Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *147*


198 raspunsuri la acest subiect

#11
suede

suede

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.900 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 11:26

X_ggg,ma ierti?[flo]
Citat:
citat din mesajul lui suede
'Neata fetele,Alex si x_gg merci de [cafea].Carina nici lui Mihnea nu-i placea la inceput,acum a acceptat-o si ii place mult.Poate reusiti si voi!Succes![flo]Laura [mamica]fericita de puiut scump norocos [copil]Mihnea Costin 12.10.2009Poze noi
Laura [mamica]fericita de puiut scump norocos [copil]Mihnea Costin 12.10.2009Poze noi

#12
mamideandrei

mamideandrei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.058 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 11:34

buna dimineata si de la noi

alex, x_ggg multumim de cafea!

azi am o stare very blue, cum spunea cineva, sper sa se rezolve repede... [bang]



POZE

TOT ANDREI DAR PE PICASA

#13
x_ggg

x_ggg

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 991 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 11:38

[:D][:D][:D]

Vezi, daca nu scrii ics_ggggggggggg ca techila??

Ea imi pune g-uri fara numar, sa nu scape vreunul.

Hai, te pup[pup].

Acus e ziua puiutilor nostri, eu ii fac party vineri.[olala]



--------------------------------------------



Am scos capul in lume!!

Mamica mandra de [bis] Rares-Costin : 4 oct 2009

Poze RARES

Povestea nasterii

#14
mamideandrei

mamideandrei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.058 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 11:41

aricel, merci pt comentarii[pup], si inca un [pup] si pt lali



POZE

TOT ANDREI DAR PE PICASA

#15
suede

suede

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.900 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 11:52

[:D][:D][:D]gggggggggg-uri....fara numar.....pentru doamna aici prezenta [pk][pk].Noi facem dubla petrecere,ca el e Costin si eu Elena,asa ca...party sa fie!![pk]Pupici [flo]
Citat:
citat din mesajul lui x_ggg
[:D][:D][:D]Vezi, daca nu scrii ics_ggggggggggg ca techila??Ea imi pune g-uri fara numar, sa nu scape vreunul.Hai, te pup[pup].Acus e ziua puiutilor nostri, eu ii fac party vineri.[olala]--------------------------------------------Am scos capul in lume!!Mamica mandra de [bis] Rares-Costin : 4 oct 2009Poze RARES Povestea nasterii
Laura [mamica]fericita de puiut scump norocos [copil]Mihnea Costin 12.10.2009Poze noi

#16
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 13:04

Mda, tocmai cand vroiam sa va anunt ca am reusit cu laptele dupa ce am adaugat cereale de orez cu roscove, dau sa o schimb ptr ca facuse kk si plina de stupoare observ ca este plina de bubite mici, mici, cat un ac de gamalie...desi cu o ora inainte nu avea nimic pe ea.[bang][bang][q][q]



DIn ce m-am uitat pare a fi roseola, mai ales debutul de zilele trecute cu febra mare si analize bune, fara alte simptome....dr crede la fel. Mi-a spus ca degeaba o vede, ca daca vrem sa stim sigur ce e, trebuie ,mers la infectioase....dar tratament tot nu exista, numai sa urmaresc sa nu creasca temperatura.[bang]



Ziceti si voi ce noroc pe capul meu.[alcool] Cica eruptia poate dura si numai cateva ore, dar si catva zile.[bang]



A mai avut cineva roseola sa impartaseasca si cu mine experienta?[flo]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]

Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]



#17
adinus8

adinus8

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 13:05

buna dimineata dragele mele!

offf...ca tare demult n-am mai scris...da' sa stiti ca va citesc mereu, ca intotdeauna [flo]

in primul rand vreau sa multumesc mult celor care ne ureaza in fiecare luna, dar si celor care m-au felicitat asa frumos de ziua mea[pup]

gagici...eu ma tot uit la poze si nu-mi vine sa cred cat au crescut puiutii nostri, parca mai ieri ne plangeam de colici si astazi avem adevarati domnisori si domnisoare[:D]

sa va mai zic cate ceva de Sonica mea cu piper in funduletz?[:D]...e tot mega activa, ca intotdeauna, busileaza din ce in ce mai repede de n-o mai pot scapa din ochi nici macar o secunda( a cazut deja din patul mare de 4 ori[:I]). in plus cred ca a facut o fixatie ptr ridicatul in picioare, ca altceva nu prea mai vrea sa faca.se agata de absolut orice si se ridica in doua secunde, dupa care, foarte incantata de reusita incepe sa chiuie si sa rada cu gura pana la urechi.partea nasoala ar fi ca, a inceput sa faca asta de 5-6 ori pe noapte, ea care a dormit toata noaptea de mica, acum pa capiaza cu treziri din ce in ce mai dese, ba pentru stat in picioare, ba ptr urlat pur si simplu[bang] noi suntem zombi, imi vine sa plang pur si simplu dimineata cand imi baga trezirea( maxim 7'30, ca doar e foarte cool sa te trezesti cat mai de dimineata).

in rest, avem 71cm si 8,2 kg, dar nu prea stiu din ce ca e cam sclifosita la manacare, singurele cat de cat combestibile sunt fructele si iaurtul(care e chiar yammyyyy).gangureste toata ziua de-mi vine s-o mananc, face de o luna kk numai la olita( pe care reusesc s-o conving sa stea doar daca-i pun desene) si vrea sa faca pasi toata ziua daca se poate. all in all, e un copil tare bun si cuminte, de care sunt indragostita si tare mandra, la fel ca voi toate.

cam astea ar fi noutatile despre noi...

mai vroiam neaparat sa-i zic Katterynei ca sunt alaturi de ea cu tot sufletul si ca trebuie sa fie bine. te pupam cu drag, mami curajoasa[flo][flo][flo]

ma duc la lingurit fructele, va puuuuuuuuuuuuup tare-tare!!!



Moni, Raluk - daca tot am promis...sunt pozici noi la semnatura[pup]



[mamica] de Sonia (16.09.09), sufletel mic si iubit



pozici

#18
x_ggg

x_ggg

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 991 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 13:09

Alex, noi CRED ca am avut roseola, din descrierea Ellenutei, initial dr suspecta rubeola. Febra a facut cateva zile, moderata, in jur de 38.5 si dupa aia au aparut bubitele. Am crezut initial ca ar fi o alergie, ii dadusem prune, dar sigur nu era de la asta, ca i-am mai dat dupa aia. La noi au tinut 2 zile bubitele, dupa care s-au estompat cam tot in 2 zile. Nu avea mancarimi, ba chiar era mai vesel dupa zilele cu febra.



--------------------------------------------



Am scos capul in lume!!

Mamica mandra de [bis] Rares-Costin : 4 oct 2009

Poze RARES

Povestea nasterii

#19
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 13:13

X_ggg si pe m-a batut gandul la o alergie, dar singurul aliment nou introdus au fost cerealele cu orez si roscove, si nu mi se pare a fi alergie.[alcool]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]

Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]



#20
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 19 mai 2010 - 13:16

Buna dimineata de la malul marii batut de vant [:D]!

Alex ,X-gggggggg aka Catalina [:D]merci de cafelute[pup]

Adinus,incantata de cunostinta.Niste frumosi toti trei.Sotul meu nu m-a lasat sa pun pozele cu barbateii mei la baitza,e mai pudic [:D] ( si mai grasun si mai paros ).

Of ALex,hai ca incet,incet se rezolva,ai sa vezi ca o sa fie bine Zeina.[pup]



Lali,mami[bis]+ [copil]Paul-Iuliansi+ Vali,tati[marinar]in devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

[:D]mama lor [:D]

[copil]Noi trei...un inceput de viata![copil]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -