara de organizare.



Liana, mamica Anei [copil] - 26 mai 2006

#53
shoricutza

shoricutza
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 02:31

Dianeta, poti sa-i dai paracetamol daca are febra, daca nu, eu cred ca nu-i cazul ... Marait, cu dureri de gat si cu multe, multe secretii este normal sa fie. Eu l-am intrebat pe dr daca sa-i dau preventiv panadol sau nurofen si mi-a zis ca nu-i cazul (i-am dat pana la urma ptr viroza).
Multa sanatate!

Liana, mamica Anei [copil] - 26 mai 2006

#54
dianeta

dianeta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 12:43

Multumesc. I-am dat putin panadol si aseara si acum, dimineata. Are un 37.5 - poate sa fie si putin racit. Eu sunt racita si nu reusesc sa stau departe de el (azi tb sa merg la birou dar nu m-am putut dezlipi de el cind l-am vazut cit e de miorlait!). Tuseste productiv si e foarte infundat. Oare ceva de tuse as putea sa-i dau? Sau niste picaturi in nasuc?

#55
shoricutza

shoricutza
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 13:41

Dianeta, infundat si cu secretii multe este si de la operatie. In cazul in care tu crezi ca este racit, trebuie sa-i tratezi raceala in mod corect. Despre picaturi in nasuc, mie dr Ursuleanu mi-a spus sa nu-i pun decat ser fiziologic sau apa de mare, nimic altceva (si asa am facut). Ai mare grija cu suflatul nasucului sa nu se duca secretiile alea pe unde nu trebuie (trebuie suflat prin obturarea unei nari, pe rand).


Liana, mamica Anei [copil] - 26 mai 2006

#56
norina

norina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 15:46

Dianeta, am revenit si eu cu aceleasi vesti, a facut febra si azi noapte si acum are cu toate antitermicele, e infundata rau, se vaita, nasol ce sa mai...
Am sunat acum pe dr. si mi-a spus sa-i dau anitb. Klacid, eu ii dau , nu mai stau deloc ca mi-e frica de vreo alta boacana.
Stai linistita, nu e racit deloc, e reactia urata de dupa operatie si asa reactioneaza organismul. De altfel, ai vazut ca multi parinti zic ca le-a racit puiul dupa operatie, eu nu cred asta, ci cred ca au patit exact ca ai nostri - reactia organismului.E putin probabil, ar fi fost macar o scurta perioada de incubatie si nu ar fi declansat imediat febra, parerea mea. Si se confunda usor cu o raceala sau viroza din cauza durerilor de gat pe care ei le acuza, dar asta e din cauza intubatiei pe care au suferit-o...
Hai, multa sanatate si mai vorbim despre puiuti aici, ca intru si eu destul de des sa vad simptomele celorlalti.
Pupici!




#57
shoricutza

shoricutza
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 25 noiembrie 2009 - 18:20

Norina, cred ca doar eu am spus ca a racit fetita mea dupa operatie si a fost sigur raceala ptr ca a avut muci la greu timp de o saptamana, ori de la operatie nu vad de ce s-ar fi intamplat asta (virusul a fost luat inainte de op de la o prietene de a ei). Ana in schimb nu a avut febra deci nu toti copiii au reactia asta. Durere in gat, secretii la greu si nas infundat sunt cu siguranta de la operatie. Si io i-as da antibioticul in cazul tau daca nu cedeaza febra ...
Multa sanatate si sper sa se refaca cat mai repede puii vostri.

Liana, mamica Anei [copil] - 26 mai 2006

#58
danang

danang
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 26 noiembrie 2009 - 13:40

operatia e clasica sau cu endoscop?

#59
norina

norina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 26 noiembrie 2009 - 18:58

Danang, operatia la aceasta clinica a fost cu endoscop.

Dianeta, ce face Tudor, e ok?
Teodora dupa antibiotic deja e bine, nu mai face febra,a revenit la normal, respira bine, speram sa nu mai fim prieteni cu antibioticul multa vreme....acum mi-a fost frica si la recomandarea dr-ului i-am dat si s-a vazut ca s-a imbunatatit starea.

Multa sanatate tuturor!




#60
derya

derya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 16:33

dianeta ce mai faci?ma bucur ca ati scapat de operatie c bine.baietelul meu a inceput de o saptamina sa stranute in continuu si expectoreaza niste secretii urite rau de to,cred ca este bine si se curata de tot ceea ce avea el(infectie).deci abia dupa 3 saptamini de la operatie a inceput sa elimine,in rest e f bn si ma bucur mult ca am intilnit acest dr.cit despre chitanta si alte cele,prea putin conteaza,ce faceam eu cu acea chitanta?o pastram amintire sau ce?


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -