Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghiocei de martie-aprilie 2009***212***


199 raspunsuri la acest subiect

#31
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 16:01

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui Ayla21E epidemie de enterocolita virala. Cine a facut Rotarixul mai risca?
Da... un pic. Adik riscul imbolnavirii e mult mai mic, iar daca totusi se imbolnavesc, formele sunt mult mai usoare. [pup]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute
Ups, atunci care mai e rostul vaccinului? Doar ca nu face forme grave? Sper sa nu prindem vreun virus.[bang]_______________Sunt o mica printesa - foto & videoLuana - avem 16 luniArborele care daruieste

#32
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 16:04

[s]La multi ani, Adee![s][pup][flo]



_______________

Sunt o mica printesa - foto & video

Luana - avem 16 luni

Arborele care daruieste





#33
cami_05

cami_05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 368 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 16:10

Novus, [pup] tortul era si f gustos
Simona, multumim de aprecieri [pup], dar ai o nora terorista rau, cand i-am adus tortul ea vroia sa se urce cu picioarele pe el [:D]


Cami mami fericita de [zana] Iulia Elena (25.05.2009)

#34
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 16:14

Anaan, Lucia, Cami, Simona, si Johanna, multumim de aprecieri![flo][pup]



Anaan, noi nu bagam nimic in gurita, si nici nu am bagat la nici o varsta, in schimb am avut la greu suzeta, de care se pare ca, de buna voie si nesilita de nimeni, se desparte incet-incet.



Olga, Doamne ajuta, mult succes cu operatia si refacere rapida![pup]



Cami, e superba Iulia, ca o papusica roz.[olala]

Si David, e delicios.[pk]



Monica, multa sanatate si tie si piciului![pup]



_______________

Sunt o mica printesa - foto & video

Luana - avem 16 luni

Arborele care daruieste





#35
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 16:22

Cami, ce dulce e Iulia![olala]


Ayla, ce te invidiez pentru ca Luana nu baga tot felul de minuni in gura!Sa stii ca am observat si eu ca bebeii pasionati de suzeta nu ajung fani ai gunoiului. In circumstantele astea, zau ca preferam sa-i fi placut suzeta. Noi tocmai ne-am intors din parc: din fericire azi a mers mai mult, n-a mai stat doar in patru labe, dar cosurile de gunoi n-au scapat neinspectate[bang], cum il luam de langa unul, fixa alt asemenea "obiectiv". Andrei a mancat si acum l-am parcat[:D] in patut, iar eu ma delectez cu un suc si cu voi[:)], ca ma simt tare obosita, de cat m-a alergat fiu-meu. Am fost la un magazin si i-am luat jucarii pentru nisip, l-au interesat[pk], sa vedem insa cat il tine!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


#36
Pisik06

Pisik06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.004 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 17:27

Hello!



Am admirat-o pe japoneza Adelake. E totala, cum ar zice NOVUS[:D][pk]



ANAAN, stai linistita, ca Ana e mare fan suzeta, dar tot baga tot ce prinde in gura. E adevarat, ca suzeta e acum numai la somnicuri si cand nu reusesc sa o linistesc altfel, ori ca e f obosita, ori din alte motive, dar sunt sigura ca si daca i-as da-o mai des tot ar bagta totul in gura. Poate numai daca ar tine-o non-stop cat stam afara, ceea ce iese din discutie, ca eu vreau sa renuntam la ea.



AYLA, cum se desparte Luana de suzeta? Adica in e momente o mai filoseste? Adoarme fara? Ca Ana nu adoarme in niciun fel fara, cred ca la noi va fi despartirea de suzi cam cum e la copiii alaptati despartirea de titi, cu urlete si nopti ndormite[alcool]



PISIGRI, ce povesti horror despre vecini[:-@]. Am si eu cateva, dar nu chiar asa,



DYANA, pai Mutzu mananca o gramada de chestii fata de Ana. Eu daca vad ca chiar nu mananca si nici cu borcanel nu reusesc o las in pace, ii dau un fruct (kiwi ca pe asta nu il refuza), un iaurt, cam numai de astea am ajuns sa papam si totul cu f multe pacaleli[alcool]



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)





Pozele noastre



Fotografii profesionale evenimente







#37
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 17:44

Hello !!



Semnez condica scurt inainte de plecare la nunta, ca sa nu ma dati disparuta [:D]



Denisamada, e totala Adelake !!Alexandra s-a uitat fascinata la monitor si la sfarsit a inceput si ea sa trancaneasca pe japoneza, am observat ca dupa ce am venit de la Sighisoara s-a luat dupa Adelake [olala] ![pup] cornuletul delicios



Pisik [pup][pup]





Aici a plouat de dimineata exact cand ma pregateam sa ies cu Alexandra afara ca a mers la usa si tragea de ea sa o deschida ca sa iesim afara , noroc ca acum a iesit soarele si se plimba cu mamon

Mi se pare asa ciudat acum,lipseste ceva din casa, nu mi se pare normal sa stau la cal fara nici o grija, Pisi sa se uite la TV, clar lipseste ceva



Va [pup] si sa aveti o seara placuta !!!



Mami lui [zana] Alexandra (03.03.09)







#38
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 21:06

Pisik, incearca si tu metoda pe care ziceam ca mi-a recomandat-o pediatrul pentru "pofta de mincare", pe principiul "foamea e cel mai bun bucatar". Daca vrei detalii iti povestesc, nu as vrea sa plictisesc lumea. La noi a functionat f bine, combinata cu vitaminle Minevita, dar date mai pe sarite, ca-s naspa la gust si dupa primele 3 zile a inceput sa mi le refuze. Nu pot sa cred cind baga si ea 200-250g de mincare - depinde si daca ii place, si daca ii e foame, nu maninca asa mereu - de unde plingeam la propriu cind stiam ca se apropie ora mesei...

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#39
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 21:19

Asaaaa....
Contrar asteptarilor mele, azi a fost o zi superba la Iasi; la 12 (cind s-a trezit mindra din somnul de frumusete) am taiat-o in parcul cu tirgul de 1 iunie, unde Pisilinca s-a speriat de clovni (nu-i bai ca nici mie nu mi-au placut niciodata), a lesinat de placere cind i-am cumparat pistol de facut baloane de sapun, a tropait peste tot de minuta fireste. Mami si tati si-au luat o chestie de jucat tenis de unul singur, e o aiureala, un suport de plastic care se umple cu apa si se aseaza pe jos, de care e legata cu un elastic o minge de tenis; si dai frate in mingea aia pina scoti limba de un cot; fireste ca si Ilincai i-a placut jucaria.
S-a procopsit cu baloane, s-a dat in leagane si pe tobogan, a adunat si aruncat vreo tona de pietricele, dupa care a cascat gura fascinata la spectacolele cu (,) copii...

Dupa care am venit acasa ca tati trebuia sa plece la job si am urcat la maica-mea ( a fost ziua tatalui meu azi) unde i-a facut ordine prin sertare si a mers singura prin bucatarie, dintr-un capat in celalalt, bine merci...doar ca fireste ca o lua maica-mea, o ducea la start, ii dadea drumul, iar ea venea fuga-fuga la mine. Tre sa descopar cum pot sa o conving sa PLECE de linga mine....

Peste toate a fost o zi frumoasa, a suportat bine programul de un somn pe zi (asa s-a nimerit, ca avea prea multa treaba ca sa aiba vreme de nani...) dar a cazut ca musca la ora 7, deci miine dimineata cred ca iar imi da desteptarea la o ora indecenta...

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#40
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 21:25

Cu bagatul in gura si la noi e cam jale; cel mai tare e ca am observat ca de ce ma strofoc eu sa ii interzic sa bage in gura toate porcariile, de-aia se incapatineaza ea sa o faca. La noi functioneaza intr-o oarecare masura sa o supraveghez mereu indeaproape si cind o vad ca pune mina pe chestii pe care chiar nu vreau sa le guste, sa i le cer (ii place foarte mult ritualul da la mama - poftim - multumesc), sau sa i le iau repede in timp ce ii spun ca-s cihhh si-i arat musai altceva.
Crize la capitolul asta nu prea am avut, dar a inceput sa protesteze zgomotos cind o iau de la o activitate care ii place. Dar incerc sa limitez intimplarile de genul asta, in sensul ca atunci cind o vad ca desi e fff obosita nu se da dusa din parc o iau cu binisorul, o tentez cu altceva (dat in leagan in loc de frecat nisipul), facem altceva-ul ala un pic, apoi o intreb daca vrea apa (care e in carucior la intrarea la locul de joaca, sa o pot desprinde de locul de joaca) dupa care am noroc ca ii place sa ma duca acasa. Am fost super uimita sa vad ca a invatat bine zona din cartier unde ne plimbam mai des, si daca ii spun ca mergem in parc ma duce de minuta desi parcul nu e in raza ei vizuala, la fel cind o intreb pe unde mergem acasa....

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

Last Blogs

  • Cu bune È™i rele

    Irina0820
    - Astăzi, 09:41

  • Testul de toleranță la glucoză

    Ana1298
    - Astăzi, 08:28

  • Sunt cursurile de puericultură importante?

    Ana1298
    - Ieri, 20:51

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Ieri, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Ieri, 09:59

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -