Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

gradinita Little Angels Nursery


54 raspunsuri la acest subiect

#1
thea_m

thea_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 19 martie 2009 - 21:17

Buna! Are cineva copilul la gradinita Little Angels Nursery, sector 2? As vrea sa cunosc cateva pareri din interior. Am vizitat-o azi, mi-a placut mult directoarea, foarte deschisa, comunicativa si implicata. Mi-a placut si gradinita ( desi abia s-au mutat- si-au schimbat sediul- si inca mai pictau peretii), cu sali mari,luminoase, curte mare, mobilierul era cam vechi, dar renovat, in rest curatenie, per total mi s-a parut OK, dar ar fi bine sa aflu si parerile cuiva din interior, sau, poate, ale cuiva care a vizitat-o.



Teodora

mami fericita de [baietel]Tiberiu si [fetita] Daria

Tiberiu si Daria 8-9 luni



#2
lorendiana

lorendiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 27 martie 2009 - 15:38

Buna,
Noi vrem sa ne e buneinscriem de luna viitoare la Little Angels.
Si facut 3 vizite pana acum. 1 la locatia veche si 2 la cea noua. Mi-a placut in primul rand dna dir.Neagu. Faorte deschisa si comunicativa cu pasiune pentru copii care este foarte evidenta. Implicata mai mult decat orice alta dir. pe care am intalnit-o pana acum. Noi suntem inca la o gradi cu renume din buc. dar vrem sa plecam din motive obiective. Inca nu suntem hotarati 100% dar in acest weekend trebuie sa luam o decizie:).
Intr-adevar ca dotari pot aduce imbunatatiri dar am discutat cu dna Neagu si a spus ca are in plan pe viitor. Este totusi intr-o locatie noua mai mare si o investitie deja a fost facuta in schimbarea locatiei care este super. In timp cred ca se vor aduce imbunatatiri. Dna Neagu pare a fi o femeie pusa pe treaba si are niste idei foarte bune si santoase cu privire la dezvoltarea armonioasa a copilului, atat pe plan fizic cat si social.
Daca ne vom hotari iti voi spune.
Am vrut sa il retragem pe baietel si sa angajam o buna pana la 1 an si jumate cel putin dar nu am gasit pe cineva sa ne placa si sa fie convnabil pentru baietel.
Asa ca...in curand vom spune La revedere vechii gradinite si vom vedea cum va fi la Little Angels.
Weekend reusit!

#3
lorendiana

lorendiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 27 martie 2009 - 15:45

Thea, inca ceava:) Astazi am fost de proba cu bb sa vad daca ii place si cum este intr-adeavar personalul in timpul zilei. Am gasit de fapt ce cautam: Grija fata de copilasi. Sunt putini in grupa de baby 1-2.5 ani si dsoare educatoare este foarte tanara si rabdatoare cu copilasi. Mi-a placut cum s-a comporat cu baietelul meu, in timp ce eram in afara clasei si ii urmaream din cand in cand prin perdelutza. Personalul este foarte deschis si grijuliu cu copii si asta caut eu. Aici unde suntem personalul doar da impresia ca este grijuliu dar de fapt in realitate se intampla altceva.
Am stat 1h si 30 min cu baietelul meu si a fost ok. Daca ne vom decide pentru Little Angels voi propune dnei dir. Neagu o imbunatatire a conditiilor si anume o parte din mobilier care este intr-adevar mai vechi, dar mentinut in stare buna si curat. Este foarte important sa se inteleaga ca condtiile sunt bune dar eu compar Little Angels cu o gradinita de lux din Bucuresti la care se plateste o suma mult mai mare.

#4
thea_m

thea_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 31 martie 2009 - 15:56

Lorendiana multumesc pentru pareri. Dupa cum spuneam, aceeasi impresie buna am avut-o si eu. Noi vom merge cu copii in vizita in aprilie, dar sunt aproape hotarata sa ii inscriu acolo si sper sa fie bine si sa imi mentin parerea buna. Ce varsta are baietelul tau? Cand am fost eu in grupa baby erau parca 4 copilasi. Am inteles eu gresit sau spunea intr-adevar ca sunt 2 educatoare la o grupa de 8-10 copilasi?



Teodora

mami fericita de [baietel]Tiberiu si [fetita] Daria

Tiberiu si Daria 8-9 luni



#5
Kariris

Kariris

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 16:47

buna fetelor1
thea, te-ai gandit sa-i dai pe micuti la gradi? vad ca nimeni nu a vorbit de program si manare. Intereseaza-te si unde si cum se prepara mancarea copiilor ca e destul de important si acest aspect.

Lachi mamica de[fetita]Karina si [fetita]Iris
http://www.dropshots...ms/a treia luna

#6
thea_m

thea_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 12:08

Lachi,da, din pacate nu am alta optiune. Mancarea se pregateste acolo, am vazut si bucataria si sala de mese, care, desi mica, mi s-a parut OK. Meniul este afisat pe o saptamana intreaga si este cam ce ii dau si eu acasa ( si eu sunt impotriva snacks-urilor, sunca, cremwursti, prajeli si alte asemenea). Programul este cel afisat pe site-ul lor si, iarasi mi se pare in regula. Mentionez ca am mai vizitat cateva gradinite pe care le-am respins pentru ca sau asigurau mancarea in regim catering, sau mi s-au parut reci persoanele si locurile si alte motive. Nu mi-e usor cand ma gandesc la cum va fi, iar daca as fi putut alege altceva ( bona, bunici) as fi facut-o, asa nu pot decat sa sper ca totul va fi bine si ca aparentele nu insala. In sensul acesta mai astept si alte pareri.





Teodora

mami fericita de [baietel]Tiberiu si [fetita] Daria

Tiberiu si Daria 8-9 luni



#7
lorendiana

lorendiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 12:49

Thea, aparentele nu inseala!:) Fiecare mamica are emotii si este greu sa treci prin primele zile pana se va acomoda bb dar chiar este ok. La noi este a 4zi si se vede pe bb cand il duc acasa cum este. Mancat, schimbat si asa cum ne-am dorit! Cand ajung sa il iau este ok, inca maraie cand ma vede de suparare ca il las dimineata:), inca plange dimineata la plecarea mea, dar este micutz...etc. Important este sa simti tu ca bb este bine si sa iti dea un sentiment de siguranta si incredere atunci cand il lasi si il iei.
Eu ma asteptam sa fie chiar mai greu pentru noi, avand in vedere experienta trecuta, si am stat cu emotii in primele 2 zile, dar eu personal am pace si liniste acum in timpul zilei cand ma gandesc unde mi-am lasat baietelul.
O zi frumoasa!

#8
alsa

alsa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 19:42

Lorendiana, ma bucur ca ai gasit gradinita mult dorita si acum esti linistita. Mult succes pe viitor.[flo]

Eu inca sunt in cautari.

alsa

#9
Natasa

Natasa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.248 mesaje

Postat 02 aprilie 2009 - 22:54

Au fost cumva pe Radu de la Afumati pina acum?

#10
thea_m

thea_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 15:10

Natasa, da. Cunosti gradinita si personalul? Ai vreo parere?



Teodora

mami fericita de [baietel]Tiberiu si [fetita] Daria

Tiberiu si Daria 8-9 luni




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -