Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghiocei de martie-aprilie 2009***212***


199 raspunsuri la acest subiect

#21
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 11:17

Sa vedeti ce-au facut ai mei cand i-am lasat singuri acasa. Au sunat "international", cred ca la japonezii care ne-au pozat la Sighisoara.[:-@]



Telefon



Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



Povestea unei manute pierdute

#22
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 11:33

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Sa vedeti ce-au facut ai mei cand i-am lasat singuri acasa. Au sunat "international", cred ca la japonezii care ne-au pozat la Sighisoara.[:-@]TelefonDenisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute
[:-)))]Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

#23
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 12:09

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

E epidemie de enterocolita virala. Cine a facut Rotarixul mai risca?





Da... un pic. Adik riscul imbolnavirii e mult mai mic, iar daca totusi se imbolnavesc, formele sunt mult mai usoare. [pup]



Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



Povestea unei manute pierdute

#24
cativ13

cativ13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 14:10

Vai ce-am mai ras[:-)))][:-)))][:-)))] de japoneza lui Adelake dar si de gandurile de razbunare ale lui Pisigri[:-)))][:-)))][:-)))]
la capitolul "vecini" m-as vaita o ora, incapand cu "tocurile matinale fac zgomot pe scari"-stau la et1 si plecam dimineata la 7 la serviciu, continuand cu "ati parcat stramb"-asa, si? sau cu "puneti la copil o caciulita mai groasa, ploua/e prea cald, de ce iesiti cu copilul?" etc. nu pot decat sa ma bucur ca ma mut la casa-desi e duplex si s-ar putea sa am surprize.


Dorim multa sanatate bolnaviorilor, mamici sau puiuti si un week-end linistit sau jucaus, care cum il doreste
[pup]

mami de Silvia Ioana


#25
cativ13

cativ13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 14:11

Doar maimuta mea doarme la ora asta de sunt singura p-aici? sau sunteti pe afara sarbatorind 1 iunie?

mami de Silvia Ioana


#26
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 14:44

Hola, cucuiete!



Intrasem "plina de avint muncitoresc" dar m-am pleostit instant cind am citit postarile Deniseimada.



Denisamada, imi pare rau daca ai crezut ca ma refer la tine cind vorbeam de pareri "neavizate"; eu sugerasem "tantum verde" pentru ca noi l-am folosit la rosu-n git si am precizat apoi -FACIND REFERIRE LA MINE- ca eu evit sa ma iau dupa pareri neavzate cind e vorba de medicatie; e drept ca si eu pun astfel de intrebari dar mai mult sa ma asigur ca si Bistrita e aliniata la standarde bucurestene [:I]; nici macar nu apucasem sa citesc raspunsul tau cind l-am dat pe al meu [:D] pentru ca, daca am timp, obisnuiesc sa raspund pe masura ce citesc iar postarea ta am vazut-o DUPA ce am scris raspunsul meu; sper ca e coerent ce zic dar sint mihnita rau ca te-ai putut macar gindi ca am avut intentia sa jignesc/supar pe cineva de la aceasta odisee. Ti se pare ca as fio persoana rautacioasa/rau intentionata/etc./etc.?



N-am inteles niciodata "initiativele" de a se retrage de pe forum din diverse motive/suparari/oftici personale, dar zau daca nu-mi vine sa fac acelasi lucru! [:I]



Va doresc o zi frumoasa [pup]



Gina lu' Ian

Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard

Ian are 1 an!

Ian 1 an +



#27
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 14:59

pup fetele[pup][pup][pup]

mutzu doarme, astept sa se trezeasca si sa plecam la cumparaturi[:-@][:-@]; nu sunt incantata de idee, dar maine pleaca cristi in armata [bang][bang][bang] (doar o luna, asa ca pentru cadrele superioare interne[:-@][:-@]) si nu stiu nimic despre conditiile de acolo, macar sa nu-l trimit ca pe un catel parasit... sa aiba si el 2-3 chestii in desaga[:D][:D].

nu mai stiu ce sa-i dau papa lu' mutzu, ca-mi refuza o gramada de chestii; daca ar fi dupa el ar manca MBS la greu (nonstop) si omleta cu cascaval (ca abia respira cand ii dau din asta, se arunca pe farfurie direct[:D][:D][:D]; ii dau ou de 2 ori/ saptamana; in rest ciorbita, dar a inceput sa faca mutre si al asta, iaurtele..... foarte rar cate ceva felul 2; mai papa fripturica de pui la cuptor, chiar ii place; dar imi refuza budincile de orice fel si alte tone de mancare pe care i le incerc; din pacate, de mute ori ajungem tot la borcanele, si oricat m-as stradui sa i le scot... decat sa stea nemancat ii mai dau cate un borcanel (asta dupa ce refuza 2 feluri de mancare, nu inainte)

facem progrese la somnicul de noapte, adica doar azinoapte s-a mai trezit o data, de sete mai mult, ca a luat 2 guri si s-a culcat; o sa incerc sa-i dau apica noaptea cand se trezeste, ca e clar ca nu mai vrea mancare.... dar e cald in casa deja si e normal sa bea apa; si noi ne trezim de 2-3 ori sa bem apa... copilul de ce n-ar avea aceleasi nevoi??? ieri m-am enervat la maxim in parc cand o bunica atotstiutoare explica cum de 3 nopti urla copilul rau de tot, dar nu-i da apa oricat ar urla... sa se obisnuiasca ca nu e voie; multe idioate sunt pe lumea asta.... asa o fi, mai bine-l lasi sa se deshidrateze si sa moara de sete decat sa-l inveti cu narav[bang][bang][bang][bang]

si am avut si o surpriza placuta, de la o mamica care a gestionat bestial crizele de urlete ale copilului de vreo 4 anisori cred; mi-a placut de ea, a ramas super calma, si oricat s-a tavalit copilul si a urlat ca nu vrea acasa ea a ramas ferma si blanda in acelasi timp (era dus acasa pentru ca dupa 3 avertismente sa nu mai arunce nisip in cei mici-chiar ii lovea, nu de alta- i s-a explicat ca este pedepsit, si merge acasa, si data viitoare cand se intoarce in parc nu mai are voie sa faca asa); ala micu tot urla, ca nu mai face, ca vrea inapoi, dar ea i-a explicat foarte frumos ca a primit 3 avertismente cu explicatii si atunci este normal sa lase copii mai mici sa se joace linistiti, asa cum o sa faca si el data viitoare. si tot mai inainta 3 pasi, si el tot se tavalea si urla; cand s-au intensificat isteriile rau de tot, s-a lasat in genunchi langa el, l-a tinut putin in brate, i-a spus ca ea il iubeste si nu-i face nimic rau, dar trebuie sa invete ca unele lucruri nu se fac; tata scena a durat vreo 10 minute, si am admirat ca pe mamica nu auderanjat-o absolut deloc (se vedea clar) privirile babelor si comentariile de genul: ia-l de mana si taraste-l in casa[bang][alcool][alcool]



Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

[bis]MINUNEA MEA[bis]

cum am venit pe lume


#28
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 15:46

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Sa vedeti ce-au facut ai mei cand i-am lasat singuri acasa. Au sunat "international", cred ca la japonezii care ne-au pozat la Sighisoara.[:-@]TelefonDenisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute
[olala][olala][olala] Ce cornuletz trancanitor aveti! [pup]
Monica mami [8**] de [biz] CRISTIAN - "domnu' injiner"(7.03.2009)


#29
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 15:55

Denisa, ia uite ce e pe Hotnews: http://www.hotnews.r...te-pierdute.htm



Monica mami [8**] de [biz] CRISTIAN - "domnu' injiner"

(7.03.2009)


#30
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 29 mai 2010 - 15:59

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Sa vedeti ce-au facut ai mei cand i-am lasat singuri acasa. Au sunat "international", cred ca la japonezii care ne-au pozat la Sighisoara.[:-@]TelefonDenisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute
E superba, super-super delicioasa, eu mor de dragul ei. Claudiu a zis ca e caraghioasa.[olala]_______________Sunt o mica printesa - foto & videoLuana - avem 16 luniArborele care daruieste


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -