Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de martie-aprilie 2009***267***


248 raspunsuri la acest subiect

#41
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 15:36

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Eu am topit zaharul intr-o oala si apoi l-am rasturnat in vasul yena in care urma sa pun compozitia. Ce sa mai ung peretii....s-a intarit instantaneu [bang]. Nu am vrut sa pun vasul yena direct pe foc, pentru ca am mai facut asta in trecut, s-a crapat si apoi m-am taiat la mana cum v-am povestit zilele trecute. M-am riscat totusi, am pus direct pe flacara vasul, dar tot nu am reusit sa intind zaharul uniform pe pereti si mi-am bagat picioarele, am turnat compozitia si am dat la cuptor. A iesit [pofta][pofta][pofta]

Ana-Maria, mami de [copil] Eva Maria (23 aprilie 2009)





aaa, pai daca muti in alt vas incearca sa iei cu lingura din zaharul topit si sa torni pe pereti; imediat cum torni sa mai daicu fundul lingurii si sa o intinzi cat de cat; si pe fund la fel picuri si intinzi rapid, ca altfel e normal sa se intareasca cum da de o suprafata rece; eu asa fac, pentru ca tot in vas yena o dau la cuptor; [pup][pup][pup]



Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

[bis]MINUNEA MEA in OCTOMBRIE[bis]




#42
Kea

Kea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.920 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 16:26

Fetele, dar incercati sa nu schimbati vasul. Eu fac intr-o oala in care fac si ciorba. Numai sa nu aiba manere de plastic, in rest nu conteaza.
Eu azi am facut orez cu praz. A fost tare bun, a papat Keutu la greu!

Keutu cheliutu

#43
alina.n

alina.n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 16:42

buna fetele,

este o vreme superba azi in bucuresti, zici ca vine primavara...piti face nani iar eu bucataresc(muschi impanat la cuptor cu cartofi si budinca cu paste si branzica)asta ca tot veni vb de bunatati vad ca se vb de mancaruri in zona.[pofta]
Sa stiti ca si noi am facut crema de zahar ars (am dedus ca despre asta vorbiti nu?)de multe ori si e asa cum zice Kea zaharul trebuie topit in vasul in care veti pune si restul compozitiei si nu trebuie sa fie intins chiar foarte uniform ,iese tare buna.

Noi tot avem pb cu somnul,se trezeste dimi la 8jum dar seara se chinuie sa adoarma si peste ceva timp se trezeste urland de dureri..am descoperit azi noapte ca are in stanga sus un colt de masea iesit cred ca de asta si-a dat peste cap programul .Deci au iesit 2 dinti si o masea odata-asta ce am vazut eu poate o mai fi si altceva sub gingie...
Eu nu am mai vazut-o pana in aceasta perioada sa faca asa rau urla efectiv de durere si nu o pot calma cu nimic/ i-am dat si calmante inainte de nani si degeaba.
maselele astea in cat timp ies???



mami de [zana]Maria Natalia(10.04.2009) si [gravi] 23+ cu[baietel] Rares Alexandru



#44
Adee

Adee

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 17:50

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
Buna tufeteva las [cheers] si [papica]caci azi "sarbatorim" 9 ani de casnicie...eu cu hunii-teroristi iar al meu cu "amanta"=automacaraua[:D]...Noi suntem prin zona...cu timpul fff comprimat...
Blogul Speranta moare ultimaBlogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de laDumnezeu imposibilul!
[bum]dod-participarea noastra in concurs[bum]
[s] La multi ani !!! [s][copil] purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009 poze

#45
Adee

Adee

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 18:17

Pun si eu 3 retete care le-am descoperit pe net si sunt foarte gustoase http://dobrinisabela...paj-in-ton.html Reteta asta am facut-o si cu carne tocata de pui in loc de conserva de ton si ia placut foarte mult Arianei.



Prajitura cu mere - http://savalaura.blo...e-si-bezea.html



Reteta de tort foarte gustos [pofta] (si mi-a iesit de prima data ) - http://savalaura.blo...-ciocolata.html











[copil] purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009



poze

#46
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 18:24

Dodo la multi, multi ani fericiti si sanatosi impreuna [pup].

Ilinca da o poza cu cizmele nu ne arati [:D]

Noi azi am fost de urgenta la doctor si asa mi s-a confirmat banuiala, adica are rosu in gat cu puncte de puroi [bang]. Noaptea trecuta a fost horor, m-am trezit pe la 3 cu Maia care avea frisoane si spasme de ce febra avea [bang], nu a avut niciodata asa ceva, nu stiu cum am reusit sa ma desmeticesc si sa ii dau in secunda urmatoare supozitorul cu novocalmin, am dezvelit-o si i-am bagat sosetele in otet iar in 10 min s-a linistit, dar febra i-a cedat de tot foarte greu. A fost groaznic, nu va zic ce era in capul meu [q]. Am stat cu ochii pironiti in tavan pana pe la 6 cand am reusit sa adormim amandoua, la 7 m-am trezit sa-i dau lapticul si apoi am mai dormit pana pe la 9. Acum am trecut pe antibiotic Klacid si am culcat-o ca era terminata de somn.



Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)




#47
Adee

Adee

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 18:25


[s] [s] Eva [s] [s][copil] purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009 poze

#48
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 18:35

Of, saracutza Maia...Deci shosetele inmuiate in otzet sunt remediu bun la febra? Inmuiate si apoi stoarse? Sa stiu in caz de urgentza...(o sa-l pun pe huzband sa ma pozeze cu cizmele...desi n-am absolut de nimic de asortat la ele, decat un sacou dar e de primvara-vara...chiar o sa va cer parerea celor mai pricepute in domeniul vestimentar si combinat culori: ce merge la cizme bej?!)

Am pys sfecla si cartofii la fiert[:D]

Kea, cum faci orezul cu praz?



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

17 luni

Manole forever

Sovata

#49
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 18:48

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Of, saracutza Maia...Deci shosetele inmuiate in otzet sunt remediu bun la febra? Inmuiate si apoi stoarse? Sa stiu in caz de urgentza...(o sa-l pun pe huzband sa ma pozeze cu cizmele...desi n-am absolut de nimic de asortat la ele, decat un sacou dar e de primvara-vara...chiar o sa va cer parerea celor mai pricepute in domeniul vestimentar si combinat culori: ce merge la cizme bej?!)Am pys sfecla si cartofii la fiert[:D]Kea, cum faci orezul cu praz?mami de Sophia-Diana (Sophiphi)17 luniManole foreverSovata
Sosetele le-am stropit cu otet si am stors surplusul.Cizmele bej cred ca merg cu multe chesti, mai ales gama maro, chiar si cu rosu zic eu.Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)

#50
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 19:00

Eu fac clatite si citesc pe forum, multifunctionala ca HP-ul...



CRISTIAN (7.03.2009)

--------------------------------------

Where there's a will there's a way

cioburi de viata in 3

SILUAN are dreptul la viata!



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -