Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gradinita JUST 4 KIDS


66 raspunsuri la acest subiect

#51
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 15 septembrie 2009 - 18:16

Colleen , ce mai faci/ piticul tau cum este?mai plange?
a mea a cazut ieri cam rau de pe mingie si sa lovit destul de rau la fata , chiar are imprimat in frunte covorul din curte...a fost un accident, mi-e mi-a cazut cu mine de mana sasaptamana trecut si sa lovit mai rau, tot in frunte , ia dat si sangele...nu ma pot lua de mis ...stiu ce inseamna o fractiune de secunda....
in rest...am profitat de ultimile reduceri si am luat muuulte.....[:D]
acum sunt in cautare de pantalonasi de"pipi", chiar azi vb cu ramona sa incercam sa o tinem si la gradi fara pampers , nu are rost sa o tin eu ac asa in chilotei si acolo sai puna pampers...nu fac nimic asa si trebuie sa scapam de el pana vine frigul sa nu stea uda iarna .
cum il cheama pe baietelul taui?
mai poarta pampers?

------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

#52
Colleen

Colleen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 15 septembrie 2009 - 20:26

Da, inca mai mataie dimineata. Si al meu a trecut printr-o experienta asemanantoare saptamana trecuta, a sarit cu mingea gonflabila si s-a julit la nas. Bine ca n-a plans, el nici acasa nu plange cand se loveste sau cade. Astia sunt copiii, mai cad, se mai lovesc, si noi am fost la fel. Inca mai poarta pampers, noi n-am vorbit inca despre asta cu missy si cu Ramona, dar o sa vorbim cat de curand. Azi i-a zambit educatoarei cand a ajuns la gradi si s-a bucurat cand a ajuns tati sa-l ia, n-a mai matait ca de obicei. E un semn bun, sper...

#53
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 16 septembrie 2009 - 17:11

daca a ras la miss este clar un semn bun....asa a fost si cu a mea
deacum va fi din ce in ce mai bine...
eu am vb cu Ramona de pampers si am inceput de azi operatiunea "lichidarea pampersului":) , am dus pantaloni si chilotei cu bratul , si incaltaminte de gradi vreo 3 perechi..te tin la curent cu ce se intampla
vb cu Ramona din timp , sa nu stea copilul ud cand este frig...intelegi ce vreau sa spun....


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

#54
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 18 septembrie 2009 - 12:45

nu mai are nimeni copilasul la aceasta gradi?...
haideti sa ne impartasim experienta de acolo!!!
ce nemultumiri aveti? cum sau adaptat puiuti vostri acolo?
ceva pareri?

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

#55
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 24 septembrie 2009 - 23:28

fetelor unde sunteti?
colleen - ce-ti mai face puilui?

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

#56
Colleen

Colleen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 25 septembrie 2009 - 23:24

Puiul meu e bine, chiar daca mai plange putin dimineata, cand ne ducem sa-l luam e chiar f. bucuros (ieri, cand ne-a vazut intrand pe poarta, a inceput sa strige "ieeeee!!!", razand). Cu operatiunea "chilotelul" mai asteptam, el inca nu spune cand face, si ar fi destul de neplacut sa iau acasa zilnic pantaloni "mirositori"[:D]. Nu e nici o graba, oricum.

#57
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 02 octombrie 2009 - 19:02


Colleen , ce iti mai face puiutul?
noi suntem in plina desfasurare cu operatiunea pampersul [:D] si merge foarte bine
eu acasa nu-i mai pun decat noaptea la somn si am vazut ca nici la gradi nu-i mai pune ,
chiar azi dimineata in masina terorista mea a inceput sa tipe cat o tin plamani ca ea face kakaaaaaaaa ....eram pe banda 3 pe vacarasti , nu stiu cum am ajuns pe prima banda , am urcat cu masina pe trotuar ,am dat-o jost din masina si doar ce am apucat sa-i dau jos chiloteii ca a si facut pipi [:D] super
poate isi mentine obiceiul
am fost anuntata si intrebata in acelasi timp daca participam la serbarea din decembrie . se tine la palatul copiilor ,parca am inteles
trebuie sa gasesc o rochita alb cu rosu , asa va fi costumatia.
voi ce faceti ...participati?

--------------------------------------------------------------------




Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

#58
Colleen

Colleen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 03 octombrie 2009 - 11:03

Da, participam si noi, o sa vorbesc luni mai multe cu educatoarea. Am inteles ca baieteii vor fi imbracati in alb...de-abia astept!

#59
Mimihoo

Mimihoo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.046 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 11:36

buna dimineata,



Eu as vrea sa-mi dau fetita din aprilie la aceastra gradinita. Am citit tot ce-ati scris si va multumesc ca ati facut-o.



Am citit ce-a scris Vivela, si as vrea sa va intreb, ati observat imbunatatiri in vocabularul copiilor? sau in comportamentul lor, in general?



Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)

sesiune foto studio 2

poze Sofia

jurnalul Sofiei

Flickr



#60
MACARIE

MACARIE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 13:37

Mimihoo, am sa iti raspund eu ca o am pe fetita din vara anului trecut acolo si sunt extrem de multumita....
imbunatatiri in vocabular ?! Xenia are 2 ani si stie toate poieziile si cantecele pe care le stiam eu la 5 ani...este adevarat ca am mai invatat-o si eu acasa dar foarte multe stie de la gradi ...
in legatura cu comportamentul ...cred ca ai resfata prea mult...este bine dar este si rau ....in rest este bine...mancare buna , personal bun.
super excursi in afara orasului.
probleme ai sa gasesti la toate gradinitele ,mai mari sau mai mici ,dar trebuie sa urmaresti copilul(dupa cele 2 saptamani de acomodare) daca se duce cu placere la gradi , atunci stai linistita.
Xenia nici la ravedere nu-si ia de la mine dimineata, o ia de doamna de mana si pleaca in clasa..
iti recomand gradinita.
daca vrei sa mai sti ceva intreaba-ma

---------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -