Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce filme BUNE ati mai vazut?


199 raspunsuri la acest subiect

#181
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 01 februarie 2006 - 23:15

quote:
Originally posted by Hanuska
filmele lui Quentin Tarantino sunt super.Pulp Fiction e preferatul meu.
Shi mie-mi plac, Kill Bill a fost haios foc [:D], acu am pus mina pe Reservoire dogs, da am auzit ca-i [soc] rau![*]Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia turbo[majoreta][*]decembriedegetzeii In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

#182
ingerash

ingerash

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 680 mesaje

Postat 03 februarie 2006 - 00:34

intreba cineva de Amelie, da uite ca am uitat cine [bang]. intr-un sfarsit am reusit sa-l vad ca tot timpul cand ma puneam sa ma uit intervenea ceva [bang] mi s-a parut SUPER, e foarte vesel, haios, iti da o stare de bine dispozitie si actrita mi-a placut foarte mult, mi se pare ca are niste trasaturi fizice foarte frumoase [:)]
Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie [8**]cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!


#183
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 03 februarie 2006 - 00:46

Am shi io Amelie, l-am primit cadou de ziua mea, da-i numa in germana shi franceza, cre c-o sa combin scrisu francez shi vorbitu german, sau invers, mai exersez [:D]

[*]Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia turbo[majoreta][*]
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.



#184
alayna

alayna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.094 mesaje

Postat 03 februarie 2006 - 22:10

Astazi am vazut "Deuce Bigalow: European Gigolo " A fost bun. [:D]

#185
ingerash

ingerash

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 680 mesaje

Postat 04 februarie 2006 - 02:26

quote:
Originally posted by iren
Am shi io Amelie, l-am primit cadou de ziua mea, da-i numa in germana shi franceza, cre c-o sa combin scrisu francez shi vorbitu german, sau invers, mai exersez [:D][*]Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia turbo[majoreta][*]decembriedegetzeii In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
uite, eu nu pot sa vad un film decat in limba lui originala, altfel [bang], nu stiu de ce... probabil asa m-am obisnuit de mica, asa am invatat engleza... nu-mi place sa fie dublat filmul, poa' sa fie si-n chineza da sa aud eu asa cum e realitatea [:D]
Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie [8**]cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!


#186
MONAI

MONAI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 04 februarie 2006 - 12:13

Am vazut ieri Beyond Borders, cu Angelina Jolie si Teri Polo(pe care-l stiam din Ispita unde a jucat cu Julia Roberts). Mi-a placut nu atat povestea de dragoste cat toate acele aspecte ale vietii din alte parti ale lumii. Greu traiesc unii oameni si mi se pare trist si nedrept ca se intampla asa[flo].

Sa auzim numai de bine.
Mona si [copil] Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

#187
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 04 februarie 2006 - 17:39

va recomand si eu doua filme care mi se par de mare exceptie: The Taste of Cherry si Black Orpheus. primul e iranian si facut in cel mai pur spirit realist, cu o poveste stranie si cu un sfarsit derutant - nu spun mai mult, sa nu va stric placerea daca il vedeti. iar al doilea e brazilian (facut de un francez, Marcel Camus). Black Orpheus e la polul opus fata de City of God -pentru cine l-a vazut- in perspectiva asupra saraciei, care aici e mitizata si ridicata in slavi. ma rog, regizorul e stangist, dar asta nu stirbeste cu nimic din valoarea filmului - un remake al mitului despre orfeu si euridice in timpul carnavalului de la Rio, pe ritm de bossa nova.

#188
gangurici_licurici

gangurici_licurici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 04 februarie 2006 - 22:41

Mona, si in Beyond Borders si in Ispita a jucat Clive Owen, Teri Polo e gagica[:D]. SI mie mi-au placuit amandoua, dar Ispita mai mult (cred ca am mai zis de vreo 2 ori).
Eu am vazut Dogville aseara, daca l-a mai vazut cineva poate facem "schimb de impresii" ca eu ma cert cu sotul de aseara pe marginea filmului.

Ganguriciul

#189
ingerash

ingerash

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 680 mesaje

Postat 05 februarie 2006 - 00:51

am vazut si eu Ispita, dar pe nu prea mi-a placut desi toata lumea e super incantata, nu stiu dar pe mine nu m-a atins...
Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie [8**]cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!


#190
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 05 februarie 2006 - 16:08

M-a pus naiba sa ma uit la U Turn aseara, deshi eram sigura ca-l mai vazusem, de fapt ce vazusem io era sfirshitu, da mai bine ramineam doar cu ala, ca filmu-i o maaare porcarie, pacat de numele sonore de care e plin...

[*]Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia turbo[majoreta][*]
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.




Panic Questions

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

Last Blogs

  • SfârÈ™itul trimestrului 2

    DeeliaElena
    - Astăzi, 12:44

  • Amalia mea draga,

    alinaochianu
    - Astăzi, 00:28

  • Nasi de botez si Trimestrul 3

    RoxiMada
    - Ieri, 22:06

  • Cum am aflat de sarcină

    Hera128
    - Ieri, 22:05

  • Sarcină

    teg
    - Ieri, 19:00

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -