Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 (67)


222 raspunsuri la acest subiect

#11
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 15:35

Liviana, cand ai fost tu la Kika? Acum erau preturi mici, in plus, au crazy days, si in fiecare zi e discount la o categorie.



Si la noi a avut un baietel scarlatina, dar a fost singurul caz.

In rest, mergi la pediatru si vezi ce e cu valorile alea, sau repeta analizele.



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC





Pentru sanatatea ta



Important











#12
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 16:45

fetelor, am zis sa mai intru sa vad ce mai faceti, ca am visat-o zilele trecute pe Crinuta si de atunci ma tot gandesc la voi.nu am apucat sa citesc din urma, am apucat sa vad doar pozele cu Rayan, e un scump, imi pare rau ca nu ne-am intalnit la kidex. voi cand ati fost?

nu-mi vine sa cred ce mari s-au facut copiii. uitasem sa pun poze, daca vreti sa-i mai vedeti si pe ai mei:poze



[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]




#13
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 17:25

Adita, cum m-ai visat?

Noi am fost sambata la Kidex, dupa 13:00, si am stat pana pe la 17:00. Ati fost si voi?



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC





Pentru sanatatea ta



Important











#14
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 17:26

Crinuta, am fost cu o zi inainte de promotia crazy days. Si-or fi dat si ei seama ca preturile lor sunt prea mari, nu stiu ce sa zic. Oricum si calitatea e f importanta. Eu realizez lucrul asta mai mult acum, cand dupa 8 ani de la cumpararea mobilei Mobexpert de la bucatarie, a ramas in stare impecabila si modelul inca se fabrica si e trendy. Am vrut initial sa o lasam in ap, dar pt ca ni s-a oferit un pret de nimic pe ea am decis s-o folosim in casa noua, cu mici adaptari. O vom extinde cu corpuri similare, din gama ei.

Patricia, multumesc, eram f agitata. Am vb cu o dr pediatra de la Matei Balsh care mi-a recomandat Ospen pt ambii copii. Ea crede ca Matei a luat streptococul dar ca acest antibiotic e f bun la combaterea lui. Vor lua 10 zile amandoi si pe urma refacem analizele. Sunt impresionata de cate a invatat Reb, la noi la gradi nu cred ca ii invata literele deocamdata si nici sa scrie.

Adita, ce frumosi arata puii tai, mai ales in poza din decembrie. Sa-ti traiasca, vad ca ati petrecut frumos de ziua lui Stefan si a lui Nectarie. Elena ii seamana mult sotului. Cum va e in noua casuta/locatie?

Tomasa, ce mai faci tu si copiii? Hai mai intra si pe la noi, da-ne noutati te rog.



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Febr-Martie 09

#15
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 17:28

Adita, nu pot crede ce au crescut copiii tai. Deci e incredibil cum trece timpul.

Sunt niste frumosi, si din ce se vede.. si cuminti, asa-i? Dar e si distractie in casa cu 4 banuiesc :)



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC





Pentru sanatatea ta



Important











#16
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 18:22

Crinuta, am visat ca ne plimbam impreuna si discutam de zor despre Nayel. parca el a fost ginecologul tau, nu?ma tot bate gandul sa merg la el, ca ne vine al 5-lea bebe. noi la kidex am fost joi, sa fie mai liber. am vrut sa mergem si sambata, dar o prietena cu care trebuia sa ma intalnesc acolo mi-a spus ca e aglomeratie mare si am renuntat
Liviana, ne e bine aici, avem mai mult spatiu. problema e ca suntem cam departe si nu putem sa mai ajungem la palatul copiilor, ca aveam acolo o gramada de activitati. dar au inceput sa faca si la scoala noastra niste cluburi si sper sa-i pot duce si pe cei mici. pe Elena am dat-o la dansuri impreuna cu Antim, chiar daca inca nu e la scoala

[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]



#17
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 22:33

Wow Adita,felicitari. Nu-mi vine sa cred. Cum e?

Deci ar fi a 5-a cezariana?

Ai aflat ce e?

Du-te la Nayel. In afara faptului ca e super bun chirurg, face si opere de arta. Mi-a spus dermatoloaga de la epilat definitiv, ca mai rar asa cicatrice.

In afara de asta, el nu se va mira cand vei veni cu a 5-a cezariana.



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC





Pentru sanatatea ta



Important











#18
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 03:01

Crinuta, asa am auzit si eu si sper sa ma acomodez cu Nayel la fel de bine ca si cu ginecologul cu care i-am nascut pe ceilalti patru. deocamdata nu stiu ce e, abia am intrat in saptamana a 10-a. eu sper sa fie o fetita, dar parca am un sentiment ca e baiat. oricum, sanatos sa fie ca nu conteaza prea mult sexul, mi-am dorit si baieti si fete si am, chiar daca nu in proportia pe care mi-am dorit-o eu, asa ca ma declar multumita, daca mai vine o fetita e bonus

[mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]



#19
ioanaiub

ioanaiub

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.428 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 10:29

buna dimineata!



Patricia, ma descurc bine cu copiii, eu sunt acum de 4 ani in CIC asa ca m-am obisnuit [:D] ... spre deosebire de David, Mara nu e asa sensibila, e sanatoasa tun, rar se prinde de ea vreo boala si cand se prinde ii trece foarte repede. in schimb cu David avem mult mai multa treaba, ma ales de cand a inceput gradinita, colecteaza toti virusii asa ca solicita mult mai multa atentie. acum sa nu crezi ca Mara e neglijata dar fiind a doua e mai putin cocolosita [:D], poate e mai bine asa pentru ca am observat ca e muuuult mai independenta

la inceput David a fost putin gelos, chiar daca nu se manifesta prea evident dar am avut noroc cu bunicile care l-au coplesit cu atentia si l-au facut sa nu se simta dat la o parte. acum, daca Mara a mai crescut se joaca foarte frumos impreuna, in ultimul timp am observat ca nu se mai cearta atat de mult pentru jucarii [:D]

cu hainele mai improvizez, o mai imbrac pe Mara cu haine ramase de la David, noroc ca el avea de toate culorile

una peste alta nu am de ce sa ma plang, ma bucur ca sunt sanatosi si cuminti si o sa vezi si tu ca al doilea copil se creste mult mai usor [pk]



am vazut ca vorbiti despre mobila, ce fain ca aveti de unde alege [:)]

am vrea si noi sa schimbam in camera copiilor, ne-am gandit, din lipsa de spatiu, sa luam un pat suprapus dar nu am gasit un model care sa ofere tot ce ne dorim [(:], adevarul este ca nici nu am avut pe unde sa cautam ...



Adita, sa-ti traiasca copilasii, sunt foarte frumosi!

Sarcina usoara!



Crinuta, foarte reusite pozele cu Rayan ... s-a maturizat, comparativ cu pozele de la serbarea de Craciun



Liviana, un baietel din vecini a avut si el streptococ de scarlatina si la fel, a luat Ospen. la ei in gradinita a avut o fetita scarlatina si alti cinci copii au avut streptococul. noi deocamdata am scapat [:)].

David e incantat de gradinita, ii place foarte mult. saptamana viitoare trebuie sa duca o cutie cu pamant si seminte, au ca tema "primavara". ieri mi-a spus ca a desenat o salcie "plangacioasa" care are crengile spre pamant, si copacul cu crengile in sus se numeste plop [:D] ... imi place ca au multe teme practice, in decembrie a dus sotul schiuri si clapari, l-a rugat educatoarea, ca sa le prezinte copiilor, probabil le-a vorbit despre iarna



noi suntem aici cu poze noi si filmulete

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)





#20
PatriciaArdeleanu

PatriciaArdeleanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 25 martie 2009 - 13:55

Adita, wow, felcitari!
sinteti norocosi si...curajosi!!

Crinuta, ce baiat mare ai si expresiv! sint frumoase pozele astea profi, poate ajungem si noi pe la vreun studio.

Ioanaiub, asa e, am constatat ca baietii sint mai sensibili si mai rai de boala. Rebecca, pe cit de maruntica a fost si firava, pe atit de rezistenta si foarte bine tolereaza boala, si la febra 40 a fost lucida si am putut comunica cu ea.
acum, baietelul, se va naste si vara, si leu, si din experienta mea sint tare mofturosi si rai de boala[:D] vom vedea.



Patricia [gravi]s20 si Rebecca [zana] 05.02.2005


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -