Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *147*


198 raspunsuri la acest subiect

#191
selen80

selen80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.002 mesaje

Postat 22 mai 2010 - 19:52

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Selenico te pup cu drag si pe tine si pe gimnasta noastra Ebruska Selenikova. Hai si du fata la mare sa se balaceasca ca sa am si eu la ce poze saliva, sau inca nu-i asa cald ?Macar sa te vad pe tine in 4 labe cu galetusa si grebla de nisip si tot as fi satisfacuta [:D][:D] Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009
[:-)))][:-)))] asta-i buna!of, de-abia astept si eu sa am ce va arata...nu e inca asa cald...cred ca pana ajungem la mare o sa se balaceasca in piscinutza pe care i-a promis-o tas-su [;)] i-a promis si o groapa cu nisip, asa ca si cu galutesele s-ar putea sa ma vezi in curand [:D] dar tot la noi in curte, deci nothing interesting..s-a trezit Davidelu?[mamica] de ursulica [copil] Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!POZE URSULICA 0-6 luniPOZE URSULICA 6 LUNI +nunta

#192
monique02

monique02

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 22 mai 2010 - 20:09

Dragelor,

am intrat si eu dupa un secol. Lucrez la un raport si pt ca e cam plicticos trag cu ochiul si pe forum si magandeam sa va salut.

Nela imi pare foarte bine ca Ana e bine si progreseaza in greutate. Succes la sevici, o sa fie super ca are cine sa te ajute si ca lucrezi de acasa ca asa poti sa supraveghezi si sa mai dai indicatii. Si eu cam jumate din timp lucrez de acasa dar mai tb sa merg si la birou pt diverse intalniri. Te intorci la norma intreaga?

Luto te salut, si il pup pe Davidelu. Sa sti ca noi cu "nu e voie" nu am exagerat. In primul rand am incercat sa aranjam in casa astfel incat copiii sa poata circula in voie si sa nu aiba pericole. De ex in prize sunt aparatoare, toate lucrurile la care nu vreau sa ajunga sunt puse pe rafturi de sus, dulapul din bucatarie care are vase are un sistem care nu poate fi deschis de copii, in sertarele de jos sunt lucruri pe care daca vor pot sa le scoata fara nici o pb (gen carpe, linguri de lemn), cuptorul nu se incalzeste in exterior etc. Toate astea ca sa aiba cat mai putine interdictii, cum ar fi de ex ghivecele cu flori, cabluri. Ideea este ca daca le impui prea multe interdictii se enerveaza si nu deosebesc intre ce e de adevarat periculos pentru ei. Cand sunt mai mari e simplu ca le explici. Eu de ex Teodorei ii spun fi atenta daca te apropii de lac aluneci si cazi in apa, iti uzi toate haine si plecam acasa si atunci isi da seama de dezavantaje.

hai ca m-am lungit,

va pup

[pup]

Monica, mamica de Teodora (04.09.06) si de surioara Andreea (20.08.09)

#193
delia79

delia79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 753 mesaje

Postat 22 mai 2010 - 20:52

e a treia ora cand scriu mesajul asta [bang]



La multe lunite Maia!!! sa cresti mare si frumoasa si norocoasa [pup]

Vin si eu la petrecere, pastrati ceva beutura si dulciuri pt mine [:)]



revin, ca soimita buna si cuminte nu ma lasa delic [:D]



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)

Pozici Sofia botez

Sofia bucovineanca

Photos

#194
delia79

delia79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 753 mesaje

Postat 22 mai 2010 - 21:26

Am vut pozici superbe [:)]



In primul rand Iri, care are infatisarea unui rock star [pk], o freza absolut dementiala. Mada, imi pare rau ca ati avut ceva probleme in concediu, multa sanatate mamei si sper sa rezolvati cu nesimtitii de la asigurare [bang]. Sunteti tare frumosi, in frunte cu Iri [pup].



Vazut pozici cu Dragoselu', care a luat-o la fuga ca sa-i are lui mami ca pasarelele nu-si au locul [bibe]. Pupam baiatul cu iepuras in progress [pup]. Pijamalele m-au dat gata si mi-au placut hainutele de white collar boy [olala].



Vazut pozici de techilosi, adorabili si miscaciosi, o familie superba [olala][olala].



Vazut pozici de Amilici carliontz, care seamana minunat cu mami [olala].



Vazut pozici de Claucia & family, sunteti deosebit de frumosi cu totii si-mi place enorm cum va educati fetele, ca si Monique, de altfel [pup].



Vazut filmulete de Ebruska, care e o frumusete, o avansata si o invidiata [olala][pup].



Vazut pozici de Luto, si am ras, zambit, lacrimat si pupat ecranul. David e minunat, si voi la fel [olala][olala]. Sa va traiasca micul crestin si baiat gigea harnic [olala].



Daca am ratat vreu dovlecel, va rog sa ma trageti de urechi [:I].



Transmitem multi pupici si multa sanatate mamicilor si puiutilor muciosi si celor cu problemute de alimentatie.



Katteryna, te imbratisez si eu cu drag si iti doresc multa sanatate la trandafiras, sunteti o familie deosebita [pup][pup]







Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)

Pozici Sofia botez

Sofia bucovineanca

Photos

#195
delia79

delia79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 753 mesaje

Postat 22 mai 2010 - 21:40

Mai, Soimita are o noua schema in program, si anume rostogolirea pe burtica in somn cu urlatul de rigoare. Si repeta aceasta schema de vreo 10 ori pe noapte, iar daca o intorc pe spate urla si mai frumos [:D]. Se mai intampla si pe la alte case?



nr 2 [:D], incerc si nu reusesc sa-i scot o masa de lapte, adica sa o inlocuiesc cu papa bun. Treaba e ca la 3,5-4 ore soimita simte nevoia acuta de a papa (a se citi trage de tricou, suge tot ce apuca [8D]) si de a dormi vreo jumate de ora. Asta ma duce la vreo 3-4 mese pe zi, urmate de completare san, unde si adoarme fericita. Acum, cum mama masii pot eu sa scot tzitzi pe timp de zi, daca ea e dependenta ca sa doarma???? De ce vreau sa scot lapticul pe timp de zi (Raluk [pup])? Pt ca de la 1 aug merge la gradi si eu nu, deci macar cateva ore trebe sa reziste fara lapticul meu.



cam astea sunt pe ordinea de zi, daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, idei, fac cinste cu brifcor/colica [flo].



Si ca sa nu ne uitati, am incarcat ceva POZICI recente.



p.s. a inflorit liliacul si la noi si de cate ori trec pe langa copacei infloriti ma gandesc la Liliac si la puiutii ei dulci [flo]



se pare ca ma destrabalez singura pe aici [pk]







Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)

Pozici Sofia botez

Sofia bucovineanca

Photos

#196
monikus

monikus

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.486 mesaje

Postat 22 mai 2010 - 22:30

Buna tuturor,



La multi ani bb de Hepi si bb de Bia. La multi ani si pt Radulescu ca am uitat.



Liliac [pup] nu pot eu sa fiu vioilenta chiar cu tine.



Raluk [pup]. Am incercat sa comentez pe blog dar nu mi-a iesit. Poate ma destept eu intr-o buna zi.



Claucia, Mada vazut poze super frumoase.



Mada sper sa rezolvati cumva cu asigurarea. Oricum, trebuie sa va tineti tari pe pozitii pt ca altfel va mananca aia de vii. Eu sper sa reusiti.



Luto sa va fie de bine botezul.



Am citit asa pe diagonala asa ca nu mai stiu ce sa raspund.



Vreau totusi sa o rog pe Hepi daca imi poate da si mie diversificarea de la Medlife cea de la 7-8 luni si in continuare daca poate. Eu nu am mai avut curaj sa ma mai duc la Madam Marcu de cand a bagat spaima in mine cu copilasul asta al meu. Multi pupi.



Va pup pe toate cu mare drag si sper sa ne auzim curand.



[biz] Monica, mami fericita de [bebic] RARES ANDREI (16.10.2009) [biz]BEBE

povestea nasterii micutului Rares Andrei

#197
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 23 mai 2010 - 00:07

Buna seara fete dragi.



Ma bag la capitol ca sa aveti loc de desfasurare.[pk]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]

Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]



#198
septoct2009

septoct2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.323 mesaje

Postat 23 mai 2010 - 00:12

Poftiti la



148




alex25


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -