Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

sunt indragostita!


139 raspunsuri la acest subiect

#131
IonescuOana

IonescuOana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 03:34

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

ca tot se facu atata vorbire de fluturii mei - fluturi eufemistic spus, a fot un orgasm in toata regula ... la servici pe scaun in timp ce faceam niste calcule si ascultam o bucata muzicala trimisa de el si evident gandindu-ma la el... i-am scris sa nu-mi mai trimita mesaje si ca nu mai am chef de jocuri... acum e toata lumea fericita?


Ruxita,
NU, Nu sunt fericita ca suferi, Nu sunt fericita ca i-ai scris sa nu-ti mai trimita mesaje, Nu sunt fericita pentru ce-ti face acest om, NU sunt fericita ca exista mitocani pe lume si ...Nu sunt fericita ca unele femei sufera mai mult decat ar fi normal...Insa sunt realitati pe care nu le putem schimba. Sunt alaturi de tine, te inteleg si stiu ca ti-e greu sa faci ce ai facut, din ratiune. Te apreciez si ca ai scris aici cerand ajutorul, pentru ca daca n-ai fi vrut ajutor, nu scriai.
Cred ca problema ta nu e faptul ca esti casatorita, si ca stai sub "acoperisul" sotului.Sau poate prea putin. Problema de fapt e alta: acest "asociat" se joaca cu psihicul tau si te tine in sah, satisfacandu-si el orgoliul de barbat-crai. Tie nu iti da nici o certitudine, se joaca doar cu tine aruncandu-ti tie pisica moarta ca sa nu aiba el nici o responsabilitate. Daca ar avea putina constiinta si respect pentru persoana ta, nu te-ar mai juca pe degete dupa cum canta el, ci ar gandi exact cum zice cantecul lui qsar: nu ma pot gandi la tine, esti sotia prietenului meu...
E posibil si ce zic fetele mai sus, ca cei doi asociati ar fi intelesi ca sa-ti testeze fidelitatea...s-au mai vazut cazuri, nu e nici primul nici ultimul.
Sau mai e posibil inca ceva: la intalnirile lor de firma care se continua foarte des la un pahar de bere isi mai spune al tau sot cate-un of de pe-acasa, iar "dansul" a doua zi vine pregatit cu arsenalul de mesaje, stiind care sunt problemele si ca e momentul sa "actioneze"...
In oricare din cele doua situatii, e un mare nesimtit - iti dai seama cat poate sa se bazeze sotul tau pe el in firma daca ii vrajeste nevasta cum s-a intors cu spatele.
Cred ca ai facut bine ce ai facut, cerandu-i sa renunte la "jocuri". Si nu uita: nu sunt fericita ca ti-e greu, te inteleg si te sustin[flo]
Insa peste ceva timp iti vei da seama ca ai procedat corect, te vei simti ca si cand te-ai fi eliberat de o corvoada.
Multa liniste iti doresc[pup]

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!

#132
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 11:46

qsar exista si varianta in romana cantata de alexandru jula.[flo] superba melodia, pacat ca in realitatea zilei de azi... e doar muzica.
oricum mie imi place foarte mult ca in momentul in care cineva vine si pune ca sotul se maturbeaza toata lumea indeamna la divort ca e inselaciune, daca o sotie vine si spune ca are orgasme mentale si nu gandindu-se la sot, atunci e ok sunt doar fluturasi care nu trebuiesc ucisi. ce bine ca sunt femeie ...[:D], ma duc sa imi pun un cantecel.

#133
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 12:11

irina,normal ca fluturasii nu trebuiesc ucisi...ar fi pacat [:D]
in ziua de zi,cu poluare asta, greu se mai gasesc fluturasi....iar stresul omoara din fase orgasmele mentale[alcool]
probleme e alta, "mediul"...
ori e artificial,ori e "denaturat",ori un dezastru ecologic [:)]
nu stim sa protejam mediul[alcool]

Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
__________________________________________
Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!


#134
blue eyes

blue eyes

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.720 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 13:15

Toate ca toate, lasati fluturasii in pace! Nu-i mai fugariti atata, ca si asa au devenit "specie rara"! [q]



Cantecul cu pricina o fost sigur aista[pofta]



Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!

Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!

Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!




#135
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 13:32

Sunteti insensibile si Ruxita a fugit![:D]


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.



#136
oana1177

oana1177

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 14:05

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Sunteti insensibile si Ruxita a fugit![:D]


Gabriela



eram sigura ca vei deveni trista pt ca inca nu ti s-a terminat punga de seminte iar autoarea "a disparut";
cum era cu diplomele tale? rusinica...

#137
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 14:10

Citat:
citat din mesajul lui oana1177

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Sunteti insensibile si Ruxita a fugit![:D]


Gabriela



eram sigura ca vei deveni trista pt ca inca nu ti s-a terminat punga de seminte iar autoarea "a disparut";
cum era cu diplomele tale? rusinica...




a "vorbit " si "Ion" ca si el e om[alcool]


Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.



#138
ernestine

ernestine

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 126 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 16:47

Ruxita ,draga eu te am avertizat.NU asta e locul unde sa ti strigi iubirea.PROBABIL a ai invenat povestea cu efuzul jocurilor,pentru ca mule dintre cele careau postat asta auvrut a auda.Eu nu spun ca e bine ce faci,si nici nu te po incuraja,insa am senzatia ca te inteleg mai bine,decat multe.Spre deosebire de sotul tau,sotul meu a facut tot posibilul,sa ma determine sa mi caut iubirea in alta parte.De la alcool in exces,indiferenta totala si neimplicarea in nimic ce tinea de copil sau de casa.Si cu toate astea am tras speranta ca va fii bine.Am un copil si am vrut sa aiba si mama si tata.In toti acesti ani am fost curtata defoartemulti barbatii,iar eu nici macar nu i am vazut.Pana intr o zii,cand paharul a dat pe afara.Am ridicat ochii din pamant si am avut norocul sa ntalnesc un om minunat.Iubesc si sunt iubita,de alt barbat.Sotul meu in clipa cand a simtit ca ma pierde,a incercat sa repare greselile facute.Insa din inima mea nu le poate sterge.Si cu toate astea,incerc sa ma multumesc cu franturi de fericire.Exista un om care i mi poarta de grija,care mi este alaturi in dificilele momente prin care trec,care ma sustine in meseria mea si mai important decat toate,ma iubeste.Fiecare dintre noi avem copii.Este o intelegere tacita intre noi,sa nu schimbam lucrurile,de dragul copiilor care sunt fericiti asa cum sunt acum.Nu putem sa le stricam lor viata,ca sa fim noi fericiti.Daca vom reusii sau nu sa ne multumim doar cu atat nu stiu.Stiu ca mi am intalnit sufletul pereche.indiferent ce se va intampla,sunt fericita pentru ca am avut sansa sa traiesc o poveste de iubire,adevarata.Acum stiu cum trebuie sa fie si pot sa le spun si altora,daca vor sa afle.

#139
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 20:00

ernestine,de fapt tu voiai sa ne spui ce mai faci?[:D]
ma bucur ca esti bine,sincer...
numai vezi ca toata astea nu pot fi tinute ascunse o vesnicie![alcool]
apoi cred ca nu are legatura una cu alta...pt.ca "eroina" de aici inca nu a trecut de faza de fluturasi....



Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
__________________________________________
Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!


#140
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 15 noiembrie 2008 - 20:11

Subiect deviat.



Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / Video

Pagina legislativa


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -