Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Astrologia pentru toti 2


35 raspunsuri la acest subiect

#11
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 16 august 2009 - 19:09

Doina, miracole exista(adica lucruri foarte bune care se intampla pur si simplu fara explicatii clare!)

In exemplul tau e vorba de puterea mintii, de autosugestie. Cam la fel cum e cu horoscopul, cand iti insusesti informatiile de acolo si chiar crezi ca-i asa cum scrie. Sau la fel cum e cu ghicitul in bobi, cand ajungi sa reactionezi in functie de ce-ti spune ghicitoarea ca se va intampla.
Sau de ce nu, coincidenta.Intamplare.

Cunosc si eu o femeie care nu ramane insarcinata, insa prezinta semne clare de sarcina. Atat de mult se gandeste femeia asta la sarcina incat creierul ei da semnale de sarcina.I se umfla burta(ii creste) sanii la fel, are greturi si stari clare de femeie insarcinata cu lipsa mentruatiei!
Psihologul i-a spus ca ar trebui sa RENUNTE la obsesia asta, pentru ca daca corpul ei reactioneaza ca la o sarcina, ea NU VA RAMANE in acest timp insarcinata. Orice simptom are, ea e convinsa ca e gravida(chiar si o banala senzatie de oboseala)
Ei, acum daca ea s-ar ruga in fiecare zi in Biserica pentru un copil si in 5-6 ani ar ramane insarcinata, ai spune ca datorita rugaciunii,nu?(tu,ca om credincios).


#12
fdoina

fdoina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 993 mesaje

Postat 16 august 2009 - 20:20

lady, n-ai inteles, pe mine nu m-a uimit ca femeia a ramas insarcinata (miracolul asta se intampla zilnic :D), ci ca parintele nu i-a dat voie sa adopte

si nu pot sa cred ca a fost autosugestia, pentru ca ea nu credea ca poate ramane insarcinata, asa ii spusesera medicii, mai curand era obsedata de adoptie, nu intelegea de ce nu ii da si ei parintele binecuvantare

#13
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 16 august 2009 - 20:42

Citat:
citat din mesajul lui fdoina

lady, n-ai inteles, pe mine nu m-a uimit ca femeia a ramas insarcinata (miracolul asta se intampla zilnic :D), ci ca parintele nu i-a dat voie sa adopte

si nu pot sa cred ca a fost autosugestia, pentru ca ea nu credea ca poate ramane insarcinata, asa ii spusesera medicii, mai curand era obsedata de adoptie, nu intelegea de ce nu ii da si ei parintele binecuvantare



Adica vrei sa spui ca parintele STIA ca ea va ramane insarcinata si de aceia nu o lasa sa adopte?[:D]

OK, in primul rand nu inteleg de ce se baga parintele in planurile unei familii care vrea sa adopte un copil, adica sa impiedice un gest extraordinar!Un copil si-ar fi gasit o familie care sa-l iubeasca, o femeie ar fi devenit mamica fericita! Cum sa te opui, cerand rugaciune? Nu pricep care-i morala, daca exista vreuna.

Chiar daca ar fi avut deja copilul ei, cum adica sa ´´interzici´´ femeiii sa adopte, tu, preot?[alcool]

Parintele ala nu i-a dat binecuvantare ca asa i s-a nazarit lui. Unora le place sa-si chinuie enoriasii si sa se dea mai importanti decat sunt, mare branza!
Sau, ca sa fim On topic, o fi stiut in ce zodie e si i-a citit horoscopul anului in curs[alcool] unde se preciza musai reducerea stresului[:D] Deci adio adoptie. (acum fac misto, e un ras din ala amar)

#14
fdoina

fdoina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 993 mesaje

Postat 16 august 2009 - 21:24

lady, nu esti atenta, am spus in mesajul anterior ca parintele nu e nicidecum impotriva adoptiei, mijloceste chiar dansul adoptii

nu stiu daca STIA, mi-am pus si eu intrebarea asta...se poate sa nu fi stiut, se poate sa fi stiut

miracolul (din perspectiva mea) e interventia directa a divinitatii in viata omului...si asta se intampla doar in momentul cand omul ii permite asta

parintele nu s-a bagat si nu s-a opus la nimic, pur si simplu asa lucreaza Taina asta a duhovniciei, a spovedaniei, si sunt parinti rugatori (care au rugaciunea mintii) care pur si simplu spun ceva, si daca ii intrebi mai tarziu nici nu stiu de ce au spus asta, si nici n-ar fi in stare sa justifice ce au spus (cred ca daca l-ai lua tu pe Parintele de care iti vorbesc la intrebari, ti-ar spune ca ai dreptate, sau n-ar sti sa-ti raspunda [:D, in niciun caz nu te-ar constrange la nimic



#15
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 16 august 2009 - 21:42

Citat:
citat din mesajul lui fdoina

lady, nu esti atenta, am spus in mesajul anterior ca parintele nu e nicidecum impotriva adoptiei, mijloceste chiar dansul adoptii

nu stiu daca STIA, mi-am pus si eu intrebarea asta...se poate sa nu fi stiut, se poate sa fi stiut

miracolul (din perspectiva mea) e interventia directa a divinitatii in viata omului...si asta se intampla doar in momentul cand omul ii permite asta

parintele nu s-a bagat si nu s-a opus la nimic, pur si simplu asa lucreaza Taina asta a duhovniciei, a spovedaniei, si sunt parinti rugatori (care au rugaciunea mintii) care pur si simplu spun ceva, si daca ii intrebi mai tarziu nici nu stiu de ce au spus asta, si nici n-ar fi in stare sa justifice ce au spus (cred ca daca l-ai lua tu pe Parintele de care iti vorbesc la intrebari, ti-ar spune ca ai dreptate, sau n-ar sti sa-ti raspunda [:D, in niciun caz nu te-ar constrange la nimic





Sunt foarte atenta, Doina. Recunosc insa ca m-ai bagat in ceata de tot cu ultimul post[:D]

Deci printele mijloceste adoptii, dar doamnei in cauza nu a vrut sa-i dea binecuvantarea pentru adoptie, adica s-a opus. Tu te intrebi de ce a facut asta si te gandesti ca o fi avut vreun mesaj de sus de care nu-i responsabil.(taina)

No, eu ce sa mai zic?[:D]

#16
fdoina

fdoina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 993 mesaje

Postat 16 august 2009 - 23:18

lady[flo], mi-am dat seama ca a fost o greseala interventia mea aici

pur si simplu traim in lumi diferite si avem limbaje diferite

eu am un examen la sfarsitul lunii, de-asta pierd asa mult timp pe-aici desi nu-l am (timpul), dar promit ca odata candva[:D] o sa revin cu niste topice pe care le am de multa vreme in cap, la SC

#17
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 17 august 2009 - 01:03

Doina,[flo] nu stiu cat de diferite sunt lumile noastre, insa dintre cei de aici cu care am asemenea discutii sensibile in contradictoriu,(stii tu..) esti una dintre cele mai placute partenere de dialog.

Edit; IIleana, iarta-ne de of topic, nu mai facem![:)]

#18
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 17 august 2009 - 03:44

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Edit; IIleana, iarta-ne de of topic, nu mai facem![:)]
Nimic nu este off-topic intr-o "discutie de vara". :)Triunghiul portocaliu * see details

#19
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 24 august 2009 - 15:02

Arta divinatorie? :D Eu practicam (fara absolut nici un succes [:D]) ghicitul in ceasul de deasupra cabinetului pediatrului la care mergeam cand eram mica: "daca minutarul trece de 4 si nu iese nimeni din cabinet, inseamna ca nu imi face injectie" [bibe].
Injectie nu mi s-a facut niciodata in cabinetul pediatrului. Pacienti, asistenta si chiar medicul au tot iesit inainte de a trece minutarul de 4, 3, 7...

Na, is mai aratoasa acuma asa, ca mi-a zburat cat colo mãturica? :))))

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.


#20
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 24 august 2009 - 17:46

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
...Vorbesc doar tampenii...[:I]



Sper ca nu te referi la tine?? Tâmpeniile nu le spui tu, clar! ... ci astrologii :)
Câtra vreme vor exista creduli, va exista si horoscopul, si vindecarea infertilitatii cu "omleta din oua de broasca tzestoasa BIO


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -