Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

sunt indragostita!


139 raspunsuri la acest subiect

#31
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 16:13

e foarte bine ca stii sa directionezi fluturii si sa-i dictezi inimii, te invidiez pentru chestia asta, e chiar super tare... si zau asa nu ti s-a intamplat niciodata in viata chestii de genul 'beyond your control"?

#32
adelle6

adelle6

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 16:14

Ruxita,

Doar tu cunosti tot adevarut , tot ce se-ntampla in familia ta . Restul forumistelor iti vor raspunde mai ales dupa ideile de principiu : esti casatorita , vezi-ti de casa. Ati poti activa PM-ul ? Ti-as fi spus eu mai multe ...Pana una alta , uita-te la subiectul deschis de mine . Vei gasi acolo poate cateva rasp la framantarile tale....

Si analizeza singura toate datele problemei !

#33
Guestus

Guestus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.560 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 16:21

Cred ca cele la care nu au venit fluturii niciodata sint cele contra aici. [:D]
e...dar e matematica aici...daca nu vine fluturele la ele vine la sotul de acasa [:D] ..undeva tot vine el.

#34
Bebe Beca

Bebe Beca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.907 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 16:23

Citat:
citat din mesajul lui Contrapunct

da-i incolo de fluturi, ca nu-s chiar de capul lor! cum se face ca la unii zboara fluturii nestingheriti in toate directiile si la altii nici urma de fluturi?

O fi chestiune de noroc...[:D] Parerea mea este ca, daca e sa te loveasca amorul, te loveste... Si atunci e mai greu sa scoti camasa. Si, ca si la atatea subiecte asemanatoare... este clar ca nu-i este bine, atata vreme cat s-a indragostit de altcineva.
Acum, daca tu crezi, Ruxita, ca merita efortul sotul tau, poti lucra sa-ti redirectionezi emotiile catre el. Cere timp si ajutor specializat. Dar, oricum, parerea mea este ca ar trebui sa mai lasi putin timp sa treaca peste fluturasi, sa vezi daca nu cumva se linistesc. Si a fost doar o alarma falsa.

Ioana [gravi] 15+ si [zana] Rebeca

http://community.web...user/bebeca2004
http://community.web.../user/Berecutza
http://community.web...m/user/bebebeca





#35
Guestus

Guestus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.560 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 16:31

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

e foarte bine ca stii sa directionezi fluturii si sa-i dictezi inimii, te invidiez pentru chestia asta, e chiar super tare... si zau asa nu ti s-a intamplat niciodata in viata chestii de genul 'beyond your control"?


ti-ai gasit sa gaseasca ele chestii pe traseul job-casa-piata-manechiura-pedichiura [:D]..si asta nu ca nu ar vrea [:D]

#36
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 16:42

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

si am impresia ca doar pe acest forum pot sa strig in gura mare c-asi fi indragostita, pentru ca in rest...




Cine ti-a spus o asemenea enormitate? [:D]



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.


#37
IonescuOana

IonescuOana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 16:44

Da mai dragilor aveti dreptate ca stiu si eu cum e cu fluturashii si cred ca multe dintre noi stim, da' pe la 20 de ani sunt chiar okay, insa pe la 30 eu una ma gandeam ceva mai bine daca zboara fluturii la mine sau ii trimit la alta[:D] ca nici sa-mi pierd vrabia din mana pe cioara de pe gard nu prea-mi convenea[:D]
Acum serios[:I]
Ruxitza am avut un coleg care avea devize de genul "sunt barbat, nu refuz nimic pt. ca femeile vin singure la mine, nu-i nevoie sa le caut eu". Stia exact ce trebuie sa faca pentru a flata o femeie(avea si vreo 35 de ani ce-i drept). Asa ca omu' zbura bine-mersi din floare-n floare, strigand sus si tare ca el n-are nici o obligatie. Si adevarul e ca erau si destule femei chiar maritate care-i cadeau in "plasa". Si sa nu crezi ca le facea curte explicit, cu flori sau declaratii, ci doar prindea cate un moment oportun cand baga o replica sau vreun gest de se gandea saraca fata o saptamana seara si dimineata numai la el. Iar el crezi ca suferea cumva la fel ca ele? NU.......domnul se distra, facea noi cuceriri in timpul asta si apoi le contabiliza pe toate[:D], ba uneori mai facea si comentarii[:-@]

Revenind, sa se culce cu tine nu i-ar fi greu deloc, chiar din contra. Insa ai pus in balanta beneficiile pe care le-ai avea in afara de culcat? Ati discutat vreodata despre viitor, despre relatia dintre voi, macar stii ca si-ar dori o relatie cu tine? Oamenii care se iubesc discuta lucrurile astea, nu evita subiectul.

Deci, parerea mea este ca raspunsul despre ce trebuie sa faci in continuare se afla doar la tine, cantarind bine ce castigi si ce pierzi...multa liniste sufleteasca iti doresc[flo]


O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!

#38
kokiy

kokiy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.365 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 16:49

Daca tot ai ajuns in stadiul asta [pofta] eu zic sa-ti satisfaci poftele ... decat sa stai pe urma o viata sa te intrebi "ce-ar fi fost daca?" mai bine incearca [:D]... ai grija totusi la problemele care vor aparea:

- s-ar putea sa nu-ti placa,iar prietenul te va santaja

- daca afla sotul s-ar putea sa nu te ierte si ramai cu fundu'n balta

- s-ar putea sa-ti placa [:D] ,iar prietenul sa nu te mai bage in seama pe urma [q]

.

.

.

cred ca mai sunt multe de analizat,asa ca fa-ti o lista si pune-ti in balanta toate argumentele pro si contra si vezi unde-ti da cu plus [:D]



Acu' nu te supara pe mine ca io-s mai a[drac],da' pe actualul sot de ce l-ai luat? ...sa faca teme cu ala micu [:D] sau partea materiala ti-a declansat fluturi la momentul respectiv ...



Petitie LA REDOUTE

Iulia, mami de [zana]Claudia (12.12.01) si [bonjovi]Razvan (08.06.07)

#39
Alinutza1979

Alinutza1979

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 16:51

kokiy [:D]

#40
Guestus

Guestus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.560 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 16:51

Citat:
citat din mesajul lui IonescuOana
Revenind, sa se culce cu tine nu i-ar fi greu deloc, chiar din contra.


aiurea...uite cazuri mai jos.
ce vrei...sa divorteze si apoi sa-si de seama de belea...sau sa-i arate inainte EL ce poate?
oricum nimic nu mai este sigur in ziua de azi [:D]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -