Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

sunt indragostita!


139 raspunsuri la acest subiect

#11
anisiap

anisiap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 13:40

prea multa sinceritate strica[:-@]

http://good-times.we...times&start=132

#12
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 13:43

calmeaza-te si nu mai face nimic aiurea.

", 3 saptamani va fi cam greu, dar in final iti va trece.

intre timp, petrece cat mai mult timp cu sotul tau.

Atractia fatta de alte persoane la un moment dat e cat se poate de normala, fiecare om are ceva interesant si care rezponeaza cu tine la un moment dat.

insa limiteaza-te la a privi situatia mai detasat, da, ai niste fluturi in stomac, e normal sa se mai intampe asa ceva, mici probleme exista in fiecare casnicie, e firesc sa ai momente vulnerabilitate.

Dar fii matura si p[reste-te.

Peste 3 luni iti vei aminti cu jena de momentele astea.



____________



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

______________



Sabina, [hippi] Sofia Galagia si [yum] bb Gheo
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.




#13
ernestine

ernestine

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 126 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 13:52

GRESITA impresia ca pe acest forum trebuie sa strigi ca esti indragostita.Casnicia mea e plina de probleme,am trecut prin multe si inca mai trec,dar sunt mai multe motive pentru care nu pot iesii din aceasta casnicie.In urma cu 6 luni ,am cunoscut pe cineva.Eram atat de incantata si asa cum spui si tu am strigat pe acest forum ,in gura mare.Marea majorotate m au luat cu pietre si m au trimis la pshiholog ,pentru ca au gasit alte postarii in care descriam pasaje din casnicia mea.Putini pot intelege ca desii la inceputul anului eram pe punctul de a vea un copil,i mi sustineam sotul care trecea printr un moment greu,cateva luni mai tarziu ma intalneam cu alt barbat.E greu de imaginat ca paharul se poate umple,cu un simplu gest,chiar si dupa 11 ani de casnicie.Au incercat sa l puna intr o situatie deloc favorabila ,pe cel pe care il cunoscusem,si iata ca dupa 6 luni,pot sa spun pe deplin convinsa ,ca nimeni nu ma iubit asa cum ma iubeste el si ca este cel mai minunat om pe care l am cunoscut,ca inteleg acum ce inseamna suflete pereche,ca stiu acum ce ar trebui sa simta o femeie implinita sexual,ca simt acum ce inseamna sa fii iubita,adorata,ocrotita si respectata.Pentru prima oara dupa multi ani,simt din nou ca traiesc.Chiar daca maine se sfarsii,sunt fericita de alegerea pe care am facut o ,acum stiu cuma ar fii trebuit sa fie.Nu cred ca vei avea parte de incurajari si nici de prea multa intelegere,insa sfatul meu este sa nu eziti sa fii fericita.

#14
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 14:04

sunt cat se poate de calma (in exterior)... nu s-a intamplat nimic in acea camera de hotel, nici dupa cina romantica din restaurant la lumanari, nici dupa plimbarea de dupa miezul noptii, nici in pauze, nici dupa program, nici in lift, nici in masina, nici dupa berea consumata, poate doar in gandurile noastre (cu siguranta! cuvantul "sex" a fost pomenit de n-spe ori).
Dar cred ca tocmai in felul asta 'ajutam" pasiunea sa creasca ... nemanifestata, refulata mereu, negata si blamata...

#15
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 14:32

Ernestine, daca la tine a mers nu inseamna ca e la fel pentru toata lumea.



Ruxita, eu te sfatuiesc sa nu faci niciun pas gresit, sa te aduni, sa te gandesti, sa cantaresti lucrurile si sa nu actionezi decat daca esti absolut sigura. Sa stii ca din afara totul pare f frumos, la inceput toti se poarta impecabil si par adevarati domni, dar apoi isi arata fata. Nu stiu, se intampla deseori asa... Mi-e teama pentru tine... Mi-e ca renunti la familie si nu te alegi decat cu o noapte de amor... Iar eu nu cred ca merita...



Ma repet, cantareste bine si nu te lasa dusa de val...



Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)



poze








Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

#16
Alinutza1979

Alinutza1979

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 15:06

Urat din partea lui sa se dea la nevasta asociatului! [:D]

nu prea prezinta incredere!


#17
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 15:07

numeioana, e un pic mai complicat de atat- am un pact cu sotul - 'ai calcat stramb - spune!" probabilitatea de a mai ramane impreuna dupa e de 1%, rezerva de 1% fiind pentru eventualele discutii despre daca mai are rost sa continuam - am facut aceasta figura o data inainte de casatorie, nu cred ca ar mai avea chef de senzatii tari din nou. deci mai mult ca siguram - imi pierd sotul - de aici un miraculos conflict sfasietor interior - conteaza sa fiu fericita, conteaza sa am un acoperis de-asupra capului? hm? lucruri complicate si grele in balanta...

#18
EllaX

EllaX

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 15:08

Enestine, diferenta intre situatia ta si a Ruxitei este ca tu nu aveai copil. E mult mai usor sa risti, atunci cand deciziile tale nu afecteaza dramatic viata niciunei persoane pe care o iubesti ca pe sufletul tau.

Evident, as putea comenta ca deciziile Ruxitei il afecteaza pe sot. Daca totul este in regula in casnicia lor, daca exista comunicare, tandrete, sex, atunci Ruxita este, dupa mine, o egoista si o imatura. Daca este asa cum a spus ea - adica o cooperare prieteneasca si nimic mai mult, o inteleg. Din pacate, un barbat bun, dar cu care nu mai formezi de mult un cuplu, nu este decat un partener de crescut copilul si de platit facturi. Viata e mai usoara si asa, dar nu e suficient de... viata.

Ruxita, tu stii ce este la tine acasa, cat ne-ai spus si cat nu. Tu stii ce vrei mai mult in viata si cat esti dispusa sa risti. E posibil ca sentimentele tale de acum sa fie reale. Ma gandesc ca reale au fost si cele pentru actualul tau sot, odata... Tu stii. Cred ca forumul poate mai degraba sa te ajute ca un prieten care te asculta. Degeaba iti spun eu ca ar fi cinstit sa discuti cu sotul tau, sa vezi daca puteti repara ceva. Degeaba iti spun ca relatia cu "El" cel nou e frumoasa si pentru ca e interzisa, si pentru ca nu trebuie sa spalati vase, sa faceti mancare, sa ajutati copilul la toate cele, sa platiti facturi, sa va pierdeti pe voi in problemele zilnice. Tu cu "El" va vedeti si va simtiti doar pe voi doi. E ca pe vremuri, asa-i? Dar tu nu mai esti cea de pe vremuri, singura si fara responsabilitati. Oricum, tu stii cat se vede zilnic, la tine in casa, din neimplinirile tale ca femeie. Cat vede copilul tau. Cat si ce invata ca despre casatorie si cuplu, de la tine si sotul tau. Cantaritul si decizia iti apartin.



#19
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 15:14

alinutza, nimeni nu s-a dat la nimeni... deocamdata, initiativa chiar ca-mi apartine, el mi-a dat de inteles doar ca nu o sa ma refuze, daca eventual ii sar in brate...sau cine stie, o fi intr-atat de bleg incat sa-mi zica 'pas?" - din toata povestea aceasta nu mi-am dat seama prea bine de intentiile lui - din manifestari par a fi din cele mai frumoase, dar explicit nu a zis nimic!

#20
EllaX

EllaX

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 14 noiembrie 2008 - 15:23

Acum vad ce a postat Ruxita, in timp ce scriam eu. Amanuntul cu inselatul inainte de casatorie nu-mi place deloc! Ruxita draga, cum am zis, numai tu stii ce-i in casa ta! Numai tu stii ce-ti doresti mai mult si mai mult in viata!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -