Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 (67)


222 raspunsuri la acest subiect

#1
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 22 martie 2009 - 13:25


(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20), (21), (22), (23), (24), (25), (26), (27), (28), (29), (30), (31), (32), (33), (34), (35), (36), (37), (38), (39), (40), (42), (44), (45), (46), (48), (49), (50), (51), (52), (53), (54), (55), (56), (57), (58), (59), (61), (62), (64), (65), (66)Noiembrie23 nov. Alexandru (Bellamia)Decembrie15 [bonjovi] Victor Stefan (Ana Maria) 21 Bianca Maria (Ingerasu)22 [bonjovi] Rayan (Crinuta) 27 Dragos Mihai (Lali) Ianuarie 2 [bonjovi]Vlad Ionut (Bubu05) 3 Sebastian (Adana) 3 Ioan Cristian (Monalac) 3 Sergiu Denis (Coraly) 3 Mara Theodora (Megg) 3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 5 Ioana-Eleonora (Simonadinca) 5 Nectarie Ioan (Adita) 6 Stefan (aurelrusu) 6 Rares Daniel (o prietena) 7 Andreea Oana (Leta) 7 David Iulian (Ioanaiub) 8 Andrei Stefan (Amary) 9 Tudor (Tomasa) 10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10 Maria Theodora (Cocolino) 10 [hippi] Ruxandra Maria (V. Erica) 10 Ioana Maria (Anuc)11 Cosmin David , (Mia Tincu)13 Mihai (amo2004) poze13 Mihai Cristian (Bdana): 17 Viktor [/ (Monique)17 [8**]Natalia (Lavinia345)17 Simona Andreea (Andrutza) 17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 17 [8**] Amanda Maria (Cory35) 18 [8**]Irina Ioana (Witchie) 25 [8**] Maria (Danielai)25 [8**] Alexia (Miha T)26 Bianca Maria (Kris)26 Albert-Adrian (Rachel Owen)31 Alexandra Maria (Ubi): Februarie 4 Bogdan (Strunfita) 4 Andrei Razvan (Tigab

#2
ioanaiub

ioanaiub

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.428 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 12:36

eeeeeiiiiii, au crescut bradutii [pk][pk][pk]!!!!!



sa fie sanatosi si sa ne aduca numai bucurii, asa cum ne-au adus si pana acum!



noi suntem aici cu poze noi si filmulete

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)





#3
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 15:26

Simona, multumim pt amabilitatea de a face un capitol nou la sectiunea unde ne incadram mai bine acum.[flo]

Patricia, sper ca esti bine moral vorbind. E frumos acum in afara, primavara a venit, ai un bebe in burtica si o mandrete de printesa de mana, deci as zice ca ai toate motivele de bucurie![pup]

Crinuta, cum ti s-au parut produsele de la Kika. Eu as zice sincer ca au preturi exagerat de mari. Si noi cautam patuturi, vom lua din lemn de la Ikea sau vom face pe comanda.

Adita, ce mai faci?



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Febr-Martie 09

#4
ioanaiub

ioanaiub

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.428 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 15:38

Patricia, noi pana in luna a 8-a am stiut ca David va fi ... fetita, asa s-a vazut la ecograf. sotul isi facuse deja planuri, visa ca va avea o fetita cu codite, i-am ales si nume. la ultima ecografie s-a transformat in baiat iar noi am ramas tot pe ideea ca e fetita dar nu a vazut dr. bine. pana la urma a fost baiat, nume nu aveam asa ca m-am hotarat pe loc

sotul a fost putin trist dar i-a trecut pentru ca David a fost cuminte ca o fetita si a ramas la fel de sensibil

la a doua sarcina nu am mai vrut sa stiu ce va fi, pana la urma a fost fetita asa ca acum e toata lumea multumita [:D]

sanatate si sarcina usoara in continuare [flo]



noi suntem aici cu poze noi si filmulete

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)





#5
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 15:49

Liviana, am ramas extrem de placut surprinsa de Kika, din toate punctele de vedere.

Preturile sunt super ok. Probabil ca n-ai mai fost de multa vreme, dar un dormitor la 2500 Ron-, mie mi se pare foarte rezonabil.

Initial primisesm si eu un pliant de la ei cu preturi mari, dar acum cand am fost, erau cu totul alte preturi.

Am decis ca toata mobila o voi comanda de acolo.



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC





Pentru sanatatea ta



Important











#6
PatriciaArdeleanu

PatriciaArdeleanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 17:07

bine v-am gasit la capitol nou!

Liviana, multumesc frumos[pup]. as minti daca as spune ca mi-a trecut senzatia aia, care oarecum se amesteca si cu o stare de vinovatia vis-a-vis de ceea ce simt, dar ma straduiesc sa o depasesc.
incerc sa vad partea frumoasa, sa ii multumesc lui doamne-doamne ca e sanatos, ca sarcina merge bine, ca nu am luat kg, ca rebecca e perfecta si sanatoasa si ca vine primavara [:)]
ma intrebai ce zice Rebecca. pina aseara eu nu am mai adus vorba de bb si nici ea.pina acum vorbeam mereu, ma pupa mereu pe burta si ma intreba diverse. aseara ma pupa din senin si ma intreaba "mami, da tu mai ai un bebelus acolo"?? eu inca nu eram pregatita sa deschid subiectul, dar daca tot am facut-o i-am spus ca da, dar va fi o surpriza, si poate sa fie fratior sau surioara. ea imi zice ca vrea surioara, ca vrea fetite la fetite si baieti la baieti.
Atunci eu ii zic ok, daca e baietel, tu o sa fii cu mami la fetite si tati cu el la baietei si ne jucam separat. la care ea zice "nuu, ca vreau sa ma joc cu bebelusul" dar ti-am zis doar ca vreau sa fie surioara.
I-am explicat ca si daca va fi baietel o sa il iubim, va fi dragalas, o sa o las pe ea sa ii aleaga ce suzeta vrea si ce biberon vrea si a fost foarte incintata si ii va lua una verde[:D]

Ioanaiub, asta da surpriza[:D]bine ca eu am timp sa ma obisnuiesc.
spune-mi cum e sa fii mama de pereche?? la tine fiind baiatul mai mare, mai poti improviza sa o imbraci pe mara cu ceva, dar invers...eu am saci de hainute, care mai de care mai frumoase...din care max5% pot folosi. de jucarii nu mai spun. rebe a avut pina spre 2 ani jumate numai masini si mingi, dar le-am dat pe toate.

crinuta, ai vazut si comode frumoase? imi trebuie neaparat o comoda si un cuier de hol practic, incapator si frumos, si ieftin. zici ca se merita sa bat drumul pina acolo??

Patricia [gravi]s20 si Rebecca [zana] 05.02.2005

#7
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 23 martie 2009 - 17:19

Si inca ce comode, si inca ce holuri, ce bai..; eu m-am imbolnavit acolo, serios.

Din punctul meu de vedere merita din plin sa mergi acolo.



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC





Pentru sanatatea ta



Important











#8
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 12:38

Poze cu Rayan de la Kidex, poze profi:



http://community.web...570658405MoQPDH



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

The True Church is ONE, HOLY, CATHOLIC and APOSTOLIC





Pentru sanatatea ta



Important











#9
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 13:51

Crinuta, eu nu m-am uitat la toata mobila mai ales ca eram cu trupa dupa noi, dar paturile de lemn pt copii si accesoriile mi s-au parut mult mai scumpe ca la Ikea. Te-ai interesat de transport+montaj? Aici iarasi mi s-au parut scumpi. F frumoasa pozele cu R! Cine vi le-a facut la Kidex?

Patricia, draguta conversatia cu Reb.



Fetele, eu sunt f ingrijorata de rezultatele la analizele lui Matei, va rog spuneti-mi opina voastra. Au in gradi scarlatina, asa ca i-am facut exudat (a iesit ok) si anal de sange care insa arata leucocite mici (probabil imunitate nu f buna), insa ASLO este 1600! [bang] si de asemeni Proteina C reactiva e mare, ceea ce e clar semn de infectie. Am inteles de la dr ca M s-a "intalnit" cu un streptococ, nu se stie daca aceeasi tulpina ca cel care provoaca scarlatina. E pe Ospamox de 5 zile si azi ne-a schimbat cu Klacid, inca 10 zile. In plus Fierul e doar 20, de 3 ori mai putin ca limita minina, asa ca luam si Fe Haussman. Cel mai mult ma ingrijoreaza ASLO, din spusele mamei mele si pt adulti 1600 e o val f mare!

Si una buna: Matei stie cifrele si acum progreseaza cu literele.



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Febr-Martie 09

#10
PatriciaArdeleanu

PatriciaArdeleanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 24 martie 2009 - 15:04

Liviana, nu stiu ce sa spun, trebuie sa discuti cu pediatrul. sanatate multa!!
am mai auzit de la o colega de la servici ca la gradinita ei e epidemie de scarlatina.
la gradinita noastra a fost de varicela si vad ca a protejat=o vaccinul, saptamana trecut au lipsit multi copii, virusati, acum si ea e acasa cu muci uriti, raguseala si tuse si ff putina febra. sint cu ochii pe ea ca pe butelie.
Bravo pt litere si cifre.
rebecca stie aproape toate literele, ii place enorm sa scrie si ma intreaba "ce litere are mama, tata, etc", asa ca a invatat sa le scrie MAMA, TATA si ERBECCA [:D] si BEBE. numara pina la 25 si stie toate cifrele, zilele saptaminii, fac ff multe la gradinita, nu e meritul meu.
in schimb daca sint cu ea acasa vrea mereu sa ne jucam impreuna, sa facem toate poovestile gen sceneta (ea e scufita si eu lupul, etc), sau sa coloram impreuna, totul vrea impreuna-nici nu imi dau seama daca asta a debutat de cind sint gravida, dar ma calareste numai pe mine.

Patricia [gravi]s20 si Rebecca [zana] 05.02.2005


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -