Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de martie-aprilie 2009***267***


248 raspunsuri la acest subiect

#241
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 25 octombrie 2010 - 18:27

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
"zbuciumul meu launtric" pentru el...e mofturi de femeie care, daca n-are baiuri, si le creeaza [bang]; el nu-i un om rau dar a crescut cu un tata autoritar si cu o mama supusa (acum decedata) si cu ideea ca problemele m u i ereshti ignorate sint probleme rezolvate [:I] Of nu mai intru in detalii ca nu-mi place [:I]
Of, Ina, ce cunoscut imi suna! Asa si al meu si se considera "barbat".Noi am ajuns la un compromis: daca vreau ceva de la el ii spun cu 2 zile inainte, sa se pregateasca sufleteste, sa nu-si faca alt program (pe principiul "nu-mi faci tu mie program!" [bang][bang]), bag reminder a doua zi si dau indicatii precise: la ora X iesi cu copilul in parc, iti dau jucariile astea, mancarea asta (de obicei banane, ca altceva nu prea e in stare sa dea odraslei) si te intorci la ora Y. Luni am meditatii, deci pana luni la ora 10 am nevoie de covor aspirat. Si reamintit zilnic, ca uita. Indicatii clare si precise. Sau: daca vrei sa iti fac paste cu branza te joci cu puiul 30 min pana le msteresc io.Tocmai din cauza procedurii complicate prefer, de obicei, sa apelez la ai mei. Care nu ma intreaba "da de ce", ci-mi spun din timp daca ma pot ajuta sau nu. Cam de 2 ori pe saptamana (pana acum a fost o data, dar acum am nevoie si eu sa lucrez) vine mama si iese dupa-amiaza cu piciul la plimbare. 2 ore, nu mai mult. Cand am meditatii vine bunica-mea si iese cu el in parc. Pana acum a fost OK, in ultimele 2 dati, insa, s-a lasat cu aceleasi urlete si "mama , mama" la plecare. Dar numai cu bunica-mea, cu restul familiei e OK, insa e singura persoana disponibila dimineata. Ma gandesc cu groaza ca imi vine indata un al doilea elev si va trebui sa mai eliberez o dimineata... Dar cred ca-l pun pe taica-sau la lucru de data asta.Sa stii ca nici mie nu imi e usor, pt ca in casa M. nu face altceva decat sa stranga jucariile si, daca insist, sa dea cu aspiratorul. Atat. Nu spala nici macar vasul din care mananca. Insa m-am impacat cu ideea, cata vreme le-oi putea duce le duc, cand n-oi mai putea reorganizam, cand voi avea bani de menajera o sa fiu si eu o doamna [:)]CRISTIAN (7.03.2009) --------------------------------------Where there's a will there's a waycioburi de viata in 3SILUAN are dreptul la viata!

#242
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 25 octombrie 2010 - 18:28

luata de gandurile/necazurile mele am uitat sa spun 2 lucruri care mi-au mai ridicat moralul - postarile biancai de acum cu "destrabalarea" de la sibiu si postarile pisikului incepand de acum ceva saptamani decand si-a regasit linistea/calmul/implinirea/fericirea[pup] multi

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni



#243
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 25 octombrie 2010 - 18:31

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22
Revin cu informatii despre Serbarea de Craciun, se pare ca e foarte aglomerat. Locul este Happy Planet, e pe soseaua Vergului aproape de Cora, au site si puteti vedea cum arata. Maine sun sa vad ce zile au libere (ca azi era inchis) sau macar zile in care sa fie doar alte mamici cu bebici si nu grupuri organizate de la scoli sau gradinite. V-am spus, locul e ff mare deci e exclus sa fim doar noi. Iar saptamana asta vreau deja sa fac rezervarea. Imi va trebui numarul exact sau aprox exact de participanti adica daca vin si taticii, daca mai chemati si alti prieteni cu voi etc, pt ca avansul este de 30% din valoarea totala. Apoi m-am gandit sa ne intalnim ca sa strangem banutii dar daca e mai greu sa ne potrivim cu programul o sa va dau un nr de cont si puneti banutii acolo. Pana acum pe lista sunt: Oli, Pisik, Saby, Alina.n, Mireal, Gaza. Fiecare dintre voi e liber sa mai vina si cu prieteni sau rude cu bebei asta daca sunteti de acord. Ca zile disponibile momentan stiu doar ca pe 23 Dec ei inchid deci va trebui sa alegem o data inainte de aceasta. Astept inscrieri si propunere pt ora de desfasurare. Petrecerea dureaza 3 ore. Asa ca eu zic ca avem doua variante. Dimineata de la 11, e mai ok pt copii dar fiind in timpul saptamanii probabil unele mamici care lucreaza sau tatici nu vor putea veni asa ca ramane dupamasa eu zic de la 17.Deci:- astept inscrieri- fetele deja inscrise dar si viitoare participante, cate persoane preconizati a fi (copii- adulti)- e ok ora 17 ?
Mami de Gazii mica si frumoasa[copil]
[bis]Primul Anisor [bis]
Daca e dimineata venim si noi, dacae dupa-amiaza... ce sa zic, eu abia la 4 l-am doborat pe balaur... Si pana ajung pe Vergului...[:-@]CRISTIAN (7.03.2009) --------------------------------------Where there's a will there's a waycioburi de viata in 3SILUAN are dreptul la viata!

#244
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 25 octombrie 2010 - 18:34

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

GIANINA, sa stapanesti sanatoasa masina si sanatat emuuulta Micsunicii[pup]

Mami de minune mica





multumim mult[pup]
dar masina nu mai este chiar noua-noua ca deja am ajuns la a 2-a rata de plata[:D]

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni



#245
alina.n

alina.n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.994 mesaje

Postat 25 octombrie 2010 - 18:38

Gianina imi pare asa de rau sa aud ca iar sunt probleme cu sanatatea micsunicii dar ma intreb si au oare ea nu la gradi se imbolnaveste?
Pt mine cam acesta ar fi principalul motiv pt care nu as da-o la gradi mai devreme de 3 anisori...

Gaza pe noi nu ne lua inca in calcul eu as vrea sa vin dar trebuie sa vad ce facem de sarbatori si in plus chiar nu stiu dc voi fi in stare caci voi fi in luna a 8-a asa ca nu vreau sa incurc nimic .Deci daca e sa venim o sa iti zic atunci aproape de eveniment.


mami de [zana] Naty (10.04.2009) si [gravi] 24+ cu[baietel]Alex



#246
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 25 octombrie 2010 - 18:38

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Anaan gata ne-am hotarat!!! Data viitoare cand mergem la Deva, obligatoriu venim sa vizitam cetatea. Este foarte frumos acolo. Voi ati fost cand era un eveniment anume sau este mereu atmosfera de sarbatoare acolo?

Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]


Ma bucur ca te-am convins[:)]. Poate facem de-o mini-intalneala ( tu, Novus, eu si cine mai doreste, evident!)[pk]. Garda este permanent acolo, nu doar pentru un eveniment anume.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


#247
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 25 octombrie 2010 - 18:39

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Daca exista ceva in tara asta care tebuie valorificat/viitat/ preentat turistilor/marketat atunci acel ceva este Translivania, de fapt APusenii.



Total de acord![asia]

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


#248
mart.apr09

mart.apr09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.117 mesaje

Postat 25 octombrie 2010 - 18:41

Asteptam cinstea de la Ilinca in capitol nou[alcool][alcool][:D][:D][disco][disco]



[bis][bis][bis]Mamici de ghiocei[bis][bis][bis]



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -