Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *147*


198 raspunsuri la acest subiect

#21
uve_got_mail

uve_got_mail

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 854 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 13:37

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg
Alex, noi CRED ca am avut roseola, din descrierea Ellenutei, initial dr suspecta rubeola. Febra a facut cateva zile, moderata, in jur de 38.5 si dupa aia au aparut bubitele. Am crezut initial ca ar fi o alergie, ii dadusem prune, dar sigur nu era de la asta, ca i-am mai dat dupa aia. La noi au tinut 2 zile bubitele, dupa care s-au estompat cam tot in 2 zile. Nu avea mancarimi, ba chiar era mai vesel dupa zilele cu febra.--------------------------------------------Am scos capul in lume!!Mamica mandra de [bis] Rares-Costin : 4 oct 2009Poze RARES Povestea nasterii
Si noi am avut roseola sau un alt virus, dar, la fel, au inceput bubitele pe corp, in doua zile era plina pe tot corpul, in alte 2, 3 zile a trecut insamami de [fetita] sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Mariahttp://family.webshots.com/video/3003624400104955882oRGkFy

#22
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 13:58

Citat:
citat din mesajul lui diamar78
Chiar ma gandeam daca apare Lali sa faca capitol.Unde ziceati voi ca va uitati la filme? Sunt cu tot cu traducere?Trebuie sa-i cumpar si eu ceva gel neaparat ca nu se mai poate dar nu stiam daca are efect.Luhtien, sanatate soacrei tale si ai sa vezi ca o sa rasara din nou soarele pe strada ta.Ma duc sa-l vad pe David. mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007 Doamne ajuta pe toata lumea!
Neata ! Multumim de cafea!Site-ul cu seriale este aici. Sunt mai multe pagini cu seriale mai noi si mai vechi [olala]Trebe sa fug, va pup!! [iepu] C a r i n a Nihil Sine Deo

#23
x_ggg

x_ggg

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 991 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 13:59

Am un bebe nervos, plangacios, maraicios, nemancacios...[bang]

Afara ploua, deci plimbare ioc[q][q][q]

La cine a ramas pistolul ala??[bang][bang][bang]



--------------------------------------------



Am scos capul in lume!!

Mamica mandra de [bis] Rares-Costin : 4 oct 2009

Poze RARES

Povestea nasterii

#24
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 14:00

Citat:
citat din mesajul lui alex25
Mda, tocmai cand vroiam sa va anunt ca am reusit cu laptele dupa ce am adaugat cereale de orez cu roscove, dau sa o schimb ptr ca facuse kk si plina de stupoare observ ca este plina de bubite mici, mici, cat un ac de gamalie...desi cu o ora inainte nu avea nimic pe ea.[bang][bang][q][q]DIn ce m-am uitat pare a fi roseola, mai ales debutul de zilele trecute cu febra mare si analize bune, fara alte simptome....dr crede la fel. Mi-a spus ca degeaba o vede, ca daca vrem sa stim sigur ce e, trebuie ,mers la infectioase....dar tratament tot nu exista, numai sa urmaresc sa nu creasca temperatura.[bang]Ziceti si voi ce noroc pe capul meu.[alcool] Cica eruptia poate dura si numai cateva ore, dar si catva zile.[bang]A mai avut cineva roseola sa impartaseasca si cu mine experienta?[flo]-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
[pup][flo][grup] [iepu] C a r i n a Nihil Sine Deo

#25
katteryna

katteryna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 14:24

Heloou fetele! Am reusit sa pun niste rete pe mail-ul comun. Mersi pentru parola![flo][flo][flo]

Pofta mare la pitici si pupici pentru mamici!



[8**]RAISA MARIA[8**]





#26
diamar78

diamar78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 14:44

Neatza!
Nu-i asa ca sunt cam inconstienta ca beau cola si alaptez? Nu stiu ce sa ma fac ca de cand a dat caldura am nceput sa beau cate o doza pe zi.
Adinus, ce draguta este Sonia. [pup]scumpica mica. Si ce fata mare e, face pe olita si are si periuta de dinti.
Ca sa vad filmuletele trebuie sa ma conectez?
Kateryna, poze noi cu trandafirasul nu ai? Multumim de retete. Eu nu pot sa intru pe email ca-mi da calculatorul eroare si-mi inchide emailul, asa ca nu am vazut pozele cu David.
Uka, multumesc. Unde ai fugit, tot asa maraita e Carina?
Si noi suntem de 2x maraiti, de la dinti si de la mucisori.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!


#27
kemsy

kemsy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.856 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 15:51

Ziua buna va doresc,

ca eu am inceput-o rau, de la 12 noaptea [bang]. Asa de rau doarme bb ca nu stiu ce sa mai fac [q]. Se trezeste la o ora, plange, tipa, urla, nu vrea in brate, nu in patut, nu nicaieri. Sper sa fie dintii, si sa treaca, desi sus nu se vede nimic, poate putin umflata gingia...in fata.[alcool]



Carinablanca, si ii mai dai ceva pe langa ciorbita? Aseara i-am facut si eu papa ceva mai lichida, si a mancat binisor.

Fetele cu beibicuc, se poate considera supa zeama aia ce ramane de la legume?

Azi, la pranz, avem in meniu pastai, cartof si somon. Sa vedem ce iese.[:-@]



Mai am de recuperat 2 pagini [8D]







Gianina, [mamica] fericita de strengar [copil] Loris Stefan (02.10.2009)




Asa s-a nascut Loris





#28
anamaria1979

anamaria1979

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.162 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 17:53

Buna ziua si de la noi![flo]
Monica din ce spui tu acolo sigur apar dintocii. Lasa ca recupereaza dragoselul cu haleala, bietul de el. Oricum trebuie sa bea laptic chiar daca nu papa bine.[pup]
Mimika cum sa ma supar pe tine? Poti sa-mi trimiti ce poza vrei tu chiar si cu cimitirul.[pup] In liceu eram la o terasa cu colegii si patronul glumet punea muzica veche, i-am cerut doors si ascultam tot timpul. Intr-o zi a vrut sa ne testeze si m-a intrebat daca stiu unde este inmormantat morrison,cum i-am raspuns a dat bere la toata lumea[:D]

#29
anamaria1979

anamaria1979

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.162 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 17:55

Maine merg cu copchilul la decalotare, sper sa nu bocim prea tare nici unul dintre noi. Am vorbit cu pediatra si mi-a recomandat sa merg ca sa nu ne apuce caldura...

#30
selen80

selen80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.002 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 17:59

ziua buna



din seria de succesuri cu legume, azi am facut reteta asta: http://www. reclamamascataatentie/retete-bebelusi/varsta-6-7-luni/Dovlecel_la_cuptor-a5702.html si a fost tare yummy, a papat 200 gr si cred ca ar mai fi mancat...am zis ca poate va ajuta in momentele de pana de inspiratie...



Iulika ce bine ca ii trece DA lui Bruculica! tin pumnii sa n-aveti probleme cu polenul! si sa iasa o data dintocii aia (poate le ies deodata la amandoi, ca si eu tot sper de ceva timp...)



Adinus felicitari pt progrese, eu una stiu cum e cu ridicatul in picioare zi si noapte [bang] dar trece, o sa vezi...e o frumusic Sonia!



Luhtien bine ai revenit! pupam mancaciosul



Techila mai stiu eu una care tb sa stea cu mopu dupa ea [:I] noroc ca Ebru inca n-a iesit din living, n-are curaj inca...



Diamar si noi tot dentinox folosim, asta noaptea, ziua o dau cu delabarre (e mai slab, de aia noaptea folosesc dentinoxu, ca sa doarma linistita..)



Alex sper sa nu creasca temperatura printesei...dar o fi luat din spital, sau cum se face roseola asta??



Ebru a invatat sa se lase in jos de pe unde e ea in picioare, deci chiar n-o mai pot lasa singura, ca nu se stie unde o gasesc...o sa pun un filmulet sa vedeti [;)]



[mamica] de ursulica [copil] Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!



POZE URSULICA 0-6 luni

POZE URSULICA 6 LUNI +

nunta








Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -