Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 (67)


222 raspunsuri la acest subiect

#21
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 16:12

Adita, Felicitari pt noua sarcina![flo] Sa fie la fel de usoara ca si celelalte. E o sarcina programata sau intamplatoare? Ma gandesc ca daca sarcinile sunt "proiectate", ar fi mai usor de determinat sexul copilului prin metoda calendarului...[pk]

Ioana, multumesc pt raspuns. Sper sa fie bine. Am inceput sa le dau si sucuri din sfecla cruda combinat cu morcov, ca sa le imbunatatesc sideremia. Pt paturi etajate, sunt mai multe modele la Ikea sau poti face pe comanda inspirandu-te de pe net. Eu voi incerca si metoda asta.



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Febr-Martie 09

#22
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 19:54

Ioanaiub, suna foarte frumos ce faceti voi la gradi. noi anul asta am stat acasa, n-am prins locuri la gradinita cand ne-am mutat. si tot incerc sa fac eu fel si fel de activitati cu ei, ne-am luat manualele de gradinita si exersam, ne jucam, incercam sa descoperim lucruri noi, asa, in joaca. ne-am jucat si noi cu seminte, am plantat in gradina, am curatat, am taiat trandafirii si le place foarte mult.
Patricia, si eu am observat ca cel putin baietii mei sunt mai bolnaviciosi decat fata. ea ori nu raceste deloc, ori daca raceste isi revine mult mai usor decat ei.
liviana, eu nu prea cred in metodele astea de determinare a sexului copilului, auzisem o gramada si am facut fel si fel de calcule sa vad daca s-a potrivit si la noi vreuna din ele dar nu s-a intamplat

[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]



#23
bubu05

bubu05

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.259 mesaje

Postat 27 martie 2009 - 03:59

Buna fetele!

Ma bucur ca am regasit subiectul [:)]



N-am apucat sa mai scriu, dar am citit tot!



Adita, felicitari pt. sarcina! esti o mamica f.f. curajoasa! ai niste copii superbi, sa va traiasca!



Si wow, Patricia, sa-ti traiasca baietelul, eu ma bucur tare [:D]. sa fie sanatos si tu sa ai o nastere usoara si o sa vezi cum o sa te descurci! super!



Crinuta, ce mare s-a facut Rayan! e tare schimbat, e un barbatel! foarte reusite pozele!



Liviana, imi pare rau de analizele lui Matei...poate ar fi bie s ale repeti...eu nu ma pricep sa-ti zic...si eu i-am facut lui Vlad, i-au iesit ok, doar o chestie care ma ingrijoreaza si pe mine, e posibil ceva genetic, dar care nu se manifesta decat in anumite situatii...e vorba de volumul eritrocitelor din sange, care e mai mic, ceea ce ar insemna talasemie minora, din ce am tot citi si eu...dar ma rog, astept examenul final al analizelor si sa mergem la pediatra sa vedem ce zice...



Am citit si eu de activitatile piticilor dela gradi, eu sunt tare multumita de ce face Vladut, merge deja de o luna si s-a adaptat super din prima zi. Chiar ma bate la ca sa-l las sa doarma acolo la pranz [:)]

Invata o gramada in engleza, si el stie sa numere pana la 20 si recunoaste cifrele. Chiar si dupa 20 incepe sa stie. Litere la fel, le stie aproape pe toate, el ma intreaba mereu ce litera e si ce scrie pe te miri unde [:)]

Face karate, i-am cumparat kimono si e super incantat.

Ieri au fost la circ si i-a placut mult de tot.



Pui mic, Stef, mai are o luna si face un an, e deja baiat mare. de doua saptamani face timid pasi singurel, sta super in picioare nesprijinit. E un cuminte, de 10 ori mai cuminte decat era Vlad! iar Vlad a fost exemplar [pk] Mananca super bine si adoarme singurel. sunt tare mandra de el! de fapt de amandoi, ii iubesc de mor!



Daca vreti sa ne mai vedeti, pozele sunt la semnatura, in albumul "Vlad si Stef-2009" si am si filmulete tot la semnatura [:)]



Fug si eu la nani...ca e 2 noaptea [alcool]...am calcat pana acum juma de ora si m-am asezat sa-mi indrept cocoasa [:D]



Oana, mami fericita de [bebic] Eric-Stefan (18 aprilie 2008)

si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)



Bubu mic

Bubu mare

Filmulete

Poze

Bucataras



#24
Alina Maria

Alina Maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 27 martie 2009 - 19:05

Buna fetelor , ce bine imi pare sa va regasesc , nu-mi vine sa cred ce trece timpul .
Adita felicitari , esti formidabila , esti de necrezut , pe de alta parte daca as fii avut-o pe Mandy cum e Rayan as vrea 10 copii .
Pe cat a fost Mandy de plangacioasa si de obositoare pe atat de fericit si satisfacut e Rayan , ma minunez zilnic de cat e de dulce , nu imi face zile grele , se joaca si cate o ora fara sa il aud .
Mandy s-a schimbat decat merge la scoala , vorbeste foarte mult , vine cu cuvinte noi , cantecele , jocuri , si e f. fericita , acum pot sa spun ca incep sa ma bucur de ea cu adevarat . AQ fost foarte greu atat pt. ea cat si pt. noi .
Am sa ma duc sa pun poze noi pe webshots .
Va pup si ma bucur sa citesc ce mai faceti !

Alina cu Rayan Ioan [baietel] si [zana]Mandy Stephanie 3 ani

http://community.web...vhost=community



#25
ioanaiub

ioanaiub

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.428 mesaje

Postat 29 martie 2009 - 14:16

Alina, ti-am admirat copiii, sunt foarte frumosi ... Mandy e deja domnisoara iar Rayan e foarte simpatic, din poze se vede ca e un copil vesel [olala]



noi suntem aici cu poze noi si filmulete

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)





#26
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 30 martie 2009 - 15:11

Buna fetele.

M-am intors ieri din Franta, de aceea nu v-am raspuns.

Pozele sunt facute de un fotograf profesionist la Kidex. Au fost facute in cateva minute, si chiar mi-a spus foograful ca Rayan a fost cooperant si este expresiv.

Si mie imi plac enorm, i-am si luat o poza cu mine, pe care o scoteam zilnic si o pupam :)



Mie nu mi se pare deloc schimbat fata de decembrie, poate doar parul care e mai scurt, ca deh, la Ciufulici n-a inteles tipul ce vroiam, si l-a tuns ff scurt, dar nu conteaza, ii creste iar :)

Oricum, va multumesc pentru aprecieri.



Patricia, vad ca deja vorbesti despre baietel. Te-ai gandit la nume?



Alina, l-am vazut pe Rayan al tau. Mi se pare mie sau seama si el putin cu taticul?



Nu mai stiu ce vroiam sa spun, sunt asa de obosita incat abia vorbesc.



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC





Pentru sanatatea ta



Important











#27
bubu05

bubu05

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.259 mesaje

Postat 30 martie 2009 - 21:07

Vladut a facut laringita [alcool], sambata la 3 dimineata s-a trezit si tusea rau si nu mai putea sa respire bine, era f. speriat. L-a luat sotul si in 5 minute au fost la budimex la camera de garda. Facem aerosoli si ia un tratament si sper sa se faca repede bine. Cel mai nasol e ca trebuie sa-i tin separat pe baieti si e greu cand sunt singura cu amandoi acasa...Stef are si el niste mucisori...

cam atat...



Oana, mami fericita de [bebic] Eric-Stefan (18 aprilie 2008)

si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)



Bubu mic

Bubu mare

Filmulete

Poze

Bucataras



#28
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 31 martie 2009 - 01:09

Bubu, imi pare rau pt Vlad. Dar cum s-a declansat laringita asta asa, dintr-o data? Suna scary rau.



M-a topit rau filmuletul cu Stefan, dialoful dintre voi, e super impresionant, de asemenea am ras de felul in care intelegea el sa dea pup, si are niste ochi frate, de te pierzi in ei, nu alta.





Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC





Pentru sanatatea ta



Important











#29
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 31 martie 2009 - 01:11

Alina, modifica varsta la Mandy. E fata mare acum, are 4 ani.



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC





Pentru sanatatea ta



Important











#30
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 31 martie 2009 - 11:10

Bubu, aveti mare grija cu laringita.eu am o mare spaima la capitolul asta, era s-o patim rau de tot cu Elena. eram in concediu,intr-un sat de munte, am vorbit cu pediatra la telefon, ne-a dat tratament pt tuse, dar tusea din ce in ce mai rau. a evoluat foarte rapid, dimineata a inceput sa tuseasca si la pranz alergam ca disperatii dupa cel mai apropiat spital ca nu putea sa mai respire, am crezut ca ne moare in brate pana ajungem. a fost groaznic. si noua ne-au facut aerosoli,cortizon si si-a revenit imediat, dar nu doresc nimanui sa mai treaca prin asa spaima. banuiesc ca voi deja sunteti bine daca ati inceput de sambata tratamentul

[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -