Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

strainatate sau romania?ce e bn ptr familie?


45 raspunsuri la acest subiect

#11
accept92

accept92

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.175 mesaje

Postat 27 mai 2010 - 12:46

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Iar postarea mea era strict on postarea ta :).




Sigur nu era strict on persoana mea?:)



#12
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 27 mai 2010 - 12:48

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Citat:
citat din mesajul lui denizelIar postarea mea era strict on postarea ta :).
Sigur nu era strict on persoana mea?:)
Te asigur ca nu! [:)]
Pentru parinti, de dragul copiilor
"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.


#13
alexa_bebe

alexa_bebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 27 mai 2010 - 13:06

accept 92...nu stiu ce anume iti dreptul sa ma judeci si sami adresezi jicniri avand in vedere ca nu ma cunosti?crezi ca eu am postat aici ptr a ma judeca tu?ca nu scriu chiar gramatical e ptr a tasta mai repede fara sa despart....vroiam sa pun in evidenta ideea,in nici un caz daca e gramatical sau nu!daca tu urmaresti asta!vroiam doar un sfat nu pe cineva sa ma judece!cu asta se ocupa lumea!deci numi adresa cuvinte de jicnire si numi spune ca sunt"aproape analfabeta"!numni cunosti situatia deci nu trage concluzi!putin respect!

#14
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 27 mai 2010 - 13:14

Accept, Denizel a vrut sa spuna ca exista o greseala gramaticala in textul scris de tine.

(Exista si un typo dar nu-l trecem la greseli de gramatica.)



J si Carla (05.02.2006)

in the rear garden

#15
liliana27

liliana27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 27 mai 2010 - 13:28

alexa, nu te aprinde asa de tare. ideea este ca in strainatate nu umbla cainii cu covrigi in coada. tu ti-ai gasit de munca acolo dar acolo tu trebuie sa locuiesti undeva, sa mananci, sa te imbraci. ai idee unde ai putea sta, cat costa asta si mai presus de toate ce planuri ai cu fetita. chiar daca o sa incerci mai intai tu sa iti faci un rost acolo si apoi sa aduci si copilul, nu e chiar atat de simplu totul. de copil trebuie sa se ingrijeasca cineva cat esti tu la munca si de cele mai multe ori programul de la gradinita sau scoala nu se pupa cu programul de lucru - norma intreaga. mai bine cum te sfatuia cineva incearca sa-ti faci un rost in tara. e greu, stiu dar crede-ma si afara e foarte greu. iti doresc multa bafta in tot ceea ce faci.

#16
liliana27

liliana27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 27 mai 2010 - 13:29

alexa, nu te aprinde asa de tare. ideea este ca in strainatate nu umbla cainii cu covrigi in coada. tu ti-ai gasit de munca acolo dar acolo tu trebuie sa locuiesti undeva, sa mananci, sa te imbraci. ai idee unde ai putea sta, cat costa asta si mai presus de toate ce planuri ai cu fetita. chiar daca o sa incerci mai intai tu sa iti faci un rost acolo si apoi sa aduci si copilul, nu e chiar atat de simplu totul. de copil trebuie sa se ingrijeasca cineva cat esti tu la munca si de cele mai multe ori programul de la gradinita sau scoala nu se pupa cu programul de lucru - norma intreaga. mai bine cum te sfatuia cineva incearca sa-ti faci un rost in tara. e greu, stiu dar crede-ma si afara e foarte greu. iti doresc multa bafta in tot ceea ce faci.

#17
accept92

accept92

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.175 mesaje

Postat 27 mai 2010 - 17:19

Citat:
citat din mesajul lui alexa_bebe

si cu un salariu minim sa platesti facultate de 2000 de ron+cheltuieli naveta,carti toate cele,nu prea e posibil!



Fugi repejor un sezon la capsuni in Spania si cu banii castigati cumpara-ti aici o facultate. Clar, asta iti lipseste tie sa reusesti in tara...o facultate...si si tara are nevoie de studenti ca tine, si facultatile particulare trebuie sa traiasca si ele, si toata lumea ar avea de castigat.

Oricum, orice ai face, concentreaza-te puternic pe treaba asta cu facultatea. TREBUIE sa faci cumva sa o faci, e clar.



#18
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 27 mai 2010 - 17:22

oriunde trebuie sa lupti ca sa obtii un nivel de viata satisfacator ptr tine si familia ta. trebuie sa incepi de la lingura, fie in Spania sau Romania. chiar daca sunt ceva diferente.



doar tu stii cel mai bine ce trebue sa faci, nimeni de pe forum nu poate spune ce hotarare sa iei.

limba este un factor foarte important de luat in calcul. nu te baza prea tare pe ajutorul nimanui, chiar sora sa fie. bazeaza-te doar pe tine si ceea ce poti tu face.





pies, o mica remarca la partea gramaticala, una e sa faci o gresala din graba, alta sa scrii toate mesajele la fel. sunt greu de urmarit cand nu exista spatiile aferente si te reprezinta fara sa-ti doresti prea mult.






Bazar general pe DC




*********************





VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[bonjovi]





M-am nascut pentru succes!


















#19
asteryaro

asteryaro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.487 mesaje

Postat 27 mai 2010 - 17:51

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Citat:
citat din mesajul lui alexa_bebenici nu am facultate!imi doresc sa o fac dar nam cu ce!nam bani!
In primul rand nu ti-ar strica ceva realism. Daca iti doreai cu adevarat o facultate poate luai scoala ceva mai in serios si astazi ai fi stiu sa scrii corect romaneste. In rest...vremuri grele pentru toata lumea...care este cea mai buna decizie pentru tine numai tu poti stii.
Corect!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)(7) MY HERO

#20
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 27 mai 2010 - 17:58

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro
Citat:
citat din mesajul lui accept92
Citat:
citat din mesajul lui alexa_bebenici nu am facultate!imi doresc sa o fac dar nam cu ce!nam bani!
In primul rand nu ti-ar strica ceva realism. Daca iti doreai cu adevarat o facultate poate luai scoala ceva mai in serios si astazi ai fi stiu sa scrii corect romaneste. In rest...vremuri grele pentru toata lumea...care este cea mai buna decizie pentru tine numai tu poti stii.
Corect!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)(7) MY HERO
Asa cum spuneam mai devreme, nu azvarli cu pietre daca ai casa din sticla. Valabil si pentru tine, Asteryaro.Ce va intreceti in a o pune la pamant pe biata fata...
Pentru parinti, de dragul copiilor
"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -