Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghiocei de martie-aprilie 2009***212***


199 raspunsuri la acest subiect

#51
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 00:20

No, bun asa, acum am ramas io singura. Pisigri, ce faci, bloguiesti?



Sa va zic si ultimele boacane.



Acum 2 zile, cu piticul in IOR. Stiti ca parcul e in panta si sunt alei (drepte) pe 3-5 niveluri, despartite de pante de iarba si trepte cu rampe. Eram la locul de joaca de langa biserica, unde e si plasa aia mare "de paianjen". Injinerul meu demontase o jucarie si mi-o da sa i-o pun la loc. Io o iau si el o sterge... pe panta, indreptandu-se spre lac. Bineinteles ca n-a putut sa-si controleze coborarea, ca e abrupta, am alergat dupa el si l-am prins pe la jumatea pantei, dupa ce cazuse si se rostogolise de cateva ori [bang][bang][bang] Nu zic cum era plin de noroi si cu obrazul zgariat, l-am prins fix inainte sa se izbeasca de un boschete.[bang][bang][bang]



In aceeasi zi, la iesirea de seara, piticul meu plimba un elicopter (e singura jucarie care ii place) la un loc de joaca cu scripete. Se suie 2 gagici pe scripete si, desi l-au vazut ca se juca acolo de un sfert de ora, n-au avertizat ca isi dau drumul. O tanti a urlat de pe margine "Copilul", am alergat la el si i-am bagat capul al cutie fix cand gagicile treceau pe deasupra noastra, au ridicat si ele picioarele un pic si nici nu ne-au atins. A fost ca-n filmele alea cand trece masina peste erou si gagica lui si apoi ridica amandoi capul si-s OK.



Monica mami [8**] de [biz] CRISTIAN - "domnu' injiner"

(7.03.2009)


#52
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 00:46

Buna seara!!!



Vai Monnvas ce patani [bang], bine ca nu s-a intamplat nimic grav. Cum e ciorba aia de care ziceai tu????



Si daca tot vorbim de pici, sa va spun si eu ultima isprava de data asta buna [:D]. De 2 zile cere apa cand ii e sete. Zice apa iar eu ii dau cana cu pai si bea pana se satura. Am incercat sa-i dau si atunci cand nu cere si ori imi da peste mana ori mai mult de o gura de apa nu ia. Asa ca am devenit constiente de ce e aia ste, oare de foame cand o sa ceara [:D], vise taica, vise.....[:D]



Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)



Printesa Maia



Petrecere 1 an Maia



#53
Gaza22

Gaza22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.133 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 00:50

Hellou fetelor! Ne-am intors si noi de la Sb joi. Am avut o gramada de peripetii si necazuri dar vi le povestesc mai incolo. Ieri seara am apucat sa citesc ce ati scris, am vazut si pozele din excursie, ff frumoase, nu mai are rost sa va povestesc cum a fost ca au surprins celelalte excursioniste tot ce era mai important, singurul regret e ca n-am putut petrece mai mult timp cu vizitatoarele de Sambata, mi-a parut rau ca a lipsit si Oli si cel mai important am ajuns sa vad si sa apreciez la adevarata valoare mamicile care se descurca singure cu bebeii, fara ajutorul sotului. Mi-a parut tare rau ca a lipsit Gazul meu, i-ar fi placut la Danes si ne-am fi distrat mult mai mult si nu stiu cum se face da asa mult imi place de familia Pisik si tot tin sa se cunoasca sotii da nu s-au potrivit niciodata pana acum. Poate data viitoare.

Acu sa raspund repede ce mai tin minte:

Pisigri La broscutele testoase iti mai poti da seama de sexul lor dupa forma carapacei. Daca le pui pe o suprafata perfect neteda fetele au carapacea la burtica dreapta iar baietii mai concava. De asemenea in partea de sus spre coada la fete e mai turtita la baieti e rotunda. Se intelege de ce. Pavilonul galben unde se scoteau caii pt a fi calariti de vizitatori se numeste Padoc.
Denisamada Suuuuuuuuper tare , bestial filmuletul cu telefonul. M-am prapadit de ras. aaa si daca ai timp poate citesti povestea pataniei noastre si te dai un pic cu parerea.
Ilinca chiar mi-era dor de Sophiphi. Ce bine ca ai pus poze. E dulce foc si daca e in stilul anilor 80.

Pup. Mai citesc ce ati mai scris si revin.

Mami de Gazii mica si frumoasa[copil]
[bis]Primul Anisor [bis]


#54
Gaza22

Gaza22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.133 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 00:56

Dyana si Gaza mica a avut o perioada asa si am incercat ...nspe mii de feluri de mancare si tot la borcanele ajungeam pana cand am constatat ca avea chef doar de chestii simple. Pt ca fie vorba intre noi borcanelele nu sunt mai gustoase decat papica din casa. Asa ca am revenit la papa de bebei mici adica legume cu carnita, pasate sau zdrobite, supa, chestii deastea nu prea complicate si a fost fff fericita. Apoi am incercat iar cu chestii mai complexe dar am alternat cu mancare simpla.

Mami de Gazii mica si frumoasa[copil]
[bis]Primul Anisor [bis]


#55
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 00:56

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22
Hellou fetelor! Ne-am intors si noi de la Sb joi. Am avut o gramada de peripetii si necazuri dar vi le povestesc mai incolo. Ieri seara am apucat sa citesc ce ati scris, am vazut si pozele din excursie, ff frumoase, nu mai are rost sa va povestesc cum a fost ca au surprins celelalte excursioniste tot ce era mai important, singurul regret e ca n-am putut petrece mai mult timp cu vizitatoarele de Sambata, mi-a parut rau ca a lipsit si Oli si cel mai important am ajuns sa vad si sa apreciez la adevarata valoare mamicile care se descurca singure cu bebeii, fara ajutorul sotului. Mi-a parut tare rau ca a lipsit Gazul meu, i-ar fi placut la Danes si ne-am fi distrat mult mai mult si nu stiu cum se face da asa mult imi place de familia Pisik si tot tin sa se cunoasca sotii da nu s-au potrivit niciodata pana acum. Poate data viitoare.Acu sa raspund repede ce mai tin minte:Pisigri La broscutele testoase iti mai poti da seama de sexul lor dupa forma carapacei. Daca le pui pe o suprafata perfect neteda fetele au carapacea la burtica dreapta iar baietii mai concava. De asemenea in partea de sus spre coada la fete e mai turtita la baieti e rotunda. Se intelege de ce. Pavilonul galben unde se scoteau caii pt a fi calariti de vizitatori se numeste Padoc.Denisamada Suuuuuuuuper tare , bestial filmuletul cu telefonul. M-am prapadit de ras. aaa si daca ai timp poate citesti povestea pataniei noastre si te dai un pic cu parerea.Ilinca chiar mi-era dor de Sophiphi. Ce bine ca ai pus poze. E dulce foc si daca e in stilul anilor 80.Pup. Mai citesc ce ati mai scris si revin.
Mami de Gazii mica si frumoasa[copil]
[bis]Primul Anisor [bis]
Bine ati venit [pup]!! Am inteles ca ati fost putin bolnavioare, cum mai sunteti acum???Am vazut ca m-ai sunat azi, dar cam tarziu [bang].Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)Printesa MaiaPetrecere 1 an Maia

#56
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 00:57

Ma duc sa fac o baie si revin.



Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)



Printesa Maia



Petrecere 1 an Maia



#57
cami_05

cami_05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 368 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 01:01

Ayla[pup] multumim
Anaan [pup][flo]

Eu nu reusesc sa o vad pe Adelake vorbind japoneza[q][q][q]


Cami mami fericita de [zana] Iulia Elena (25.05.2009)

#58
Gaza22

Gaza22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.133 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 01:15

Citat:
citat din mesajul lui saby
[
Bine ati venit [pup]!! Am inteles ca ati fost putin bolnavioare, cum mai sunteti acum???
Am vazut ca m-ai sunat azi, dar cam tarziu [bang].

Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)





Si eu am vazut ca m-ai sunat dar era tarziu si am zis ca nu va mai deranjez.

Mami de Gazii mica si frumoasa[copil]
[bis]Primul Anisor [bis]


#59
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 01:15

Monnvas, nu bloguiam, mi-a venit sotu ratacitor acasa si i-am gatit ochiuri :)) cu brinza sarata (nici macar cartofi prajiti). Si m-a anuntat ca vrea sa plece sa faca un reportaj cu o trupa de dans din Iasi care participa la nush ce concurs in...Macao. Nici mai mult nici mai putin. Nici nu stiu unde e pe harta tara asta...tre sa ma educ. Nici nu stiu daca se scrie cum am scris-o eu. Daca-mi zicea din timp, isi facea ouale singur. Pe ale lui[8D][8D][8D]
Ma rog, nu pot sa ma pun de-a curmezisu, ca n-ajungem noi acolo in viata vietii noastre, da....o saptamina singura....nici nu vreau sa ma gindesc.

Gaza, ce-ati patit?

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#60
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 30 mai 2010 - 01:17

Gaza, multumesc de lamuririle cu broastele. Cred ca i le las tatei ca prea ii plac, si nu-s tocmai in dispozitie de adoptat oratanii...

Saby, apa bea si fiica-mea, mai ales de cind e cald, de face broaste. Da mincare n-o aud sa ceara veci...in afara de tzitzi ofcorz...

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • O sa avem copil

    BeckyGaie
    - Ieri, 07:35

  • o noua minune

    Onyoana
    - mai 17 2024 19:14

  • Dulapul lui bebe

    Julix94
    - mai 17 2024 17:39

  • Am primit geanta bebelusului

    Roxi_pisicul23
    - mai 17 2024 15:56

  • Al treilea trimestru - saptamana 28

    IonIza
    - mai 17 2024 15:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -