Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce filme BUNE ati mai vazut?


199 raspunsuri la acest subiect

#171
catalynaa

catalynaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 206 mesaje

Postat 31 ianuarie 2006 - 23:23

quote:
Originally posted by alayna
quote:
Originally posted by catalynaa
quote:
Originally posted by michelle7
[quote]Originally posted by catalynaaMai la recomandarea ta am luat filmul . E la fel de prost ca si Guess Who tot cu Ashton. Unde dumnezeu e comedia ca eu n-am reusit sa vcad decat 20 de minute[:D] Filmul a primit 2,6 puncte din 10 si puteti sa vedeti aici parerea criticilor despre filmUnul dintre critici a spus " filmul e la fel de comic ca si Ebola doar ca dureaza de trei ori mai mult " [:D][:D][:D]
Mai,ce conteaza cate puncte a primit filmul?Si daca mie mi-a placut la nebunie nu inseamna ca e musai sa-ti placa si tie.Iote domne' acuma nu mai poci face o recomandare ca au spus criticii ca "e la fel de comic ca si Ebola"[xx(]
Am vazut ambele filme,pot sa zic ca mi-au placut destul de mult,mai ales Guess Who.Gusturile nu se discuta,si ce daca a primit putine puncte?Chia il recomand,pe mine m-a bine dispus[cool]Aaa,am vazut si Just Married ,tot cu Ashton si mi-a placut [:D][flo]
Ma bucur ca ti-a placut!Si pe mine m-a binedispus..chiar eram intr-o pasa proasta.Asa cum ai spus si tu fiecare cu ccc gusturile lui.Michelle imi pare rau daca te-am suparat,nu asta a fost intentia mea![flo]Puternic nu este cel care ii domina pe ceilalti,ci cel care isi stapaneste furia-Lao Tse

#172
liris

liris

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.081 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 01:52

daca aveti in jur de 30[alcool], am vazut "13 going on 30". cu citeva morale ... dar totsui film usurel, de duminica dupa-amiaza. a...si "Family Stone", se vrea film de Craciun, dar pe mine m-a facut sa pling ...

#173
michelle7

michelle7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.151 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 02:56

cum e Family Stone? merita vazut?

#174
angelina

angelina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 13:35

Michelle, The Family Stone este o combinatie intre comedie-drama-dragoste, de aceea se simte un pic de tristete...dar in final este un film optimist, ceea ce este important! Mie mi-a placut foarte mult si recomand vizionarea mai departe. Nu vreau sa spun povestea ca nu mai are farmec... Eu am luat un pic mai in serios filmul (de altfel asa fac mai cu toate) si m-am identificat oarecum cu personajul principal. In timp ce restul se amuza, desi intelegeam si eu situatiile comice, eu aveam mai degraba un sentiment de compasiune pt personaj. Esenta as spune eu este despre cum te simti cand esti outsider-ul si mai ales, de ce suntem priviti asa....iar finalul spune ca "fiecare oala are capacul ei". Eu l-as mai vedea inca odata si inca odata. Mi-a placut la nebunie...imi aminteste oarecum de Bridget Jones[:(] Dar, depinde foarte mult de persoana si de gusturi....desi celelalte persoane la care am recomandat vizionarea au fost foarte incantate. Un lucru este cert, este un film pentru fete, baietii sunt "prea din topor"[:D] ca sa se lase sensibilizati! Al meu a ras in continuu, iar eu m-am suparat pe el si i-am dat in continuu bobarnace[:D][:D] "Our doubts are traitors, and make us lose the good we oft might win by fearing to attempt." -William Shakespeare

#175
liris

liris

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.081 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 13:40

mie mi-a placut. si da si eu m-am simtit in unele momente identificata... fara a intra in detalii, Sarah Parker merge de Craciun sa cunoasca familia logodnicului ei (tipul care a jucat in "My Best Friend's Wedding"). E stressata sarmana si are de ce. Familia, ciudatica rau, se poarta urit cu ea, argumentind ca din cauza ca cei doi nu se portivesc, ca e clar de la o posta, dar mie mi se pare ca e un argument jalnic, fiecare are dreptul de a alege pe cine vrea, potrivit sau nu si mai ales fiecare om trebuie respectat, si nicidecum calcat in picioare. Meredith (J. Parker) plinge si sufera mult. finalul e un pic cioplit, dar overall este un film dragut dupa parerea mea.

#176
angelina

angelina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 13:46

Thirty, flirty and thriving!!![:D] - 13 going on 30 filmul este dragut...este penrtu cei care sunt mai copilarosi.....cum a mai spus cineva aici, un film usor pt o dupa-amiaza de Duminica. Mie imi placea de Jennifer Garner inca de cand juca in ALIAS. "Our doubts are traitors, and make us lose the good we oft might win by fearing to attempt." -William Shakespeare

#177
angelina

angelina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 14:03

Liris....asa e!!! Am uitat...joaca tipul din My Best Friend's Wedding - Dermot Mulroney.....yamy[cool]!!! Cand am mers la cinema nu stiam ca joaca si el si cand l-am vazut pe ecran mmmmmmmmm[olala][pofta]! Eu nu gasesc familia ciudata si nici tipa nu e ciudata, ci pur si simplu sunt oameni diferiti, cu educatii foarte diferite. Membrii familiei sunt mai libertini in gandire, mistocari, non-conformisti, deschisi, iar Meredith este o tipa conservatoare, un pic pudica, disciplinata, tine la principiile de traditie veche si foarte stricta cu ea insasi. De aici rezulta conflictul situatiei. "Our doubts are traitors, and make us lose the good we oft might win by fearing to attempt." -William Shakespeare

#178
liris

liris

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.081 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 14:13

mie ce nu mi-a placut in film e felul cum arata j. Parker. e slaba moarta si-si tine si parul in coc, ceea ce-i scoate si mai tare in evidenta fata enorma. gustul meu , desigur... si asta nu se poate negocia[:D]. si mai joaca , in rol de sora de logodnic de Meredith, tipa din "Notebook", mmm frumoasa femeie.

#179
angelina

angelina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 14:43

Liris, ai dreptate! Arata jalnic....o face si mai batrana cocul ala si faptul ca e atat de slaba! Dar se potriveste cu rolul ei! "Our doubts are traitors, and make us lose the good we oft might win by fearing to attempt." -William Shakespeare

#180
Hanuska

Hanuska

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 22:31

filmele lui Quentin Tarantino sunt super. Pulp Fiction e preferatul meu.


Panic Questions

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

Last Blogs

  • Momentul potrivit

    BiancaBade
    - Astăzi, 12:58

  • Loviturile lui bebe

    DeeliaElena
    - Astăzi, 12:42

  • Alarma falsa

    E241298
    - Astăzi, 09:47

  • Sexul bebelusului

    ElenaN96
    - Astăzi, 07:39

  • Ziua cea mare

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 06:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -