Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce filme BUNE ati mai vazut?


199 raspunsuri la acest subiect

#191
lena

lena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 05 februarie 2006 - 16:15

fetelor mi-am luat ieri pentru we The Notebook(daca l-ati laudat asa mult [:D], m-a tentat, deh), sper sa nu-mi dati cu rosii[:D] am plans la unele pasaje, este destul de fierbintel, dar asa mare scofala de capul lui eu una nu am vazut...mi-au placut mai mult rochitele si machiajul de anii 40-50...si pictural este, vezi gastele alea multe pe lac, cand se plimba ei cu barca, dar este destul de usurel[:D]in fine merge asa de we. Mai mult mi-a placut Million Dollar Baby si The Aviator , chiar si Closer...astaseara vad The Interpreter[;)] "One of the biggest curses that can befall man is the loss of the sense of humour" Hospodarske Noviny(un ziar ceh)

#192
gangurici_licurici

gangurici_licurici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 05 februarie 2006 - 22:58

quote:
Originally posted by iren
M-a pus naiba sa ma uit la U Turn aseara, deshi eram sigura ca-l mai vazusem, de fapt ce vazusem io era sfirshitu, da mai bine ramineam doar cu ala, ca filmu-i o maaare porcarie, pacat de numele sonore de care e plin...[*]Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia turbo[majoreta][*]decembriedegetzeii In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Cin' te-o pus?[:D]Am vazut si eu acum vreo 8 ani primele 15 minute, si ma-m lamutir. Daca imi aduc minte era cu JLo, sean Penn, si parca regizat de Oliver Stone, ca de-aia am crezut eu ca e film bun.Ganguriciul

#193
michelle7

michelle7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.151 mesaje

Postat 06 februarie 2006 - 05:49

Pt cine a recomandat I am Sam. Multumesc. Minunat film.( si ce-am mai plaaaans[:D])

#194
MONAI

MONAI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 06 februarie 2006 - 13:27

Gangurici_licurici, ai dreptate[bang]! Memoria mea imi joaca feste mai nou[alcool].

Sa auzim numai de bine.
Mona si [copil] Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

#195
pisicuta si matei

pisicuta si matei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 928 mesaje

Postat 06 februarie 2006 - 22:25

da lena ce am mai plans si eu la Million dollar baby(desi stangeam din dinti sa nu plang) si chiar consider ca isi merita premiile primite.Faceam comparatie si Ray nu e cine stie ce,in schimb actorul principal (Jamie Foxx) chiar interpreteaza foarte bine!! Closer este superb,mai ales scena de la sfarit ( cu pasaportul-nu zic mai mult pt cele care nu au vazut filmul sa nu le stric placerea)-care iti dezvaluie toate ascunzisurile filmului,dar din pacate nu prea merge sa il vezi de doua ori tocmai pentru ca stii totul! The aviator este un film bun,dar DiCaprio cam neconvingator. http://photos.yahoo.com/selfguide1

#196
ingerash

ingerash

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 680 mesaje

Postat 06 februarie 2006 - 23:42

Pisicuta, bine ca ai pomenit da Aviatorul ca nu stiam la ce sa a uit in seara asta. revin maine cu impresiile.
Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie [8**]cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!


#197
catalynaa

catalynaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 206 mesaje

Postat 07 februarie 2006 - 00:40

Am reusit sa vad shi eu The Notebook!Superb film,m-a emotionat...chiar nu ma asteptam...inceputul e chiar plictisitor. [flo] pentru cele care au recomandat filmul...chiar merita vazut! Puternic nu este cel care ii domina pe ceilalti,ci cel care isi stapaneste furia-Lao Tse

#198
pisicuta si matei

pisicuta si matei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 928 mesaje

Postat 07 februarie 2006 - 01:16

ingerash am vrut sa-ti zic ca in mod sigur slujba aia inversata din coloana sonora a lui eyes wide shut e pusa acolo pentru a fi in concsonanta cu partile "pacatoase" ale filmului,dar pentru mine Dumnezeu nu e ortodox(si nici alta religie),asa ca o slujba ortodoxa inversata nu are nici o semnificatie! http://photos.yahoo.com/selfguide1

#199
catalynaa

catalynaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 206 mesaje

Postat 07 februarie 2006 - 01:20

Va astept pe toti shi pe toate la partea a doua a subiectului[recevere]

Puternic nu este cel care ii domina pe ceilalti,ci cel care isi stapaneste furia-Lao Tse

#200
mate

mate

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 268 mesaje

Postat 07 februarie 2006 - 05:38

quote:
Originally posted by iren
M-a pus naiba sa ma uit la U Turn aseara, deshi eram sigura ca-l mai vazusem, de fapt ce vazusem io era sfirshitu, da mai bine ramineam doar cu ala, ca filmu-i o maaare porcarie, pacat de numele sonore de care e plin...[*]Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia turbo[majoreta][*]decembriedegetzeii In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Vezi,d'aia exista diversitate de gusturi....mie U Turn mi s-a parut excelent,super jucat,Billy Bob Thornton e demential,pe Sean Penn il ador in orice rol si...culmea... JLo in cel mai bun rol al ei...Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)ChristinelNew ZealandCine da din coate...departe ajunge...


Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • Am aflat ca sunt insarcinata

    mimi_bella96
    - Astăzi, 09:57

  • dosare

    stefiar
    - Astăzi, 07:19

  • Short list pentru nume

    RoxiMada
    - Ieri, 20:37

  • anuntul sarcinii la job

    Andrevvv
    - Ieri, 19:50

  • Cezariana È™i marea intalnire

    FloreClau
    - Ieri, 13:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -