Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

gradinita Little Angels Nursery


54 raspunsuri la acest subiect

#11
Natasa

Natasa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.248 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 17:44

Am vizitat gradinita si mi-a placut foarte mult directoarea. Nu l-am dat acolo pentru ca spatiul mi s-a parut mic si intunecat si nu am vrut sa stea 6 ore pe zi la semiintuneric. In rest, impresia a fost foarte buna si ma bucur ca s-au mutat. Nu cred ca vom schimba gradinita, dar e bine de stiut pentru orice eventualitate.

#12
fran

fran

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 10 aprilie 2009 - 13:22

Eu am vizitat-o si nu mi-a placut deloc. e adevarat insa ca eu am fetitza mai mare decat majoritatea copiilor de acolo-ea e acum la grupa mica iar acolo ar fi fost la grupa mare(adica de la 2,5 ani la 5)-adica nici o legatura cu grupele afisate pe site.

Dormitorul copiilor mari de la etaj e deplorabil-patuturi pliante vechi de cel purin 30 de ani inghesuite la maxim-pareau ca se sprijina unul de altul sa nu cada...

Curtea cea mare e comuna cu o alta casa unde mie mi s-a raspuns laconic ca "stau niste oameni"...



Fran

Iepurete mititel

Iepurete a crescut

#13
thea_m

thea_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 10 aprilie 2009 - 14:37

Fran, nu ai vizitat sediul vechi de pe strada Radu de la Afumati? Pentru ca in noul sediu dormitorul copiilor mai mari este la parter, iar paturile nu sunt pliante. Este adevarat ca site-ul nu este reactualizat, iar pozele sunt de la vechea locatie. Curtea este mare si sunt singuri in curte, din cate am vazut eu. Cateva poze noi am vazut ca sunt pe gradinite.com.



Teodora

mami fericita de [baietel]Tiberiu si [fetita] Daria

Tiberiu si Daria 8-9 luni



#14
sursula

sursula

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 468 mesaje

Postat 12 aprilie 2009 - 12:56


Unde se afla noul sediu?

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN(29.07.2008)

#15
fran

fran

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 13 aprilie 2009 - 15:22

Thea-eu am vizitat saptamana trecuta gradi de pe str Prof I Ursu, care este in prelungirea lui Radu de la Afumati. Patuturile care se rabateaza pe perete sunt in dormitorul copiilor "mici", dar cei "mari"-adica de pe la 2,5ani- dorm sus in patuturile pliante de metal- cel putin mie asa mi-a explicat edu care mi-a prezentat gradi.

Sa inteleg ca inca mai functioneaza o parte din gradi in Radu de la afumati? Mie nu mi-au zis nimic de asta, si de fapt am mers pe jos de la Mega Image (Lizeanu) pe Radu de la Afumati si nu am vazut nici o alta gradi.

Cand am vizitat-o eu in spatele curtii aferente vilei unde e gradi era o poarta deschisa si acolo era casa unde stateau "niste oameni"...aveau "oamenii" si niste masini parcate in curtea aia, care cred ca ies in strada prin curtea de la gradi.

Eu zic ca cel putin pentru pentru copii mai marisori de 3 ani exista sigur oferte mult mai bune.

Eu am taiat-o de pe lista, desi ca pozitie era buna pentru noi. Nu vreau sa-i fac antireclama pentru ca, asa cum am zis, doar am vizitat-o nu am copilul acolo. Dar am vizitat in ultimul timp destule gradi si am constatat ca (inclusiv la gradi unde mergem acum) totul e roz in descrieri si toata lumea super implicata si amabila dar uneori adevarul e un pic "cosmetizat", sa dea bine la consumator.

De ex, am sunat la o gradi sa intreb dc mai au locuri si mi-au spus "nu pot sa zic ca nu" :)

Am vizitat-o. am intrebat cat copii sunt de fapt in grupa-"maxim 15". Cati exact vor fi colegi cu fiica-mea? "Pai noi avem multe activitati comune gr. mica cu mijlocie, bla, bla..."

Pana la urma am cerut sa vad iar sala de grupa -o masa maaare cu multe scaunele in jurul ei. si fara alt spatiu in camera .am numarat scaunelele-17. si nu cred ca tineau scaunele in plus fatza de nr. de copii, ca era oricum inghesuiala mare.

Ce mi-a mai displacut la LA- biblioteca din camera de la grupa mijlocie-inalta si plina cu carti foarte vechi si jerpelite -numai bune sa adune praful si cada in capul copiilor la un cutremur chiar mititel...



Fran

Iepurete mititel

Iepurete a crescut

#16
aura.g2

aura.g2
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 26 aprilie 2009 - 16:01

Citat:
citat din mesajul lui fran
Thea-eu am vizitat saptamana trecuta gradi de pe str Prof I Ursu, care este in prelungirea lui Radu de la Afumati. Patuturile care se rabateaza pe perete sunt in dormitorul copiilor "mici", dar cei "mari"-adica de pe la 2,5ani- dorm sus in patuturile pliante de metal- cel putin mie asa mi-a explicat edu care mi-a prezentat gradi.Sa inteleg ca inca mai functioneaza o parte din gradi in Radu de la afumati? Mie nu mi-au zis nimic de asta, si de fapt am mers pe jos de la Mega Image (Lizeanu) pe Radu de la Afumati si nu am vazut nici o alta gradi.Cand am vizitat-o eu in spatele curtii aferente vilei unde e gradi era o poarta deschisa si acolo era casa unde stateau "niste oameni"...aveau "oamenii" si niste masini parcate in curtea aia, care cred ca ies in strada prin curtea de la gradi.Eu zic ca cel putin pentru pentru copii mai marisori de 3 ani exista sigur oferte mult mai bune.Eu am taiat-o de pe lista, desi ca pozitie era buna pentru noi. Nu vreau sa-i fac antireclama pentru ca, asa cum am zis, doar am vizitat-o nu am copilul acolo. Dar am vizitat in ultimul timp destule gradi si am constatat ca (inclusiv la gradi unde mergem acum) totul e roz in descrieri si toata lumea super implicata si amabila dar uneori adevarul e un pic "cosmetizat", sa dea bine la consumator.De ex, am sunat la o gradi sa intreb dc mai au locuri si mi-au spus "nu pot sa zic ca nu" :)Am vizitat-o. am intrebat cat copii sunt de fapt in grupa-"maxim 15". Cati exact vor fi colegi cu fiica-mea? "Pai noi avem multe activitati comune gr. mica cu mijlocie, bla, bla..."Pana la urma am cerut sa vad iar sala de grupa -o masa maaare cu multe scaunele in jurul ei. si fara alt spatiu in camera .am numarat scaunelele-17. si nu cred ca tineau scaunele in plus fatza de nr. de copii, ca era oricum inghesuiala mare.Ce mi-a mai displacut la LA- biblioteca din camera de la grupa mijlocie-inalta si plina cu carti foarte vechi si jerpelite -numai bune sa adune praful si cada in capul copiilor la un cutremur chiar mititel...FranIepurete mititel Iepurete a crescut
buna..eu am copilul la aceasta gradinita de anul trecut din vara. in gradinita sunt 23 de copii per total, impartiti in 3 grupe, care corespund site-ului, este o gradinita f curata, frumoasa, directoarea si educatoarele se poarta ca niste mame cu toti copii, ii iubesc, copii sunt bine ingrijiti, sala de mese este foarte curata, copii nu sunt inghesuiti si au fiecare locul lor, la grupa mare sunt 9 copii in total, iar camera are 30mp, deci nu stiu cum ti se pare tie ca ar fi inghesuiti. eu am avut copilul si la gradinita veche, chiar daca locatia era putin mai mica, era o gradinita foarte curata cu toate avizele luate si cu toate actele in regula prin urmare copii sunt, au fost si vor fi f bine ingrijiti. curtea este f mare si plina de jucarii, nu stiu unde ai vazut tu masini, e adevarat ca mai e o casa in acea curte, dar nu are nici o legatura cu gradinita.copii dorm in paturi in dormitoare, iar patuturile sunt cumparata in anul 2008, prin urmare, daca tu consideri ca din 2008 si pana in 2009 sunt 30 de ani...e treaba ta.copii dorm f bine in acele patuturi si nu sunt din fier, sunt patuturi care intra in mobila de perete, cu saltele si lenjerii pt fiecare copil.masinile din curte, sunt ale personalului si exista o parcare privata, care nici decum nu are legatura cu copii, respectiv cu parcul de jucarii.colegi cu fiica ta, in cazul care iti aduceai copilul erau cel mult 9 copii.grupele mici nu au activitati comune cu grupele mari, e adevarat ca socializeaza la joaca, la masa, la serbare, teatrul de papusi si multe alte jocuri.programa este diferita pentru fiecare grupa in parte, deci nu poti pune un copil de 1 an sa faca ceea ce face un copil de 3 ani, pentru ca nu respecti programa si automat se vizeaza ministerul...nu mi se pare corect ceea ce sustii. mai bine te informezi si apoi daca vrei sa iti dai cu parerea ai toate drepturile, insa in conditiile in care nu stii adevarul si nu ai fost sa vezi gradinita, nu mi se pare frumos din partea ta ceea ce ai scris, eu iti pot dovedi cu fotografii toate lucrurile pe care le sustin.din punctul meu de vedere eu recomand gradinita cu placere la toti cei care au copii.

#17
andradabell

andradabell
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 27 aprilie 2009 - 00:23

Buna fetelor!Eu am copilul la gradinita Little Angels Nursery de cand s-a deschis si sunt f. f. multumita.Ca mama si psiholog eu am constatat evolutia extraordinara pe care o are baietelul meu zi de zi.Nu am avut nici o problema in privinta mancarii iar portofoliul de lectii este spectaculos.
Programul de optionale inclus in tarif nu il gasesti la nici o gradinita din Bucuresti.Colegele de serviciu abia ma asteapta sa vada ce s- a mai intamplat nou .Numai luna aprilie au avut teatrul de papusi cu doua piese teatrul , teatrul interactiv cu actori imbracati in claun si iepurele de paste , au avut concurs de cules oua de ciocolata din iarba ,au avut sceneta la serbarea de paste purtand costume create de educatoare la care au participat si ei.
Gradinita cea noua e mult mai mare decat cealalta.Clasa de la grupa mare are 6 metri lungime si 5 latime ca si holul de intrare. Stiu sigur ca la grupa mare la care suntem si noi nu sunt nici 10 copii,asa ca intrbarea mea este cand s-a produs inghesuiala ?
Mobilierul este tot nou in afara de o biblioteca care a fost creata ca un perete sa desparta doua clase ,iar din punctul meu de vedere
este draguta.
Curtea este enorma si are intradevar si o parcare cum e si firesc
unde este masina directoarei ,a copiilor pt. transport si a personalului. Parcul copiilor are cel putin 600 metri patrati, are gazon nou si multe jucarii, un cires inflorit niste pomisori cu flori galbene inflorit tot ,o splendoare.gardul de inpresmuit parcul l-au vopsit in lavabila alba si urmeaza sa-l picteze impreuna cu copii, asa cum anul trecut au pictat in curte pomi de munute si de talpite.
Din cate stiu eu ammbele cladiri din curte au acelasi proprietar care nu locuieste in Romania si care a venit doar pt 2-3 saptamani sa participe la mansardarea etajului .
Saptamana trecuta pe 24 a filmat televiziunea Prima tv un reportaj cu gradinita si orele copiilor ,si s-a dat la stirile de la ora 16.00
si la cele de noapte.Atunci am vazut si bucataria cea noua pe care o montau si care poate concura cu bucataria unui restaurant de lux., iar la etaj montau parchetul.
Eu stiu ca mutare a fost brusca si in scurt timp dar am vazut schimbari in bine in fiecare zi.
Fran e posibil ca tu sa fi fost in gradinitta chiar atunci cand au taiat
pomii si au venit cu mai multe masini sa care crengile si au sapat curtea ,sau in perioada cand au adus cealalta transa de patuturi pentru ca in acest moment sunt 10 patuturi in grupa mare
montate. Dupa cum vezi incerc sa gasesc o explicatie la acele afirmatii care imi insulta inteligenta de a gasi o gradinita pt copilul meu dar nu prea pot,imi pare rau.
Fiecare poate sa spuna ce vrea se pare,mai ales sub pseudonim.Eu doresc tuturor mamicilor interesate de o gradita buna sa vina si sa viziteze Little Angels Nursery si sa se convinga singuri,eu v-o recomand cu multa caldura .Sunt acolo niste oameni cu pasiune adevarata pt. copii pe care ii felicit pentru realizari.


#18
thea_m

thea_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 27 aprilie 2009 - 11:46

Am fost cu copii in 13 aprilie sa vedem cum se comporta. Concluzia este ca vom merge la aceasta gradinita din august. Pana acum nu mi-am schimbat parerea buna pe care mi-am facut-o la inceput. Toate informatiile pe care le-am primit coincid cu ce a spus Andradabell si tot ce am vazut la ultima vizionare corespunde cu aceste informatii. Asa ca...incercam aici si speram ca totul va fi bine.

Fran iti multumesc pentru parerea pe care ai exprimat-o chiar daca ea este negativa si iti doresc numai bine pentru copilasul tau.

Lorendiana mergeti in continuare la gradi? Cum este? S-a acomodat?



Teodora

mami fericita de [baietel]Tiberiu si [fetita] Daria

Tiberiu si Daria 8-9 luni



#19
lorendiana

lorendiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 28 aprilie 2009 - 12:05

Buna Thea!
Am trecut si eu pe aici sa vad ce se mai scrie si asa cum au spus si mamicile copilasilor de la Little Angels, Fran a perceput gresit ceea ce a vazut.
Da, baietelul meu merge in continuare la Little Angels si nu am cuvinte sa spun ce multumiti suntem. Dupa "calvarul" prin care am trecut parca am ajuns in rai. Descrierile lui Andradabell si lui Aura sunt corecte dragi cititori. Vin si eu in sprijinul a ceea ce au spus.
Baietelul meu are doar 1an si 3 luni dar a invatat sa manance mai bine de cand merge la aceasta gradi.
Detalii precum paturi, mobila, pomi,pomuleleti:), garduri, masini...etc pentru mine personal nu sunt atat de importante. Bineinteles conteaza mediul in care sta copilul zilnic dar chiar nu este o problema aici. Noi am cautat un personal iubitor si grijuliu fata de copilasi...o atitudine pozitiva si un zambet dimineata. La Little Angels am gasit chiar si mai mult, cuvinte de alint si dragalasenii de care copilasii au nevoie cand nu sunt cu noi. Eu sunt foarte incantata si multumita. Noi avem doar 1 luna de cand mergem la aceasta gradi si baietelul meu a incetat sa planga din a 3 saptamana, dupa ce il lasam. O mare diferenta fatza de gradinita "de fitze" in care am fost. NOi am gasit ceea ce am cautat! Eu va recomand deasemenea, cu multa caldura aceasta gradinita.
O zi buna tuturor.

#20
alexia28

alexia28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 01 mai 2009 - 11:57

Buna, ma intereseaza si pe mine aceasta gradinita, as avea o intrebare, cu cate luni inainte trebuie sa vorbesti sa fii sigura ca au locuri si ti-l primeste?



Alexia [mamica] de [zana]Natalia Maria 20.02.2008



prietene DC .




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -