Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici16


197 raspunsuri la acest subiect

#31
cami_bld

cami_bld

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 11:48

La multe lunite Razvan si Denis[pup],era sa uit[:I]
Fetelor,simt ca imi plesneste capul de furie,eu nu stiu incotro mergem cu tara asta[bang].Tocmai am aflat ca o sa primim banii decontati pe retetele din iunie-iulie anul acesta in februarie-martie anul viitor,pana atunci,nimic[bang].Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa se intample,mergem incet dar sigur spre haos.
Ma scuzati ca m-am intins atat,dar nu mai pot de nervi.

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#32
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 12:34

sa va spun sa nu va spun[alcool][bang]dar zic va cer parerea fie ce-o fi[bang]
de cateva zile cavalerului ia aparut o micuta galma in spatele urechei(nu stiu de nu a fost acolo dintotdeauna)nu l-am controlat...[bang][bang]este cam cat un bob de mazare sau mai mica,este tare si nu se misca,nul doare cand apas nimikk...sa ma duc la doctorul de familie,e cam nepriceputa si cine stie ce-mi zice[q][q]sau unde ma trimite,am vb cu cumnatamia(lucreaza in domeniu)si mia zis sai urmaresc evolutia si de creste sa o anunt[bang][bang]ma lamurit...posibil sa fie de la vre-o lovitura ceva?(nu prea mi sa lovit dar eu stiu)[q]de atunci nu mai dorm nici seara calumea am vise asa ciudate[bang][q][bang]of ce ma fac mie frica sa nu fie ceva grav,sunt asa de panicoasa mai ales decand il am pe el[q][q][q]
fug sal culc acuma de vrea si poate ma intind putin cu el de-oi putea...asta imi mai lipsea acuma in loc sa ma gandesc la aniversarea lui eu[q][q][bang]offffff




LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
prematuri esente tari

#33
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 15:05

La multe lunite Daria si Razvan (pentru ieri)!

La multe lunite Dennis (pentru azi)!



Valy eu as merge totusi la medic. Daca nu iti place medicul de familie schimba-l e dreptul tau. Dar m-as duce la un pediatru bun, doar asa sa vad ce spune. Intr-adevar poate sa nu fie nimic, dar la fel de bine poate fi ceva. E pentru linistea ta.



Noi ne-am facut azi hemograma sa vedem daca mai trebuie sa luam fier. Avem hemoglobina 11,9. E foarte bine dar avand in vedere ca am fost prematuri mai continuam o luna preventiv cu Ferrum Haussmann.



Restul fetelor nu mai ziceti nimic?





Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#34
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 21:58

Valy si eu sunt de acceasi parere cu Joklk sa consulti un pediatru sa vezi despre ce-i vb.asa te linistesti si tu.La Multi Ani Dennis sa cresti mare si sanatos[flo][pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#35
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 22:58

avem o masea,avem o masea daca nu dadea cu gura de pat si incepea sa planga nici nu vedeam si e destul de marisor coltul are cateva zile de cand este iesit[:D]suntem baeti mari si cuminti manca mama pe el[olala] de or fi toate asa bine este... asa va doresc la toate din toata inima(nu voua[:D] copiilor)sa va iasa dintii(maselele)si nici sa nu simtiti[pup]ca sa nu suparati pe mami si pe tati



LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
prematuri esente tari

#36
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 23:02

Multumim foarte mult fetelor pt urari, si eu le doresc tuturor bebeilor multa sanatate si sa cresca maaarii[flo][flo][flo]
Ieri am fost in vizita unde au mai venit o familie cu o fetita de 10 luni. La un moment dat l-a atins pe Dennis cu o jucarie pe fatza, si dai frate, al meu pe plans. Nu a trecut 1 min ca se apuca si fetitza, si uite asa am avut concert. Cand s-a oprit Dennis s-a oprit si ea. A fost tare distractiv.
Asta s-a repetat de vreo 3 ori [:D][:D]
I-am dat piersica la pitic si ii place tare mult. I-am mai dat eu sa linga cand mancam noi, si i-a placut. Doar cartoful nu-l vrea decat cel dulce. Dar e bun si ala.
L-am cantarit si nu prea a luat in greutate, ma gandeam sa-i dau masa de seara formula. Oare procedez bine? Am observat ca laptele meu e cam transparent, cu toate ca se mai aduna putina grasime deasupra. Ma gandeam ca poate nu mai contine asa multe vitamine, ceea ce il afecteaza si pe Dennis.
Ce sa fac? As vrea sa nu intrerup alaptarea pt ca stiu ca e important pt el, dar daca vad ca nici nu mai creste[bang][bang]

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#37
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 23:07

Felicitari Luca!!!Asa te vreau![pk][pk]
Noi nu avem nici un dintisor, de fiecare data cand era Dennis marait puneam vina pe dintisor, dar cand colo....nu e

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#38
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 23:25

Felicitari Luca pentru masea.



Mihaela si noi de la 6 luni la orice marait sau agitatie dadeam vina pe dintisori si numai nu aparea nimic. Acum la un an si o luna aven incisivul dreapta jos iesit si incisivul stanga jos se arata sub gingie. O invidiez pe Valy ca nu stie ce e aia sa ii iasa dintii copilului....la noi e dezastru.... dar la mine are si cu cine semana...tatalui meu i-au iesit foarte greu dintii si chiar a lesinat de durere...in schimb a avut o dantura superba.







Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza





#39
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 23:31

Am inteles ca nu e prea bine sa-i iasa dintisorii prea devreme. Motivul, sincer nu-l stiu, ma gandesc ca se strica repede sau...
Da', chiar ce bine e de tine Valy!!.... ei lasa foarte bine pt Luca, el simtea durerea cel mai tare
[pup][pup]
Fetelor, voi v-ati gandit la un al 2-lea copil? Eu intr-o zi mai vrea in alta zi nuuu. Mi-e frica numai cand ma gandesc prin ce am trecut.

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#40
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 23:49

[pup][pup][pup]asa se zice dintii care ies repede cad devreme si nu sunt din categoria celor mai buni dar ce sa-i fac mie mi-au iesit dintii tarziu dupa un an dar din pacate la dantura seman cu tata si dintii mei sunt praf,nici la dentist nu am fost la timp dar asta e acum e cam tarziu sa mai rezolv problemele,cu toate ca o sa incerc daca imi permit financiar dupa ce termin alaptatul ca acum sa iti faci o dantura[alcool][bang][alcool]sper ca Luca sa nu-mi semene nici la dinti nici la mancare (sclifosit) sa se arunce in neam[:D]



LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
prematuri esente tari


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -