Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de martie-aprilie 2009***267***


248 raspunsuri la acest subiect

#21
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 02:15

Gata, fug la [nani] !!



Alexandra (03.03.09)







#22
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 02:29

Buna noapte!

La noi nu e prea buna pt. ca de abia acum am reusit sa o culc pe Maia [bang]care trebuia sa fie si ea in rand cu ceilalti ghiocei si sa fie racita. Bine acum nu stiu ce drak de raceala e asta ca de ieri noapte a inceput sa fie infundata dar fara muci, adica am vazut-o eu ca respira mai greu si horcaia asa ceva pe nasuc iar azi pe la pranz a facut si un puiut de febra, aproape 38 si acum pe seara un 38,2. In rest nimic, nu stranuta , nu tuseste, nu-i curg mucii. Nu stiu ce sa fac ca maine e sambata si nu e doctora noastra poate doar sa ma duc la medlife sa vad daca gasesc pe cineva sa o vada. Nu i-am dat nimic in afara de Oscilo, nurofen sau panadol la febra si cate un puf de vibrocil. Sper doar sa nu fie nimic pe la gat sa luam antibiotic. Asa ma enervez cand vad ca sunt asa de panicata, bine ea nici nu a racit niciodata pana acum , a avut doar muci, fara febra sau altceava.

Si pt. ca ne plictiseam [:D] ne-am apucat de renovari, adica schimbam caloriferul in sufragerie si zugravim peretele cu geam, nu e mare lucru dar mizerie tot se face [bang], de luni incepem operatiunea caloriferul, asa n-am chef,sper sa se faca bine Maia ca altfel nu cred ca ma apuc de nici un renovat.

Anamaria, Eva pana la urma ce are? E doar o raceala sau mai e si altceva? Scuze daca ai zis mai in urma dar chiar nu am apucat sa citesc nimic. Am intrat sa ma plang si eu putin [:I]si am citit doar ultimile 2 pagin. Sanatate multa la Eva mik s frumusic [pup]

V-am pupat [pup], somn usor [nani]!

Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)




#23
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 02:35

[s] La multi ani Eva [s]



Novus eu asi zice 10-12 ca celalalt parca e cam aproape de Craciun. Oricum noi venim in oricare din cele 2 [:D]



Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)







#24
georgyiuly

georgyiuly

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.130 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 02:42

Buna seara fetele!



Eu doar in miez de noapte (cand e liniste si pace )ce mai apuc sa zic o vb!



Anamaria foarte gustos meniul!Sigur o sa aveti un"majorat"pe cinste!

Frumos obicei aveti sa petreceti duminica in familie.

Sanatate multa Evei!



Vad ca si Giulia s-a captusit cu niste mucisori si nu prea o lasa sa doarma linistita,mai ales ca a avut si o repriza preeelungita de plansete si s-au adunat multi.

Ea de 2 zile sare peste somnul de pranz,e nervoasa si trage niste reprize de plansss[bang]....imi amintesc de Ana a Pisikai,aceiasi poveste si cu noi!

Rabdare...poate ies odata si ultimile masele si scapam....nu de alta dar din martie imivine barza cu "colicii"[:D]!



Sympliana[pup] buburuza sau buburuzoiul are 20 de saptamani de acum[olala]!

Parca ai descris blocurile de pe aici,cu scari strimte,cu pereti subtiri...la mine mai adaugam pavaj pietros,strazi fara trotuare si mergi"cot la cot" cu masinile,orasel contruit pe 10 coline,de urci si cobori de abia rasufli[alcool]!

[pup]lui Luca!



Ce regret eu?Pana acum 2ani regretam ca am plecat din tara si nu mi-am vazut de viitorul meu(cel la care visam eu atunci).Azi in schimb nu regret nimic si asta pentru ca am o familie frumoasa si sunt iubita..si tocmai renuntatul meu la "viitorul"meu mi-a adus ce am acum!



[pup][pup]noapte buna!



Georgiana



mami de [copil] Giulia (12.03.2009)

Giulia!



#25
mababei

mababei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 741 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 10:47

Neatza fetele!



Poftiti la [cafea]!





Obisnuita cu noul program, m-am trezit eu la 7[alcool]. Puiul inca doarme[:D]. Dar am si eu un moment de respiro asa ca am trecut sa va salut!



Saby, nu vreau sa te sperii dar traheobronsita noastra a inceput exact asa: era infundat si fara muci si febra 38. N-ar fi rau sa o vada cineva inainte de a evolua. Sanatate Maiutei[pup]!



La multi ani sarbatoritelor, de astazi majore: Eva mik si Monica[s]! Si petrecere frumoasa!









Mihaela, mama lui Calin Cristian, din 14 martie 2009

#26
mababei

mababei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 741 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 10:59

Novus, din pacate nici excursia asta nu o bifam[q]! La noi in familie luna decembrie e plina de sarbatoriti, de musafiri si cam falimentam usor dar sigur[:D]!

Regrete.... cateva! Major: ca n-am facut copilul mai devreme si cand am vrut nu s-a putut[bang] si-am tras 4 ani pana la aparitia printului mostenitor (sa va zic ca am luat-o de la capat cu monitorizari, teste, si cine stie ce va mai urma[:-@]....nu.... nu va zic[:D]). Mai sunt cateva minore, dar mai bine nu ma mai gandesc azi la ele iar de maine vor fi uitate. Traiesc ce am azi si sunt fericita. Punct! Am zis[:D]!




Mihaela, mama lui Calin Cristian, din 14 martie 2009

#27
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 11:12

LA MULTI ANI, EVA!![flo][flo][flo] Sa te faci repede bine si sa fii de-acum inainte mereu sanatoasa, ca frumoasa si isteatza si trendy si experta-n tocuri esti![pup]

(apropo de regrete: io regret ca nu mai stiu umbla pe tocuri, m-am dezobisnuit, in raaarele dati cand imi iau tocuri obosesc si doar stand...tre sa reiau demersurile de invatzat pe tocuri, statura nu-mi permite sa renuntz de tot[:D])

Mie copilul mi se pare ca a venit la marele fix, nici mai devreme, nici mai tarziu. Nu regret ca n-a venit mai devreme ca io abia la 25 am inceput "clubberitul":))). Regret prima mea relatzie "majora", in sensul ca trebuia sa raman in ea maximum 2 ani din 6, nu sa-mi f$^* anii de facultate langa un bou si sa ratez viatza de studenta "wild" cu colegii pe care nici n-am apucat sa-i cunosc prea bine din cauza ex-boului. Dar pe de alta parte de ma desparteam mai repede poate in studentie cunosteam alt gagiu si ma maritam pe la 25-28 de ani si-l ratam pe iubitul meu huzband care pe atunci mergea cu ghiozdanelu-n spate la scoala[:D]:)))



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

17 luni

Manole forever

Sovata

#28
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 11:20

Zilele trecute m-am dus sa prospectez piatza pentru a-mi face singura cadouri[:D]. Am avut o perioada de aproape 1 an cand nu mi-am luat mai nimic (perioada cand am fost grasana dupa nastere; cred ca numa niste cizme mi-am luat in perioada aia, in rest nimic semnificativ:)) dar acum am luat-o iar razna, intru-n card, il sparg si apoi imi rod de sub unghii vreo 2 saptamani avand la dispozitie vreo suta de lei[:I]. In fine. Si am vazut la outlet niste mandretzi de cizme de pele-ntoarsa cu doar 150 lei, dar ce folos, ca pushculitza era deja sparta...Doar 2 perechi, un 36 si un 37, 36 imi venea la fix...am inceput sa salivez in stilu-mi caracteristic cand vine vorba de incaltzaminte[:I]. Erau bej sau cum naiba e culoarea aia,crem, cafeniu foarte foarte deschis, cum sa zic? Cred ca totusi "beige"[:D], deci extrem de sensibiloase...Le-am lasat acolo tremurand de emotie ca sigur le ia cineva pana-mi intra mie alti bani (17 noiembrie, heheeeee) si apoi m-a pocnit o idee:"bai, dar imediat e ziua mea...ia sa-l instruiesc pe huzband sa lanseze ideea "subtil" soacrei...macar sa-i imprumute lui sa mi le ia pana-i intra salariul..."

Long story short: am cizmeeeeeleee! (fara tocuri, desigur:)))[pk]



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

17 luni

Manole forever

Sovata

#29
mababei

mababei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 741 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 11:36

Ilinca, sa-ti traiasca soacra[pk]! Sa porti sanatoasa cizmele! Recunosc ca si eu sunt shoes addicted[8D] dar de cand cu gravideala si mamiceala am lasat-o mai moale, in mare parte ca n-am timp sa merg prin magazine, chiar nu stiu daca ajung o data-n luna, dar promit sa imi revin[:D]! Nu chiar in ritmul dinainte, ca am si acum cizme, pantofi, sandale nepurtate, luate doar de "dragul lor", dar nici financiar nu-mi mai pot intretine "dependenta"[:I]!


Mihaela, mama lui Calin Cristian, din 14 martie 2009

#30
mababei

mababei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 741 mesaje

Postat 23 octombrie 2010 - 11:51

Rog fetele care au facut pasaport picilor sa-mi spuna pentru ce tip de pasaport au optat: cel temporar, valabil un an sau cel electronic, valabil 3 ani[asia]. A fost necesar sa faceti si cardul european de asigurare de sanatate atunci cand ati fost plecate in afara tarii? Sau o asigurare privata de sanatate ar fi mai buna? E posibil sa mergem in noiembrie la niste amici in Germania si ma gandeam s-o facem in echipa completa!



Mihaela, mama lui Calin Cristian, din 14 martie 2009


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -